Професионална компетентност-ръководител транспортна дейност

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 20.03.2011
Пол: Мъж

Професионална компетентност-ръководител транспортна дейност

Мнение от georgivelkov » 11 Апр 2011, 12:48

С влизане в сила на новите закони за автомобилните превози ми се налага да стана професионално компетентно лице.
За това ако някои може да помогне с някаква информация по въпроса ще съм благодарен.

Някои карал ли е курс за Професионална компетентност-ръководител транспортна дейност?
Явявал ли се е на изпит?

Благодаря!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 21.11.2008

Re: Професионална компетентност-ръководител транспортна дейност

Мнение от dimodi » 11 Апр 2011, 13:50

Аз ходих на курс и бях на изпит миналия четвъртък в Смолян. :)

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 20.03.2011
Пол: Мъж

Re: Професионална компетентност-ръководител транспортна дейност

Мнение от georgivelkov » 11 Апр 2011, 13:58

dimodi написа:Аз ходих на курс и бях на изпит миналия четвъртък в Смолян. :)


Сподели повече информация за курса, как беше изпита и др. всяка информация ще ми е от полза. :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 21.11.2008

Re: Професионална компетентност-ръководител транспортна дейност

Мнение от dimodi » 11 Апр 2011, 17:55

georgivelkov написа:Сподели повече информация за курса, как беше изпита и др. всяка информация ще ми е от полза. :bchug:

Курса го карах в Стара Загора, по принцип е 5 дни, аз обаче се включих малко по-късно. Имаше и други закъснели и се разбрахме с преподавателя да отидем още 1-2 дни допълнително за да минем целия материал. От школата, която го организира ни дадоха по един учебник, в който има всички въпроси и казуси с решенията. На курса общо взето се минава учебника, в който са включени около 620 тестови въпроса, 170 отворени въпроса и 14 казуса (всеки с по 7-8 въпроса към него). Всичко, което се пада на изпита е от учебника. Изпитът се състои от две части. Първо имаш тест - 30 въпроса за 60 минути. За да издържиш трябва да имаш 60% верни т.е. имаш право на 12 грешки. След като го решите, излизате всички навън, чакате да ви проверят тестовете и който го е издържал се допуска до втората част. Тя е 90 минути и се състои от 10 отворени въпроса и 3 казуса (всеки с по 2-3 въпроса). Пак важи правилото за 60% - трябва да имаш 6 верни отговора на отворените, а при казусите да събереш 60% от общия брой възможни точки. Има камери в залата, представител на ДАИ-София и други проверяващи, които обикалят постоянно, гледат под чиновете, абе трудно е да преписваш и гонят от изпита ако хванат някой. Най-много да се консултираш със съседа. :lol: Обаче изпитите ги раздават по някаква система, така че на всички в залата са различни и късметът играе голяма роля т.е. може да ти се падне по-труден или съответно по-лесен изпит. Като цяло не е сложно, но си иска четене. ;) Ако те интересува още нещо питай. :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 20.03.2011
Пол: Мъж

Re: Професионална компетентност-ръководител транспортна дейност

Мнение от georgivelkov » 12 Апр 2011, 13:52

Благодаря за информацията :bchug:
Ако може да ми кажеш какъв е точно учебника, свободно ли се продава или е от курса?

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 20.04.2009

Re: Професионална компетентност-ръководител транспортна дейност

Мнение от KoTaRaKa » 03 Май 2011, 20:40

От колко чеса започва изпита ?

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 20.04.2009

Re: Професионална компетентност-ръководител транспортна дейност

Мнение от KoTaRaKa » 03 Май 2011, 20:42

Колега ако обичаш ми кажи от колко чеса започва курса и може ли да се отиде на същия ден или трябва предния ден да си там ?


Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 23.12.2010
Пол: Мъж

Re: Професионална компетентност-ръководител транспортна дейност

Мнение от Alpina_fanatic » 04 Май 2011, 11:42

KoTaRaKa написа:Колега ако обичаш ми кажи от колко чеса започва курса и може ли да се отиде на същия ден или трябва предния ден да си там ?


Пиши му ЛС...може да не я е видял темата :wave:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Професионална компетентност-ръководител транспортна дейност

Мнение от Мордехай » 04 Май 2011, 11:58

Оооо, превозвачите за "собствена сметка" ли се включват и тука. Добре че още не сте взели лицензите, та да поработиме малко по-нормално и на по-добри цени, че като ги вземете и почнете да возите София-Варна на 500 лева и ше фалираме. Аз се чудя що в борсата има толкова много товари...
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!


Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 23.12.2010
Пол: Мъж

Re: Професионална компетентност-ръководител транспортна дейност

Мнение от Alpina_fanatic » 04 Май 2011, 12:24

Мордехай написа:Оооо, превозвачите за "собствена сметка" ли се включват и тука. Добре че още не сте взели лицензите, та да поработиме малко по-нормално и на по-добри цени, че като ги вземете и почнете да возите София-Варна на 500 лева и ше фалираме. Аз се чудя що в борсата има толкова много товари...


Като вземат лицензите какво става?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Професионална компетентност-ръководител транспортна дейност

Мнение от Мордехай » 04 Май 2011, 12:45

От 26.04.11 нямат право да возят тежки товари без лиценз за собствена сметка и трябва да си извадят лицензи. Тъй като повечето са се забавили да си ги извадят, макар че имаха достатъчно време, сега стоят и не возят. Като си вземат лицензите ще започнат пак да возят за без пари, защото досега това правеха. Те са така наречените "нискотарифни" превозвачи. Повечето им камиони са стари и ремонтите се извършват с чук и тел, а сервизите са забравени къде се намират. Скоро един колега видял кормилна щанга вързана с тел. Повечето собственици са хора, дето не обичат математиката, а ако им дадеш товар от твой клиент, после му оставят своите данни и доста по-ниската си цена и ти разбира се губиш клиента, докато не му направят някой номер. Може би не всички са такива, аз избягвам контактите си с тях. Друго интересува ли те?
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!


Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 23.12.2010
Пол: Мъж

Re: Професионална компетентност-ръководител транспортна дейност

Мнение от Alpina_fanatic » 04 Май 2011, 12:51

Мордехай написа:...


Да! :roll: Защо им даваш товари от твой клиенти щом те прецакват? :roll:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Професионална компетентност-ръководител транспортна дейност

Мнение от Мордехай » 04 Май 2011, 12:58

Истинския отговор трябва да е: Защото съм тъп и защото искам да взема всички курсове на земята, а камионите не ми достигат понякога! Но всъщност мога частично да се оправдая с това, че примерно съм обещал да превозя стоката, а не са ми разтоварили мой камион навреме или нещо се е счупило по камиона изненадващо и не навреме или нещо такова... Друго?
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!


Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 23.12.2010
Пол: Мъж

Re: Професионална компетентност-ръководител транспортна дейност

Мнение от Alpina_fanatic » 04 Май 2011, 13:21

Мордехай написа:... Друго?


Да :roll: Защо да не карам СТАР камион и да си скалъпвам ремонти щом като така мога да взимам по-евтино и да съм по-конкурентноспособен? :roll:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Професионална компетентност-ръководител транспортна дейност

Мнение от Мордехай » 04 Май 2011, 13:48

Щото накрая стария камион вече за нищо не става и нямаш пари за нов и... се давиш. Но преди това си преебал всички останали с цените си и най-вече тия като мене, дето се занимават с това от 1990 година и искат да постигнат нещо повече от ракия със салата вечерно време пред телевозора с "планета". Алпина, ти не се ли занимаваше с бизнес? Не ти ли трябва транспорт? Струва ми се че нещо ме бъзикаш обаче...
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: slavi7575

Последни теми
Facebook