Фарове със лупи за е36 - Правилния начин

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 557
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW и VAG

Фарове със лупи за е36 - Правилния начин

Мнение от zafirovp » 07 Авг 2013, 15:45

Здравейте,
от доста време се каня да си взема фарове със лупи за компота и да им боцна един ксенон. От известно време се интерсувам, кой е най-правиния модел фарове за HID и се оказа, че всъщност няма такъв. Следните причини са:

1. Ксенон на рефлекторен фар- както вече всички знаят, това е най-тъпото нещо, което можеш да си причниш на колата, и доста добра причнина някой да яде бой по задръстванията. Ако пък карате със такъв ксенон, вероятността да заслепите водача на автомобила срещу вас е доста голяма. От там може да се стигне до ПТП и тн. Постоянно треперене по време на ГТП и всеки път когато ви спре катаджия, не оправдава малкото подобрение на осветеността на пътя през ноща. Светлината седи на петна, понеже самия рефлектор не е предвиден за подобна крушка (капсула). Тя седи по различен начини, на различно разстояние от рефлектора, което води до тотална несъвместимост между HID и рефлекторен фар. Даже крушките, които се водят H4R например, са крайно неподходящи. Много по добре е, да се рециклира рефлектора, да се изчисти фара и да се полира плюс един Nightbreaker ще ви даде много по-добра видимост, без да пречите на останалите.

2. Ксенон на фар със лупа, направен за халогенна крушка- лично според мен, тази комбинация не заслепява, или поне не чак толкова, че да пречи на останалите. И все пак, както при по-горния вид, рефлектора на прожектора (лупата) не е направен, за подобно нещо. Оригиналните ксенонови крушки са D2R, D2S и тн. Няма оригинален ксенон за H1, H4 и тн. Точно поради тази причина ако вземете халогенна крушка H4 и ксенонова такава, ще видите, че освен механизма за захващане, нямат нищо общо. Това води, до различно разстояние на крушката от рефлектра, има ясно изразени по-светли петна и Cut off-а не е подходящ. Последнот може да се преправи, има тема за това. Със две думи, ксенон на фарове със лупи (Bosch, Depo, ZKW) може да се сложи. Няма да пречите на останалите и ще имате по-добра видимост вечер, но не е най-оптималния вариант.

Искам само да добавя, че вече доста често виждам хора със доста причудливи цветова на ксенона. Това може би идва от визията на по-новите автомобили. Техните фарове изглеждат синкави, но само изглеждат. Всъщност фабричния ксенон е 4300 келвина. Това е най-бялата и чиста светлина. От страни обаче изглеждат сини, понеже лупата пречупва по такъв начин светлината, че под cut off-а, тя да е бяла, а над него синя. Слагането на ксенон 8000к със цел по-добра визия, със сигурност води до по-лоша видимост, но спор няма, че седи по-добре.



Всичко това ме накара доста сериозно да се замисля за покупка на лупа за вграждане. Някой може ли да ме посъветва каква да взема, без да се налага да преправям фара. Идеята е:

Да е проектирана за само един вид крушки
Температурата на светлината над cut off-a да е синкава.
Да е би-ксенон
Да е plug and play
Да е до 150-200 лв

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Фарове със лупи за е36 - Правилния начин

Мнение от vld » 07 Авг 2013, 15:54

Единствения фар за Е36 с оригинален ксенон е хела селис.
Има черна и хром, цената обаче на нов комплект едва ли ще ти хареса.
Втора ръка се намират чат пат.
Ако ще вграждаш лупи само FXR Projector.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 557
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW и VAG

Re: Фарове със лупи за е36 - Правилния начин

Мнение от zafirovp » 07 Авг 2013, 15:57

Чувал съм за тях, доста добре изглеждат, но незнаех, че са със оригинален ксенон. Цената им, даже втора ръка обаче е доста висока. По спомен мисля, че са 300-400 лв. Интересно предложение, но всъщност има ли кола излезнала от завода със тези фарове?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Фарове със лупи за е36 - Правилния начин

Мнение от In_Memoriam » 07 Авг 2013, 16:13

Няма. Ако ще взимаш, взимай от черната Хела. Много по-близък вид до ОЕМ ще има колата.

Свети много добре и като визия ми допада:

Изображение Изображение

Сребристата е отвратителна.
Последна промяна In_Memoriam на 07 Авг 2013, 16:36, променена общо 2 пъти
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 508
Регистриран на: 9.07.2006
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: го на ножки
Мечтае да кара: на 50ст бензина.

Re: Фарове със лупи за е36 - Правилния начин

Мнение от Jang1r » 07 Авг 2013, 16:32

Ретрофит на ксенонови прожектори от е46 или афтърмаркет такива в оригинален фар като че ли е най-добрия вариант.Досега не съм видял афтърмаркет фар който да не стои като подарен :dunno:
BMW e36 318TDS Touring
BMW e36 318iS Sedan with m52b25-SOLD
Opel Vectra B X16XEL

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 557
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW и VAG

Re: Фарове със лупи за е36 - Правилния начин

Мнение от zafirovp » 07 Авг 2013, 17:49

Изглежда, че тази хела е доста добра, но пък е мноого над лимита ми 150-200 лв. Някой има ли наблюдения върху лупи за вграждане, но не от други фарове. От е46 лупите пак ще са със някакви поражения върху рефлектора, а и май няма такива със биксенон. Идеята е биксенонова лупа, проектирана за само един вид крушка със черен пръстен и боядисване на вече излишния рефлектор за дългите във черно. Надявам се, само да не стане цигания.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Фарове със лупи за е36 - Правилния начин

Мнение от vld » 07 Авг 2013, 21:42

Колега с тоя бюджет 200лв. взимай един бош с лупа отвори го измий го, прати рефлекторите на лупите в стрелча за рециклаж, слагай един ксенон 4300к и си готов.
Фаровете са перфектни и светят добре и нямат никакви проблеми с кът оф и тн. ;)
Изпитана рецепта няма какво да откриваш топлата вода.
Изображение

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Фарове със лупи за е36 - Правилния начин

Мнение от b00st » 07 Авг 2013, 21:50

Depo Projector36, тва са фарове където светят наистина много добре със ксенон, повярвай ми. Над година карах с тях и има хора къде са се качвали в колата ми с М5ци оригинални ксенони Hella и ме питат кви са тия фарове с очудване колко добре осветяват. Просто всичко опира до прожекторите (лупите), а сам се сещаш, че фар произведен 2006та винаги е по-напред от тия 93та. Единствено ги свалих, щото съм привърженик на класическата визия, но пак бягат по-малко от нея отколкото хела селис, което е най-грозния фар на хела направен някога, особено хрома е тотална цигания.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Фарове със лупи за е36 - Правилния начин

Мнение от don_gori » 07 Авг 2013, 21:57

Колега аз съм с ZKW с лупи и съм изключително доволен от осветяването им вечер , както аз така и хората които карат с/у мен , защото не заслепяват никой.
Преди да ги монтирам ги разглобих , изчистих , махнах стъклата на късите и пръсках с черен спрей едни ламарини вътре.
Ето така изглежда
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 557
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW и VAG

Re: Фарове със лупи за е36 - Правилния начин

Мнение от zafirovp » 07 Авг 2013, 22:11

И депото и ZKW-то са си добри фарове. И все пак, ми се искаше лупи за вграждане, най-вече заради перфектния Cut-off, но ако не успея да намеря лесно, направо си вземам готови фарове. Прави сте, че не заслепяват, никой не твърди подобно нещо, просто казвам, че има някой дребни проблеми при монтиране на ксенон на ZKW или Bosch (при депо няма наблюдения). Застанете на някоя права стена, където няма улично осветление (аз ходя на Националния Стадион) и ще видите, че cut off-a е малко размазан (може да се оправи лесно) и има петна със по-наситена светлина. Сигурен съм, че по никакъв начин не пречи, но при условие, че така и така ще давам над 150 лв предпочитам всичко да си е точно.

Ето едно много подробно обяснение за фаровете на е36. Изгледайте всички части.
http://www.youtube.com/watch?v=gWGNMbkbv0A

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Фарове със лупи за е36 - Правилния начин

Мнение от In_Memoriam » 07 Авг 2013, 23:29

b00st написа:което е най-грозния фар на хела направен някога, особено хрома е тотална цигания.


Ама пък черната е в пъти по-красива от Depo ;)
Изображение

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Фарове със лупи за е36 - Правилния начин

Мнение от b00st » 08 Авг 2013, 0:24

In_Memoriam написа:
b00st написа:което е най-грозния фар на хела направен някога, особено хрома е тотална цигания.


Ама пък черната е в пъти по-красива от Depo ;)

Тва ли бе?
Изображение
Тва е единствено по красиво от сонарка :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Фарове със лупи за е36 - Правилния начин

Мнение от In_Memoriam » 08 Авг 2013, 0:36

По-нагоре и аз съм пуснал снимки.

Изображение

Ако имаш предвид точно тези Depo, пластмасата им е голям боклук. Едни такива се бяха раздробили много жестоко на колега от форума. Ушите се чупят много лесно. Отделно, че ангелските очи на кристалчета ми се струват доста цигански. Като светене не знам как се представят.

Peace, всеки има право на лош вкус :bchug:
Изображение

Мечтае за Z3 M Coupe
Аватар
Мнения: 8695
Регистриран на: 9.02.2003
Местоположение: Сoфия
Кара: '99 530dА Touring

Re: Фарове със лупи за е36 - Правилния начин

Мнение от err0r » 08 Авг 2013, 0:59

Влади го е казал. ЗКВ, рециклиране, малко тунинг на кътофа, ХИД 4300 и си ти. :)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 557
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW и VAG

Re: Фарове със лупи за е36 - Правилния начин

Мнение от zafirovp » 08 Авг 2013, 1:06

Така е, но пък рециклирането на рефлектора на лупата (не паразитния, а баш рефлектора) не винаги е успешно, или поне така съм чувал.

Следваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook