Боя за Басейн и др.??

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 120
Регистриран на: 6.12.2007

Боя за Басейн и др.??

Мнение от isaev3 » 30 Яну 2010, 19:32

Колеги ще пиша за една по необичаина тема по която имам въпроси и се надявам някои от вас да е правил подобно нещо и да помогне със идеи и съвети!!
Значи имам басейн (малък) които е направен преди години от стомано-бетон е, и не е довършен от вътре-и искам ако някой знае да ми препоръча марка материали за Шпакловка отвътре и Боя която си е Специално за басейни (всъщност да сподели всички необходими материали като Грундове,Лепила(шпакловки) Боя и др. Решил съм да е със боя а не със керамични плочки-Поради ред причини претпочетох Боята като варянт!!!
Благодаря Предварително!!! :)


Аватар
Мнения: 734
Регистриран на: 21.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: bmw е46

Re: Боя за Басейн и др.??

Мнение от vladuicho » 30 Яну 2010, 20:06

имам такъв басейн,взимаме боята от ЛАКПРОМ(Световрачене, ул. ”Синчец” 16 ),тя е специална за басейни,преди взимахме боя за пътна маркировка(бяла) и с оцветител я правехме.Имай предвид че ще трябва да го боядисваш всяка година,защото боята колкото и да е здрава се прецаква.Аз съм се замислил за плочки от онези ,керамичните ама ще ми излезне много кинти.Колко ти е голям басеина,пречиствателна система взел ли си?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 120
Регистриран на: 6.12.2007

Re: Боя за Басейн и др.??

Мнение от isaev3 » 30 Яну 2010, 20:24

Колега басейнчето е някъде 6 на 2.5 метра (малко е) Аз за бои разглеждах различни сайтове но незнам и се чудя каква шпакловка да сложа че той сега е на гол бетон и е гръбо,а иначе с Керамични плочки си става истинско но както ти казваш излиза скъпо!!Тук разглеждах разни бои!!! Но искам да чуя и съвети от хора които вече са го правили! И последно колега я сподели за пречиствателната система какво си направил ти, при условие че при мен не е заложена като идея още навремето като е отливан от бетон,какъв ми е варянта?? :)
http://www.maxit.bg/?id=20804
http://www.esklips99.com/prod_er-lak_02.htm
http://www.elispools.com/epoksidni-boi/
Последна промяна isaev3 на 31 Яну 2010, 16:16, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 74
Регистриран на: 1.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F34 320d, F21 120xd

Re: Боя за Басейн и др.??

Мнение от dmblagoev » 30 Яну 2010, 22:48

По-добре помисли за плочки,това с боята не си е работа,моя басейн е от стъклопласт и се боядисва всяка пролет. Аз съм доволен от боята на Лакпром за която писа колегата преди мен,цената й мисля,че беше около 20лв. за литър. www.lackprom.com/index.php?option=conte ... 32&lang=en имат дистрибутор на ул.Сребърна.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2379
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: Боя за Басейн и др.??

Мнение от Владо » 31 Яну 2010, 8:10

боИ бе момче... бой е нещо, дето учителката ти по български е пропуснала да ти приложи...
иначе има индустриални грундове и бои за тежки условия... предполагам ще паснат най-добре в случая...


Аватар
Мнения: 734
Регистриран на: 21.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: bmw е46

Re: Боя за Басейн и др.??

Мнение от vladuicho » 31 Яну 2010, 10:42

isaev3 написа:Колега басейнчето е някъде 6 на 2.5 метра (малко е) Аз за бой разглеждах различни сайтове но незнам и се чудя каква шпакловка да сложа че той сега е на гол бетон и е гръбо,а иначе с Керамични плочки си става истинско но както ти казваш излиза скъпо!!Тук разглеждах разни бой!!! Но искам да чуя и съвети от хора които вече са го правили! И последно колега я сподели за пречиствателната система какво си направил ти, при условие че при мен не е заложена като идея още навремето като е отливан от бетон,какъв ми е варянта?? :)
http://www.maxit.bg/?id=20804
http://www.esklips99.com/prod_er-lak_02.htm
http://www.elispools.com/epoksidni-boi/



да с пречистването ще ти е проблем,ако не е предвидено предварително(ако ти е в земята басейна,защото моя е над).Трябра да се изкопае около басейна и да се сложат тръби вход и изход които после се връзват към помпата и пречисвателната система .На мен ми излезе около 2000 с монтажа (басейна ми е 6 на 4 ),ако не сложиш помпа и не слагаш химикали за водата,ще ти зеленясва водата много бързо,а замаската ми е правена преди 4 години с теракол и още не е мръднала

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 31.01.2010
Пол: Мъж

Re: Боя за Басейн и др.??

Мнение от DaNJy » 31 Яну 2010, 11:39

Колега боята на Лакпром има добри за цената си качества, но ако искаш може да я съчетаеш с двукомпонентна хидроизолация на СИКА. Хидрото ще е една добра основа за боята и ще подобри качествата на басейна.

FiRe WaLK WiTh Me !
Аватар
Мнения: 4203
Регистриран на: 23.03.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: винаги с усмивка :)
Детайли за колата: 316is touring - Виолетка

Re: Боя за Басейн и др.??

Мнение от SpUd3r » 31 Яну 2010, 12:30

Следя темата с боите с интерес, защото и на нас ни предстои пребоядисване тази година, а старата боя направо се разцепи. Имам и един друг въпрос и се надявам да нямате нищо против ю, че измествам малко темата. Интересува ме с какво си покривате басейните когато не се използват, защото около нашия басеин има доста дървета и става леш вътре, особено на дъното. Като големина беше някъде около 10-12х6м, ако има някакво значение размера :roll:
Tux0 Ca !
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 120
Регистриран на: 6.12.2007

Re: Боя за Басейн и др.??

Мнение от isaev3 » 31 Яну 2010, 14:47

DaNJy написа:Колега боята на Лакпром има добри за цената си качества, но ако искаш може да я съчетаеш с двукомпонентна хидроизолация на СИКА. Хидрото ще е една добра основа за боята и ще подобри качествата на басейна.



Колега със продуктите на СИКА съм работил и определено съм доволен и наистина не се бях сетил за тях и техните хидроизолации-Само преди това трябва да взема Някакъв Добър грунд и Теракол предназначен точно за тази дейност-И точно за Марката и Модела на терекола се чудя и чакам предложения-Че със Обикновения (станадартен) не ми се рискува!!!Разгледах страницата на ISOMAT и те имат добри продукти!!
А ето и фирма която прави Покривала за Басейни!!
http://www.baseini.net/component/virtuemart/?page=shop.browse&category_id=3&vmcchk=1
http://www.isomat.gr/index.php/bg

Малката Базука
Аватар
Мнения: 1106
Регистриран на: 16.04.2009
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: e46 e30

Re: Боя за Басейн и др.??

Мнение от bozukov_a » 31 Яну 2010, 19:13

За плочките колко скъпо ще ти излезе ти сам можеш да си прецениш, има от 18лв. до 90ев(квадрата). Тези вече от 90евро се използват повече за парни,римски бани.....,но тези от 18лв. ще ти свършат идеална работа.Все пак един път ги правиш и повече не се занимаваш,има и гумени настилки които не ти ги припоръчвам.

Те плочки са от 18лв.
ИзображениеИзображение
spdrrk0 написа:Интересува ме с какво си покривате басейните когато не се използват, защото около нашия басеин има доста дървета и става леш вътре, особено на дъното. Като големина беше някъде около 10-12х6м, ако има някакво значение размера :roll:

За зазимяване или по-принцип за летния сезон говориш
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1089
Регистриран на: 25.12.2002
Местоположение: пловДИВ Стара ЗагорКА
Кара: не кара пил-ама пий карал

Re: Боя за Басейн и др.??

Мнение от ///milko way » 31 Яну 2010, 20:42

Твърдо съм за плочките и на пролет си го правя с плочки,защото ми омръзна всяко лято да пробвам разни прехвалени бои
Миналото лято си купих от "Практикер" няква Словенска (синя) с ПВЦ покритие и си направих дъното,като Гръцкото знаме + една бака на Оргахим (бяла) дето правят пътната маркировка.......в интерес на истината стените не мръднаха,но от дъното събирам двата вида бои с шпатолата :banghead: .......е няма смисъл всяко лято по 100лв за боя - слагам си някви плочки и "нека да е лято" :smoke:
Изображение
Bcu4ko cBъP|_|_|Ba Do5pe.Ako He|_|_|_o cBъP|_|_|u 3/\e,To npocTo He e cBъp|_|_|u/\o!

FiRe WaLK WiTh Me !
Аватар
Мнения: 4203
Регистриран на: 23.03.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: винаги с усмивка :)
Детайли за колата: 316is touring - Виолетка

Re: Боя за Басейн и др.??

Мнение от SpUd3r » 31 Яну 2010, 22:04

bozukov_a написа:
spdrrk0 написа:Интересува ме с какво си покривате басейните когато не се използват, защото около нашия басеин има доста дървета и става леш вътре, особено на дъното. Като големина беше някъде около 10-12х6м, ако има някакво значение размера :roll:

За зазимяване или по-принцип за летния сезон говориш


И за зазимяване из а летния сезон, просто от тия дървета там вътре доста гняс пада. Отпада и варианта със скъпите механични системи
Tux0 Ca !
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 120
Регистриран на: 6.12.2007

Re: Боя за Басейн и др.??

Мнение от isaev3 » 31 Яну 2010, 23:16

bozukov_a написа:За плочките колко скъпо ще ти излезе ти сам можеш да си прецениш, има от 18лв. до 90ев(квадрата). Тези вече от 90евро се използват повече за парни,римски бани.....,но тези от 18лв. ще ти свършат идеална работа.Все пак един път ги правиш и повече не се занимаваш,има и гумени настилки които не ти ги припоръчвам.

Те плочки са от 18лв.
ИзображениеИзображение
spdrrk0 написа:Интересува ме с какво си покривате басейните когато не се използват, защото около нашия басеин има доста дървета и става леш вътре, особено на дъното. Като големина беше някъде около 10-12х6м, ако има някакво значение размера :roll:

За зазимяване или по-принцип за летния сезон говориш


Колега знаеш ли някакъв сайт за тези плочки които са ти излезли 18лв. че аз цени под 35лв. на квадрат не намирам :banghead: ??!! Иначе спор няма че със плочки си става Истинско!!! :)

E30 M3 Dreamer
Аватар
Мнения: 1153
Регистриран на: 4.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: `90 E30 M50B20 , Fiat Punto Bertone
Мечтае да кара: E30 M3

Re: Боя за Басейн и др.??

Мнение от bivola » 01 Фев 2010, 19:52

spdrrk0 написа:Следя темата с боите с интерес, защото и на нас ни предстои пребоядисване тази година, а старата боя направо се разцепи. Имам и един друг въпрос и се надявам да нямате нищо против ю, че измествам малко темата. Интересува ме с какво си покривате басейните когато не се използват, защото около нашия басеин има доста дървета и става леш вътре, особено на дъното. Като големина беше някъде около 10-12х6м, ако има някакво значение размера :roll:

Марто , преди 3 години някъде баща ми беше поръчал от Велико Търново ролка много дебел найлон , ролката се слага от единия край на басейна , а от другия слагаш кукички , за да може като се разпъне да се захване.Двама човека го разпъват по дължината и го защипват , върши страшно добра работа после с чистенето си е играчка 10-тина минути , но пък в басейна няма нищо :yes:
Дилян Пенчев написа:МИнава се време, успокояваш се - караш супер лачена Е30-ка...която ти струва 20 бона :mhihi: :mhihi: :mhihi: И си викаш...аджеба аз що не си купих Е46... и в момента в който ти мине тая мисъл ти вече НЕ СИ МАНЯК :mhihi:
:mhihi:

Малката Базука
Аватар
Мнения: 1106
Регистриран на: 16.04.2009
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: e46 e30

Re: Боя за Басейн и др.??

Мнение от bozukov_a » 03 Фев 2010, 12:19

isaev3 написа:
bozukov_a написа:За плочките колко скъпо ще ти излезе ти сам можеш да си прецениш, има от 18лв. до 90ев(квадрата). Тези вече от 90евро се използват повече за парни,римски бани.....,но тези от 18лв. ще ти свършат идеална работа.Все пак един път ги правиш и повече не се занимаваш,има и гумени настилки които не ти ги припоръчвам.

Те плочки са от 18лв.
ИзображениеИзображение
spdrrk0 написа:Интересува ме с какво си покривате басейните когато не се използват, защото около нашия басеин има доста дървета и става леш вътре, особено на дъното. Като големина беше някъде около 10-12х6м, ако има някакво значение размера :roll:

За зазимяване или по-принцип за летния сезон говориш


Колега знаеш ли някакъв сайт за тези плочки които са ти излезли 18лв. че аз цени под 35лв. на квадрат не намирам :banghead: ??!! Иначе спор няма че със плочки си става Истинско!!! :)

Фирмата се казва Темена,най-евтиния вариянт е 11лв.в синьо,нашия е 18лв.защото е смесен.
spdrrk0 написа:
bozukov_a написа:
spdrrk0 написа:Интересува ме с какво си покривате басейните когато не се използват, защото около нашия басеин има доста дървета и става леш вътре, особено на дъното. Като големина беше някъде около 10-12х6м, ако има някакво значение размера :roll:

За зазимяване или по-принцип за летния сезон говориш


И за зазимяване из а летния сезон, просто от тия дървета там вътре доста гняс пада. Отпада и варианта със скъпите механични системи

Или найлонова ролка както каза Бивола или пробвай да направиш цяло брезентово парче(от размерите на басейна),за брезент нямам в предвид онзи военния :mhihi: ,а някой по хубав ще си избереш-важното е да не пропуска прахоляка от брезента на долу в басейна,а за захващането-халкички,скоби и някакъв по добър и практичен за теб вариант.Разрови се из нета,има доста интересни,удобни и евтини идеи.
Изображение

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: c04, momo-1st

Последни теми
Facebook