Проблем колата гасне!!!!!!

5-та серия ('88-'95)

Модератор: Технически модератори


Аватар
Мнения: 2330
Регистриран на: 6.10.2005
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: от моабет на моабет

Проблем колата гасне!!!!!!

Мнение от dinozab » 14 Ное 2006, 10:56

Помагайте че се видях в чудо.Като ми остане около 15-тина литра нафта и на баир колата ми гасне.Това го прави от около две седмици.Проблема се появи без видима причина.По-принцип карам калата дакато ми светне лампата за резерва и доливам до горе е не всеки път по обясними причини :mhihi: :mhihi: :mhihi: Та по въпроса на стръм като изкачвам говоря не за кой знае колко големи баири колата си гасне а наравното като я пусна пали и върви без проблем още доста километри.Какво ли не правих почистих цедката огледах помпата да не е вдигната на високо в резервоара всичко изглежда нормално.Пренудих се да махна цедката и м/у нея и помпата сложих един маркуч около 5см. демек да взема да смуче от по ниско и пак сношти на пробата пак изгасна а нафта има като отворя резервоара от багажника.Вътри оная кошница ли незнам как се вика дето се закача помпата за нея леко играе от едната страна иначе си седи на дъното.Знам че някой ще кажат ми много просто карай я с пълен резервоар и няма проблеми ама за мен това не е решение.Представете се ако тръгна да минавам Беклимето освен че трябва резервоара да е на макс трябва да имам и някоя туба резерва че някаде на много стръмно може и на 40л да изгасне е това е в кръга на шегата но.... :help: :help: :help: :help: :help:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1126
Регистриран на: 5.07.2004
Местоположение: Пловдив
Кара: M3 и Volvo XC70

Мнение от Tod » 14 Ное 2006, 11:12

При мен е от не работеща помпа в резервоара!
Прави го като падне под двадесет литра, при преминаване продължителни остри завои или най-вече виражите на магистралните детелини- започва да прекъсва!
Good Luck

Не е ли странно? Същите хора, които се смеят на научната фантастика, четат прогнозата за времето и вярват на икономисти? ~Kelvin Throop III

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2521
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: коя кадето го прибере при себеси

Мнение от dizelboy » 14 Ное 2006, 18:58

dam и на мен така ми мирише тва сие недостик на помпата
ИзображениеИзображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 533
Регистриран на: 16.07.2006

жадна мрасница :)))

Мнение от 535 » 14 Ное 2006, 19:23

жадна мрасница :)))

в един сервиз с ниаква врутка мереха дебита в орландовци ама как се казва ... но и не ти го препоручвам ... ама и на мен ми чини помпа :) и не че те подценявам ама и дизела сигурно има горивен филтър :)))

Golf killer
Аватар
Мнения: 675
Регистриран на: 13.05.2006
Местоположение: гр. София/Видин

Мнение от E34Power » 14 Ное 2006, 20:33

същия проблем има един мой колега на 325ТД-Е36, при него под 20л гасне и още не сме намеили решение. :roll: :help: :help:


Аватар
Мнения: 2330
Регистриран на: 6.10.2005
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: от моабет на моабет

Re: жадна мрасница :)))

Мнение от dinozab » 15 Ное 2006, 10:47

535 написа:жадна мрасница :)))

в един сервиз с ниаква врутка мереха дебита в орландовци ама как се казва ... но и не ти го препоручвам ... ама и на мен ми чини помпа :) и не че те подценявам ама и дизела сигурно има горивен филтър :)))

Жадна е мама и мръсна ама кво да се прави.535 горивен филтър има и то е бая голем сигорно кило нафта събира :mhihi: :mhihi: :mhihi: и е нов ако това имаш предвид на няма и 2000км. е.Ще пробвам с новата помпа кво ша стане пък ще видин.То аз не виждам и къв друг вариант остава освен нова помпа :roll: Като я сменя и ще пиша за резултата и дано се оправи ама мама и мръсна и колица пак 100лв. назад ще ме върне :evil: :evil: :evil:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1126
Регистриран на: 5.07.2004
Местоположение: Пловдив
Кара: M3 и Volvo XC70

Мнение от Tod » 15 Ное 2006, 14:10

Оправяй я по-бързо и да почваш моята :D :D :D

Че Бекса се стопли! :mhihi:
Good Luck

Не е ли странно? Същите хора, които се смеят на научната фантастика, четат прогнозата за времето и вярват на икономисти? ~Kelvin Throop III


Аватар
Мнения: 2330
Регистриран на: 6.10.2005
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: от моабет на моабет

Мнение от dinozab » 15 Ное 2006, 16:43

Ей току що щех да я взимам ама са я продали :mhihi: :mhihi: :mhihi: Да взема направо две и да го охлаждаме пустия му Бекс :mhihi: :mhihi: :mhihi:

БМВманиачения
Аватар
Мнения: 5148
Регистриран на: 25.04.2006
Местоположение: ХАСКОВО
Пол: Мъж
Кара: ПЕЧКА понавървяваща
Мечтае да кара: на ядене и пиене

Мнение от bmwfena » 15 Ное 2006, 16:54

докога ще се мъчиш с това ТДСче колко пъти ти казах БЕНЗИН
Изображение


Аватар
Мнения: 2330
Регистриран на: 6.10.2005
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: от моабет на моабет

Мнение от dinozab » 15 Ное 2006, 16:55

bmwfena написа:докога ще се мъчиш с това ТДСче колко пъти ти казах БЕНЗИН

Ти си гледай сега твоите дюзи не ми бери гайлето :mhihi: :mhihi: :mhihi:

БМВманиачения
Аватар
Мнения: 5148
Регистриран на: 25.04.2006
Местоположение: ХАСКОВО
Пол: Мъж
Кара: ПЕЧКА понавървяваща
Мечтае да кара: на ядене и пиене

Мнение от bmwfena » 15 Ное 2006, 17:20

е да ама мойте дюзи взеха сами да се оправят а твойта не вярвам сама да се оправи :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

Сватбаря
Аватар
Мнения: 8913
Регистриран на: 25.04.2002
Местоположение: Местожителство: Местожителство: Местожителство:
Кара: Opel Zafira А OPC

Мнение от Penchev » 15 Ное 2006, 19:38

Ей, без офтопици моля :roll:

Тошко,какво направи с твойта подкачваща помпа :?:

Дино, проверявах за на Тошето тая помпа,от която ме съмнява че идва проблема ти и май ми казаха нещо от рода на близо 200 лв ма немога да се сетя :roll: :confused: Тошко да каже,какво му казах тогава,че едно ли е в главата ми :mhihi:

Само от нея нещо ще да е :evil:


Георги Пенчев
Изображение


Аватар
Мнения: 2330
Регистриран на: 6.10.2005
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: от моабет на моабет

Мнение от dinozab » 16 Ное 2006, 12:14

Много скъпа бре 200лв. :shock: Аз тука ще я взема за 100лв а може и малко по-евтино с 1г. гаранцион бах тия цени :evil: :evil: :evil:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1126
Регистриран на: 5.07.2004
Местоположение: Пловдив
Кара: M3 и Volvo XC70

Мнение от Tod » 16 Ное 2006, 13:04

Penchev написа:Ей, без офтопици моля :roll:

Тошко,какво направи с твойта подкачваща помпа :?:

Дино, проверявах за на Тошето тая помпа,от която ме съмнява че идва проблема ти и май ми казаха нещо от рода на близо 200 лв ма немога да се сетя :roll: :confused: Тошко да каже,какво му казах тогава,че едно ли е в главата ми :mhihi:

Само от нея нещо ще да е :evil:


Георги Пенчев


Жоре към 200 мисля, че беше, но и аз не си спомням вече! :D
Имам още 4-5к километра до смяна на маслото, като дойде време ще го мисля ;)
Good Luck

Не е ли странно? Същите хора, които се смеят на научната фантастика, четат прогнозата за времето и вярват на икономисти? ~Kelvin Throop III


Аватар
Мнения: 2330
Регистриран на: 6.10.2005
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: от моабет на моабет

Мнение от dinozab » 16 Ное 2006, 14:54

Tod написа:
Penchev написа:Ей, без офтопици моля :roll:

Тошко,какво направи с твойта подкачваща помпа :?:

Дино, проверявах за на Тошето тая помпа,от която ме съмнява че идва проблема ти и май ми казаха нещо от рода на близо 200 лв ма немога да се сетя :roll: :confused: Тошко да каже,какво му казах тогава,че едно ли е в главата ми :mhihi:

Само от нея нещо ще да е :evil:


Георги Пенчев


Жоре към 200 мисля, че беше, но и аз не си спомням вече! :D
Имам още 4-5к километра до смяна на маслото, като дойде време ще го мисля ;)

Дай направо да ти взимам една и на теб кво ша чакаш до смяна на маслото виж колко тънканъ я дават хората ;)

Следваща

Назад към E34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook