Помощ при смяна на двигател???!

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 20.10.2018
Пол: Мъж

Помощ при смяна на двигател???!

Мнение от kriss0 » 09 Фев 2024, 21:42

Здравейте , понеже си блъскам главата вече 1 седмица реших да попитам тук ... та
Имам бмв е36 с двигател м43б18 което е фейс 97/98г. , купих двигател м42б18 който е от 92 93 без евс с комп. и инсталация , та сложих мотора вързал съм всички маси и кабели абсолютно всичко и тази кола не иска да запали върти стартера и не иска да запали... Когато се опитам да я чета с диагностика ме изхвърля и казва не е намерена система ... Когато сложа оригиналния комп. на колата т.е. от стария мотор м43 се свързва с него и показва тези грешки от снимката .. та въпроса ми е възможно ли е инсталацията на колата да е различна с тази на новия стар двигател понеже цветовете на кръглата букса не отговарят на цветовете на инсталацията на купето.... п.с пробвах и с друг комп. от. друго м42 и пак е същото не иска да се свърже диагностиката!!пс. 2. инжекторите не. са проблемни защото когато ги разменя остават на 3 и 4 или цилиндър ... пс.3 с компа от м43 има искра и бензин с другия няма нито ток нито бензин!!!

https://prikachi.net/image/j1BSj
https://prikachi.net/image/j1Ndb

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 25.01.2015
Пол: Мъж
Кара: E36 316i / Е39 520i
Мечтае да кара: E34 с V8

Re: Помощ при смяна на двигател???!

Мнение от eXed0 » 16 Фев 2024, 1:19

Инсталацията е еднаква. Аз смених мотора на моето купе от М43 на М42 и даже я запалих и карах известно време с М43-ковия комп. Би трябвало да запали и с компа на стария ти мотор. Провери да нямаш проблем с горивото за да не пали.

костинбродчанин
Аватар
Мнения: 3239
Регистриран на: 18.11.2008
Местоположение: градът на славея
Пол: Мъж
Кара: е60 530д
Мечтае да кара: М3 Компакт
Детайли за колата: Няма много...

Re: Помощ при смяна на двигател???!

Мнение от vladi_a_i » 23 Фев 2024, 18:11

Ако стария мотор е с ЕВС а новия без,там ти е проблема!
Сменял съм м42 с м52 и като си преместих ЕВСа с ключа от м52то запали от раз.Колата си търси настройките за палене,а ти сега в случая ги нямаш!За мен това ти е проблема.
БМВ и пак БМВ и пак БМВ...БМВ

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook