Кола на старо - 316, 318 - струва ли си?

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

смирен поклонник
смирен поклонник
Аватар
Мнения: 1976
Регистриран на: 16.01.2002
Кара: w212 E500 4matic, E30 325ic
Мечтае да кара: Specialized S-Works Epic и Dacia Logan 0.9tce

отг::Кола на старо - 316, 318 - струва ли си?

Мнение от LandShark » 11 Май 2002, 17:17

Дефорсираните 325-ци се наричат 325e. Не че са чак толкоз редки, просто са произвеждани само между 1985 и 1987. Иначе са яки! Огормен въртящ момент, но само 125 коня.

Land Shark II
'89 "316" ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 909
Регистриран на: 18.03.2002
Местоположение: София

отг::Кола на старо - 316, 318 - струва ли си?

Мнение от PARADOX_sf » 12 Май 2002, 13:07

Ima li problem 125-te da stanat 170 konia?

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 5.05.2002
Местоположение: София

отг::Кола на старо - 316, 318 - струва ли си?

Мнение от Vectra_16V » 12 Май 2002, 17:08

Като нищо стават 170, обаче двигателя започва да лапа по-сериозно.

Лека нощ, добър ден, пак съм с моя...

BM Boby
Аватар

отг::Кола на старо - 316, 318 - струва ли си?

Мнение от BM Boby » 14 Май 2002, 9:54

Za cifrite na kolite na staro - ot sobstven 4 mesechen opit i obikaljane i razglejdane na okolo 30 broja e30 vsichki cheshiti (bez M - e :-) imashe edin bavarec oboznachen v objavata s "M" i kogato se obadih picha kaza che M oznachavalo mejdinen i az shtjah da glatna slushalkata ;)) no kakto i da e - statistikata pokaza che na troinite stopove s 4 cilindara cenite sa ot 3000 marki nagore kato v njakoi avtokashti mogat da stignat i do 6 !!! ?! az uspjah da namerja 318 s M 40 DVG za 3200 - ima el stakla leti djanti el ogledala i gazova uredba kolata e ubiec na dalag pat benzin pri karane sas sredna skorost 130 - 140 dade razhod 9,5 litra na 100 km. moja savet e - ako e s malko kone - demek bez akzic i prochie moje da si ja vkarash i ot chujbina na sajta mobile.de shte vidish za kakvi ceni stava vapros - moje da se nameri podobna i za pod 500 marki - e kato ja vkarash tuk stava kam 3000 ama pone shte znaesh che ti si ja vkaral - zashtoto edno 75% ot vsichki koli koito gledah imaha mnogo skapi problemi za opravjane koito bjaha dobre zamaskirani - no - kato pravilo - s malko poveche kasmet za 3500 shte namerish kola kojato shte e v dobro sastojanie - nedej da jalish 300 - 400 marki ako kolata e naistina dobra zashtoto ako kupish neshto precekano ministerstvo na finansite da ti e na pomosht :-)) - pak - kaji mi koj e lud da si prodade BMW-to ako e v red ??

BM Boby
Аватар

отг::Кола на старо - 316, 318 - струва ли си?

Мнение от BM Boby » 14 Май 2002, 10:01

Аз карам Е36 316I със газова уредба и имам същите показатели за разход и т.н. Уредбата ми е с плочка, не от тези, които директно пръскат газта в цилиндрите.
Ако те интересува нещо - на мейла или на кю-то


Bat Dancho - mojesh li da mi kajesh neshto za tija gazovi uredbi - kade se namira tazi plochka - sled mejdu filtara za vazduh i DVG-to li? tam imam neshto koeto napodobjava metalna plochka s razmer 15 x 15 sm. I - poslednite dve tri sedmici imam edin problem - na gaz bez da se natiska pedala sa i pdnali osnovnite oboroti ot 800 na 650 njakade i odelno kogato i davam gaz na niski predavka ima edno zabavjane vav poemaneto - adksi tapo - ti si natiskash a to vaobshte ne galta - e glatva sled malko ama to veche e zakasnjalo - a pak ne benzin ne go pravi tozi problem vaobshte - tova ot izparitelja li moje da bade - kazaha mi she njakakva membrana moje da se e precakala i njakakav filtar za 3 kinta sashto trjabvalo da se smeni ti imash li ideja ot kakvo moje da e tova? tx

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 311
Регистриран на: 4.02.2002
Местоположение: Горна Оряховица

отг::Кола на старо - 316, 318 - струва ли си?

Мнение от batDancho » 14 Май 2002, 13:16

Плочката е закрепена след въздушния филтър. Аз имах през зимата подобен проблем - колата не поддържаше обороти, даже на моменти гаснеше на празен ход. Смених обаче доставчика на газ и нещата се оправиха.Действително има някякво филтърче на газовата уредба, което казаха, че от време на време се задръствало, но не го знам къде е. В някой сервиз за газови уредби ще ти го сменят за 5 лева предполагам. Може проблема да ти е на друго място - ако маркучите, които подават топло към изпарителя не са достатъчно твърди и са по-дълги отколкото трябва, като загреят, може да се прегънат и да не ти изпарява газ както трябва, оттам да не може да върви като хората - това се случи на един познат, голямо ровене беше, докато го хванем откъде е. Сега е лято и не би трябвало да има този проблем, но провери го все пак.

Предишна

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook