Съвет от юрист за прекратяване на пълномощно ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 8.12.2008

Съвет от юрист за прекратяване на пълномощно ?

Мнение от bmw_power_x5 » 14 Дек 2012, 0:01

Здравейте, колеги предполагам има юристи в този форум.Става въпрос за прекратяване на пълномощно, дадено на юрист, които да представалява фирма пред търговския регистър (Агенция по вписванията) за пререгистрация, вписване и входиране.Пълномощното не е заверено нотариално, само са описани данните на адвоката, както и тези на фирмата и нейният управител, като пълномощното е безсрочно.
Въпросът ми е какво трябва да се напише за да се прекрати въпросното пълномощно ?
Благодаря предварително !!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1212
Регистриран на: 26.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше E39, сега Нисан 370z с 4 врати
Мечтае да кара: Z8

Re: Съвет от юрист за прекратяване на пълномощно ?

Мнение от Alexch » 14 Дек 2012, 0:32

Трябва да направиш две неща:
1. Да уведомиш самия адвокат, че прекратяваш пълномощното му. Това е най-добре да стане по доказуем начин, т.е. писмен - чрез е-мейл или писмо с обратна разписка (най-добре и двете).
2. Да известиш незабавно Търговския регистър към Агенцията по вписванията, че пълномощията на този адвокат са оттеглени.

До сега не са ми оттегляли пълномощно и не мога да ти кажа точно по какъв ред става това, но предполагам че с писмо или молба до ТР. Обади им се утре и питай как се процедира в тези случаи.

П.С. Имай предвид, че ако злоупотреби с пълномощното в доста случаи адвокатът може да понесе и трите вида отговорност:
- гражданска - за вредите, които си претърпял;
- дисциплинарна - пред Адвокатската колегия;
- наказателна - ако деянието съставлява престъпление.

Ако имаш още въпроси може да ми пишеш ЛС.

Успех! :yes:
bai_ILIA написа:стига сте се депресирали с ремонти, наслаждавайте се на колите си и радостта от шофирането понеже те ще се развалят със сигурност :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 304
Регистриран на: 6.09.2011
Местоположение: Божурище
Пол: Мъж
Кара: Е46 330i

Re: Съвет от юрист за прекратяване на пълномощно ?

Мнение от Nasko_ » 14 Дек 2012, 23:07

Според мен, добре е адвокатът да състави документ, в който фигурират данни на фирмата, на управителя, както и неговите, като впише, че пълномощното е оттеглено от датата на съставяне на документа.
Доколкото ми е известно, за да Ви представлява някого пред Агенция по вписванията, даденото му пълномощно трябва да е нотариално заверено, но практиката показва друго :)
Не спори с глупак, защото ще те принизи до нивото си и ще те победи с опит!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 24.04.2006

Re: Съвет от юрист за прекратяване на пълномощно ?

Мнение от clikk » 14 Дек 2012, 23:23

Пълномощното е едностранно волеизявление и се оттегля по същият начин. Както е написал по-горе колегата трябва да се уведомят писмено/мейл адвоката и регистъра и с тва се приключва
а сега, де?

Изображение

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: xterminator

Последни теми
Facebook