Фарове със лупи за е36 - Правилния начин

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Фарове със лупи за е36 - Правилния начин

Мнение от b00st » 08 Авг 2013, 21:09

Jang1r написа:
err0r написа:Ето моите мунинг зквта.

Кътофа е супер,но фара пак е с хот-спотове :) На места по-светло,на места по-тъмно.

Еми зкв-то както и да го тунинговаш и реставрираш си е австрийско кандило от началото на 90те години. Убеждавам се за пореден път, че новия фар си е нов фар, дори и за модели като Е36 има разлика и то не малко.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 113
Регистриран на: 27.09.2010
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: 535d F10
Мечтае да кара: E39 M5

Re: Фарове със лупи за е36 - Правилния начин

Мнение от bong_666 » 09 Авг 2013, 8:52

Тези как ви се струват ? Гледайки от снимките имат доста качествена изработка, вграден ейнджъл, хубави лупи и са комплект със мигачите, а и пластмасовата кутия отзад не е от ония фалшивите от които стърчат некфи кабели прекарани в час по трудово, а си е подобна на депо, тик.... а и според мен и цената си заслужава.

http://www.ebay.it/itm/BMW-E36-2DR-BLAC ... 0f0&_uhb=1

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Фарове със лупи за е36 - Правилния начин

Мнение от vld » 09 Авг 2013, 10:25

Как да ни се струва обикновенно ДЕПО с ангелски очи.
В България спокойно се намира за 300лв.
От тайван твъгва на 50$ ;)
Изображение

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Фарове със лупи за е36 - Правилния начин

Мнение от vld » 09 Авг 2013, 10:33

Jang1r написа:Досега съм доста доволен от рециклирано ZKW и определенно свети адски добре с ксенонче,но има още какво да се желае.И сравнявано кола до кола с еднакви халогенни крушки здраво ZKW свети повече от здрав Бош.Като проблеми за модване са кът-офа,рефлектора около лупата който разсейва доста светлина в очите на хората...до тук поправими и 3тия проблем е,че има "хотспотове" когато светят с ксенон.За 1вите два има решения из форума,но за третия уви :dunno: Колкото и добре да светят и да слагат доста модерни коли в джоба си си им личи,че не са правени за ксенон ;)


Ще следя темата за ретрофита с интерес,защото на дали има 36ци от форума които могат да излязат в белите страни с ксенон без да ги спрат от движение.Интересен форум за четене по темата:
http://www.hidplanet.com/forums/forum.php


Колега нещо се филмираш с белите страни и ксенона, аз съм обиколил доста европейски държави и то по няколко пъти с бош с лупа и ксенон и проблем несъм имал никъде.
Спирали са ме за проверка и то няколко пъти ама то с тая визия на старото ми комби няма как :mhihi:
За фаровете изобщо не са ме закачали нито в Германия, нито в Австрия, нито нагоре по скандинавските държави :yes:

По притеснително е да караш там без катализатор доколкото чувам.
Един познат ми се оплака, че са го спряли за проверка в Германия, проверили му газовете и установили, че катализатора е нефункциониращ, от там директно в сервиз, сменили му го и платил 2800Е за услугата.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 508
Регистриран на: 9.07.2006
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: го на ножки
Мечтае да кара: на 50ст бензина.

Re: Фарове със лупи за е36 - Правилния начин

Мнение от Jang1r » 10 Авг 2013, 0:13

vld написа:Колега нещо се филмираш с белите страни и ксенона, аз съм обиколил доста европейски държави и то по няколко пъти с бош с лупа и ксенон и проблем несъм имал никъде.
Спирали са ме за проверка и то няколко пъти ама то с тая визия на старото ми комби няма как :mhihi:
За фаровете изобщо не са ме закачали нито в Германия, нито в Австрия, нито нагоре по скандинавските държави :yes:

Лично аз наближа ли ГКПП 1вата ми работа е да навра ксенона в багажника и да върна халогенните крушки :dunno: Не съм забелязвал китайски ксенони на халогенни фарове в "белите страни" :dunno:
BMW e36 318TDS Touring
BMW e36 318iS Sedan with m52b25-SOLD
Opel Vectra B X16XEL

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 542
Регистриран на: 24.09.2007
Местоположение: Кюстендил
Пол: Мъж
Кара: Е36 320

Re: Фарове със лупи за е36 - Правилния начин

Мнение от belial » 10 Авг 2013, 0:16

vld написа:Ако искате перфекционизъм, ето това е начина:
http://www.m3forum.net/m3forum/showthread.php?t=319957
Аз имам от грозната хела и съм много доволен от към светлина :mhihi:
И е 10000 пъти по красива от сток фар с овнешки очи завряни зад стъклата, ццлф-ки :mhihi: :mhihi: :mhihi:


С TSX прожекторите постигнах същия ефект, само че беше доста повече играчка докато ги наглася - viewtopic.php?f=66&t=278446

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1182
Регистриран на: 23.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е36
Мечтае да кара: Е46 М3

Re: Фарове със лупи за е36 - Правилния начин

Мнение от baitun » 10 Авг 2013, 14:41

Какво му е на китайския ксенон-да по-евтин е поне 5 пъти. Аз съм с рефлекторни фарове с ксенон, до сега никой не ми е присветкал или натискал клаксон. Взех обаче бош с лупа и понеже съм почитател на ангелските/пак китайски или тайвански/ се чудя как да монтирам с най малки неприятности ринговете. При рефлектора е лесно-свалям органичните стъкла, което е на щипки, слагам ринговете и обратната процедура, докато при лупите стъкълцата са залепени предполагам със силикон, а не са на щипки. Предното стъкло не ми се маха/махнах металните щипки, дърпах-нищо не става и се отказах за да не го потроша/, защото после проблема с конденза сигурно ще е най-малкия проблем. Някой който е монтирал ангелски на бош с лупа нека сподели най-безболезнения начин/според мен е със сваляне на двете стъкълца на фара, монтаж на ринговете и пак силикон/, а относно фаровете, моите предпочитания са за бош или зкв с лупа за ксенона. Хела селис и на мен не ми е по вкуса. Аз съм за визията. :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6141
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: Фарове със лупи за е36 - Правилния начин

Мнение от ares2 » 10 Авг 2013, 16:57

аз съм много доволен от бош с лупа.. всичо му е Н1 вътре.. не знам коя година е но.. са от първите слагани на Е36. дали при тях слагането на ксенон ще се отрази зле?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 557
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW и VAG

Re: Фарове със лупи за е36 - Правилния начин

Мнение от zafirovp » 10 Авг 2013, 17:50

Няма как да му се отрази зле. Няма да заслепяваш другите, така както ако сложиш ксенон на рефлекторен фар. Ще виждаш доста по-добре, но все пак ще има по-наситени петна. Слагай и не се притеснявай, изглежда ретрофит на лупи за вграждане, просто не си заслужава занимавката. Определено е по-добре, но не чак толкова. Регулирай си ги във сервиз. Струва между 3 и 10 лева. Може и безплатно, ако ходиш във СБА.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Фарове със лупи за е36 - Правилния начин

Мнение от vld » 10 Авг 2013, 18:06

Колега няколко пъти споменаваш петна, е при мен петна няма, ето как изглеждат нещата на бош с лупа с 6000к , с 4300 е много по хубаво особенно на дъжд.
Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 557
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW и VAG

Re: Фарове със лупи за е36 - Правилния начин

Мнение от zafirovp » 11 Авг 2013, 1:52

Колега, тия фарове или са със рециклирани рефлектори или са нови. Много добре светят. А иначе направи снимка срещу стена и ще видиш петната, въпреки че при теб предполагам ще са едвам долувими. Дай малко повече инфо за фаровете.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Фарове със лупи за е36 - Правилния начин

Мнение от vld » 11 Авг 2013, 8:59

Фаровете са бош с лупа произведени 2003г, в унгария, купих ги потрошени и извавдих само рефлекторите, които монтирах в здрави кутии от бош без лупа, кутиите на двата вида фарове са абсолютно еднакви, има разлика само в челното стъкло и вътрешнитестъкла.
Просто са измити нищо друго не им е тунинговано, а и паразитния рефлектор около лупата е черен.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 557
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW и VAG

Re: Фарове със лупи за е36 - Правилния начин

Мнение от zafirovp » 14 Авг 2013, 2:52

Купих си фарове ZKW със намерението първо да им модна cut off-a, а ако не ми хареса направо една биксенонова лупа и мнооого преработване на фара. Като за начало ги отворих и измих. Простотията която направих обаче е, че развих лупата от рефлектора и по-този начин настройката на дългите спрямо късите тотално замина. Може ли някой да ми даде съвет как да ги оправя, че иначе поне 10 пъти ще трябва да ги разглобявам. Става въпрос за трите болтчета, които прикрепят лупата към основата ОТПРЕД. За тези отзад знам как се регулират. Затегнах тези отпред до край и сега дългите са ми забити във земята. Във интернет само на едно място се споменава за тезе болтове.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Фарове със лупи за е36 - Правилния начин

Мнение от vld » 14 Авг 2013, 8:35

Е затова боша е за предпочитане, там това е фиксирано и няма как да го разцентроваш.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 557
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW и VAG

Re: Фарове със лупи за е36 - Правилния начин

Мнение от zafirovp » 14 Авг 2013, 22:13

И все пак, няма как да има толкова тъпа система за реглаж на дългите. Някой знае ли със сигурност, дали това със болтовете е така?

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook