Проблем с газов инжекцион

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 2.01.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 320i

Проблем с газов инжекцион

Мнение от bojko08 » 27 Яну 2020, 20:06

Добър вечер, колеги.
След посещение на няколко майстора без успех реших да се допитам до вас. Горд собственик съм на Е46 318i. От известно време имам следния проблем с газовия инжекцион на колата. При ускорение между предавките колата прехвърля от газ на бензин и датчика за газ започва да пищи точно когато газта е свършила. След превключва ръчно отново на газ от копчето колата си тръгва на газ, но след няколко смяна на предавки и ускорения всичко започва отначало. Ходих при няколко майстора всички закача колата на диагностика, сменяха филтрите и казваха, че всичко е ОК, но проблема все още го има. Газовият инжекцион е BRC слагам преди 3 години и до сега не съм имал никакъв проблем с него. Ще бъда благодарен да изкажете мнения какъв може да е проблема ако някой и как евентуално може да се реши ако сте се сблъсквали с него или подобен.

Поздрави.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 267
Регистриран на: 3.03.2016
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E46 Touring 320d 04'

Re: Проблем с газов инжекцион

Мнение от PaLMaL » 27 Яну 2020, 22:18

bojko08 написа:Добър вечер, колеги.
След посещение на няколко майстора без успех реших да се допитам до вас. Горд собственик съм на Е46 318i. От известно време имам следния проблем с газовия инжекцион на колата. При ускорение между предавките колата прехвърля от газ на бензин и датчика за газ започва да пищи точно когато газта е свършила. След превключва ръчно отново на газ от копчето колата си тръгва на газ, но след няколко смяна на предавки и ускорения всичко започва отначало. Ходих при няколко майстора всички закача колата на диагностика, сменяха филтрите и казваха, че всичко е ОК, но проблема все още го има. Газовият инжекцион е BRC слагам преди 3 години и до сега не съм имал никакъв проблем с него. Ще бъда благодарен да изкажете мнения какъв може да е проблема ако някой и как евентуално може да се реши ако сте се сблъсквали с него или подобен.

Поздрави.



Пада налягането на газта , иди на истински майстор. Иска финни настройки.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Проблем с газов инжекцион

Мнение от pinko_23 » 27 Яну 2020, 22:24

Имах подобен проблем и се оказа един клапан дето пуска газта намира се при изпарителят.
Няма начин да няма начин

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 344
Регистриран на: 8.09.2015
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е46 330xi

Re: Проблем с газов инжекцион

Мнение от stefan_suny » 28 Яну 2020, 0:40

Мембрана на изпарителя или подпушване някъде, както казва колегата по горе я клапана на изпарителя я този на бутилката или самата сонда вътре. А в много редки случаи и датчика да налягането се бъгва. Намери си накой дето не е 'майстор' а да знае как се случват нещата и къде да гледа. И щом като проблема е само 'от известно време' то 100% не се касае до настройки а за друг проблем.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3330
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: Проблем с газов инжекцион

Мнение от spacepl » 28 Яну 2020, 8:19

Филтърчето на клапана сменяно ли е?

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 2.01.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 320i

Re: Проблем с газов инжекцион

Мнение от bojko08 » 28 Яну 2020, 9:07

Можете ли да ми препоръчате майстор от София, който да работи и в събота?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: е36 328/е46 330i/e46325i/е91 330xd+

Re: Проблем с газов инжекцион

Мнение от m.dimitrov1992 » 01 Фев 2020, 20:58

Като заначало смени 2та филтъра на газта под 10лв бяха общо.Ако са задръстени и пада налягането. С кофти газта в бг аз ги сменям на 10хил и винаги падат доста боклуци от тях

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook