Как са монтирани оригиналните рейки на покрива на Touring?

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1087
Регистриран на: 6.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 98 325 tds M пакет touring
Мечтае да кара: M6
Детайли за колата: Фабричен М пакет, индивидуал,телефон и много други екстри...

Re: Как са монтирани оригиналните рейки на покрива на Touring?

Мнение от vanci88 » 28 Апр 2011, 13:40

Alien написа:
vanci88 написа:На комбито му трябват 4 неща-релси,затъмнени стъкла/иначе отзад е като аквариум/,М пакет и 17ки.
За мен релсите придават завършен вид на комбито.


Само за М пакета и 17-ките съм съгласен, ако са 18-ки още по добре. :twisted:
За релсите и може би затъмнени стъкла, само ако е бяла.

Изображение

Но да затъмниш стъклата на тъмна кола Е36 комби, ще не извините но ми е малко 'катафалка стайл'.


Имах предвид да си е с тази екстра-тъмни стъкла-тази на снимката е брутално много затъмнена.
Всичко е въпрос на вкус.
Ето хубави джанти,но само едни рибки липсват http://img122.imageshack.us/i/e36320tou ... 5.jpg/sr=1
36436
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 19.09.2006
Местоположение: Бургас
Кара: BMW 520i E39 Touring M54

Re: Как са монтирани оригиналните рейки на покрива на Touring?

Мнение от m@rtin » 28 Апр 2011, 19:31

kokok0 написа:Напредваме :D А колега какво представляват тези шаблони ?
Хартиени ли са какви са не разбирам и как се работи с тях ?


Eто снимка колега,с телефон е и не е много ясна но се добива
представа за какво става дума :)
Шесте шаблона със книжка с инструкции

Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 316
Регистриран на: 14.04.2004
Местоположение: Пловдив

Re: Как са монтирани оригиналните рейки на покрива на Touring?

Мнение от BAVARIA » 29 Апр 2011, 15:56

шаблоните са точно такива каквито ги е снимал колегата, изрязват се и по инструкциите от книжката всичко става лесно, аз мойте си ги монтирах за около 3 часа без да бързам ,че пробие ли се на грешно място дупката става доста неприятно, помня че купувах свредло 2,5см мисля че беше и го изстънявах в края на струг за да мога да го захвана на обикновенна бормашина. УСПЕХ

ПС тавана отвътре не се сваля работи се само отвън

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 301
Регистриран на: 19.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 333xi Touring

Re: Как са монтирани оригиналните рейки на покрива на Touring?

Мнение от kokok0 » 30 Апр 2011, 20:45

Ееее пичове супер сте! Споделете от къде мога да си закупя и аз такива шаблони и срещу каква цена?
А как се работи само от горе - въртят се винтове от горната страна на тавана посока надолу така ли?
Дайте идея, някой знае ли някъде да се продават релси от някоя блъсната 3-ка или някаква друга схема.
Не съм се разтърсил из форума още, но ако някой знае нещо ще съм му благодарен.
Друго се сетих да питам: крепежите какви са?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 316
Регистриран на: 14.04.2004
Местоположение: Пловдив

Re: Как са монтирани оригиналните рейки на покрива на Touring?

Мнение от BAVARIA » 01 Май 2011, 21:53

kokok0 написа:Ееее пичове супер сте! Споделете от къде мога да си закупя и аз такива шаблони и срещу каква цена?
А как се работи само от горе - въртят се винтове от горната страна на тавана посока надолу така ли?
Дайте идея, някой знае ли някъде да се продават релси от някоя блъсната 3-ка или някаква друга схема.
Не съм се разтърсил из форума още, но ако някой знае нещо ще съм му благодарен.
Друго се сетих да питам: крепежите какви са?




шаблони можеш да си купиш от всякъде където прадават оригинални части около 6-7лв струват като ги наложиш на колата разбираш къде да "дупчиш"релсите задължително ги купувай със крепежи и гумени гарнитурки

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 301
Регистриран на: 19.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 333xi Touring

Re: Как са монтирани оригиналните рейки на покрива на Touring?

Мнение от kokok0 » 03 Май 2011, 22:10

Малко движение има по темата. Ходих ония ден до Дарукар тъй като в Камор не знаят какво е шаблон.
Та от Дарукар поръчахме т.н. шаблони но както казаха не е сигурно дали ще дойдат, тъй като не се произвеждали
вече. Поне това бяха думите на човека който се опита да ми помогне. В четвъртук ще звъня да питам
дали ще стане работата. Днес пък ходих до колегата VLD който най-учтиво си продаде релсите от неговта 3-ка.
Та така, имам вече всичко необходимо освен шаблоните и бургии с такива гигантски размери, въпреки че
ще пробвам с фрезичка ако имам същия размер. Ако пък нямам късмет с шаблоните, ще трябва да взимам
размери от някоя друга кола или да тормозя някой колега да ми продаде шаблони :mrgreen:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 301
Регистриран на: 19.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 333xi Touring

Re: Как са монтирани оригиналните рейки на покрива на Touring?

Мнение от kokok0 » 25 Май 2011, 13:42

След известни трудности рейките са на колата :D

Малко макар и досадно инфо:

Обаждам се в Камор и им казвам така и така рейки, е36, шаблои, ала бала, обяснявам като на дете.
След 10 минутен разговор с очевидно не знаещия за какво става въпрос служител, разбирам,
че шаблони не съществуват за "каморци". Добреееем. Обаждам се веднага след това в Дарукар.
Същото обясняване изтече от устата ми и там. Еврика - мога да ги поръчам там! Отивам същия
час в Дарукар. Едно момче между 20 и 25 години ми показва сървиз менюъла за рейките.
Казвам му пич това не са шаблоните. Станах досаден и ядосан в следствие на което се показа един
чичо с който като чели открихме и поръчахме нужното само че с уговорката, че може и да не дойдат
щото там в програмата му, каталожния номер се появявал в червено(така де въобще не е знаел какво значи това).
Радостен си тръгвам с 4,50лв. по-малко и зачаквам с уговорката да им се обадя в края на седмицата.
Поръчахме ги в понеделник суртрин, в петък звъня - не са дошли. Обадете се в понеделник.
Звъня в понеделник - не са дошли. Обадете се в петък. В петък вече се обаждам приготвен с тежък тон.
Не са дошли! Питам кога ще дойдат 6 лисчета бе ?!?! Ония ми вика, еми няма да дойдат елате си вземете парите.
Тресвам телефона и се сещам, че вече имам каталожния номер. Що ли не се обадя в Камор освен, че ще пробвам
да ги поръчам там, а и да им отворя малко очите на тия бастуни дето ми казват, че такова нещо няма.
Звъня, диктувам каталожния номер и да видиш как изведнъж вече ги има шаблоните че направо и ми ги поръчаха
без дори да ходя до там. Пак се узпокоих. Тръгвам за Дарукар да си взема 4,50-те лева за да отида пък после да
ги оставя в Камор. Добърден, тука за едни шаблони дето не дойдоха да си взема прите? Ами да ей сега ще ви върнем парите
въпреки, че те са тук. Моля ? Да да тук са шаблоните но ще ги дадем на някой друг - ще им се зарадват.
Викам давай шаблоните, че както съм ви набрал ...... И така след 3 седмици чакане и моткане си взех 6-те пикливи
листа за дето избих толкова нерви и километри. Не искам да приказвам ама тия хора какви са и кой и по-важното
за какво им плаща!?!?!? Както и да е - такъв е живота за съжаление. Ще си спестя хейтването по адрес на Камор и
Дарукар - достатъчно ги соля напред и назад.

Весел и щастлив наложих шаблончетата, премерих дупки мупки, размери мразмери и с новозакупените си 2 бургиики
надупчих таванчето и релсичките заспаха - все едно от там бяха свалени! Да е жив и здрав VLD, че ме снабди с тях !
Шаблоните си ги пазя, акъла също така че ако някой реши да прави такива неща, съм насреща !
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 17.11.2021

Re: Как са монтирани оригиналните рейки на покрива на Tourin

Мнение от Denisbelqta99 » 02 Дек 2023, 12:44

Здравейте колеги в същото положение в търсене на шаблони съм и аз. Темата е доста Стара но се надявам някой да помогне. Търся си шаблони някой ако има бих ги купил веднага.

Предишна

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook