BMW business CD проблем!

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 15.04.2012
Местоположение: В.Търново
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320d

BMW business CD проблем!

Мнение от xennie » 15 Апр 2012, 16:38

Възможно е тази тема вече да я има, но се надявам понеже сега се регистрирах да ми е простено.Та проблема ми е следния купен диск от преди 7 8 год моето сд си го чете без никакъв проблем но запиша ли диск в аудио формат или мисли много или въобще не тръгва или тръгват само някои песни пробвах и на висока и на ниска скорост ако някой има идея с какви настройки да запиша диска все едно съм го купил от музикален магазин за да може да върви моля да каже сд ми е от по старите без бутона МОДЕ демек 00 набор попринцип си купих трансмитер но пращи и прекъсва а това дразни цд-то купеното си върви перфектно както казах и понеже колата е от скоро и съм нов в занаята моля за помощ благодаря на тези които ще ми отговорят :)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 6.12.2009
Местоположение: Димитровград
Пол: Мъж
Кара: E46 M47N

Re: BMW business CD проблем!

Мнение от mustang1986 » 16 Апр 2012, 10:57

Опитай с качествени дискове (Вербатим)примерно или с друга програма примерно UltraISO нa възможно най-ниска скорост
Изображение

Да пишеш на български с латински букви е като да пишеш на стена с лайна....чете се,но не е красиво!!!

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 15.04.2012
Местоположение: В.Търново
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320d

Re: BMW business CD проблем!

Мнение от xennie » 16 Апр 2012, 14:01

Благодаря, ще пробвам с друга марка сд и програмка. Чух също така че окото може да се почисти и така да се оправи,но ако това е проблема как тогава тръгват купените дискове? няма логика. а ваденето на сдто е малко рисковано тези лайсни които са на щипки трябва да се махнат и да се кръстя някоя да не се счупи и да увиснат затова първо ще си поиграя с дисковете и компютара отново Благодаря колега :bowdown:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 472
Регистриран на: 18.01.2011
Местоположение: Freiburg/Плевен/Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: 320d E46 2002г.
Мечтае да кара: 2010 e92 335i

Re: BMW business CD проблем!

Мнение от makaveli316 » 16 Апр 2012, 14:02

Пробвай с Вербатим и аз имах същия проблем.
Просто радиото не харесва всички дискове.
Изображение

Chris Rock: "There's black people, and there's niggas and the niggas have got to go"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: София/ Стара Загора
Кара: G30 540xi, S1000r, EXC 450

Re: BMW business CD проблем!

Мнение от Phil » 16 Апр 2012, 14:24

xennie написа:Благодаря, ще пробвам с друга марка сд и програмка. Чух също така че окото може да се почисти и така да се оправи,но ако това е проблема как тогава тръгват купените дискове? няма логика. а ваденето на сдто е малко рисковано тези лайсни които са на щипки трябва да се махнат и да се кръстя някоя да не се счупи и да увиснат затова първо ще си поиграя с дисковете и компютара отново Благодаря колега :bowdown:


Колега, продават почистващи CD-та - примерно

http://www.plesio.bg/pochistvashti-c-69 ... 95522.html

Може да пробваш с едно такова какъв ще е резултата ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: BMW business CD проблем!

Мнение от nikolae » 16 Апр 2012, 18:29

Ако чете само "оригинални дискове" а записаните от тебе се чуди, забавя и т.н.
90% лазера заминава. Лично според мене почистващите цд-та до нищо не водят, колкото и пъти да съм пробвал и винаги съм взимал
според мене хубави - сони, филипс и т.н.
т.нар. оригинални дискове се печатят, а не записват с цд дупликатори.
Има една хватка, при един познат проработи - отваря се цд-то и се променя позицията на лазера - има риск, но
при него доведе до следното - моментално започна да чете дискове след вкарването на цд-то вътре, преди се тътреше по 7-10 сек.
не накъсва и т.н.
Успех !

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 6.12.2009
Местоположение: Димитровград
Пол: Мъж
Кара: E46 M47N

Re: BMW business CD проблем!

Мнение от mustang1986 » 16 Апр 2012, 22:05

Не се променя позицията на лазера,а фокусът му.Опитай го този вариант само в краен случай.Шансът да стане по зле е много голям,става с много проби и грешки като завърташ по съвсем леко
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

Да пишеш на български с латински букви е като да пишеш на стена с лайна....чете се,но не е красиво!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 133
Регистриран на: 12.04.2011
Местоположение: В. Търново
Пол: Мъж
Кара: 320d 2001г.

Re: BMW business CD проблем!

Мнение от vladobosh » 17 Апр 2012, 12:27

mustang1986 написа:Не се променя позицията на лазера,а фокусът му.Опитай го този вариант само в краен случай.Шансът да стане по зле е много голям,става с много проби и грешки като завърташ по съвсем леко

Някой може ли да каже как да стигна до тази "джаджа" след като извадя касетофона от гнездото на таблото??? :dunno:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 17.05.2009
Пол: Мъж
Кара: E46 320d
Мечтае да кара: F30 320d

Re: BMW business CD проблем!

Мнение от Ivostiil » 17 Апр 2012, 17:28

Имам същото CD без MODE бутона и ми правеше същия проблем, и проблема не е бил в мойто радио а в записвачката на лаптопа, като записах от друг комп със неро на 9-10 скорост и ги финализирах, проблема изчезна. Все пак си пусни един диск за почистване на "окото" профилактично. Иначе пластмасите които са над ЦД-то и които те е страх да не се счупят, се свалят мн. лесно, имам доста видео материал по темата в ютюба.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 202
Регистриран на: 23.11.2010
Местоположение: Ел Марконе
Пол: Мъж
Кара: E46i

Re: BMW business CD проблем!

Мнение от NIKMAN » 17 Апр 2012, 21:27

Записвайте само с НЕРО на най-ниска скорост и дисковете няма да имат проблем с прочитането им.
Изображение Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 472
Регистриран на: 18.01.2011
Местоположение: Freiburg/Плевен/Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: 320d E46 2002г.
Мечтае да кара: 2010 e92 335i

Re: BMW business CD проблем!

Мнение от makaveli316 » 17 Апр 2012, 23:17

Скоростта не играе никаква роля, още повече за аудио дисковете. Това от доста време е един вид "мит" и се отнася само за стари записвачки, но някои упорито го дъвчат и до ден днешен, че трябва така да се записва.
За мен лично е губене на време. Има и бенчове и ревюта в нета точно по тая тема и са го казали хората, че тва със скоростта е пълна глупост за по-новите записвачки. И за нови записвачки имам предвид такива от поне 2006та.
Изображение

Chris Rock: "There's black people, and there's niggas and the niggas have got to go"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 133
Регистриран на: 12.04.2011
Местоположение: В. Търново
Пол: Мъж
Кара: 320d 2001г.

Re: BMW business CD проблем!

Мнение от vladobosh » 18 Апр 2012, 2:30

vladobosh написа:
mustang1986 написа:Не се променя позицията на лазера,а фокусът му.Опитай го този вариант само в краен случай.Шансът да стане по зле е много голям,става с много проби и грешки като завърташ по съвсем леко

Някой може ли да каже как да стигна до тази "джаджа" след като извадя касетофона от гнездото на таблото??? :dunno:

А'ре де дайте по същество! Как да стигна до лещата, та да я почистя или настроя. Стига дискове, НЕРО, скорости и т.н. Всичко опира до замърсена или не настроена леща. (Или БОБ :lol: )
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 481
Регистриран на: 29.09.2010
Пол: Мъж
Кара: му се на вода

BMW business CD проблем!

Мнение от frizzante » 18 Апр 2012, 8:32

vladobosh написа:
vladobosh написа:
mustang1986 написа:Не се променя позицията на лазера,а фокусът му.Опитай го този вариант само в краен случай.Шансът да стане по зле е много голям,става с много проби и грешки като завърташ по съвсем леко

Някой може ли да каже как да стигна до тази "джаджа" след като извадя касетофона от гнездото на таблото??? :dunno:

А'ре де дайте по същество! Как да стигна до лещата, та да я почистя или настроя. Стига дискове, НЕРО, скорости и т.н. Всичко опира до замърсена или не настроена леща. (Или БОБ :lol: )

Ами колега...ти извади ли го тва сиди? Ако го беше направил вече да я беше и почистил... Извади го и ще видиш как се отваря. Аз преди време имах такъв проблем и почнах с дискове, скорости, нерота и тн. Чистих го и аз и нищо не стана. В сервиз 60 лв за нова оптика и след 2 месеца го продадох за 50 лв :)
Никой да не се качва на автобуса преди да е дошъл!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: София/ Стара Загора
Кара: G30 540xi, S1000r, EXC 450

Re: BMW business CD проблем!

Мнение от Phil » 18 Апр 2012, 8:37

makaveli316 написа:Скоростта не играе никаква роля, още повече за аудио дисковете. Това от доста време е един вид "мит" и се отнася само за стари записвачки, но някои упорито го дъвчат и до ден днешен, че трябва така да се записва.
За мен лично е губене на време. Има и бенчове и ревюта в нета точно по тая тема и са го казали хората, че тва със скоростта е пълна глупост за по-новите записвачки. И за нови записвачки имам предвид такива от поне 2006та.


В такъв случай как ще обясниш следния факт - записвам аудио диск на Verbatim 52x, слизам до колата и Cd-то не чете диска...качвам се, записвам същия диск, на същия носител на 12х, слизам пак и о, ЧУДО...чете го без проблеми?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 133
Регистриран на: 12.04.2011
Местоположение: В. Търново
Пол: Мъж
Кара: 320d 2001г.

Re: BMW business CD проблем!

Мнение от vladobosh » 18 Апр 2012, 8:45

frizzante написа:
vladobosh написа:
vladobosh написа:
mustang1986 написа:Не се променя позицията на лазера,а фокусът му.Опитай го този вариант само в краен случай.Шансът да стане по зле е много голям,става с много проби и грешки като завърташ по съвсем леко

Някой може ли да каже как да стигна до тази "джаджа" след като извадя касетофона от гнездото на таблото??? :dunno:

А'ре де дайте по същество! Как да стигна до лещата, та да я почистя или настроя. Стига дискове, НЕРО, скорости и т.н. Всичко опира до замърсена или не настроена леща. (Или БОБ :lol: )

Ами колега...ти извади ли го тва сиди? Ако го беше направил вече да я беше и почистил... Извади го и ще видиш как се отваря. Аз преди време имах такъв проблем и почнах с дискове, скорости, нерота и тн. Чистих го и аз и нищо не стана. В сервиз 60 лв за нова оптика и след 2 месеца го продадох за 50 лв :)

Да, извадих го. След това махнах и металния капак, но пак не можах да стигна до "окото". Явно трябва още разглобяване, което ме е страх да направя, заради механизма за вкарване и изкарване на диска. Ако още някой ще ми се кара, поне да ми каже как да го отворя :kuku:
Изображение

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: St.Trinity

Последни теми
Facebook