Масло в нафтата (за и против)

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 4.01.2009
Местоположение: СЛИВЕН
Пол: Мъж
Кара: 530XD

Масло в нафтата (за и против)

Мнение от вано » 25 Фев 2009, 22:21

някой дае чувал да се слага масло sae10 в нафтата? Аз живея в гарция и тук особенно на новите коли на всеки 5 пълнения на резорвоара наливат 1 литър масло и казват че било много хубаво за мотора. Вие какво ще кажете?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 221
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: E39 525TDS Touring

Мнение от Dirrty » 25 Фев 2009, 22:35

Колега и аз съм чувал от мои познати, че слагат масло и са много доволни. Но аз несам пробвал още
† Св. Синод
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1223
Регистриран на: 15.12.2005
Местоположение: Софийския див див югозапад
Пол: Мъж
Кара: 525XD LCI

Мнение от Lacho » 25 Фев 2009, 22:42

И аз съм чувал, но незнам дали е много полезно за комън рейла :roll:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 4.01.2009
Местоположение: СЛИВЕН
Пол: Мъж
Кара: 530XD

Мнение от вано » 25 Фев 2009, 22:45

За старите дизели знам че помага,но коман рел назнам тогава като учих нямаше такива дизели
BMW-Баварска-машина вечна

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 4.08.2008
Местоположение: Столично
Пол: Мъж
Кара: 525 ТДС

Мнение от vaaseetoo » 26 Фев 2009, 0:57

И аз съм чул че се слага масло двутактово, като се има в предвид в БГ какаво е качеството на горивото май и аз ще започна да слагам :winky:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1261
Регистриран на: 8.09.2008

Мнение от WALL » 26 Фев 2009, 10:34

вано написа:За старите дизели знам че помага,но коман рел назнам тогава като учих нямаше такива дизели


Да и аз като учех знам, че е хубаво да се слага... двутактово масло, за смазване/удължаване на живота на помпените елементи, но това са съвсем други горивни системи (за ком. рейла) и не трябва да се слага. За ТДС може, има 1 бездимно масло за резачки за дърва, но по-колко незнам. Нещо ми се върти 5милилитра на 1л дизел, но пак казвам, че не съм сигурен.

:roll:
Колегата **Novobraneca ползва на ТДСса си, той може да ни светне...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 8.12.2006
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: E39 540ia Е65 745i

Мнение от FLEX » 26 Фев 2009, 10:43

аз съм слагал масло и двигателя работи по тихо сложих 1-литър масло на 40литра нафта и съм доволен.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1261
Регистриран на: 8.09.2008

Мнение от WALL » 26 Фев 2009, 10:53

FLEX написа:аз съм слагал масло и двигателя работи по тихо сложих 1-литър масло на 40литра нафта и съм доволен.


Това мисля, че е много, тази пропорция е за двутактов двигател!
Ето какво открих, значи и на ком. рейл слагат: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 7%E5%EB%E0

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1258
Регистриран на: 15.09.2008
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 525 tds ЧЕРНАТА ПИЧЕЛОВКА
Детайли за колата: С чио чипс :D

Мнение от **Novobraneca » 26 Фев 2009, 11:27

Пичове питал съм сигурно 10 майстора на дизелови помпи и дюзи и отговора на всички е, че като за начало се слага по 12гр. на литър.След като се мине пробег поне 500км е желателно, не казвам задължително, а желателно да се слага по 8-10гр. на литър. Аз специялно си вземам от бездимното масло за резачките Щил или Хускварна и си слагам по 10гр на литър или някаде 800гр на пълен резервоар, трябва да ви кажа,че мн съм доволен от работата на двигателя, работи по-тихо и удължава живота на дюзите и елемента на помпата. По ваша преценка може да слагате всякакво масло за двутактови двигатели, но при тяното изгаряне се образува дим! Мое мнение е,че е желателно да използвате бездимните масла, така никой няма да разбере нищо ;). Успех колеги :yes:
ПС: АЗ съм с ТДС за комън-рейл системите не съм сигурен, ако някой от колегите знае дали е желателно да се слага масло на комън-рейл нека каже :!:

Дакела
Аватар
Мнения: 942
Регистриран на: 15.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 02 525dA & 07 E90 N46B..
Мечтае да кара: F-22 Raptor
Детайли за колата: Стоковица със Стептроник и кожена гарнитура.

