БМВ 730 d през зимата

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 224
Регистриран на: 19.09.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90 фейслифт + Ауди А4, 2 TFSI 4x4
Мечтае да кара: същото
Детайли за колата: Е90, фейслифт, двойка дизел, автомат, черната перла и други шукарийки:).

БМВ 730 d през зимата

Мнение от eMotion » 12 Яну 2006, 10:19

Обмислям покупката на 730 d, 1999 г. Притесненията ми са относно това, как се държи този автомобил зимно време на мокър и заснежен асфалт. Достатъчно стабилна ли е колата и лесно ли закъсва? Ако някой има впечатление и опит с такава машина нека сподели.

младши ентусиаст
Мнения: 757
Регистриран на: 4.09.2005
Местоположение: София

Мнение от OPASNO LUD » 12 Яну 2006, 14:06

Еми зимата не е най-добрия сезон за едно бмв-освен ако няма х в името,категорично не ти препоръчвам да разчиташ на такава кола през зимата-моята не е 7 и си седи паркирана след като от три карания в зимни условия-изкривих джанти,изчезнаха 2 гуми за скрап,и последния път ДСЦто,категорично отказваше да ми даде да вдигна над 100км/ч,а при изключването му пак същото.Разхода ми градско с мигащо ДСЦ при мене гони 15,а и извънградско е доста, тъй като постоянно си натиснал газта до някъде.Колата е тежка-дърпа се трудно,а бутането е съпътсвано с много псуване.Въобще има ли сняг и лед-не е препорачително да се излиза с нея.Иначе стои стабилно на пътя при всякакви условия,ама завали ли сняг се молиш да е минал снегорина отпреде скоро.Бмветата рулират на сух или мокър асфалт,но снега и леда са друга бира-седмица дизел едва ли е подходяща кола за изпълнения в снега

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2643
Регистриран на: 22.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Мнение от Kris » 12 Яну 2006, 15:58

ама приятелю ти нищо май не каза за колата а само за начина ти на каране т.е. :

1.Искаш да се самоубиеш като караш като ненормален на заснежен път, но ДСЦ-те спира, а като го махнеш пак не става. Можеби ако не натискаш газта до край всеки път като се качиш в колата тя може и да тръгва и даже да седи на пътя та дори и той да е в сняг.

2. Не протускаш дупка и после колата е виновна за това че са и сложили "меки" жанти ... No Coment

3. Ти кола с 3.5 литров мотор колко искаш да харчи при горе посоченото каране???

4. Колата ти не е снегорин, като е нова и има много системи не значи че минава отвсякъде. Все пак това е лек автомобил предназначението на който е да се кара на изчистен път.

И за да се обоснова ще кажа:

Не несъм някой който само чете и не се е качвал на кола камо ли BMW. Карам (служебно) BMW E39 540iA "м пакет", което си мисля че много се доближава до горе посочените автомобили и мога да ти кажа че на сняг колата се държи прекрасно и не яде гуми и троши джанти (поне при мойто каране), което не значи че не съм я карал с над 200км/ч в продължение не само на няколко секунди и че не съм влизал в дупки и т.н.

P.S.
И още нещо карам Е36 325i кола на 13години, която тази зима ме качи на Паничище по доста заснежен път където други коли бяха закъсали, а повярвай ми пътя е ужасен и без да има сняг ( питай някой който се е качвал ако не вярваш )

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 224
Регистриран на: 19.09.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90 фейслифт + Ауди А4, 2 TFSI 4x4
Мечтае да кара: същото
Детайли за колата: Е90, фейслифт, двойка дизел, автомат, черната перла и други шукарийки:).

Мнение от eMotion » 12 Яну 2006, 17:24

Мойто 325 ТДС по принцип се държи добре зимата особено ако е по-натоварена задницата. Тази зима обаче при парвия сняг едва излезнах от локалното и трябваше да сложа вериги, за да знам че няма да закъсам. Предположенията ми за 730 d са, че би трябвало да е доста по-стабилно на сняг, тъй като е по-голямо и тежко. А колегата с 5-цата не знам как е успял да изкриви джанти...сигурно доста бордюри е остъргал:)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 19.03.2004
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж

Мнение от turieca » 12 Яну 2006, 18:12

аз карам Е32 на 6-ти януари минавах шипка беше разрешено само с вериги аз се справих и без тях колата се държа перфектно не сям мислил че ще е така добре имах Е34 беше по зле от тази

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 586
Регистриран на: 5.01.2005
Местоположение: ВАРНА

Мнение от GS_VARNA » 12 Яну 2006, 18:23

Коментирам понеже по стечение на обстоятелствата имам късмета за 2 седмици да търкалям 740iL в зимни условия.
Положението със стабилността е следното: при хубави зимни гуми грижи с това дали колата ще е стабилна на пътя нямаш. Имаш и един куп електроника дето ти помага да стои стабилно при лоши условия- аз с големи мъки и мачкане на десния педал успях да я поднеса - но това при нови зимни гуми... Като сложих летни за кратко се въртеше както и ми е кеф- електрониката се предава в един момент.
Дали закъсва се интересуваш.... Това зависи най-вече от задкормилното устройство, а не от колата.Ако не се съобразавяш с възможностите на колата и собствения си опит зад волана разбира се че ще закъсаш някъде. Oбщо взето колата няма да те остави никъде ако я караш внимателно през зимата. От непавилно каране и надценяване на колата или личния опит се стига до положението на OPASNO LUD :arrow: зазимяваш БМВ-то и се движиш с нещо друго...Той явно си мисли че БМВ-то има проходимостта на Jeep Cherokее,но греши... А и Чероки-то закъсва :arrow: питай madpetio :mhihi:
3а управление на мокро не коментирам поради липса на преки наблюдения...


П.С. ИЗВИНЯВАМ СЕ ОЩЕ НЕ МЕ Е ПУСНАЛ АЛКОХОЛА И НЕЩО ПРЕЦАКАХ МНЕНИЯТА :uups: :uups: :uups: :uups: :uups: :uups:
МадПетио

ИЗВИНЕН СИ РАЗБИРА СЕ :have one:
Последна промяна GS_VARNA на 12 Яну 2006, 19:00, променена общо 1 път
BMW & RAMMSTEIN RULES
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображение

Новият ПИКАСО
Новият ПИКАСО
Аватар
Мнения: 5525
Регистриран на: 29.04.2002
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: The Dark Side of the Force
Мечтае да кара: S
Детайли за колата: E30 325i - RIP
E30 320is - RIP,sold
E24 635csi - sold
E36 316i coupe - sold
E46 320d sedan- sold
E36 325i coupe - sold
E36 318tds SW - sold
E36 316i sedan - sold
E39 525d sedan - sold
E46 320d SW - sold
E61 530xd LCI - sold
E30 318is coupe - sold
E46 320dA SW - sold
MB CLK270-sold
Е46 320Ci
E87
E30 320 cabrio

Мнение от madpetio » 12 Яну 2006, 18:51

Исках да напиша мнение а егати бозата направих :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Та по темата там кадето закъсах с Черокито съм минавал с :bowdown: Е30ската Заклевам се :!: Та ако не си читав нема да минеш :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
"В крайна сметка влезнах в този спорт, защото обичам да карам коли, но не само да ги карам, а да ги карам възможно най-бързо! Ако трябва да искам да бъда запомнен с нещо, то нека нещото да бъде това!" Колин Макрей

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3867
Регистриран на: 20.10.2003
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: буретата да пресъхват

Мнение от Alexi » 12 Яну 2006, 20:51

преди 20тина дена се наложи да мина над 300 км по затворени за движения пътища в най големия сняг - Шумен - Варна - Добрич - Варна - Шумен .. бавареца се представи достойно и не закъсах нито веднъж ,дори на аксаковския баир(варналии знаят за какво става въпрос) който беше заледен и с килнати наляво надясно тирове по него .. а гумите ми не са първа младост ,на изживяване са .. така че БМВто е кола не по лоша от всички останали за движение през зимата ,даже ако си и свикнал и я усещаш превъзхожда повечето автомобили .. и ще се отплесна малко като спомена за един тест за който четох наскоро в АутоБилд за сравнение на задвижващите мостове при мокро сняг и лед .. за сравнението използваха Ауди А4 куатро ,пасат и Е90 .. ами куатрото нормално води макар и не с много ,следва БМВто като стабилност и управляемост ,а на последно място е пасата с своето предно предаване .. и да не чувам че баварците са зле през зимата ,научете се да карате :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Мнение от MaXimal » 12 Яну 2006, 20:52

Аз пък със 118д никви проблеми нямах зимата... Е само веднъж затънах де ... щото се опитах да направя обратен на една тясна уличка и влезнах малко в дълбок сняг :)

Все пак голяма роля играят гумите.
Изображение

баварски фанатик
Аватар
Мнения: 4558
Регистриран на: 26.03.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: нещо...
Мечтае да кара: McLaren F1 LM

Мнение от Dimo » 12 Яну 2006, 21:30

Alexi написа:преди 20тина дена се наложи да мина над 300 км по затворени за движения пътища в най големия сняг - Шумен - Варна - Добрич - Варна - Шумен .. бавареца се представи достойно и не закъсах нито веднъж ,дори на аксаковския баир(варналии знаят за какво става въпрос) който беше заледен и с килнати наляво надясно тирове по него .. а гумите ми не са първа младост ,на изживяване са .. така че БМВто е кола не по лоша от всички останали за движение през зимата ,даже ако си и свикнал и я усещаш превъзхожда повечето автомобили .. и ще се отплесна малко като спомена за един тест за който четох наскоро в АутоБилд за сравнение на задвижващите мостове при мокро сняг и лед .. за сравнението използваха Ауди А4 куатро ,пасат и Е90 .. ами куатрото нормално води макар и не с много ,следва БМВто като стабилност и управляемост ,а на последно място е пасата с своето предно предаване .. и да не чувам че баварците са зле през зимата ,научете се да карате :D


А е тва е то, баш точно го каза :ok: :bowdown:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 224
Регистриран на: 19.09.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90 фейслифт + Ауди А4, 2 TFSI 4x4
Мечтае да кара: същото
Детайли за колата: Е90, фейслифт, двойка дизел, автомат, черната перла и други шукарийки:).

Мнение от eMotion » 13 Яну 2006, 11:50

Мерси за меннието Алекси. Само не разбрах какво БМВ точно караш. Ще може ли да кажеш. Това за теста в Аутобилд ми стана много интересно. Изненадан съм че БМВ бие Пасата. Ще може ли да поместиш линк към статията? В кой аутобилд си я чел - българския или немския?

шПерко
Аватар
Мнения: 7623
Регистриран на: 25.04.2003
Местоположение: Банкя/София/Перник
Пол: Мъж
Кара: '90 BMW 316i
Мечтае да кара: Платноходка
Детайли за колата: Шпер 4.27 Точка! :)

Мнение от Иво » 13 Яну 2006, 13:03

Всяко БМВ с хубави гуми и адекватно шофиране не би имало никакви проблеми зимата. Така мисля.
Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3867
Регистриран на: 20.10.2003
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: буретата да пресъхват

Мнение от Alexi » 13 Яну 2006, 16:35

eMotion написа:Мерси за меннието Алекси. Само не разбрах какво БМВ точно караш. Ще може ли да кажеш. Това за теста в Аутобилд ми стана много интересно. Изненадан съм че БМВ бие Пасата. Ще може ли да поместиш линк към статията? В кой аутобилд си я чел - българския или немския?

Е36ца ,320 .А статията е в последния брой на АутоБилд българското издание.За категорично биене не може да се говори ,но стои малко по добре на пътя като цяло според тестващите.

младши ентусиаст
Мнения: 757
Регистриран на: 4.09.2005
Местоположение: София

Мнение от OPASNO LUD » 13 Яну 2006, 16:43

Моите впечатления са такива.Не натрапвам мнението си на никой,а относно стила ми на каране и 3,5литровия ми мотор нямам коментар.Просто ще отбележа,че не всички зими в България са толкова безснежни,а някои хора имаме такава работа,че въртим доста километри през зимата и то не само в града и по първокласни пътища ами и поне веднъж седмично се налага да прехвърлим Стара планина не през Витиня.Относно малкия ми инцидент вярно не беше виновна колата,ами готиния път около карнобат-пред бмв бургас имаше 3 коли пострадали там,отчаяно търсещи гуми-резултата е че си направихме мини колонка движеща се с 80-90 от Бмвета с миниятурни колелца.Това 730д ще да е с поне 225-235 от 17 нагоре,ма да знаете как се намират такива гумета-насекъде ги има,кат закъсаш в Силистра и ти става хубаво.Ама то че в цялата страна пътищата са като швейцарско сирене и като завали сняг и ги маскира става едно хубаво.Иначе относно разхода ще ти кажа ,че тоя дизел при най-лекото докосване на педала почва да гълта като побъркан-чертичката си е над 20,но и да го настъпиш докрай пак толкова си харчи-правил сам следния тест-на 6 с 120 на автопилот ми даде 10,8,а с много газ и после отпускане ми дава на автопилота 8-9 -това с постоянно играене на стрелката между 100 и 180-представете си как ми идва градското с тея задръствания

devildriver
Аватар
Мнения: 4054
Регистриран на: 21.04.2002
Пол: Мъж
Кара: E30
Мечтае да кара: McLaren F1

Мнение от SlipKnoT » 13 Яну 2006, 16:54

Луд.. 3 литра ти е мотора.. нищо, че пише 535. ;)

Следваща

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook