През Сърбия?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 19.01.2006
Местоположение: За сега в Сливен,скоро и в други градове!
Пол: Мъж

През Сърбия?

Мнение от Gottlos » 21 Окт 2008, 12:32

Някой има ли "прясна" информация как е положението с преминаването през Сърбия(с автомобил)? Правят ли проблеми още по митниците и по пътищата?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW G80 M3 Competition xDrive

Мнение от vodkarulez » 21 Окт 2008, 12:40

Зависи на кой ще случиш там. Миналата седмица имахме проблем с по-възрастната смяна , които винаги намират причина да те ядосат. След консултация с наблизко намиращ се полицай и след разговор с него за ситуацията в която се намираме , човека в прав текст ни обесни , че е по-добре да изчакаме 1-2 часа докато дойде на границата новата смяна . Та те се оказа млади и супер разбрани , абсолютно никакви проблеми . Иначе минавах граница с нов автомобил купен от Германия с транзитни номера . Дъртия сърбин се заяждаше с брифа на колата , според него не бил наред. Пълни глупости , но и няма как да се разбереш със заядлив сърбин. Ужасни са !!!
Специалист-Икономист

РазБОЙниКА
Аватар
Мнения: 2070
Регистриран на: 10.05.2006
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: го на тройки
Мечтае да кара: Е92/3 и 6-та серия
Детайли за колата: Черна

Мнение от Apassionata » 21 Окт 2008, 12:40

Няма проблеми на границите, минава се бързо, не ни проверяваха багажа никъде, и на Черногорската и Харватската граница. В събота и неделя като че ли се чака повече, имаше повече коли. Искат /не винаги/ зелена карта, талона на колата, един стикер ти лепят да предния прозорец, еко такса... колко беше 10 евро като че ли. С ченгета не сме имали проблеми, но общо-везто спазвахме ограниченията. На бензиностанциите може да се пазарува и в евро, имат Бял туикс / нищо особено/ , Кока Кола Зироу / баси, само в БГ я няма още/ и говорят почти на Български ;)
П.П. Е, ние бяхме екскурзианти и с БГ автомобили :) Митничарите са станали абсолютни психолози според мен. Винаги питат къде отиваш, за къде пътуваш. И след отговора ако усетят нещо, я в интонация, я в поглед, притеснение и пр., тогава се заяждат и тарашат.
Последна промяна Apassionata на 21 Окт 2008, 14:32, променена общо 2 пъти
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1583
Регистриран на: 8.02.2006
Местоположение: София

Мнение от WilliamsF1Team » 21 Окт 2008, 12:45

Аз на Калотина съм ял бой от сърбите без да съм направил абсолютно нищо... :!: :!: :!:

Общо взето са си педерас*и и то големи. Вероятно има и изключния, но за мен не действат. Минавал съм няколко пъти и винаги, когато сме минавали са ни преравяли багажа като единия път махаха задните седалки и ги дупчиха от долната страна уж за наркотици... Болни хора са си тия и ги е толкова яд някои, че не са в ЕС, че не ми се говори... :idea:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 19.01.2006
Местоположение: За сега в Сливен,скоро и в други градове!
Пол: Мъж

Мнение от Gottlos » 21 Окт 2008, 12:57

Май пак ще има "офроуд сафари" през Румъния! Проблема ми е,че ще има доста автомобилни части в колата и да не вземат да се пенят за мита,фактури и разни други простотии.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1583
Регистриран на: 8.02.2006
Местоположение: София

Мнение от WilliamsF1Team » 21 Окт 2008, 12:59

Румъния е твоята дестинация... ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW G80 M3 Competition xDrive

Мнение от vodkarulez » 21 Окт 2008, 13:24

Със сигурност. Мини през Румъния , незнаех че затова става въпрос. Ако искаш да нямаш проблеми - Румъния :)
Специалист-Икономист

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1499
Регистриран на: 13.08.2007

Мнение от GVT » 21 Окт 2008, 13:30

Август месец като се прибирахме от Италия нямахме никакви проблеми,даже на нашата граница ни мотаха повече от тяхната.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1583
Регистриран на: 8.02.2006
Местоположение: София

Мнение от WilliamsF1Team » 21 Окт 2008, 13:32

Ако е сам няма проблеми, ама с тия части... :mhihi: ше бере ядове... :mhihi:

Газ през Румъния докат стигне дупките и после 9 дена път с камили... :mhihi:

бай печатар
Аватар
Мнения: 2207
Регистриран на: 26.03.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34 525tds-A
Мечтае да кара: Е38 728i

Мнение от NeoPrint » 21 Окт 2008, 14:57

Последната половин година над 5 пъти ходя до Сърбия и последно до Унгария пак през Сърбия. Незнам какво правите,но аз досега проблеми с митничарите и полицайте им не съм имал. Държат се супер коректно и минавам винаги без проблеми.
Само веднъж отнесох 2000 динара почерпка,ама си ме бяха хванали с превишена скорост катаджиите.
В сезона на гастърбайтерите съм минавал и през КПП "Стразимировци"/внимание 5-10км отсечка "офроуд"/ и през "Връшка чука",проблеми никакви.
Магистралата е платена,ама е читава и под 130 не падаш,повече небива защото имат цивилни коли с радари ;)
Лично аз Румъния не бих я помирисал даже.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1126
Регистриран на: 5.07.2004
Местоположение: Пловдив
Кара: M3 и Volvo XC70

Мнение от Tod » 21 Окт 2008, 15:31

Преди две седмици, минах от там за Унгария и обратно, много по-добре се патува отколкот в БГ!
Никакъв проблем с митничарите (много по-приятелски настроени от нашите) или пътна полиция!
Само се пази от необозначени те коли с радари, както каза колегата, по-нагоре!
По принцип спират чужденци само за фрапиращо неспазване на ограниченията!
Държавна политика, но не се осланяйте много на тази информация!
Good Luck

Не е ли странно? Същите хора, които се смеят на научната фантастика, четат прогнозата за времето и вярват на икономисти? ~Kelvin Throop III

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 71
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Карлово

Мнение от radito1 » 21 Окт 2008, 15:41

Септември месец се пребирах прес Сърбия и нямахме никакви дертове!Виж сега като имаш разни там неща -незнам!!!


Аватар
Мнения: 421
Регистриран на: 12.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39

Мнение от ///M Body Shop » 21 Окт 2008, 16:39

NeoPrint написа:Последната половин година над 5 пъти ходя до Сърбия и последно до Унгария пак през Сърбия. Незнам какво правите,но аз досега проблеми с митничарите и полицайте им не съм имал. Държат се супер коректно и минавам винаги без проблеми.
Само веднъж отнесох 2000 динара почерпка,ама си ме бяха хванали с превишена скорост катаджиите.
В сезона на гастърбайтерите съм минавал и през КПП "Стразимировци"/внимание 5-10км отсечка "офроуд"/ и през "Връшка чука",проблеми никакви.
Магистралата е платена,ама е читава и под 130 не падаш,повече небива защото имат цивилни коли с радари ;)
Лично аз Румъния не бих я помирисал даже.

:yes: с пълна газ през Сръбско! евентуално некой лев отгоре заради чарколяците, но поне ще си додеш със здрави бъбреци! :mhihi:

п.с. Ако идваш от Германия и си с жълти номера ще имаш проблеми, тогава наистина по добре през Румъния, тва е! Успех 8)
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Мнение от Bogat-Beden » 21 Окт 2008, 17:30

то май почти я изчерпаха темата колегите,но аз да допълня-последно юни я минавах Калотина,странно е че като минавах единия път аз и жена на средна възраст-никой никъде не ни е занимавал.А със същата кола,с един мой връстник ,първо сърбите на Калотина 1 4ас ни тарашиха,даже и джобовете ни караха да си обръщаме!..След 9-10 часа на излизане от Унгария гранична полиция пак същия номер-понеже няма вече КПП с Словакия и вилнеят близо до границата и пак тарашене...Даже паспортите ни щяха у тях да останат,ако не си ги бяхме поискали.. :confused: От тия граници дето съм минавал,унгарците са най-неприятната тиня..говорят на някъв полусръбски и са нагли пумяри :confused: И да,хубаво е да се спазват ограниченията в Сърбия,че аз 20 евро бакшиш отчитах :uups:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1062
Регистриран на: 28.06.2007
Местоположение: София (големото село)
Пол: Мъж
Кара: е70 sd

Мнение от asasin18 » 21 Окт 2008, 17:51

аз минаваш преди 2 месеца и общо взето нямахме никакви проблеми АМА никакви. Даже на граница единия път не ме караха да свалям и задното стъкло (то е 90% затъмнено и не се вижд нито кои се вози нито нищо), а имаше хора който се возеха на задната седалка. Аз лично съм много доволен.

Общо взето наще митничари се заяждат много повече от колкото сърби, гърци, румънци или турци. Казвам го от опит.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook