Рециклиране на шарнири

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 552
Регистриран на: 18.02.2008
Пол: Мъж
Кара: жена си да дрифти
Мечтае да кара: безаварийно
Детайли за колата: харчи малко - върви на страх

Рециклиране на шарнири

Мнение от mili4uk » 17 Сеп 2008, 17:21

Колеги отново проблем !
Преди 2 месеца смених единият носач с шарнира, смених и тампоните отзад на носача. Смених и 2-те биалетки. Сложих Лемфьордер И ето няма 2 месеца и отпред 2-та шарнира са капут... както и биалетките.
Почна се маркетинга..
та въпросите са ми :
1-во предложеие : да занеса носачите и да ми сложат шарнир от е36
2-ро предложение : нови носачи
3-то предложение : ЖАН - рециклиране

Тук съответно ми стана много чудно 3-тото предложение... след като говорих със значителен брой хора който смея да твърдя че малко или много разбират от коли и ремонти. Всички казват - ЖАН
Да ама... за 1 биалетка ЖАН ми иска 25 лв... като нова е по-евтина. Но пък всички ме убеждават че са 5-пъти по-здрави. Както и шарнирите- прави ги наново -не от е36.
Та реших и до вас да се допитам...
някой правил ли е там и мнения :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1410
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: на жълтите павета
Кара: на бира и кебапчета
Мечтае да кара: М6-ца кабрио

Мнение от alexsch » 17 Сеп 2008, 18:47

....а кой е ЖАН?

човече ти как караш откъде минаваш- за два месеца биалетки чисто нови да разбиеш?!? :shock:
принципно БМВ излиза от завода с лемфьордър- въпроса е да уцелиш след това ИСТИНСКИ лемфьордър, а не носач, на който да пише лемфьордър ....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 552
Регистриран на: 18.02.2008
Пол: Мъж
Кара: жена си да дрифти
Мечтае да кара: безаварийно
Детайли за колата: харчи малко - върви на страх

Мнение от mili4uk » 17 Сеп 2008, 19:38

alexsch написа:....а кой е ЖАН?

човече ти как караш откъде минаваш- за два месеца биалетки чисто нови да разбиеш?!? :shock:
принципно БМВ излиза от завода с лемфьордър- въпроса е да уцелиш след това ИСТИНСКИ лемфьордър, а не носач, на който да пише лемфьордър ....


Колега... просто карам ! Пазя я доста при това че съм с 17"ки и нископрофилни гуми на 40.
Колко са истински... нямам идея но все познати... все хубави магазини и така.
а Жан е принципно един от най-известните хора които рециклират.


Аватар
Мнения: 1588
Регистриран на: 7.01.2005
Местоположение: SF
Пол: Мъж
Кара: E30 318hi ---> E30 328ihA
Детайли за колата: Бърз, здрав и безумно чист , това е моят автомобил :) Съвсем скоро M52B28 inside :DD

Мнение от V-max » 17 Сеп 2008, 19:49

на Окръжна болница се намира , доста рециклират наистина. Ако си пазиш оригиналния носач го рециклирай него , аз ги нося зад ЗООпарка до ГАЗ станцията . 100лв е макс цена на носач , с полиертановите тампони карат 30-40000км и няма оплаквания още.... Пробвах и с някви евтини комплекти и изкараха около 2 месеца (12к км) , та с 2 ръце съм за рециклирането , НО само на оригинала :!: шарнир от Е36 е малко прекалено , все пак си си купил Е46 вече :D

биалетки - нови и оригинални , карат много

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 342
Регистриран на: 29.05.2006
Местоположение: Временно на планетата, жител на ЕU
Пол: Мъж
Кара: 330xdА
Детайли за колата: Става все още.

Мнение от ангелски » 17 Сеп 2008, 20:23

Здравеи,лично мнение,слагаи само оригинални части,така излиза по-евтино.
Ако имаш проблем, не трябва да се безпокоиш. Вариантите са два:
Или намираш начин да го решиш, без да се нервираш, или просто той не е по твоите възможности и няма защо да се ядосваш.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2036
Регистриран на: 23.05.2006
Местоположение: София
Кара: Е46 320i
Мечтае да кара: БМВ и в отвъдното!
Детайли за колата: Мууудна красавица, но си го изкарвам на служебната

Мнение от titto » 17 Сеп 2008, 21:03

V-max написа:на Окръжна болница се намира , доста рециклират наистина. Ако си пазиш оригиналния носач го рециклирай него , аз ги нося зад ЗООпарка до ГАЗ станцията . 100лв е макс цена на носач , с полиертановите тампони карат 30-40000км и няма оплаквания още.... Пробвах и с някви евтини комплекти и изкараха около 2 месеца (12к км) , та с 2 ръце съм за рециклирането , НО само на оригинала :!: шарнир от Е36 е малко прекалено , все пак си си купил Е46 вече :D

биалетки - нови и оригинални , карат много
Колега,можеш ли да дадеш точни координати на сервизите,кой от двата е по-читав и за 100 лв.какво точно рециклират-2 шарнира + тампон,или само шарнирите...!? :roll:Само за шарнирите каква ще е "болката"? ;)За колко време правят 2 носача,че колата ще виси във въздуха,а застудя д..ба!? :mhihi:
Изображение
--------------------------------------------------------------------------------------------
Е12-M535i;Е30-318;Е34 Touring 525 TDS;Е36-318iS;Е46 320i
"FWD е като жена с малки ци.и-върши работа, но няма КЕФ...!!!"


Аватар
Мнения: 1588
Регистриран на: 7.01.2005
Местоположение: SF
Пол: Мъж
Кара: E30 318hi ---> E30 328ihA
Детайли за колата: Бърз, здрав и безумно чист , това е моят автомобил :) Съвсем скоро M52B28 inside :DD

Мнение от V-max » 18 Сеп 2008, 0:42

titto написа:
V-max написа:
....................................................................................................

Колега,можеш ли да дадеш точни координати на сервизите,кой от двата е по-читав и за 100 лв.какво точно рециклират-2 шарнира + тампон,или само шарнирите...!? :roll:Само за шарнирите каква ще е "болката"? ;)За колко време правят 2 носача,че колата ще виси във въздуха,а застудя д..ба!? :mhihi:


този който ползвам се намира - зад ЗООпарка до ГАЗ станцията , ако идваш от Щутград ти пада централно на Т образното

Рециклират според повредите , само шарнирите . Ако ги занесеш сутринта късния следобед са готови, веднага щом станат ти се обаждат

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2036
Регистриран на: 23.05.2006
Местоположение: София
Кара: Е46 320i
Мечтае да кара: БМВ и в отвъдното!
Детайли за колата: Мууудна красавица, но си го изкарвам на служебната

Мнение от titto » 18 Сеп 2008, 9:07

V-max написа:
titto написа:
V-max написа:
....................................................................................................

Колега,можеш ли да дадеш точни координати на сервизите,кой от двата е по-читав и за 100 лв.какво точно рециклират-2 шарнира + тампон,или само шарнирите...!? :roll:Само за шарнирите каква ще е "болката"? ;)За колко време правят 2 носача,че колата ще виси във въздуха,а застудя д..ба!? :mhihi:


този който ползвам се намира - зад ЗООпарка до ГАЗ станцията , ако идваш от Щутград ти пада централно на Т образното

Рециклират според повредите , само шарнирите . Ако ги занесеш сутринта късния следобед са готови, веднага щом станат ти се обаждат
10x! :winky:
Изображение
--------------------------------------------------------------------------------------------
Е12-M535i;Е30-318;Е34 Touring 525 TDS;Е36-318iS;Е46 320i
"FWD е като жена с малки ци.и-върши работа, но няма КЕФ...!!!"

Гост
Аватар

Re: Рециклиране на шарнири

Мнение от Гост » 18 Сеп 2008, 9:50

mili4uk написа:Колеги отново проблем !
Преди 2 месеца смених единият носач с шарнира, смених и тампоните отзад на носача. Смених и 2-те биалетки. Сложих Лемфьордер И ето няма 2 месеца и отпред 2-та шарнира са капут... както и биалетките.
Почна се маркетинга..
та въпросите са ми :
1-во предложеие : да занеса носачите и да ми сложат шарнир от е36
2-ро предложение : нови носачи
3-то предложение : ЖАН - рециклиране

Тук съответно ми стана много чудно 3-тото предложение... след като говорих със значителен брой хора който смея да твърдя че малко или много разбират от коли и ремонти. Всички казват - ЖАН
Да ама... за 1 биалетка ЖАН ми иска 25 лв... като нова е по-евтина. Но пък всички ме убеждават че са 5-пъти по-здрави. Както и шарнирите- прави ги наново -не от е36.
Та реших и до вас да се допитам...
някой правил ли е там и мнения :)


Правил ли си тест на амортесьорите? Ако са испуснали, предницата ти е почти само на пружините и натоварва много окачването - носача, тампона към него и биалетите заминават много бързо, като в твоя случай. Другия вариант е да имаш всекидневен маршрут по павета тип като по "Иван Асен" които са - и те разказват играта на носачите, особено при по-бързо каране... Другото което е - не знам от къде пазаруваш, ама биалета под 25лв и носач под 300лв за брой - по-добре не си купувай такива пръчки... За слагането на шарнир от Е36 и рециклирането - ти сам си решаваш...


Аватар
Мнения: 1588
Регистриран на: 7.01.2005
Местоположение: SF
Пол: Мъж
Кара: E30 318hi ---> E30 328ihA
Детайли за колата: Бърз, здрав и безумно чист , това е моят автомобил :) Съвсем скоро M52B28 inside :DD

Мнение от V-max » 18 Сеп 2008, 10:13

еееййй точно по Иван Асен минавах 3-4 пъти тая седмица и съм адски доволен от поведението на колицата :!: Не тропва и въобще не се усеща твърдо , а отдолу е с М носачи и М окачване.... после минах с една сток А6ца 1999та година и тропаше повече от 3чето :mhihi: :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 552
Регистриран на: 18.02.2008
Пол: Мъж
Кара: жена си да дрифти
Мечтае да кара: безаварийно
Детайли за колата: харчи малко - върви на страх

Re: Рециклиране на шарнири

Мнение от mili4uk » 18 Сеп 2008, 10:14

Biankonero написа:
mili4uk написа:....:)


Правил ли си тест на амортесьорите? Ако са испуснали, предницата ти е почти само на пружините и натоварва много окачването - носача, тампона към него и биалетите заминават много бързо, като в твоя случай. Другия вариант е да имаш всекидневен маршрут по павета тип като по "Иван Асен" които са - и те разказват играта на носачите, особено при по-бързо каране... Другото което е - не знам от къде пазаруваш, ама биалета под 25лв и носач под 300лв за брой - по-добре не си купувай такива пръчки... За слагането на шарнир от Е36 и рециклирането - ти сам си решаваш...


Сменил съм и предните и задните с чисто нови Bilstein точно като ги сложих старите биалетки, носача и тампоните отзад (от Д&Н сервиза в младост ги взех) .
Маршрута ми е предимно София... а почти всяка улица е подобна на Иван Асен...
За цените може много да се поспори : Ако в магазина ти продават за 25 лв биалетка с фактура... то сметни ддс-то и печалбата и сам ще видиш че не излиза повече от 10-12 лв биалетката. Колко е оригинална... никой не може да ти каже.
Носача Лемфьордер ти е в магазина 320 лв някаде - прав си ... но с отсъпката и без ддс на мен ми идва към 240 лв.
Шарнири от е36 - тотално се отказах вече.

Мисля да пробвам при ЖАН : иска ми за рециклаж на носачите, смяна на тампоните на носачите и на предната шанга(купих си ги вече), рецклиране на някаквки втулки и биалеткте 400 лв .
Дава ми и гаранция за 20К км или 6 месеца. Ако нещо се разхлопа да ми го оправи... което много ме радва !

Гост
Аватар

Мнение от Гост » 18 Сеп 2008, 10:24

Така може, лошо няма от спестяването на който и да бил данък... :mhihi:
Иначе аз като сменях носачи април месец, моя майстор ми ги поръча от Германия - към 620лв излязоха двата. От там и амортесьорите (Sachs), а по спомен 2-те биалети ми бяха към 75-80лв... Иначе щом си с нови амортесьори направо не знам как ти се е разбил за 2 месеца носача? Само ти ли караш колата? В некоя по голяма дупка ако си скочил на скорост... :roll: Верно са слабо место заедно с тампоните, ама не са от топено сирене все пак... ;)


Аватар
Мнения: 1588
Регистриран на: 7.01.2005
Местоположение: SF
Пол: Мъж
Кара: E30 318hi ---> E30 328ihA
Детайли за колата: Бърз, здрав и безумно чист , това е моят автомобил :) Съвсем скоро M52B28 inside :DD

Мнение от V-max » 18 Сеп 2008, 10:29

400лв малко прекалено ми се вижда , а тая гарация как се изпълнява в последствие... С тампоните , които взе няма да имаш проблеми . оригиналните са много меки за БГ и позволяват на носача мног да се движи , което пък разбива шарнирите... За монтажа на паъурфлекса им кажи много да внимават и да гледат картинките в инструкжията ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 380
Регистриран на: 8.05.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 525d '02
Мечтае да кара: 850i или M6

Мнение от Glamav » 18 Сеп 2008, 10:54

Пауърфлекса е хубаво нещо:
На снимката е моята тараба, със скъсана скоба на тампона на реактивната щанга. Две такива скоби от Вари са 14 лева според моя майстор.
Изображение
Последна промяна Glamav на 18 Сеп 2008, 10:56, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 552
Регистриран на: 18.02.2008
Пол: Мъж
Кара: жена си да дрифти
Мечтае да кара: безаварийно
Детайли за колата: харчи малко - върви на страх

Мнение от mili4uk » 18 Сеп 2008, 10:55

V-max написа:400лв малко прекалено ми се вижда , а тая гарация как се изпълнява в последствие... С тампоните , които взе няма да имаш проблеми . оригиналните са много меки за БГ и позволяват на носача мног да се движи , което пък разбива шарнирите... За монтажа на паъурфлекса им кажи много да внимават и да гледат картинките в инструкжията ;)


ми не е прекалено защото само биалетките са 40 лв. 130 лв са носачите... отделно 40 са и втулките (само частите)
останалото е работа по смяна на тампоните и т.н.
Казаха че са монитрали и друг път такива тампони ... но все пак мисля да им висна на главата и да ги гледам в ръчичките :)
А за гаранцията.. уж се познаваме с момчетата и Жан.. и ще бъде тъпо от тяхна страна да ме прецакат... но никога не се знае нищо :)
Все пак все още ми е останала някаква вяра в хората :)

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook