Как се поставя теглич на BMW 316 E36 седан

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 22.05.2009

Как се поставя теглич на BMW 316 E36 седан

Мнение от EEEPC » 31 Дек 2010, 16:55

Търсих в търсачката как се поставя теглич на BMW 316 E36 седан, но няма подробно обяснено никъде. Може ли някой да вкара такова разяснение стъпка по стъпка?Само да вмъкна, че колата никога не е имала такъв, ако е от полза това.Разбрах само, че тегличът трябва да е същия като на снимката :kuku:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1002
Регистриран на: 12.07.2007
Местоположение: Rousse
Пол: Мъж
Кара: E46 320d 136
Мечтае да кара: e30 m3

Re: Как се поставя теглич на BMW 316 E36 седан

Мнение от shengi » 01 Яну 2011, 15:03

Махаш задната броня с гредата и буферите.После ще видиш каде от долу има заготовки за теглич.С всичките болтове и гайки ли си го взел теглича?Че иначе ще ти е по трудно да го монтираш.Ще ти трябва още един човек за теглича.Иначе като цяло е елементарно.Гледаш теглича гледаш дупките по купето и завиваш.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 461
Регистриран на: 20.10.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: Е36 325 ТД

Re: Как се поставя теглич на BMW 316 E36 седан

Мнение от matros » 01 Яну 2011, 17:38

shengi написа:Махаш задната броня с гредата и буферите.После ще видиш каде от долу има заготовки за теглич.С всичките болтове и гайки ли си го взел теглича?Че иначе ще ти е по трудно да го монтираш.Ще ти трябва още един човек за теглича.Иначе като цяло е елементарно.Гледаш теглича гледаш дупките по купето и завиваш.

А не е точно така.Има да се пробива 4 дупки в багажника по две от страна в гредите.Щом си нямал теглич ги няма тези дупки,но пък има център заработен къде требва да се пробива.............

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 416
Регистриран на: 12.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '01 E46 318Ci

Re: Как се поставя теглич на BMW 316 E36 седан

Мнение от joreto_88 » 01 Яну 2011, 18:41

При мен не изглежда въобще така теглича. Ех та нямам снимка... При колите без теглич от бронята стърчат 2 буфера, които влизат в 2-та рога и се захващат с по 2 болта към купето. А за бронята се захващат с по един дълъг болт който минава през тях. При мен на мястото на тези 2 буфера е теглича, който е с дължината на бронята и тежи сигурно 15кг. От него обаче не стърчат рогове, а има 2 планки с по 4 отвора с резба. Едната 2-ка отвори съвпада с тези за буферите, които са в багажника над рога, има и още 2 симетрични отвора одолу под рога. Болтовете се развиват отдолу под колата, за единия даже трябва да се увисне и гърнето, защото пречи. При мене беше свалена топката, нямаше го капака на добавката и стоеше много грозно. на всичкото отгоре ми беше сцепена и бронята и я смених. Обаче при смяната реших да си оставя теглича, но не за да го ползвам като такъв, ами за сигурност. Купих си броня в цвят, сложих и теглича и ги закрепих към купето. (хубаво е да има някой да ти помага с монтажа, защото наистина тежи и сам е трудно. На мен нямаше кой да ми помага и доста зор видях) Махнах грижливо инсталацията. Разкопчах обувчиците на кабелите една по една от инсталацията на колата и си сложих обикновенна добавка и сега въобще не личи че има теглич. Минаха се няколко седмици и теглича си свърши работата. Спрях не един светофар и един дядо с един Ровър реши да спре в мен. Резултатът: драскотина на моята броня и сгънат преден капак на Ровъра. А инсталацията ако искаш мога да ти я дам, ако нямаш. Замислих се дали да я изхвърля, но реших че мога да помонгна на някой някога.
E36 318i sedan '95
Е36 320iA coupe '93

Изображение
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 22.05.2009

Re: Как се поставя теглич на BMW 316 E36 седан

Мнение от EEEPC » 01 Яну 2011, 23:29

Ами още не съм го купил теглича в вторник ще е при мен може даже да кача и снимки и незнам дали ще е с болтовете.А колега ще съм ти благодарен ако ми дадеш инсталацията да се раководя по твойта :yes: И още нещо ще ми трябва ли канал за постявянето му?Колата никога е нямала теглич но мисля да си купувам каравана и да ходя лятото с нея на море :driving:

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 19.12.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ...на задна...

Re: Как се поставя теглич на BMW 316 E36 седан

Мнение от zinno » 02 Яну 2011, 9:25

Здравей,колега!
Днеска ще махам теглич на един седан.Не съм сигурен само дали тегличите са един модел,та ще ти покажа как се хваща този дето е сложен.Колата не е нужно изобщо да се вдига.
Ако е от същия модел теглича трябва да има 2 планки с по 4 болта- 2 отгоре и 2 отдолу.
Ето общия изглед:

Изображение

От страната на ауспуха на купето има планка за закачане на долните болтове (незнам дали е фабрична)

Изображение

а горните болтове се закачат от двете страни на гредата отвътре в багажника

Изображение.

От другата страна се хваща на 4 дупки директно на купето И за тях не съм сигурен дали са предвидени или се правят допълнително

Изображение

и по монтажната част на самия теглич е това,а кабелите се изкарват от дупка във ваната на резервната гума до планката за буксата.

Изображение

Това е с което мога да помогна...дано съм бил полезен! :bchug:
Don't make me laugh!

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 22.05.2009

Re: Как се поставя теглич на BMW 316 E36 седан

Мнение от EEEPC » 02 Яну 2011, 13:24

Много ти благодаря колега!!!!! :ok: :bowdown: дано моя теглич който ще вземам е същия ! Мисля няма да имам проблеми с дърпането на каравана 750-800 кг

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 22.05.2009

Re: Как се поставя теглич на BMW 316 E36 седан

Мнение от EEEPC » 03 Яну 2011, 0:04

Ето го и теглича който ще трябва да поставям.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 22.05.2009

Re: Как се поставя теглич на BMW 316 E36 седан

Мнение от EEEPC » 04 Яну 2011, 21:24

Теглича го поставих със 1000 зора :bowdown:
Сега останаха само токовете да се свържат някой да се е сблъсквал със това да сподели как става? :dunno:

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 22.05.2009

Re: Как се поставя теглич на BMW 316 E36 седан

Мнение от EEEPC » 14 Яну 2011, 22:02

Остана ми да си свържа токовете от теглича към колата, но немога да намеря схема за свързването му. Към кабелите има една кутийка, на която пише флаш контрол 014-209 12V Germany . Някой има ли свързан теглич със същата инсталация да сподели коя жица къде трябва да се свърже към стоповете на колата ? Ако може да добави и снимки :yes: Теглича е марка Bosal 017002
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 19.12.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ...на задна...

Re: Как се поставя теглич на BMW 316 E36 седан

Мнение от zinno » 15 Яну 2011, 16:02

Колега ето това ти намерих....Гадното е,че е на немски ама използвай преводача на Гугъл и предполагам че ще се ориентираш...Дано ти свърши работа. :mrgreen:

http://www.hasselberg.de/Kia-Carnival/A ... _total.pdf
Don't make me laugh!

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 22.05.2009

Re: Как се поставя теглич на BMW 316 E36 седан

Мнение от EEEPC » 15 Яну 2011, 21:27

Да колега аз това го намерих в нета и го видях но вътре пак не е описано как се сързват към стоповете.
Няма ли някой със същия теглич марка Bosal модел 017002 да направи някоя друга снимка как му е сързан неговият?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1318
Регистриран на: 11.04.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 520i touring 2001/9

Re: Как се поставя теглич на BMW 316 E36 седан

Мнение от mihal » 18 Яну 2011, 9:12

тук пише как се слага оргиналния теглич
1951EN.pdf
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1559
Регистриран на: 26.03.2009

Re: Как се поставя теглич на BMW 316 E36 седан

Мнение от bmw325tds » 18 Яну 2011, 11:00

mihal написа:тук пише как се слага оргиналния теглич...
:bowdown: Много полезно!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 461
Регистриран на: 20.10.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: Е36 325 ТД

Re: Как се поставя теглич на BMW 316 E36 седан

Мнение от matros » 18 Яну 2011, 22:38

EEEPC написа:Да колега аз това го намерих в нета и го видях но вътре пак не е описано как се сързват към стоповете.
Няма ли някой със същия теглич марка Bosal модел 017002 да направи някоя друга снимка как му е сързан неговият?

Имам оригиналната инсталация.Нищо не се реже или преправя,само си вадиш твоята букса от стопа и слагаш другата.Ако искаш ще ти пусна снимки на лс.

Следваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook