Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUNAP

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 71
Регистриран на: 16.10.2008
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: E83 3.0SD

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от Dimski » 10 Фев 2012, 17:38

снимков материал +описание от един руски сайт
DPF_Reinigung.pdf
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 516
Регистриран на: 17.03.2010
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: bmw F 11 530 D
Мечтае да кара: BMW М6 Купе Кабрио

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от badjo E60 » 19 Фев 2012, 18:33

Колеги другата седмица ще ходя до въпросния майстор,но имам един въпрос.Как да разбера DPF и Катализатора на едно ли са или DPF е долу а катализатора е горе към турбото.Питам защото майстора ми каза след разговор по телефона че ако са на едно ще мина с един флакон но ако са разделени ще трябват два флакона .А така сумата за услугата става по две.И колко време трае цялата процедура :?: :?:
ИМА ЛИ ЖЕЛАНИЕ ИМА И НАЧИН
http://aronmen.hit.bg/
http://www.vbox7.com/play:2e3dc271


Изображение

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от Emooo » 19 Фев 2012, 18:47

Това което са ти казали е много съмнително. Тоя препарат е за DPF не за катализатор. За да ти изчисти катализатора доколкото знам трябва да го свали той няма като ДПФ-а сонда която да свалиш и да вкараш препарата. Още повече катализатора работи по различен начин и незнам дали въобще може да се чисти така. И доколкото знам не са на едно. Общо взето май иска да ти вземе двойно пари само за изчистване на ДПФ. Кой е майстора?
Tool - Fear Inoculum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 516
Регистриран на: 17.03.2010
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: bmw F 11 530 D
Мечтае да кара: BMW М6 Купе Кабрио

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от badjo E60 » 19 Фев 2012, 19:14

Emooo написа:Това което са ти казали е много съмнително. Тоя препарат е за DPF не за катализатор. За да ти изчисти катализатора доколкото знам трябва да го свали той няма като ДПФ-а сонда която да свалиш и да вкараш препарата. Още повече катализатора работи по различен начин и незнам дали въобще може да се чисти така. И доколкото знам не са на едно. Общо взето май иска да ти вземе двойно пари само за изчистване на ДПФ. Кой е майстора?

Майстора е същия при който е ходил Андрей \момчето което е пуснало темата\ до колкото разбрах и други колеги са ходили при този майстор и са останали доволни.Не знам защо при мен така се получава.
ИМА ЛИ ЖЕЛАНИЕ ИМА И НАЧИН
http://aronmen.hit.bg/
http://www.vbox7.com/play:2e3dc271


Изображение

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от da6ip » 19 Фев 2012, 19:16

За мен това което си написал няма логика. Ще ми е интересно да се разбере какво точно е имал предвид.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от @ndro » 20 Фев 2012, 22:05

badjo E60 написа:Колеги другата седмица ще ходя до въпросния майстор,но имам един въпрос.Как да разбера DPF и Катализатора на едно ли са или DPF е долу а катализатора е горе към турбото.Питам защото майстора ми каза след разговор по телефона че ако са на едно ще мина с един флакон но ако са разделени ще трябват два флакона .А така сумата за услугата става по две.И колко време трае цялата процедура :?: :?:

понеже добре познавам въпросния майстор, съм 99% сигурен, че нещо не си разбрал.
при теб филтъра за твърди частици е след катализатора, също като при мен.
поздрави :wave:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Mallorca
Пол: Мъж
Кара: трактор шестак
Детайли за колата: m57tu2d30 OL

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от vanko242 » 20 Фев 2012, 22:49

@ndro написа:
badjo E60 написа:Колеги другата седмица ще ходя до въпросния майстор,но имам един въпрос.Как да разбера DPF и Катализатора на едно ли са или DPF е долу а катализатора е горе към турбото.Питам защото майстора ми каза след разговор по телефона че ако са на едно ще мина с един флакон но ако са разделени ще трябват два флакона .А така сумата за услугата става по две.И колко време трае цялата процедура :?: :?:

понеже добре познавам въпросния майстор, съм 99% сигурен, че нещо не си разбрал.
при теб филтъра за твърди частици е след катализатора, също като при мен.
поздрави :wave:


При мен катализатора и DPF са в едно тяло......първо ми свалиха и киснаха тялото в някаква химия за 2-3 часа именно заради катализатора, а след това повториха с Tunap. DPF-a беше вече монтиран на автомобила.
...тестове на масла : http://bmwservice.livejournal.com/27699.html

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от @ndro » 20 Фев 2012, 22:51

vanko242 написа:При мен катализатора и DPF са в едно тяло......първо ми свалиха и киснаха тялото в някаква химия за 2-3 часа именно заради катализатора, а след това повториха с Tunap. DPF-a беше вече монтиран на автомобила.

колега, ти с каква кола си, и в тази тема за кой модел става дума?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Mallorca
Пол: Мъж
Кара: трактор шестак
Детайли за колата: m57tu2d30 OL

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от vanko242 » 22 Фев 2012, 14:34

@ndro написа:
vanko242 написа:При мен катализатора и DPF са в едно тяло......първо ми свалиха и киснаха тялото в някаква химия за 2-3 часа именно заради катализатора, а след това повториха с Tunap. DPF-a беше вече монтиран на автомобила.

колега, ти с каква кола си, и в тази тема за кой модел става дума?

:dunno: ....написах горния текст единствено и само като повърждение на тезата ти, че въпросният майстор е много коректен човек и вероятно колегата нещо не е обяснил както трябва...Обещавам вече да не се бутам при батковците.... :yes:
...тестове на масла : http://bmwservice.livejournal.com/27699.html

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 516
Регистриран на: 17.03.2010
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: bmw F 11 530 D
Мечтае да кара: BMW М6 Купе Кабрио

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от badjo E60 » 23 Фев 2012, 16:38

Днес ходих до София до въпросния майстор.Първо прочетохме колата,даде грешка \управление дросел клапа и DPF\ .Сега трябва да намеря друга дросел клапа и пак ще се ходи защото човека каза че сега е безсмислено да се чисти филтъра.Излезе че филтъра и катализатора са на едно \евтиния вариант според думите на майстора\цената само за почистването ще е към 380 лева.защото трябва да се кисне катализатора в някакъв разтвор.Цената ми се видя малко висока в сравнение с това което е струвало на други колеги,но знам ли при мен може работата да е повече.Сега търся читава клапа за проба за да разбера моята заминала ли е или нещо по управлението прави проблем.
ИМА ЛИ ЖЕЛАНИЕ ИМА И НАЧИН
http://aronmen.hit.bg/
http://www.vbox7.com/play:2e3dc271


Изображение

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от da6ip » 23 Фев 2012, 17:46

badjo E60 написа:Днес ходих до София до въпросния майстор.Първо прочетохме колата,даде грешка \управление дросел клапа и DPF\ .Сега трябва да намеря друга дросел клапа и пак ще се ходи защото човека каза че сега е безсмислено да се чисти филтъра.Излезе че филтъра и катализатора са на едно \евтиния вариант според думите на майстора\цената само за почистването ще е към 380 лева.защото трябва да се кисне катализатора в някакъв разтвор.Цената ми се видя малко висока в сравнение с това което е струвало на други колеги,но знам ли при мен може работата да е повече.Сега търся читава клапа за проба за да разбера моята заминала ли е или нещо по управлението прави проблем.

При теб цената е различна от стандартното почистване, защото работата е тотално различна, и са нужни още части. :!:

При стандартното почистване няма разглобяване и съответно не са нужни нови гарнитури и болтове - препарата се вкарва през отвора за температурния датчик.

При теб явно задръстването е доста сериозно, и съответно изисква по-сериозен подход.

На мен майстора ми сменя ламбда-сонда преди 2 седмици, което изисква точно такова разглобяване на катализатор/ДПФ (плюс гарнитури) като при теб, и трябва да ти кажа че събрани двете цени (без ламбда сондата разбира се) се връзва доста точно с цената при теб.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 516
Регистриран на: 17.03.2010
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: bmw F 11 530 D
Мечтае да кара: BMW М6 Купе Кабрио

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от badjo E60 » 23 Фев 2012, 19:27

da6ip написа:
badjo E60 написа:Днес ходих до София до въпросния майстор.Първо прочетохме колата,даде грешка \управление дросел клапа и DPF\ .Сега трябва да намеря друга дросел клапа и пак ще се ходи защото човека каза че сега е безсмислено да се чисти филтъра.Излезе че филтъра и катализатора са на едно \евтиния вариант според думите на майстора\цената само за почистването ще е към 380 лева.защото трябва да се кисне катализатора в някакъв разтвор.Цената ми се видя малко висока в сравнение с това което е струвало на други колеги,но знам ли при мен може работата да е повече.Сега търся читава клапа за проба за да разбера моята заминала ли е или нещо по управлението прави проблем.

При теб цената е различна от стандартното почистване, защото работата е тотално различна, и са нужни още части. :!:

При стандартното почистване няма разглобяване и съответно не са нужни нови гарнитури и болтове - препарата се вкарва през отвора за температурния датчик.

При теб явно задръстването е доста сериозно, и съответно изисква по-сериозен подход.

На мен майстора ми сменя ламбда-сонда преди 2 седмици, което изисква точно такова разглобяване на катализатор/ДПФ (плюс гарнитури) като при теб, и трябва да ти кажа че събрани двете цени (без ламбда сондата разбира се) се връзва доста точно с цената при теб.

Да,аз нищо лошо не казвам за човека просто исках да разбера от къде идва разликата.А ти сега ме светна :D Само да вида с тая дросел клапа какво ще правя. :kuku:
ИМА ЛИ ЖЕЛАНИЕ ИМА И НАЧИН
http://aronmen.hit.bg/
http://www.vbox7.com/play:2e3dc271


Изображение

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 17.01.2012
Пол: Мъж
Кара: e91 330xd

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от acorde » 23 Фев 2012, 22:29

380лева за почистване на тази тухла с право са ти се видели много :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 29.12.2007
Кара: BMW E 60

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от garbac » 14 Мар 2012, 15:51

Здравейте,
и аз ще трябва да го чистя! Светна ми предупреждение на таблото.На 178 к съм.Някой знае ли в Бургас къде може да се отиде?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 103
Регистриран на: 1.07.2011
Пол: Мъж
Кара: 530d F10 245hP
Мечтае да кара: M5

Re: Чистене на филтър за твърди частици (DPF) с препарат TUN

Мнение от tachbg » 14 Мар 2012, 21:36

garbac написа:Здравейте,
и аз ще трябва да го чистя! Светна ми предупреждение на таблото.На 178 к съм.Някой знае ли в Бургас къде може да се отиде?

Мисля че има такъв сервиз на 4ти километър. Като минеш по пътя между автокъщите на края на Изгрев.Сервиза се намира като караш от Бургас към АПКто , в ляво в едно заградено място.Питай на кръстовището там.Успех.
36043
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook