Сонда за вода/кладенец/ - Препоръки моля!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 12.03.2009
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: e46 Touring

Сонда за вода/кладенец/ - Препоръки моля!

Мнение от yarov » 16 Юни 2010, 8:42

Привет Колеги,

Предстои ми да бия сонда за вода на вилата /с. Луково на 30км. от София - Искърското Дефиле/ и ако някой вече е минал по тоя път и е доволен, може да сподели впечатления и да даде някакви контакти на сондьорите.

Благодаря Предварително
"... няма такава сила на света, която да спре оная луда глава, която сама е решила да се отдели от тялото си ..."

!!! на година и 1 месец моето зверче вече познава перката и казва "БЕ Е МЕ", "БЕ Е МЕ", "БЕ Е МЕ", "БЕ Е МЕ", "БЕ Е БЕ", "БЕ Е МЕ" ... - ЯКО
!!! а другото няма още и 1 месец - да видим кога ще познае перката

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1087
Регистриран на: 6.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 98 325 tds M пакет touring
Мечтае да кара: M6
Детайли за колата: Фабричен М пакет, индивидуал,телефон и много други екстри...

Re: Сонда за вода/кладенец/ - Препоръки моля!

Мнение от vanci88 » 16 Юни 2010, 10:29

На колко метра е водата проучиха ли? Защото от опит знам, че цената за метър сондиране е 90-140лв.
Задължително после се изследва и се определя за какво е годна.
36436
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 12.03.2009
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: e46 Touring

Re: Сонда за вода/кладенец/ - Препоръки моля!

Мнение от yarov » 16 Юни 2010, 12:35

Няма проучване, но съседа би сонда преди 3-4 години и искара на 32м. - сондата му е на 4м от нашата ограда, така че и при нас може да е нещо подобно - колкото и лаишко да звучи ;)
"... няма такава сила на света, която да спре оная луда глава, която сама е решила да се отдели от тялото си ..."

!!! на година и 1 месец моето зверче вече познава перката и казва "БЕ Е МЕ", "БЕ Е МЕ", "БЕ Е МЕ", "БЕ Е МЕ", "БЕ Е БЕ", "БЕ Е МЕ" ... - ЯКО
!!! а другото няма още и 1 месец - да видим кога ще познае перката

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1047
Регистриран на: 2.03.2004
Мечтае да кара: М-ка деснячка с газова уредба Mimgas :D

Re: Сонда за вода/кладенец/ - Препоръки моля!

Мнение от PIONEER » 16 Юни 2010, 14:13

vanci88 написа:На колко метра е водата проучиха ли? Защото от опит знам, че цената за метър сондиране е 90-140лв.
Задължително после се изследва и се определя за какво е годна.


Леле колега ти ме втрещи...На нашата вила имаме 40м. сонда с 18м. воден стълб.Водата не е с помпа ами с вятърно колело с около 32-35м. тръби, със стержен вътре и работен цилиндър.И май се скъса тръба и цялата дупка отива по дяволите.И сега с тая цена на сондиране съм направо отчаян...5000лв. за нова такава :banghead: Тя е доста стара и не бях проверявал актуалните цени на сондиране амааа си е цифра :paranoid:
Изображение
8.32

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 12.03.2009
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: e46 Touring

Re: Сонда за вода/кладенец/ - Препоръки моля!

Мнение от yarov » 16 Юни 2010, 15:02

[/quote]

Леле колега ти ме втрещи...На нашата вила имаме 40м. сонда с 18м. воден стълб.Водата не е с помпа ами с вятърно колело с около 32-35м. тръби, със стержен вътре и работен цилиндър.И май се скъса тръба и цялата дупка отива по дяволите.И сега с тая цена на сондиране съм направо отчаян...5000лв. за нова такава :banghead: Тя е доста стара и не бях проверявал актуалните цени на сондиране амааа си е цифра :paranoid:[/quote]

Цифра си е вЕрно :banghead: :banghead: :banghead: - за сега имам оферти от 80 та до 250лв на метър :ranting: :ranting: :ranting: но не съм сигурен в никой от тях - щеше ми се някой да препоръча читав сондьор.
"... няма такава сила на света, която да спре оная луда глава, която сама е решила да се отдели от тялото си ..."

!!! на година и 1 месец моето зверче вече познава перката и казва "БЕ Е МЕ", "БЕ Е МЕ", "БЕ Е МЕ", "БЕ Е МЕ", "БЕ Е БЕ", "БЕ Е МЕ" ... - ЯКО
!!! а другото няма още и 1 месец - да видим кога ще познае перката

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1047
Регистриран на: 2.03.2004
Мечтае да кара: М-ка деснячка с газова уредба Mimgas :D

Re: Сонда за вода/кладенец/ - Препоръки моля!

Мнение от PIONEER » 16 Юни 2010, 15:25

В такъв случай по-добре си направи проучване,да не стане да биеш 30-40м. и да има на дъното вода от порядъка на 10-тина м.
Аз съм много потресен в момента и много ме е яд за сондата.Не стига,че има сумати вода вътре,а и е годна за пиене.Мъча се да измисля схема да се ползва тая дупка,но нито знам от 12-те тръби колко са паднали надолу,нито дали съществува някакъв начин да се извадят ама надали...много лошо без вода :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead:
Успех на теб :!: :yes:
Изображение
8.32

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Сонда за вода/кладенец/ - Препоръки моля!

Мнение от Сондьора » 16 Юни 2010, 16:05

PIONEER,
Тръбите се вадят, не ти знам точната схема и как са захванати / и как така 12 тръби???/, но пак се вадят, ако не със сонда то с кран пак ще стане. Поне ше видиш кво е положението и колко са скъсани, каква дължина е останала в сондажа. Тогава би имал ясна престава за положението вътре в сондажа, а може и просто да са ерозирали и да подмениш с нови тръби.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1087
Регистриран на: 6.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 98 325 tds M пакет touring
Мечтае да кара: M6
Детайли за колата: Фабричен М пакет, индивидуал,телефон и много други екстри...

Re: Сонда за вода/кладенец/ - Препоръки моля!

Мнение от vanci88 » 16 Юни 2010, 19:06

При мен случаят беше следният. От ВиК София не искат да ми вземат парите/4500-5000лв/, за да направят водопровот на квартална улица - то не бяха молби,скици - 3 къщи сме и парите са налице и всичко и все спънки. И тъй като ще монтираме и термо помпа решихме да набием сонда. Цената миналата година беше - 90лв на метър и то при идеални условия. Ако има скала или много чакъл цената расте.В местността водата е на 1,5-2метра - ние набихме сонда 10 метра. И като казвам ние - приятели плюс баща ми. НАмерихме човек занимаващ се с ръчно набиване от 40 години. Той подготви тръбата и донесе много хитро приспособление /нещо като тринога с таран движещ се по тръбата/ - услугата ми струваше 80лв. Сложи и 70-80лв за бири и мезета за приятелите и в момента хидрофорът действа екстра. Така за 150-160лв 6 човека за не повече от 2 часа набихме сондата. Но това са само 10метра - за 30 ще е мъка.
36436
Изображение

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: zAcK

Последни теми
Facebook