Мнение от DAEL » 26 Фев 2009, 16:06

Колеги,това "бездимно" масло прави много гаден нагар в ауспуха,който може да се изчисти само механично,тоест ауспуха се разглобява и се чисти на ръка.
Казвам ви го от опит,защото в работата ми имаме много двутактови машини и поне веднъж годишно ги карат на прочистване!
Да не говорим,че катализатора на колата ще си замине пръв при изгарянето на тази смес!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1261
Регистриран на: 8.09.2008

Мнение от WALL » 26 Фев 2009, 16:26

DAEL написа:Колеги,това "бездимно" масло прави много гаден нагар в ауспуха,който може да се изчисти само механично,тоест ауспуха се разглобява и се чисти на ръка.
Казвам ви го от опит,защото в работата ми имаме много двутактови машини и поне веднъж годишно ги карат на прочистване!
Да не говорим,че катализатора на колата ще си замине пръв при изгарянето на тази смес!


Прав си..., но тук пропорцията която се слага е 8-10ml на 1л. и при двутактовите неотработените газове са много повече..., много повече маслени пари.. На двутактов колко слагате 1:50 ли!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1258
Регистриран на: 15.09.2008
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 525 tds ЧЕРНАТА ПИЧЕЛОВКА
Детайли за колата: С чио чипс :D

Мнение от **Novobraneca » 26 Фев 2009, 16:26

Ами карам така вече година и нямам проблем, имам и приятели с дизели от други марки автомобили които карат поне от 3-4год. за проблем не съм чувал, но все пак това е право на личен избор ;)

Дакела
Аватар
Мнения: 942
Регистриран на: 15.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 02 525dA & 07 E90 N46B..
Мечтае да кара: F-22 Raptor
Детайли за колата: Стоковица със Стептроник и кожена гарнитура.

Мнение от DAEL » 26 Фев 2009, 17:06

WALL написа:
DAEL написа:Колеги,това "бездимно" масло прави много гаден нагар в ауспуха,който може да се изчисти само механично,тоест ауспуха се разглобява и се чисти на ръка.
Казвам ви го от опит,защото в работата ми имаме много двутактови машини и поне веднъж годишно ги карат на прочистване!
Да не говорим,че катализатора на колата ще си замине пръв при изгарянето на тази смес!


Прав си..., но тук пропорцията която се слага е 8-10ml на 1л. и при двутактовите неотработените газове са много повече..., много повече маслени пари.. На двутактов колко слагате 1:50 ли!

Да!
На литър гориво 20мл.л.

Дакела
Аватар
Мнения: 942
Регистриран на: 15.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 02 525dA & 07 E90 N46B..
Мечтае да кара: F-22 Raptor
Детайли за колата: Стоковица със Стептроник и кожена гарнитура.

Мнение от DAEL » 26 Фев 2009, 17:18

Колега WALL,като гледам и ти си с комън реил мотор,не мислиш ли,че тия български изобретения с маслото са много полезни за тези двигатели?
Аз,лично не бих си правил експерименти с двутактово масло,може някоя добавка за дизели,примерно!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1261
Регистриран на: 8.09.2008

Мнение от WALL » 26 Фев 2009, 19:40

DAEL написа:Колега WALL,като гледам и ти си с комън реил мотор,не мислиш ли,че тия български изобретения с маслото са много полезни за тези двигатели?
Аз,лично не бих си правил експерименти с двутактово масло,може някоя добавка за дизели,примерно!

Почистващи добавки съм слагал...
Ако си прочел цялата тема... аз също не съм слагал още масло в дизела..., но във темата от Е46 наш Che Gevara казва че е слагал.... предполагам на комон рейл.
Аз чакам и той да се вкл, да напише нещо!

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook