Кой е по-добрия дизел

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 25.09.2008

Кой е по-добрия дизел

Мнение от kando » 25 Сеп 2008, 1:03

Здравейте на целия форум.
Първо да спомена все пак,че съм търсил в търсачката и прочетох доста теми за дизелите.Пускам темата защото и аз ще купувам автомобил,и това което ме интересува е не кой е най-бързия,най-мощния или най-икономичния дизел,а кой е най-дуракоустойчивия - твърдо съм решил да е дизел(досега никога не съм притежавал дизел) и понеже всеки ми вика ако е БМВ да е бензин,ако е дизел да е Мерцедес,досега изобщо не се интересувах от Баварките,но ..... Пробвах всякакви Мерджани(124;Ц-класа) - не че се съмнявам във качествата им,ама се чувствам малко като пенсионер в тях;рекох си Японско ще е Акорд,ама нъцки Акорд пък двигател Роувър,изобщо не ми се нрави това както и Галант пък Пежо,а знаете Японското на цена като Баварското(и като че ли дори малко повече);и днес така стана случайно се качих в Е36,ами баси кефи ми е и това е,какво да направя.
Не м/у другото бачках навремето в една строителна фирма,където шефчето караше 530 '04(не съм сигурен точно за кубатурата)та се возих няколко пъти :mhihi: :mhihi: ;и началството имаше една 525 "97 там се возих доста повече и мога да кажа само .... немам думи,егати колата :D :D със 5-т дебила вътре(от тях 3-а над 100 кила)направо мразеше асфалта;и като капак имаше едно служебно 318 "95г. което дори покарах няколко пъти и не че нещо ама със затворени очи да ме пуснеш вътре пак ще позная че е БМВ;тези коли се движат и сега напълно безпроблемно,та ми се струва че едва ли е толкова отчайваща тази история със чупливите дизели на баварците.
(Айде че стана големо обяснение ..... ама едвам съм събрал кинта да го ева,а не е истина как се кефя на баварците.....от лапетия още)
Та накратко,кой е стабилния дизелак в крайна сметка,това което аз знам че това е по опростения двигател,а гледам като индианец TDS и си викам "мале да не се чупи"(има ли без S)има ли чист дизел,кой от двата 525 е по здравия ...... а ве мисля че трябва да ви е станало ясно какво питам

п.п.най-вече ме палят двувратките .... или ....


Аватар
Мнения: 1079
Регистриран на: 6.05.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Бързо
Мечтае да кара: М3 Е92

Мнение от ludia » 25 Сеп 2008, 4:00

А ми аз съм с БМВ Дизел и за мен това е един от най добрите дизели.
Не случайно Мерцедес обявиха че ще купуват дизеловите си двигатели от бмв занапред.
Та на въпроса.

318ТДС 90кс. (1.7) Това е автомобил за града харчи от 6 до 9 в зависимост как го караш. С две думи слаба машинка

325ТД- 115кс. двигател без интеркулер харчи от 7 до 10 много здрав.

325ТДС-143кс. двигател едно към едно с горния + кулер. Обикновено създава проблеми с прегряване. Но по пъргав. от 8 до 11 на 100км.

525ТДС- Същия двигател като този по горе самоче на 5 та серия. Има го в Е34 и Е39 като след 2001г. в Е39 се слага 525д коман рел двигател с 164кс. ново поколение двигател по-икономичен по-пъргав и по-тих.
И по -СКЪП.
Надявам се да съм бил полезен. Ако влезеш в раздел продава-автомобили наи отгоре има статия "как да не те излажат като купуваш дизел" Много е добра. Прочети я ако мислиш че незнаеш всичко за дизела на БМВ.
Изображение
БМВ не е нито най-бързата кола, нито най-луксозната, сигурно не и най-красивата, тя е просто НАЙ-ДОБРАТА!


http://clip4e.com/play.php?id=45143

ентусиаст
Аватар
Мнения: 971
Регистриран на: 17.03.2008
Местоположение: Тюркистан
Пол: Мъж
Кара: 'Е36'
Мечтае да кара: e92 m3

Мнение от Garribaldi » 25 Сеп 2008, 10:18

525TDS Незнам някой който да е имал такава кола и да не е доволен!!! за мен това е най-добрия дизел!! :bowdown: :bowdown: :bowdown:
rrrrryyyyyymmmmm...
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 166
Регистриран на: 19.05.2007
Местоположение: O.C.

Мнение от gigaset » 25 Сеп 2008, 10:55

Според мен и според мнения около мен по добрия дизел е Common Rail
които доколкото знам се произвежда след 2001 година.В Е36 няма да срещнеш такъв мотор,но ако се огледаш в Е39 Е46 като си приготвиш над 15 000 лв


Аватар
Мнения: 5133
Регистриран на: 15.05.2003
Местоположение: Herefordshire,Ledbury
Пол: Мъж
Кара: акцизни М-паркети от острова
Мечтае да кара: много неща

Мнение от ///MapTo » 25 Сеп 2008, 11:16

ludia написа:след 2001г. в Е39 се слага 525д коман рел двигател с 164кс. ново поколение двигател по-икономичен по-пъргав и по-тих..

Двигателя е 163 коня и се пише комон рейл...демек обща релса...а за това дали е по-скъп мога да поспора ма айде :)
Изображение
Изображение
PeReZ: Предполагам и километража (скоростомера) не показва моментната скорост, а ъгловата скорост в завой ???

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 355
Регистриран на: 2.09.2003
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж

Мнение от NetWar » 25 Сеп 2008, 13:55

525 ТДС , за сега съм доволен , но ако имаш парички си вземи по новия 525 d , но това са доказали се във времето двигатели (дори и Opel Omega го слагат )
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 25.09.2008

Мнение от kando » 25 Сеп 2008, 20:24

Мерси на всички за инфото.
е комон рейл айде сега,това е ясно,ама 15000 това е мътно - трябва кинта и за мотор,та не е лесно.Темата за закупуване на дизел беше първото което прочетох от форума,но при автомобил на старо нема сигурно и това е,дори да е БМВ(особенно като се има в предвид как се карат).Все пак се надявам да успея да се включа за 325(ей като чуя този двигател някак си ми тупка сърчицето като пред арна мома) - струва ми се че бюджета за такова е що годе по човешки имайки се в предвид стандарта на живот в бг.
Интерсено ми беше кой е по- ... двигателя,а ми направи впечатление,че от този форум има буквално технически грамотни хора,които при това са общителни..Из повечето форуми някак си липсват знанията на участниците в него и съответната отзивчивост за да е полезен ...... та заради това се допитвам,айде ако си взема 325 пак ще пиша пък дано да е само заради хвалби.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 248
Регистриран на: 7.01.2006
Местоположение: Плевен - София
Кара: BMW E36
Мечтае да кара: BMW E65
Детайли за колата: www.izgodnite.com
www.avto-bg.eu
www.recipes.free.bg
www.kotaracite.com

Мнение от Kaloyan78 » 25 Сеп 2008, 21:39

NetWar написа:525 ТДС , за сега съм доволен , но ако имаш парички си вземи по новия 525 d , но това са доказали се във времето двигатели (дори и Opel Omega го слагат )
И на Range Rover и върви много добре, просто двигателя е добър според мен. И на БМВ-то и на джипа сме с такъв(джипа го водят DSE, малко е по-различен от този на БМВ-то, ама има 6 години разлика между двете коли) и двата се държат много добре, засега :) . И все пак не мога да го преценя този двигател колко е добър, БМВ-то е автоматик и има моменти в които доста се чуди какво да прави :roll: .

Просто споделям наблюденията си - ако съм допуснал грешка моля да ме поправите :) .

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 16.07.2008
Местоположение: Dobrich

Мнение от tototo » 25 Сеп 2008, 21:51

Добре колеги аз сам в същата дилема и не ми е ясно КОИ Е ПО- ЗАДРАВИЯ МОТОР еи тва ме интерасува тдс-са е доказан кои не е бил това чудовище и кои не му се чуди ..... :D :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2523
Регистриран на: 21.11.2004
Местоположение: Sofiq

Мнение от BAYRON » 26 Сеп 2008, 0:02

aбе ако имаш пари земи си нови мотор ако не не е лош и ТДС-а
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: sandanski

Мнение от plamenpenis » 26 Сеп 2008, 0:07

наи добриа дизел е на мерцедес 2.5 мотор4ето ниама бмв което да наварти милион км и горница без тотални ремонти!!! наи много се дразниа дарвени философи като кажат '' френскиа или иапонскиа''


Аватар
Мнения: 1079
Регистриран на: 6.05.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Бързо
Мечтае да кара: М3 Е92

Мнение от ludia » 26 Сеп 2008, 4:02

plamenpenis написа:наи добриа дизел е на мерцедес 2.5 мотор4ето ниама бмв което да наварти милион км и горница без тотални ремонти!!! наи много се дразниа дарвени философи като кажат '' френскиа или иапонскиа''

Да за това съм напълно съгласен с теб. Но все пак за повече инфо питаите марто тои знае всичко за дизелите все пак е виждъл няколко по улиците.
По въпросчето взимаи 3/5-25 ТДС и не се чуди. Само преди да вземеш колата провери мотора ;)
Изображение
БМВ не е нито най-бързата кола, нито най-луксозната, сигурно не и най-красивата, тя е просто НАЙ-ДОБРАТА!


http://clip4e.com/play.php?id=45143

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2379
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Мнение от Владо » 26 Сеп 2008, 8:36

... мъртвия :mhihi: ...

здравината на един двигател, независимо какъв е, се определя от грижите и интелекта на ЗКУ-то...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 743
Регистриран на: 2.03.2007
Кара: в шоуто на тройките

Мнение от swh_bmw » 26 Сеп 2008, 8:58

Здравейте,
plamenpenis написа:наи добриа дизел е на мерцедес 2.5 мотор4ето ниама бмв което да наварти милион км и горница без тотални ремонти!!! наи много се дразниа дарвени философи като кажат '' френскиа или иапонскиа''

аз пък не мога да се съглася с това, не вярвам че си го пробвал лично нито аз, а само сме чували митове. Махни турбината на ТДС осакати я за да я докараш и нея на 90 коня, поддържай я както трябва и мисля че тия километри ще ги докараш и ти. За Френски и Японски автомобили няма да коментирам, но според мен всяка марка си има дойстони издоказали се коли.
Относно темата, колега да знаеш че наистина е на късмет работата. Някои колеги пишат че всичко е поддържано както трябва и са спукали главата на двигателя, след смяна пак!! Много оплаквания от нафтовата помпа(ГНП), оплаквания от умната дюза, вериги и т.н. От друга страна много колеги се радват на безпроблемното и състояние.
Колите които съм имал не са ми правили проблеми колкото бавареца :mhihi: .Но нито една от тях не ме е радвала колкото нея ;) .Все пак всичките проблеми които съм имал не е било заради фабричното и състояние, а заради разни добавени у-ва. Много важно е да си я поддържаш както трябва и съм сигурен че ще ти се отплати. За пример, отложих смяната на водната помпа при покупката на колата, и след проба на магистралата с 200 км/ч установих че тя вече не работи и аз така :shock: . Следствията бяха само смяна на водна помпа 8) (минах по край дявола)
Поздрави и успех с намирането

Мечтае за Z3 M Coupe
Аватар
Мнения: 8695
Регистриран на: 9.02.2003
Местоположение: Сoфия
Кара: '99 530dА Touring

Мнение от err0r » 26 Сеп 2008, 9:17

plamenpenis написа:наи добриа дизел е на мерцедес 2.5 мотор4ето ниама бмв което да наварти милион км и горница без тотални ремонти!!! наи много се дразниа дарвени философи като кажат '' френскиа или иапонскиа''

3-литровият битурбодизелов агрегат ще да е по-читав... :P
Изображение

Следваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook