Двутактово масло в нафтата - E46 320d - мнения...

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Двутактово масло в нафтата - E46 320d - мнения...

Мнение от Zagy » 11 Мар 2009, 21:26

Чета и гледам, че масово ГНП-то сдава багажа в БГ поради качествената ни нафта. Искам да питам сипването на двутактово масло в нафтата дали върши работа - дали се повишават мазителните свойства на горивото и така по-добре се смазва самата помпа. И ако това върши работа в какво количество трябва да се сипва това масло? Някой знае ли нещо по въпроса? Един приятел си сипва масло в нафтата (50мл на 10 литра гориво) и твърди, че колата върви и се усеща по-добре. Вие какво ще кажете?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 16.04.2007

Мнение от fast » 11 Мар 2009, 23:02


нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Мнение от Zagy » 12 Мар 2009, 15:33

Мерси много, разгледах темите и си направих изводите - ще се сипва по малко масълце. Темата може да се заключи.

Гост
Аватар

Мнение от Гост » 12 Мар 2009, 15:56

Ама малко, да не стане като Вартбург... Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 114
Регистриран на: 16.10.2007

Мнение от Analyst » 12 Мар 2009, 15:59

И аз точно това си мислих. На такива коли да сипвате разни неща вътре ми се струва обидно.

Гост
Аватар

Мнение от Гост » 12 Мар 2009, 16:05

Абе щом помага да се избегне ремонт за 1000лв - няма лошо, за е.ане е не който прави такива интервенции по колата си, а бензинджиите, които мешат нафтата със всякакви боклуци... :evil:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 114
Регистриран на: 16.10.2007

Мнение от Analyst » 12 Мар 2009, 16:08

Въпросът е до колко е доказано, че ще ти спести ремонт за 1000 лева и до колко ще ти причини ремонт за 2000. Ако беше толкова хубаво да се сипва масло в бензина щеше да се продава такъв продукт по бензиностанциите или най-малкото от оторозираните дилъри на БМВ щяха да съветват да го правим. Лично мнение. ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 311
Регистриран на: 5.10.2007

Мнение от tankishev » 12 Мар 2009, 16:34

Zagy написа:Мерси много, разгледах темите и си направих изводите - ще се сипва по малко масълце. Темата може да се заключи.

Zagy ... не бързай със сипването ... и аз изчетох темата и ми направи впечатление, че от колегите които са за няма нито един комънрейл
И мен ме "ужили" колега от форума:
http://www.bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?p=1393313#1393313
Все още чакам извинение ... като от умрял писмо!

Изображение среден разход

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Мнение от Zagy » 12 Мар 2009, 20:25

tankishev написа:
Zagy написа:Мерси много, разгледах темите и си направих изводите - ще се сипва по малко масълце. Темата може да се заключи.

Zagy ... не бързай със сипването ... и аз изчетох темата и ми направи впечатление, че от колегите които са за няма нито един комънрейл


Е и аз не съм комънрейл :) така че се сипва - най-малкото няма да ми навреди, а пък и като знам колко е проблемна тая помпа ВП44...

ПС: а и като знам "качеството" на нашата родна нафта.... май маслото си е повече от задължително.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1499
Регистриран на: 28.09.2005
Кара: любимата ни марка да е първа ;)
Мечтае да кара: римска колесница с М-пакет ;)

Мнение от spower » 13 Мар 2009, 9:30

ама слагайте хубаво 2тактово масло не на приста :) има вече синтетики полусинтетики , които не отлагат нагар по колекторите и имат мн по добри мазителни свойства и възможност за изгаряне на нагара в ауспухната система, ползват се предимно за мотокрос пример за това е Моторекс speed mix 2T kakto i na Motul ;) който кара мотор знае :)
Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: :lalala: https://bit.ly/3fQigcM


Аватар
Мнения: 1832
Регистриран на: 20.11.2008
Местоположение: Пловдив
Кара: Другите да му завиждат.....
Мечтае да кара: Самолет и Петролен танкер
Детайли за колата: MNOGO BARZA

Мнение от milennyc » 13 Мар 2009, 9:37

spower написа:ама слагайте хубаво 2тактово масло не на приста :) има вече синтетики полусинтетики , които не отлагат нагар по колекторите и имат мн по добри мазителни свойства и възможност за изгаряне на нагара в ауспухната система, ползват се предимно за мотокрос пример за това е Моторекс speed mix 2T kakto i na Motul ;) който кара мотор знае :)


Аз слагам на Shtill :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1499
Регистриран на: 28.09.2005
Кара: любимата ни марка да е първа ;)
Мечтае да кара: римска колесница с М-пакет ;)

Мнение от spower » 13 Мар 2009, 15:30

milennyc написа:
spower написа:ама слагайте хубаво 2тактово масло не на приста :) има вече синтетики полусинтетики , които не отлагат нагар по колекторите и имат мн по добри мазителни свойства и възможност за изгаряне на нагара в ауспухната система, ползват се предимно за мотокрос пример за това е Моторекс speed mix 2T kakto i na Motul ;) който кара мотор знае :)


Аз слагам на Shtill :)


Щил в никакъв случай, това е масло за резачки и характеристиките му се отнасят повече за ниски вредни емисии понеже като режеш дърва или косиш трева дишаш директно отработилите газове, и маслото няма добри мазителни качества :!: отделно маслото щил осигурява освен смазване на к.вал и буталната група ами и има охлаждащо действие, отделно при смесването му с бензина, маслото губи качества като стои неизгорено до дни :!: и последно мин седмица пробвах една априлия рх 125 /хард ендуро/ след основен ремонт 800км карана със Щил и лагерите на коляновия вал вече се чуваха ;) така че маслата за моторни триони са си само за тях :!:
ПП и понеже и аз имам резачка Щил след като ми е останала смес седмица след като съм я приготвил цвета в утайката беше по тумно розов от колкото на повърхността и отделно в бензина доста трудно се разтваря иска сериозно разбиване, а не знам как ще е с дизела 8)
Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: :lalala: https://bit.ly/3fQigcM

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1266
Регистриран на: 16.05.2008
Местоположение: Devnya Drag Club

Мнение от plamen_hh » 13 Мар 2009, 22:46

Днес и аз си сложих масло в нафтата и не усетих никаква разлика даже ми се струва че двигателя е малко по шумен :shock:

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 16.02.2009
Местоположение: Пловдив

Мнение от TODOROVI25 » 13 Мар 2009, 22:49

Решението е хубава нафта ,тва е!!Според мен тя е в омв и еко.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1266
Регистриран на: 16.05.2008
Местоположение: Devnya Drag Club

Мнение от plamen_hh » 14 Мар 2009, 0:18

И да добавя мисля че така като слагаме масло в нафтата нагара от маслото ще се натрупа някаде из геометрията на турбото и един ден :shock: кофти като спре да действа

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook