Поправка на балон на гума?!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1288
Регистриран на: 12.02.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж

Поправка на балон на гума?!

Мнение от Fking » 15 Апр 2011, 16:21

Един гумаджия тука иска да ми "ремонтира" балона на гумата. За пръв път чувам за такова нещо и се опасям да не е поредната бай ганьовщина която после да ми струва много.
Гумите са 230/55/17 и балона е на борда ако има значение...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Поправка на балон на гума?!

Мнение от (bubsa) » 15 Апр 2011, 16:45

Прави се,но зависи колко ще ти струва.И след това отива за задна или резервна.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Поправка на балон на гума?!

Мнение от barty » 15 Апр 2011, 17:07

(bubsa) написа:Прави се,но зависи колко ще ти струва.И след това отива за задна или резервна.


така е, въпреки че аз не бих рискувал дори и за задна
:yes:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Поправка на балон на гума?!

Мнение от alx » 15 Апр 2011, 17:14

Fking написа:Един гумаджия тука иска да ми "ремонтира" балона на гумата. За пръв път чувам за такова нещо и се опасям да не е поредната бай ганьовщина която после да ми струва много.
Гумите са 230/55/17 и балона е на борда ако има значение...


ако не е повече от 2-3см и не е изскочил много ако можеш слагай отзад и идеално балона да е от вътрешната страна и.. си карай.

за поправки на балони не съм чувал и не бих се доверил защото балона е "еднопосочен билет"- това че го има означава че "арматурата" на гумата е безвъзвратно разрушена. и да го "смъкне" някак си гумаджията- истинския проблем си остава.
алекс
трабант 601с
разни други возила

'2002' fanatic
'2002' fanatic
Аватар
Мнения: 3722
Регистриран на: 2.02.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '08 Swift Sport, '73 BMW 2002tii

Re: Поправка на балон на гума?!

Мнение от alpina-ma6inata » 15 Апр 2011, 17:22

Зависи колко е голям балона. Понякога става като хората (ще познаеш, ако след слагане на подложката балона се е прибрал). За предна разбира се не става, но за задна няма да има проблеми. Все пак подложката има същия състав като нормалната гума, и ако е сложен добре, да прилепи до гумата и да няма никакъв въздух между подложката и гумата си става ок. Аз на старата ми кола имах балони и на 4-те гуми (16-ки) :mhihi: , с кадърно сложени подложки не съм имал проблеми 3 години. :) Така, че слагай смело. ;)
'73 2002 tii Golf #2719550
2x Alpine white E30's
-------------------------------------
The BMW 2002 tii VIN 2719550 was manufactured on July 3rd, 1973 and delivered the same day to the BMW dealer Zeiss & Schwärzel in Mannheim. The original colour was Golf, paint code 070.
-------------------------------------
The BMW 320i touring VIN EA91537 was manufactured on September 14th, 1990 and delivered on September 19th, 1990 to the BMW dealer Autohaus Bärwald in Lampertheim (Germany). The original colour was Alpinweiß 2 (Alpine White), paint code 218.
-------------------------------------
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 3.05.2005
Местоположение: софия
Пол: Мъж

Re: Поправка на балон на гума?!

Мнение от exotique » 15 Апр 2011, 20:41

значи това,което ти казват колегите е,че гума след балон,дори и направена е компромис...ако нямаш пари за нова гума,или не ти пречи да я сложишщ задна(не се знае кога ще гръмна)това е твоят вариант


Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 23.12.2010
Пол: Мъж

Re: Поправка на балон на гума?!

Мнение от Alpina_fanatic » 15 Апр 2011, 20:55

Изображение

:oops:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 531
Регистриран на: 20.04.2007
Местоположение: София/Бургас
Пол: Мъж
Кара: F15 xDrive30d N57T
Мечтае да кара: 911 Turbo

Re: Поправка на балон на гума?!

Мнение от AGD » 15 Апр 2011, 22:07

Преди години минах с ниска скорост (50км/ч) през дълбока дупка с остър ръб и не само се получи балон, но и се спука*. Гумаджията запуши дупката и сложи много масивна подложка на борда и гарантираше, че няма да има никакви грижи. Само че при баланса се наложи да сложи над 100 грама олово, а и аз вече нямах доверие в здравината на борда. Карах с тази гума само следващите няколко дни, докато ми доставят нова.
* Направих няколко балона на Тойо Проксис. Паданията в дупки не бяха леки, но пък не съм правил балон на нито един от Континенталите (летни и зимни), с които съм карал и то при положение, че БМВ-то е доста по-тежко от Толедото, което си карах с Тойо.
George Carlin написа:Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?

'2002' fanatic
'2002' fanatic
Аватар
Мнения: 3722
Регистриран на: 2.02.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '08 Swift Sport, '73 BMW 2002tii

Re: Поправка на балон на гума?!

Мнение от alpina-ma6inata » 16 Апр 2011, 0:45

AGD написа:Преди години минах с ниска скорост (50км/ч) през дълбока дупка с остър ръб и не само се получи балон, но и се спука*. Гумаджията запуши дупката и сложи много масивна подложка на борда и гарантираше, че няма да има никакви грижи. Само че при баланса се наложи да сложи над 100 грама олово, а и аз вече нямах доверие в здравината на борда. Карах с тази гума само следващите няколко дни, докато ми доставят нова.
* Направих няколко балона на Тойо Проксис. Паданията в дупки не бяха леки, но пък не съм правил балон на нито един от Континенталите (летни и зимни), с които съм карал и то при положение, че БМВ-то е доста по-тежко от Толедото, което си карах с Тойо.

Несъмнено подложката оказва влияние на баланса, но всеки, който малко повече разбира, знае че показаната стойност (100 гр), може да се покаже и без подложка (вече това зависи от големината на гумата, самата гума и т.н.). Това зависи от положението на гумата спрямо джантата. В такива случаи се прави оптимизация. Въпроса е, че на много гумаджии, както и в твоя случай може би не им се занимава и правят пирамидки от тежести. :D В такива случаи се спуска и отлепя гумата пак, върти се на 180 градуса, ако не стане се върти на 90 и така, докато стигнеш оптимална стойност. :)

Та, опитвам се да кажа, че това не е достоверен пример, може да се случи и без наличието на подложка. Аз например съм слагал подложки и с добра оптимизация (ако въобще се е налагало) съм балансирал с ниски стойности от рода на 15-20-30 гр. и клиента, който идва често и ме държи в течение няма никакъв проблем. Нито със самата гума, нито с баланс, нито с нищо. :)

Просто го има момента, че понякога или балона не е сложен читаво, или самата гума е прекалено деформирана, за да бъде поправимо, варианти много. :)
'73 2002 tii Golf #2719550
2x Alpine white E30's
-------------------------------------
The BMW 2002 tii VIN 2719550 was manufactured on July 3rd, 1973 and delivered the same day to the BMW dealer Zeiss & Schwärzel in Mannheim. The original colour was Golf, paint code 070.
-------------------------------------
The BMW 320i touring VIN EA91537 was manufactured on September 14th, 1990 and delivered on September 19th, 1990 to the BMW dealer Autohaus Bärwald in Lampertheim (Germany). The original colour was Alpinweiß 2 (Alpine White), paint code 218.
-------------------------------------
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 531
Регистриран на: 20.04.2007
Местоположение: София/Бургас
Пол: Мъж
Кара: F15 xDrive30d N57T
Мечтае да кара: 911 Turbo

Re: Поправка на балон на гума?!

Мнение от AGD » 16 Апр 2011, 1:20

Знам за какво говориш и случаят не беше такъв. Това беше най-доброто, което можа да постигне гумаджията с ремонтираната гума.
Описаната от теб ситуация я имах преди 2 годни. Пукам гума и отивам на гумаджия. Той я лепи и балансира - около 100гр. Само че аз винаги когато минавам от летни на зимни гуми и обратно искам проверка за кривина на джнтите и баланс и съответно знам, че не съм имал толкова разбалансирана гума, няма как една лепенка да иска 100гр. Питам не можем ли да я завъртим, ами можем. Завъртя я и минах с около 30 грама тежести.
Но всеки един от описаните проблеми би ме накарал да бракувам гумата - 100гр. тежести или разкъсан борд и просто вече и нямам доверие.
George Carlin написа:Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.09.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: шестак

Re: Поправка на балон на гума?!

Мнение от mercrullz » 16 Апр 2011, 8:21

exotique написа:значи това,което ти казват колегите е,че гума след балон,дори и направена е компромис...ако нямаш пари за нова гума,или не ти пречи да я сложишщ задна(не се знае кога ще гръмна)това е твоят вариант



Глупости говорите...

Ако искате ще ви дам на лично адрес на гумаджия, който е от 25 години в занаята и от цяла София другите гумаджии при него карат гумите за странични срязове и прибиране на балони и после ви зимат 2но....
Прибира балона и после на баланса почти няма дисбаланс.. което е показател за работата му.
СЛед негова намеса може си карата гумата и предна без проблеми... това съм готов да си заложа главата.
Проблема е ,че има много пишман майсторчета които си нямат и на идея какво правят и след техните намеси гумите въобще не трябва да се слагат на колите ако питате мене ... давам пример - поставането на тампон.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3911
Регистриран на: 11.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 Coupe 328i , Е36 Sedan 316i
Мечтае да кара: E36 M3 , E30 M3 , E31 850csi и все такива гадни стари кочини

Re: Поправка на балон на гума?!

Мнение от DirtySouth » 18 Апр 2011, 9:56

Alpina_fanatic написа:Изображение

:oops:


Басииииииии акнето има тая гума :mhihi:
I'm slowly drifting
Изображение


Аватар
Мнения: 1054
Регистриран на: 16.04.2005
Местоположение: София,Младост 2
Пол: Мъж
Кара: e34, e36

Re: Поправка на балон на гума?!

Мнение от Kristopher » 18 Апр 2011, 12:43

mercrullz написа:
exotique написа:значи това,което ти казват колегите е,че гума след балон,дори и направена е компромис...ако нямаш пари за нова гума,или не ти пречи да я сложишщ задна(не се знае кога ще гръмна)това е твоят вариант



Глупости говорите...

Ако искате ще ви дам на лично адрес на гумаджия, който е от 25 години в занаята и от цяла София другите гумаджии при него карат гумите за странични срязове и прибиране на балони и после ви зимат 2но....
Прибира балона и после на баланса почти няма дисбаланс.. което е показател за работата му.
СЛед негова намеса може си карата гумата и предна без проблеми... това съм готов да си заложа главата.
Проблема е ,че има много пишман майсторчета които си нямат и на идея какво правят и след техните намеси гумите въобще не трябва да се слагат на колите ако питате мене ... давам пример - поставането на тампон.

Кажи къде е майстара и колко пари зима горе долу
Изображение
Компютърна диагностика на BMW след 1993 година - безплатна
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.09.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: шестак

Re: Поправка на балон на гума?!

Мнение от mercrullz » 18 Апр 2011, 12:51

В лозенец е... за цени .. предполагам на място ..адрес давам на лично освен ако админ не разреши ...че да не решат, че реклама му правя..
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: Nürnberg, Bayern
Пол: Мъж
Кара: F30 LCI 320d XDrive ex E46 330xd
Мечтае да кара: Porsche Cayenne, BMW X5

Re: Поправка на балон на гума?!

Мнение от kasho » 02 Дек 2013, 14:00

Да възкреся малко тази стара тема- купих си 4 нови гуми и за "късмет" след няма и 500 км по чудесните ни пътища направих балон на едната. Тъй като балона е доста мъничък и мисля да пробвам да го ремонтирам. Някакси не ми се хвърля съвсем съвсем нова гума (още си е с мустаците).

Моля да ме насочите към някой добър сервиз в София, където могат да ми помогнат. По възможност в южната част на града :)

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook