Смесване на газ и бензин

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 415
Регистриран на: 25.07.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 92,318 sedan

Смесване на газ и бензин

Мнение от BorisMW » 05 Яну 2010, 20:19

Здравейте и ЧНГ.
Винаги съм се радвал когато не пиша в този форум=нямам проблем с колата,освен ако не мога да помогна по проблем.И така получава се следното:
Колата е с газ-обикновенно.Паля на газ,тъй като дюзите са запушени и въртя много на бензин.На газ пали без много въртене,обаче стрелката на бензина започна да отива към червеното.Заредих 20 литра бензин,станаха 30 в резервоара и сега съм на под 15л за окло 3 седмици.По-смущаващото е,че колата върви нормално,не тресе,не придърпва освен когато е студена.Днес ходих при газаджия,който дръпна едната клема на клапана за газта и колата изгасна.Каза ми,че ако имало смесване,колата щяла да продължи да работи ,т.е. релето за прекъсване на дюзите бачка:dunno: Да но бензина намалява,въпреки това.
Случвало ли се е на някой това?
Идеи.......,решение
Нищо не е свършило докато не свърши!
http://www.youtube.com/watch?v=hcvQxaUClNw

СТАРШИНАТА НА ФОРУМА
Аватар
Мнения: 5434
Регистриран на: 31.07.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е38 740IL

Re: Смесване на газ и бензин

Мнение от LiTtLeRoCk » 05 Яну 2010, 20:32

Дали не изтича от някъде провери си бензиновите маркучи.Ако меши газ и бензин със сигурност двигателя няма да работи добре.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 316
Регистриран на: 14.04.2004
Местоположение: Пловдив

Re: Смесване на газ и бензин

Мнение от BAVARIA » 05 Яну 2010, 21:05

BorisMW написа:Здравейте и ЧНГ.
Винаги съм се радвал когато не пиша в този форум=нямам проблем с колата,освен ако не мога да помогна по проблем.И така получава се следното:
Колата е с газ-обикновенно.Паля на газ,тъй като дюзите са запушени и въртя много на бензин.На газ пали без много въртене,обаче стрелката на бензина започна да отива към червеното.Заредих 20 литра бензин,станаха 30 в резервоара и сега съм на под 15л за окло 3 седмици.По-смущаващото е,че колата върви нормално,не тресе,не придърпва освен когато е студена.Днес ходих при газаджия,който дръпна едната клема на клапана за газта и колата изгасна.Каза ми,че ако имало смесване,колата щяла да продължи да работи ,т.е. релето за прекъсване на дюзите бачка:dunno: Да но бензина намалява,въпреки това.
Случвало ли се е на някой това?
Идеи.......,решение


извади вакум мъркучето на клапана за налягане на бензина там НЕ трябва да има бензин, а при теб най вероятно не е така,обиконовенно от там е проблема

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 2.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Смесване на газ и бензин

Мнение от v_p_m » 05 Яну 2010, 22:41

значи преди време и на мен ми се струваше 4е ми намалява бензина и за тва си напраих ключе на бенз помпа и като си карам на гас просто я изкл. съ6то така и удължаваш живота зако да работи като не караш на бенз пр

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2073
Регистриран на: 6.08.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 600 коня с умивна на лицето
Мечтае да кара: всичко бързо на четири гуми
Детайли за колата: Garrett 3582

Re: Смесване на газ и бензин

Мнение от Smoocki » 05 Яну 2010, 23:07

Клапана за бензина ти е прецакан.На един приятел беше по същия начин.Когато загасиш колата клапана изпуска изпуска докато ти падне налягането във системата примерно.Изпуснатия бенз отива в дросела и така.Препоръчвам ти смяна със такъв клапан втора ръко -нов е около 100тина лева ако искаш да си го купиш.

Намерира се на бензиновата рейка най отпред ако си м43 и при м40 мисля е така
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1346
Регистриран на: 11.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 M54 '01

Re: Смесване на газ и бензин

Мнение от jbankov » 06 Яну 2010, 8:42

Smoocki написа:Клапана за бензина ти е прецакан.На един приятел беше по същия начин.Когато загасиш колата клапана изпуска изпуска докато ти падне налягането във системата примерно.Изпуснатия бенз отива в дросела и така.Препоръчвам ти смяна със такъв клапан втора ръко -нов е около 100тина лева ако искаш да си го купиш.

Намерира се на бензиновата рейка най отпред ако си м43 и при м40 мисля е така

А при М50?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 902
Регистриран на: 26.10.2008
Местоположение: ДУПНИЦА Скрапинг
Пол: Мъж
Кара: coupe e36 m42 , цоупе е46 325ci
Мечтае да кара: ///M

Re: Смесване на газ и бензин

Мнение от mitrax » 06 Яну 2010, 8:52

това е регулатора на налягането на горивото , и при м50 е на рейката . Както каза колегата по на горе понякога от вакуумчето пробива гориво и отива във всмукателния колектор. Ти може да имаш и пикаеща дюза .. просто да си сълзи нищо че са изключени дюзите.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1346
Регистриран на: 11.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 M54 '01

Re: Смесване на газ и бензин

Мнение от jbankov » 06 Яну 2010, 9:11

mitrax написа:това е регулатора на налягането на горивото , и при м50 е на рейката . Както каза колегата по на горе понякога от вакуумчето пробива гориво и отива във всмукателния колектор. Ти може да имаш и пикаеща дюза .. просто да си сълзи нищо че са изключени дюзите.

:yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 415
Регистриран на: 25.07.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 92,318 sedan

Re: Смесване на газ и бензин

Мнение от BorisMW » 06 Яну 2010, 21:05

Smoocki написа:Клапана за бензина ти е прецакан.
Намерира се на бензиновата рейка най отпред ако си м43 и при м40 мисля е така


[quote]извади вакум мъркучето на клапана за налягане на бензина там НЕ трябва да има бензин, а при теб най вероятно не е така,обиконовенно от там е проблема[quote]

    Тези двете неща едно и също нещо ли означават и при м40 къде се намират?
    Нищо не е свършило докато не свърши!
    http://www.youtube.com/watch?v=hcvQxaUClNw

    младши ентусиаст
    Аватар
    Мнения: 316
    Регистриран на: 14.04.2004
    Местоположение: Пловдив

    Re: Смесване на газ и бензин

    Мнение от BAVARIA » 06 Яну 2010, 21:14

    BorisMW написа:
    Smoocki написа:Клапана за бензина ти е прецакан.
    Намерира се на бензиновата рейка най отпред ако си м43 и при м40 мисля е така


    извади вакум мъркучето на клапана за налягане на бензина там НЕ трябва да има бензин, а при теб най вероятно не е така,обиконовенно от там е проблема

      Тези двете неща едно и също нещо ли означават и при м40 къде се намират?


      да едно и също са

      младши ентусиаст
      Аватар
      Мнения: 348
      Регистриран на: 15.10.2007
      Местоположение: *******
      Пол: Мъж
      Кара: с превишена скорост

      Re: Смесване на газ и бензин

      Мнение от BH5482BH » 06 Яну 2010, 21:18

      Ако говорите за клапана на горивото който е на шината с дюзите и мен ме плашеха така 100лв, свалих го видях, че има два О-пръстена един палък и един голям цената на двата бяха около 1лв и проблема се оправи :yes:

      младши ентусиаст
      Аватар
      Мнения: 316
      Регистриран на: 14.04.2004
      Местоположение: Пловдив

      Re: Смесване на газ и бензин

      Мнение от BAVARIA » 06 Яну 2010, 22:04

      BH5482BH написа:Ако говорите за клапана на горивото който е на шината с дюзите и мен ме плашеха така 100лв, свалих го видях, че има два О-пръстена един палък и един голям цената на двата бяха около 1лв и проблема се оправи :yes:


      точно за този клапан говорим ,само че за проблем на мембраната му а не на О -пръстените

      младши ентусиаст
      Аватар
      Мнения: 415
      Регистриран на: 25.07.2008
      Местоположение: Пловдив
      Пол: Мъж
      Кара: 92,318 sedan

      Re: Смесване на газ и бензин

      Мнение от BorisMW » 07 Яну 2010, 20:22

      Пичове,проблемът се усложни.Сутринта махнах бушона на бензиновата помапа(18 номер).Паля на газ,карам на газ,помпата не работи,не се чува на контакт,не се чува и след загасяне на колата.трябва да съм извадил правилният бушон.Стрелката на бензина беше близо до червената линия.Запалих я 2-3 пъти каквото съм карал там и лампата за бензин светна.Пищисал съм се.Нищо на бензин не работи,а намалява.
      Опитайте пак с идеите.
      Нищо не е свършило докато не свърши!
      http://www.youtube.com/watch?v=hcvQxaUClNw

      младши ентусиаст
      Аватар
      Мнения: 348
      Регистриран на: 15.10.2007
      Местоположение: *******
      Пол: Мъж
      Кара: с превишена скорост

      Re: Смесване на газ и бензин

      Мнение от BH5482BH » 07 Яну 2010, 20:31

      Усеща ли се мирис на бензин, разгледай добре има маркучи под седалката който трагват надолу към филтъра разгледай неможе просто така да ти изчезва бензина, при мен имаше такъв проблем падаше ми стрелката и от време на време като си отворя вратата усещам мирис на бензин, но слаб и някъде отзад клекнах до задната лява гума миришеше много светнах с едно фенерче носача и всичко около него мокро единия от маркучите от резервоара се е сцепил и се стичаше надолу гориво

      младши ентусиаст
      Аватар
      Мнения: 316
      Регистриран на: 14.04.2004
      Местоположение: Пловдив

      Re: Смесване на газ и бензин

      Мнение от BAVARIA » 07 Яну 2010, 21:51

      BorisMW написа:Пичове,проблемът се усложни.Сутринта махнах бушона на бензиновата помапа(18 номер).Паля на газ,карам на газ,помпата не работи,не се чува на контакт,не се чува и след загасяне на колата.трябва да съм извадил правилният бушон.Стрелката на бензина беше близо до червената линия.Запалих я 2-3 пъти каквото съм карал там и лампата за бензин светна.Пищисал съм се.Нищо на бензин не работи,а намалява.
      Опитайте пак с идеите.


      абе човек като ти пишем разни неща проверяваш ли ги дали са наред или само така си пишем точно при проблем със този клапан става това което описваш той е на вакумен принцип и сам си засмуква бензин от резервоара провери го да знаем ако не е от него /което ме съмнява/да мислим друга причина

      Следваща

      Назад към E36

      Кой е на линия

      Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

      Последни теми
      Facebook