Фарове със лупи за е36 - Правилния начин

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 20.07.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E36 318tds Touring

Re: Фарове със лупи за е36 - Правилния начин

Мнение от KAvradaliev » 15 Авг 2013, 11:15

Като стана въпрос за регулиране на дългите, да попитам и аз нещо. Взех си Бош с лупи, Разглобих ги да ги изчистя, че имаше кал, колкото в подкалника. След това като ги регулирах видях, че на десния фар дългите са една идея по-високи от на левия. Може би около 30см на 8 метра разстояние. Дали това е нормално или да се проверявам монтажа на лупата към рефлектора?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 557
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW и VAG

Re: Фарове със лупи за е36 - Правилния начин

Мнение от zafirovp » 15 Авг 2013, 16:29

Абе 30 см на 8 метра си е доста. На 100 метра светлината ще е 3-4 метра по-високо(грубо казано). Виж дали крушката не си я сложил на обратно. Ако си със Н7, може да си я сложил на обратно.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Фарове със лупи за е36 - Правилния начин

Мнение от vld » 15 Авг 2013, 21:05

На бош с лупа няма вариант да я обърка, крушката е Н1, регулаж на стенд, ако са добре регулирани ще светят правилно.
Регулажа се прави на късите.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1673
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: E61 530d ; E46 330ci convertible
Мечтае да кара: Всичко що е BMW
Детайли за колата: E61 3.0d ++
E46 3.0i ++

Re: Фарове със лупи за е36 - Правилния начин

Мнение от Biogame » 16 Авг 2013, 14:50

Да попитам за да не отварям нова тема.
Вчера ми изгоря крушката на късите светлини,фара е рефлекторен Бош,при смяната металната пластинка на която стои крушката падна и самия рефлектор буквално се изрони.Едва успях да я сложа,самия рефлектор е доста изпечен и едва се крепи.
Мисля отдавна да слагам ксенон,но не искам на рефлекторния фар.
Мисля да си взема Бош с лупата да го почистя и на него да сложа ксенон вие какво ще ме посъветвате?
:driving: :dunno: :driving:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 557
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW и VAG

Re: Фарове със лупи за е36 - Правилния начин

Мнение от zafirovp » 16 Авг 2013, 15:14

Рефлекторен фар със ксенон ще ти даде малко по-добра видимост, но ще заслепяваш другите. На много хора не им се дават пари, за да не пречат на другите, но със лупи и ксенон има много по-добра осветеност, от колкото рефлектор и ксенон. И недей да се връзваш на продавачите, ако се опитат да ти пробутат ксенон за рефлектор. Няма такова животно, иначе одавна щеше да е фабрична екстра. След като си намериш фарове със лупи ги отвори и почисти. Ако рефлекторите са матирали ги дай за рециклиране във Стрелча. След това слагаш един ксенон и забравяш. ZKW, Bosch и Depo светят добре. Депото е по-лошо като качество на изработка, но за сметка на това пък е по-ново, а и вградените ангелски очи са зверски. Които и да избереш, няма да съжаляваш.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1673
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: E61 530d ; E46 330ci convertible
Мечтае да кара: Всичко що е BMW
Детайли за колата: E61 3.0d ++
E46 3.0i ++

Re: Фарове със лупи за е36 - Правилния начин

Мнение от Biogame » 16 Авг 2013, 16:29

Не съм привърженик на ангелските очи,решил съм да си взема Бош с лупа,почистване и му слагам ксенон.
И без това моите фарове имат доста начупени щипки а и пластмасовите им лупи отдавна са стопени на късите и съм им сложил стъкълца от ZKW фар.
А за ксенон на рефлекторен фар за първи път чувам.
:driving: :dunno: :driving:

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Фарове със лупи за е36 - Правилния начин

Мнение от vld » 16 Авг 2013, 20:50

Още една заблуда, рефлекторния фар НЕ дава по добра видимост!
Свети по силно но навсякъде и светлината е разпръсната, снопа достига много по близо в сравнение с фарове с лупи.
При рефлекторния фар трудно можеш да осветиш повече от 50-60 метра, докато с фар с лупа спокойно можеш да осветиш 100-120метра напред.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 557
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW и VAG

Re: Фарове със лупи за е36 - Правилния начин

Мнение от zafirovp » 16 Авг 2013, 23:24

Исках да кажа, че рефлекторния фар дава по-добра видимост със ксенон от колкото със халогенна крушка, но пък и заслепява във пъти повече. Вече започнах да им свиквам, като ги видя им набивам едни дълги и фарове за мъгла вдигнати до небето.:) Не че очаквам да си изключат късите и да ме разминат на габарити, ама е така да си знаят.

Искам и да помоля някого, да качи снимки на дълги фарове на е36ца. Марката няма значение, важното е да се каже дали това са дълги+къси или само дълги.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Фарове със лупи за е36 - Правилния начин

Мнение от host » 16 Авг 2013, 23:43

Дълги + къси са, на бош с лупа. Дългите ми крушки нарочно са жълти, а късите с бяла светлина почти (h1,не ксенон) и с просто око даже без да си пред колата се вижда, че светят и двата снопа с различните цветове като пуснеш дългите (т.е. светят къси + дълги)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Фарове със лупи за е36 - Правилния начин

Мнение от steeN » 17 Авг 2013, 1:49

Винаги на БМВ светят заедно, това ми е направило впечатление, че е типично за марката... не съм го виждал на други коли.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 132
Регистриран на: 13.07.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: ибрахим
Мечтае да кара: е36-ца с предно :)
Детайли за колата: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 4#p4004524

Re: Фарове със лупи за е36 - Правилния начин

Мнение от alexcivic » 17 Авг 2013, 14:39

Един съвет от мен за всички които се чудят защо фаровете им са наред на къси, но на дълги светят нагоре надолу наляво и дясно общо взето навсякъде но не и напред пред късите общо взето не са в час :conf: проблема е чисто и просто в крушките ви на дългите :kuku: до скоро се чудех защо късите са супер а пък на дълги фаровете ми светят по дърветата по комшийските тераси а бе няма ги на пътя,и един ден взех че си направих маркировка на една врата в един сервиз пода е абсолютно прав шлайфан бетон,допряна муцуната до вратата е добре и като взема да местя колата назад почнах да виждам как ми се изместват центровете на осветеност от маркерите коригирах ги на къси добре но в момента в който включих дългите видях как светят хем накриво хем на високо :paranoid: викам си така ли вашта .... :nono: сега ще ви разменя крушките и к'во да видя нещата
се промениха но пак зле и от там директно в магазина за 2 нови крушки взех си на филипс някакви еко 20% по малко консумация,поставих ги на местата им и се реши проблема вече има къси дълги както си трябва останах доволен от крушките защото на всичкото отгоре не се усеща натоварване като мина на дълги и така си реших проблема с фаровете дано съм бил полезен на някой колега дето се чуди като мен какво става и дали да не сменям фаровете даже. :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 557
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW и VAG

Re: Фарове със лупи за е36 - Правилния начин

Мнение от zafirovp » 17 Авг 2013, 17:40

Това, че светят къси + дълги е ясно. Просто ми се искаше някой да снима само дългите (като на габарити дръпне и задържи лявото лостче).

В момента дългите ми светят малко над cut off-а на късите. Това нормално ли е?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1673
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: E61 530d ; E46 330ci convertible
Мечтае да кара: Всичко що е BMW
Детайли за колата: E61 3.0d ++
E46 3.0i ++

Re: Фарове със лупи за е36 - Правилния начин

Мнение от Biogame » 17 Авг 2013, 18:18

zafirovp написа:Това, че светят къси + дълги е ясно. Просто ми се искаше някой да снима само дългите (като на габарити дръпне и задържи лявото лостче).

В момента дългите ми светят малко над cut off-а на късите. Това нормално ли е?

Мога да ти покажа снимка на дългите ми с на Методи релето,т.е. как светят като дневни светлини,но нямам снимка само на дълги.
:driving: :dunno: :driving:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 557
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW и VAG

Re: Фарове със лупи за е36 - Правилния начин

Мнение от zafirovp » 17 Авг 2013, 21:40

И аз съм със същия модул. Проблемът е, че не ми се вярва дългите да светят 2 метра пред cut off-а на късите.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1042
Регистриран на: 18.05.2005
Местоположение: СОФИЯ

Re: Фарове със лупи за е36 - Правилния начин

Мнение от kagebista » 13 Яну 2014, 9:53

Колеги, ползвам тази тема за съвет за фарове с лупи!
Моите са стокови ЗКВ с рефлектор. Чисти са и светят отлично и нямам оплаквания. Но искам да мина на лупи.
В крайна сметка кои са по-удачни? ЗКВ или Бош с лупа?
Какви са минусите на едните спрямо другите и обратно.
Някъде четох, че стъклата били пластмасови на Боша с рефлектор. И че имало повече чупливи пластмасови крепежи при едните. Ама като не ги разбирам тези с лупите :dunno: ... да не взема по-куц модел...
Мъжът струва точно толкова,
колкото неговата дадена дума.

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook