Старт бутон за палене при е36?

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 26.06.2007
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Детайли за колата: Ф10, 2011, седан 535d

Старт бутон за палене при е36?

Мнение от GANUK » 03 Сеп 2008, 16:10

Здравейте,
възможно ли е на е36 318 1996 да се сложи бутон за палене?

как става? какво е необходимо? някой прави ли го? плюсове и минуси?

п.с. доста често търся тъпите ключове и се чудех дали не мога да се отърва от тях :mhihi: :mhihi: :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E36 318IS
Мечтае да кара: BMW E60
Детайли за колата: BMW E36 318IS

Мнение от skate » 03 Сеп 2008, 16:21

Има начин разбирасе, но има и доста възможностти,

стартиране с скрит бутон някъде или такъв който е на таблото или някъде около уредите,

ако е такъв около уредите, до ключа или при запалката, то ще е най-добре да се направи такаче пак да трябва да се вкара ключа - за защита, не някой да влзе в колата ти и да я запали :D

Иначе можеш и със скрит бутон някъде да го направиш около шоф. място ....,

http://search.ebay.com/search/search.dl ... category0=

Братми миналата година в Щатите си беше взел система за стартиране на колата от растояние, това също е решение - около 50$ струва в и-бей (KIM може да те уреди) ..., та тази система се състой от доста кабели, упътване, 2 дистанционни (големички с доста копчета), някакъв електронен модул!..., има за автоматик и за ръчка (той си беше взел за ръчка) .., единственото изискване е , като спреш колата и я оставиш, да я оставиш на свободна скорост и вдигната ръчна спирачка! за да може системата да я запали като натиснеш бутона на дистанционното, също така има и аларми такива! аларма+дистанционно стартиране на автомобила...,
Бе опциий много..., замисли се над този модел с дистанционното, брата май го продаде тъй като не му се занимаваше да го монтира - няква сложнотия било., но пък е интересно...

ЕДИТ: Също така брата от 2 седмици тук в БГ кара чисто нова Toyota PRIUS Hybrid , която като се приближиш до нея с ключа се отваря автоматично, също така не е задължително ключа да се слага за да се запали., стига да е в колата, има един голям СТАРТ бутон на таблото, натискаш и тръгваш, ключа е с някви чипове и работи и стига да е в теб не е задължително да го мушкаш из колата или да натискаш бутони, управляваш всичко стига да си в радиус...,

Незнам дали има такава система която да може да се приложи в е36, но съм много убеден че има някаква универсална, разтърси из нета...,

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/BMW-E36- ... enameZWD1V

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2871
Регистриран на: 11.10.2006
Местоположение: Ruse
Пол: Мъж

Мнение от Le Transporteur » 03 Сеп 2008, 16:39

Взе ми темата от устата :mhihi: Може да се монтира такъв бутон, гледам в белите държави монтират бутон от Z8, който има доста добра визия. 8)
:arrow: http://www.bimmerdiy.com/diy/e36startbutton/
"Башак": ...еее БМВ караш, а ти е скъпо!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4463
Регистриран на: 24.06.2005

Мнение от tsb_bg » 03 Сеп 2008, 16:53

Колега, не е кой знае какво техническо предизвикателство да изведеш стартера на двигателя на отделен бутон (открит или скрит), а не на контактния ключ както е оригиналното изпълнение.

Тук по-скоро трябва да решиш следните проблеми:

1. Как ще дадеш първоначално "контакт" - втората позиция на контактния ключ, за да можеш да завъртиш стартера с новия бутон ?
2. Как и дали изобщо ще ползваш функцията "аксесоари" - първата позиция на контактния ключ ?
3. Как и дали въобще ще ползваш механичното заключване на волана при изваден контактен ключ ?

Тези три неща са свързани с обезопасяването на автомобила, та макар и механично

3. Как ще деактивираш имобилайзера (ако го имаш) с чипа, който нормално е вграден в ключа - глупаво е да го държиш непрекъснато до приемника на розетката.
4. Как ще блокираш бутона да не може да завърти стартера при работещ двигател (тази блокировка нормално е вградена в патрона и механично не позволява ключа повторно да се завърти на "стартер" докато не се върне нулева позиция ?
5. Как ще осигуриш постоянен и сигурен "контакт" без ключа по време на движение (при съществуващото изпълнение контактния ключ не може да се извади или изпадне от сътресения и др. докато е на "контакт" - втората позиция) ?
6. Как ще осигуриш изключване на запалването безконтактния ключ, така, че да има захранване към аварийни светлини, габарити, аларма и тн. ?

Послдните четири неща са пряко свързани с безопасността на автомобила в движение и функционирането на електрониката по него


Помисли дали ефекта който гониш си струва усилията и какъв ще е крайния резултат !


Аватар
Мнения: 5133
Регистриран на: 15.05.2003
Местоположение: Herefordshire,Ledbury
Пол: Мъж
Кара: акцизни М-паркети от острова
Мечтае да кара: много неща

Мнение от ///MapTo » 03 Сеп 2008, 17:11

tsb_bg написа:1. Как ще дадеш първоначално "контакт" - втората позиция на контактния ключ, за да можеш да завъртиш стартера с новия бутон ?
- ми вкарваш ключа в стартера и въртиш на второ положение

tsb_bg написа:2. Как и дали изобщо ще ползваш функцията "аксесоари" - първата позиция на контактния ключ ?
3. Как и дали въобще ще ползваш механичното заключване на волана при изваден контактен ключ ?
- какво ще ти пречи? вкарваш ключа и въртиш на 1во положение,или иначе казано първи контакт

tsb_bg написа:Тези три неща са свързани с обезопасяването на автомобила, та макар и механично

3. Как ще деактивираш имобилайзера (ако го имаш) с чипа, който нормално е вграден в ключа - глупаво е да го държиш непрекъснато до приемника на розетката.
- ми ключа у дупката му и пей сърце

tsb_bg написа:4. Как ще блокираш бутона да не може да завърти стартера при работещ двигател (тази блокировка нормално е вградена в патрона и механично не позволява ключа повторно да се завърти на "стартер" докато не се върне нулева позиция ?
- ако бутона е свален от Z8 както имаше в един линк по-горе,убеден съм че и той има блокировка за повторно натискане и няма да можеш да си играеш все едно е копче за ел.стъкла

tsb_bg написа:5. Как ще осигуриш постоянен и сигурен "контакт" без ключа по време на движение (при съществуващото изпълнение контактния ключ не може да се извади или изпадне от сътресения и др. докато е на "контакт" - втората позиция) ?
- ми ще си държиш ключа там,където му е мястото...пробвал ли си докато си на втори контакт да извадиш ключа директно? - е,успявал ли си да го извадиш?

tsb_bg написа:6. Как ще осигуриш изключване на запалването безконтактния ключ, така, че да има захранване към аварийни светлини, габарити, аларма и тн. ?
- ми то това копче е 90% гъзария,демек просто няма да въртиш от втори контакт към запалване на двигателя...неговата инсталация на таблото какво ще попречи на захранването,което е имало преди това?




tsb_bg написа:Помисли дали ефекта който гониш си струва усилията и какъв ще е крайния резултат !
Чисто и просто гъзария и малко по-съвременно запалване...

Те дори колите,на които фабрично си го има този бутон искат я ключ я някоя карта с чип/некои нови рена бяха така/ да го плъгнеш на мястото му...аз не съм чул/видял кола,която с поглед без никакви ключове и т.н. да се запалва ;)
Изображение
Изображение
PeReZ: Предполагам и километража (скоростомера) не показва моментната скорост, а ъгловата скорост в завой ???

Obergruppenführer
Аватар
Мнения: 1180
Регистриран на: 21.01.2008
Местоположение: Враца,България
Кара: Е 36

Мнение от MOGY » 03 Сеп 2008, 17:19

е по тая логика като постояно ще вкарав и върти ключа за кво му е копче направо да го врътне още един път и да пали :mhihi:
ИзображениеИзображениеИзображение
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
100% етнически НЕ толерантен!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4463
Регистриран на: 24.06.2005

Re: Старт бутон за палене при е36?

Мнение от tsb_bg » 03 Сеп 2008, 17:22

GANUK написа: ... доста често търся тъпите ключове и се чудех дали не мога да се отърва от тях ...


До колкото разбирам колегата иска да се отърве от ключовете тотално :shock:

А колкото додругите неща никъде не съм казал, че са невъзможни а дали си струва заради един допълнителен бутон, но все пак си е въпрос на вкус и свободно време.

По-скоро би трябвало отговорите да ги има преди да е почнал и за това зададох и въпросите :D

Щом го влече колегата - лошо няма :winky:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2377
Регистриран на: 10.04.2008
Местоположение: СА
Кара: м си...

Мнение от plradev » 03 Сеп 2008, 19:00

Ами и да се отърве тотално от ключовете не е особен проблем ,"малък и голям контакт" могат да се комутират чрез двуконтактен бутон и 2 релета (за сигурност).Технически е елементарно и се запазва както функционалността на системитите в колата така и сигурността на ел.инсталацията.Остава обаче проблема с механичното заключване на волана(може да се избегне) и най-интересното:отклюяването и заключването на колата :!: .Сега ще кажете "ами с дистанционното" (което често е вградено в ключа) и к'во правиме- пак носим "връзка" с дистанционното и ключодържател.Просто няма начин да игнорираме каквото и да било средство за "активиране " на колата.

Така че за гъзария може да се направи без проблем,ама това което иска колегата(да се отърве от "връзката") не виждам как ще стане.
Освен със сензор за пръстови отпечатъци :mhihi: :mhihi: :mhihi: ,ама--->$$$ и те така....
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 135
Регистриран на: 20.04.2008

:)

Мнение от Bai_Ceko » 03 Сеп 2008, 20:06

абе прай се на доста места ,ама според мен си е безмислено отсекъде... :winky:

моторспорт
Аватар
Мнения: 2451
Регистриран на: 5.04.2007
Кара: 332

Мнение от KIM » 03 Сеп 2008, 20:55

tsb_bg написа:
1. Как ще дадеш първоначално "контакт" - втората позиция на контактния ключ, за да можеш да завъртиш стартера с новия бутон ?
- ми вкарваш ключа в стартера и въртиш на второ положение

тва може и по фешънски с бутон стил катапултиране както е при ф16ките :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 26.06.2007
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Детайли за колата: Ф10, 2011, седан 535d

Мнение от GANUK » 03 Сеп 2008, 21:20

Колеги,
от отговорите и предложенията ви става ясно че не може без ключове... интересен е варианта с тойотата където е нужно ключа да е в теб за да стартираш с бутона, но вероятно е доста трудно приложимо за е36...пък и този чип ще е доста сложен...нищо чудно да се сбие с някоя от системите на бмв.

варианта със Z8 ми изглежда добър....къде са слабите места?
http://www.bimmerdiy.com/diy/e36startbutton/
какво губи пича с тази инсталация?


Доста детайлни въпроси, на които разбира се не мога да отговоря....иска ми се колата да си има механичната си защита,както и да не прецаквам ел инсталацията...

колкото до ибей предлаганите старт бутони и системи...трябва ми време да разгледам какво пишат хората за тях по форумите...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3145
Регистриран на: 7.05.2007
Местоположение: около ЛЮБИМА и Е36
Пол: Мъж
Кара: видимо доволен
Мечтае да кара: само за удоволствие...
Детайли за колата: E36 318i - Вярната!
E30 316i - Непокорната
ML 400 CDI - Мецанко

Мнение от ~Мишо~ » 03 Сеп 2008, 21:23

Ше стане,доста таксита съм виждал така... :mhihi: :mhihi: :mhihi:


Аватар
Мнения: 1081
Регистриран на: 20.10.2006
Местоположение: Разлог, Банско, Добринище
Детайли за колата: mnoo fast ;)

Мнение от Zaho » 03 Сеп 2008, 22:05

plradev написа:Ами и да се отърве тотално от ключовете не е особен проблем ,"малък и голям контакт" могат да се комутират чрез двуконтактен бутон и 2 релета (за сигурност).Технически е елементарно и се запазва както функционалността на системитите в колата така и сигурността на ел.инсталацията.Остава обаче проблема с механичното заключване на волана(може да се избегне) и най-интересното:отклюяването и заключването на колата :!: .Сега ще кажете "ами с дистанционното" (което често е вградено в ключа) и к'во правиме- пак носим "връзка" с дистанционното и ключодържател.Просто няма начин да игнорираме каквото и да било средство за "активиране " на колата.

Така че за гъзария може да се направи без проблем,ама това което иска колегата(да се отърве от "връзката") не виждам как ще стане.
Освен със сензор за пръстови отпечатъци :mhihi: :mhihi: :mhihi: ,ама--->$$$ и те така....


Ще си сложи кодова брава с цифрички :mhihi: :mhihi: :mhihi:

моторспорт
Аватар
Мнения: 2451
Регистриран на: 5.04.2007
Кара: 332

Мнение от KIM » 03 Сеп 2008, 22:32

ей тва
Изображение
Изображение

Low Is A Lifestyle
Аватар
Мнения: 4262
Регистриран на: 27.12.2004
Местоположение: Пловдив, Сливен
Пол: Мъж
Кара: ниско на земята

Мнение от SuPeR_FLY » 03 Сеп 2008, 23:31

Аз отдавна мисля да си го направя тоя номер даваш си контакт с ключа и палиш с копчето ама нещо все не изпадат готини светещи копчета... Някой да има нещо впредвид :roll: :D
Изображение

Следваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook