Пътуване през Сърбия

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Пътуване през Сърбия

Мнение от ukelichko » 28 Фев 2009, 20:02

Здравейте Фенове,
Предстои ми пътуване с БМВ-то за Франция през Сърбия и понеже никога не съм минавал през тази балканска държава се страхувам да не бера ядове с техните катаджии и всички други органи. Ще съм Ви благодаен ако ме отворите за някой тънкости. Все пак балканска държава е, никой орган на реда не го е грижа да се спазват правилата а да удари кьоравото. Поне с такова убеждение съм останал от разказите на хората минавали по това трасе. Отделно се налага да нося и лаптопа и като се сещам преди няколко години на нашето летище какъв проблем ми спретнаха по тоя случай си мисля, трябва ли да го декларирам при влизането в Сърбия или вече това "чудо на техниката и напредъка на човечеството, което струва десетки хилади евра и се свързва с космоса директно", не представлява средство за изкарване на някое евро рушвет.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 257
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Sofia

=

Мнение от S-M » 28 Фев 2009, 20:26

Аз лично съм минавал поне 5-6 пъти през Сърбия.Плащаш си винетка за магистралата,но за сметка на това получаваш доста добър път(като изключим положението малко след влизането където се минава през скалите и се образуват краткотрайни задръствания и е адски прашно)По-принцип не ни тачат много българите та си приготви едни 50-100 евра евентуално на влизане и излизане от сърбия.За лаптопа не знам? Да отбележа че за последно съм пътувал преди година и половина,нека и някой който е имал път от там по-скоро,да сподели опит :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 5.02.2009
Местоположение: София

Мнение от clubzendo » 28 Фев 2009, 20:28

минаваш през Румъния или през по дълъг маршрут през Гърция-игуменица-ферибота за Италия и тн.
Иначе сърбия на знак 30-караш с 30 иначе у кауша

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 97
Регистриран на: 31.01.2009
Местоположение: АБСУРДИСТАН
Пол: Мъж
Кара: колкото може
Мечтае да кара: докато може

Мнение от aureus_gold » 28 Фев 2009, 20:36

Колега,нямаш никакви проблеми за преминаването ти през Сърбия.Трябва да занаеш няколко неща:След Ниш пътя е платен(магистрала).По спомени беше около 20 тина евра до границата с Хърватска.Можеш да плащаш в евро!Пътя е в сравнителмо добро състояние.Препоръчвам ти на бензиностанциите да плащаш с кредитна карта в противен случай ще трябва да обмениш динари.Най изгодно е да обмениш на митницата ,има офис на Сръбска банка.
По отношение на митницата нямаш особени проблеми стига да не се правиш на дявол(кока,екстази,калашници и др.екстри).Полиция по магистралата се среща сравнително рядко,но бъди внимателен за скорост и други нарушения(колани ,тел и др)Глобите им са зверски и ги плащаш на момента.Разбира се че върви рушвета ,но не те съветвам да изпадаш в такава ситуация.Пожелавам ти приятно и безаварийно пътуване.
От всички педали най-много харесвам на газ-та!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1263
Регистриран на: 29.01.2003
Местоположение: ... p0d n€b€t0, n@ m0r€t0 ...
Пол: Мъж
Кара: e39 525dA
Мечтае да кара: м6

Мнение от moni76 » 28 Фев 2009, 21:54

по добре мини около Сърбия ;) или не превишавай ограниченията въобще дори и с 5км/ч
...аз се разминах с 140Евра :confused:
My BMW history:
'91 E36
'97 E36
'00 E46
'01 E46
'99 E39
'03 E39

Изображение
http://www.youtube.com/watch?v=plxNfU-PA2c&NR=1 8)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Мнение от ukelichko » 28 Фев 2009, 22:36

Благодаря за отговорите. По принцип не съм магистрален джигит и спазвам ограниченията. Естествено ще мина по платената магистрала, то остана и да се правя на тарикат по второкласни пътища в балканска държава и съм вътре отвсякъде. През Румъния много бих се отклонил от крайната точка-Ница. А за ферибот от Гърция нямам никава информация като цени и условия, та ако някой помогне ще съм много благодарен.
Във връзка с темата искам да попитам коя им е реномираната верига бензиностанции на Сърбите и как е дизела като качество в Сърбия.
Последна промяна ukelichko на 28 Фев 2009, 22:40, променена общо 1 път
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Мнение от Mollov » 28 Фев 2009, 22:40

Тва с ограниченията е малко... пресилено според мен.... moni76, ти си явно карък нещо... през цялата Сърбия и на отиване към Виена и на връщане сме карали с максимум до 10км/ч над ограничението... дори полицейска "засада" подминахме, никой не тръгна след нас... както и полицейската кола, която изпреварихме на отиване... дори ни дадоха сигнал, че можем да ги изпреварим (нямаше добра видимост на двулентовата отсечка преди магистралата)... общо взето си плащаш путарината и си караш в ограниченията и няма да имаш грижи...

Тва за бензиностанциите е много важно... с кредитната си на далавера, че курса динар-лев също е добър... иначе все пак някои бензиностанции ще ти приемат еврото, но на "техен" си курс... ;)

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Мнение от vld » 28 Фев 2009, 22:41

Maле как го наплашихте човека :shock:
Спокойно бре момчета това да не ви е през войната ;) :!:
Ако не носиш някакви контрабандни стоки задължително минаваш през Сърбия, трябва да си болен мозък да предпочетеш Румъния :!:
Смо който не е минавал през Румънско незнае какъв АД е.

Пи сърбите всичко си е в нормите, като те пита нещо митничаря, му отговаряш без да се притесняваш, най много да те накара да си отвориш багажа да види дали наистина имаш само дрехи.
Трябва да знаеш няколко основни неща :
Над 5000Евро на човек КЕШ трябва да се декларират иначе могат да ти ги конфискуват!
Злато инакити ако имаш други освен тези по теб ,също се декларират!
Алкохол и цигари имаш право на 1л. и 1 стек.
Лаптоп фотоапарат и друга техника ако е в оригиналната си опаковка и е с цел износ също се декларира, ако са си за лично ползване няма проблем ;)
Лъжат с курса на динара, и затова е добре ако ще купуваш нещо на тяхна територия да имаш техни пари предварително сменени на границата в "кантора"-техните чейнчове.
Това за парите важи с пълна сила и по 2 за шибаните унгарци :!: те са около 10 пъти по гадни копелета.
Ако имаш някава карта виза или мастеркарт по добре плащай с нея по бензиностанциите в тези две държави :idea: :!:
За скоростта не е чак толкова строго ,но не се отпускай много че еврата за нищо ги нямат :mhihi:
на магистралата 130-150 е нормално , полиция има обикновенно около пунктовете за плащане на магистралната такса.
След това нагоре висят под мостовете,НО се виждат от далече ,не се крият като наще плъхове ;)
Ако има нещо неясно питай има и други колеги дето често пътуват натам,ще добавят нещо ако съм пропуснал.
Магистралата в сърбия е 23-25Е. в унагария винетка ,на границата още да не я забравиш , и в Австрия също :!:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 19.01.2006
Местоположение: За сега в Сливен,скоро и в други градове!
Пол: Мъж

Мнение от Gottlos » 28 Фев 2009, 23:06

Преди 2-3 месеца и аз бях пред подобна дилема-през Румъния или през Сърбия. През лятото минавах през Румъния и изобщо не ми се повтаряше това упражнение,така че послушах съфорумците и си минах през Сърбия.Носех разни чаркалъци+лаптоп,затова ми беше леко притеснено и на мен.Никакви грижи на границата(освен един Редбул за началника и един Сникърс за новобранката :D ).Като те питат "Какво носиш?" казваш: "Ми нищо,лични вещи.".През Сърбия пътувах през ноща и видях една единствена полицейска кола.Не съм превишавал скороста с повече от 5-10 км/ч.Спрях и за около 2ч. на една бензиностанция да почина. Така че давай смело през Сърбия,спазвай ограниченията и си пей.Страшни радиостанции имат :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 16.08.2004
Местоположение: Варна
Пол: Мъж

Мнение от paxaH » 28 Фев 2009, 23:08

Малко по - натоварена е отсечката Калотина - Ниш. Минава се планина и има няколко тунела. Пътят си е двулентов. След Ниш си на магистрала (платена), както казаха колегите. От там сигурно до Франция ще караш само по магистрали. Обмени си малко валута за гориво, че са търговци на бензиностанциите (в Сърбия и Хърватска) и смятат евро както им хареса.
Ако спазваш ограниченията няма от какво да се притесняваш.
Селото се оказа точно във града

бай печатар
Аватар
Мнения: 2207
Регистриран на: 26.03.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34 525tds-A
Мечтае да кара: Е38 728i

Мнение от NeoPrint » 28 Фев 2009, 23:31

Често пътувам до/през Сърбия напоследък и само с едни 2000 динара към 25Е за превишена скорост съм назад досега,а и наистина бях в издънка.
Съвет 1 е да си смениш пари веднага след сръбската граница в ляво има банка и курса е ОК. В евро ще ти е по-скъпо по магистралата.
Съвет 2 по магистралата макс 130км/ч. няма радари,но има "цивилни" коли с радар.
Не забравяй за зелената карта и лек път :winky:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1288
Регистриран на: 12.02.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж

Мнение от Fking » 28 Фев 2009, 23:44

и внимавай с палки, ножове, газови и въздушни пищови на границата, че там не са свободна продажба на всеки над 18 както тука, и стават големи филми :>

Новият ПИКАСО
Новият ПИКАСО
Аватар
Мнения: 5525
Регистриран на: 29.04.2002
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: The Dark Side of the Force
Мечтае да кара: S
Детайли за колата: E30 325i - RIP
E30 320is - RIP,sold
E24 635csi - sold
E36 316i coupe - sold
E46 320d sedan- sold
E36 325i coupe - sold
E36 318tds SW - sold
E36 316i sedan - sold
E39 525d sedan - sold
E46 320d SW - sold
E61 530xd LCI - sold
E30 318is coupe - sold
E46 320dA SW - sold
MB CLK270-sold
Е46 320Ci
E87
E30 320 cabrio

Мнение от madpetio » 28 Фев 2009, 23:48

забавлявам се доста като ви чета мненията :mhihi: :mhihi: :mhihi:
"В крайна сметка влезнах в този спорт, защото обичам да карам коли, но не само да ги карам, а да ги карам възможно най-бързо! Ако трябва да искам да бъда запомнен с нещо, то нека нещото да бъде това!" Колин Макрей

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1263
Регистриран на: 29.01.2003
Местоположение: ... p0d n€b€t0, n@ m0r€t0 ...
Пол: Мъж
Кара: e39 525dA
Мечтае да кара: м6

Мнение от moni76 » 01 Мар 2009, 0:35

Mollov написа:.... moni76, ти си явно карък нещо...

...незнам колко съм карък, но на едно връщане от Кьолн до Варна олекнах с около 300 Евра :confused: ...като за начало още в Германия на 8-та вече на излизане, на 2 км. от границата с Австрия се гонихме с цивилна полицейска, хората ми направили цяло филмче-отпред, отзад, отстрани и т.н. дълго е за разправяне, та момчетата ме одраха с 75 Евро за 150км/ч мисля беше ... за Сърбия вече споменах
...наистина много-много не се съобразявах с ограничение, но трябваше да се върнем възможно най-скоро - за 27ч. си дойдохме от Майнц до Варна през Сърбия :werd: ...не го правете ;)
...тва с предишната е39-ка
My BMW history:
'91 E36
'97 E36
'00 E46
'01 E46
'99 E39
'03 E39

Изображение
http://www.youtube.com/watch?v=plxNfU-PA2c&NR=1 8)

АЗ СЪМ ТОЛЕРИРАН :)
Аватар
Мнения: 6034
Регистриран на: 15.09.2003
Местоположение: БИАД. Снощи най-културно си излизах от там и някой ме настъпи по ръката
Пол: Мъж
Кара: E53 Х5 3.0d
Мечтае да кара: по пътища без дупки

Мнение от X-citer » 01 Мар 2009, 1:16

Не знам дали си запознат, но за Сърбия си има отделна зелена карта. Тази която вероятно е на твоята кола е валидна в ЕС, но не и в Сърбия защото те не са страна членка. Зелената карта за Сърбия по спомен от преди няколко месеца беше около 120-130 евро.
Колегите са те посъветвали как да избегнеш ядове с полицията, но към това мога да добавя също и че много дебнат за шофиране на халогени. Карай си на къси, спазвай си ограниченията плати си зелената карта и ще си минеш без никакви грижи. Обмени си и някой динар да си имаш, защото аз като спрях да обядвам в едно крайпътно заведение и се препотих като видях колко евро ми искаха на края :mhihi:
Предполагам ще минаваш през Словения - имам валидна винетка за там (купува се задължително и е валидна 6 месеца - няма за по-малък срок) и ако искаш ти я подарявам за да не се набутваш излишно ;)
Изображение

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook