Е36 320 купе караудио проект

Или всичките неща, които можем да натъпчем в един автомобил.

Модератор: Icco

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3966
Регистриран на: 17.03.2003
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: X5 E53
Мечтае да кара: BMW i8 JET Surf
Детайли за колата: 3.0i ,с газова уредба :) ,дюзи Баракуда, ел оерка на мястото на Визкосъединителя ,Таблет 10 инча и собстврна аудио система с блутут и суббугер .

Скоро ще има турбинка 1 или 2 :)

Е36 320 купе караудио проект

Мнение от ludiagsm » 07 Юни 2007, 15:14

познатия линк :mhihi: скоро и други снимки :)
http://www.rnb-audio.com/CoolInstalls/B ... index.html

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 23.01.2007

Мнение от bmw_e36_fen » 07 Юни 2007, 22:39

Я драсни неколко реда за компонентите ако не те мързи ;)
...."БМВ караш ,а ти е скъпо"!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6597
Регистриран на: 2.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: или поне се учи ежедневно
Мечтае да кара: М3 CSL, Z4М

Мнение от Sharo » 07 Юни 2007, 22:51

аз да започна с въпросите ...
1, каква му е идеята на това ?! ... не го помня в колата пък и на снимките не става ясно
Изображение

2. имаш ли начин да стигнеш до резервната гума !?
ти ли клатиш или клати бас-а.. егати номера паднаа двата таса http://youtube.com/watch?v=NYchvWbcvf0&feature=related
Хайде да покараме малко кола

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 23.01.2007

Мнение от bmw_e36_fen » 07 Юни 2007, 23:02

И аз това се чудих ? Според мен е отпаднало от проекта ,а би трябвало да бъдат решетки за басовете ? Или греша ?
...."БМВ караш ,а ти е скъпо"!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3966
Регистриран на: 17.03.2003
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: X5 E53
Мечтае да кара: BMW i8 JET Surf
Детайли за колата: 3.0i ,с газова уредба :) ,дюзи Баракуда, ел оерка на мястото на Визкосъединителя ,Таблет 10 инча и собстврна аудио система с блутут и суббугер .

Скоро ще има турбинка 1 или 2 :)

Мнение от ludiagsm » 07 Юни 2007, 23:35

bmw_e36_fen написа:Я драсни неколко реда за компонентите ако не те мързи ;)


плеъра http://www.avitel-bg.com/popup1.php?ArticleID=186

взех го заради опцията профешънал мод има вграден кросовер с който посредстваом шестте предусилвателни изхода (2броя ляво дясно за субуфер + 2броя ляво дясно среди+ 2 броя ляво дясно високи 4естоти) подава 4естотно обработен сигналсигнал към стъпалата

в на4алото бях решил да правя нещо по яко от това което бях направил в ис-а той имаше 2бр 15-ки на кората , и отдавна имах идея за 4 броя та затова реших на купето да има 4 броя 15-ки за суб

спрях се на марката бошман взех 2 броя усилватели клас д2 и 4-ри субуфера двунамотъ4ни с бобини 2по 4 ома NUKE като всяко клас д2 да захранва по 2 суба и да е натоварено на 1 ом

понеже о4аквах много високо налагане на басите а на мен не ми се слуша само бас итрябваше да сложа пове4е среди и пищялки та затова реших за предна линия да сложа по 3 мидбаса и една пищялка във всяка врата а за задна линия по 1 мидбас и една пищялка

взех и едно щестканално стъпало на бошман което вързах да захранва мидбасите и пищялките като каналите бяха свързани така: 1-2-ри канал съответно ляво дясно захранваше предните мид баси натоварено на 1,33 ома на канал , 3-ти 4-ти канал захранваха задните мидбаси като работеха на 4 ома на канал, и 5-ти и 6-ти канал работеха на 2по 2 ома и захранваха 4-те броя пищялки предни и задни
всеки един говорител е вързан директно към стъпалото без допулнителни филтри за 4естотно разделяне защото сигнала който се подава от плеъра предварително е 4естонтно разделен и настроен.

спомням си 4е на4алната настройка беше такава еквалайзера вси4ко си е на нула сигнала за суб е от 0 до 80херца със стръмност 36 децибела на октава , средите бяха от 80 херца до 4 килохерца и от двете страни със стръмност 24 децибела на октава и пищялките от 4 килохерца нагоре със стръмност 24 децибела на октава.

Много се радвах на този кросовер защото щешеда ми е много по-трудно да постигна същите резултати с обикновенни пасивни филтри които се връзват между усилвателя и говорителите.

за захранването на системата с 12 волта избрах 2 броя акумулатори EXIDE MAXIMA които са с гел вместо електролит и са с много малко вътрешно съпротивление и много бързо могат да отдават голяма енергия имат 900ампера пусков ток

та това е веднага след завършване на системката запалих за морето и беше много много весело:)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3966
Регистриран на: 17.03.2003
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: X5 E53
Мечтае да кара: BMW i8 JET Surf
Детайли за колата: 3.0i ,с газова уредба :) ,дюзи Баракуда, ел оерка на мястото на Визкосъединителя ,Таблет 10 инча и собстврна аудио система с блутут и суббугер .

Скоро ще има турбинка 1 или 2 :)

Мнение от ludiagsm » 07 Юни 2007, 23:39

Sharo написа:аз да започна с въпросите ...
1, каква му е идеята на това ?! ... не го помня в колата пък и на снимките не става ясно
Изображение

2. имаш ли начин да стигнеш до резервната гума !?


идеята беше по тоя шаблон да се направят предпазни решетки за басите на задната облегалка но се отказах и без това много не оби4ам да возя хора отзад въпреки 4е се ка4ваха доста ентусиасти по абитуриентските балове тази година:)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 23.01.2007

Мнение от bmw_e36_fen » 07 Юни 2007, 23:40

ММмм как познах , а и прав си по яко е басчето да те масажира :mhihi:
...."БМВ караш ,а ти е скъпо"!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3966
Регистриран на: 17.03.2003
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: X5 E53
Мечтае да кара: BMW i8 JET Surf
Детайли за колата: 3.0i ,с газова уредба :) ,дюзи Баракуда, ел оерка на мястото на Визкосъединителя ,Таблет 10 инча и собстврна аудио система с блутут и суббугер .

Скоро ще има турбинка 1 или 2 :)

Мнение от ludiagsm » 07 Юни 2007, 23:45

малко преди първото състезание на бмв събора усетих как имам някво дрън4ене от 15-ките бошманите заслушах се и рабрах 4е са се разцентровали от топлината и времето и шпулите им опират в магнитната система.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1362
Регистриран на: 21.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW M6 Cabrio V10 manual
Детайли за колата: Единственото в Европа M6 Cabrio V10 с ръчни скорости

Мнение от AlibiTu » 07 Юни 2007, 23:54

:shock: ... ЕЙ ЛУД ... ТИ СИ ЛУД :mhihi:
Е30 325 > Е30 318ис (М50Б25) > Е36 316 > Е38 728 > F32 435i > E64 M6 V10

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3966
Регистриран на: 17.03.2003
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: X5 E53
Мечтае да кара: BMW i8 JET Surf
Детайли за колата: 3.0i ,с газова уредба :) ,дюзи Баракуда, ел оерка на мястото на Визкосъединителя ,Таблет 10 инча и собстврна аудио система с блутут и суббугер .

Скоро ще има турбинка 1 или 2 :)

Мнение от ludiagsm » 07 Юни 2007, 23:59

един приятел ми даде назаем два суба пресижън пауър и нещата се подобриха но все още при ниски нива на усилване отвреме навреме долавях дрън4енето на единия бошман който беше на кората на задното стъкло като усиля докрай не се 4уваше :lol:

след това реших да повдигна малко нивото на средните 4естоти и мидбасите та взех едно стъпало на DLS модел А3 двоен моноблок даваха го стабилно работещо на 1 ом на канал и мощност 300вата на канал вързахме го към предните мидбаси а на шестканалното стъпало
пищялките останаха да работят на по 2 ома на 5-ти и 6-ти канал а останалите вързах да захранват задните мидбаси в мостова схема по два канала за всеки мид бас натоварени на 4 ома с тези промени консумацията на ток от акумулаторите щеше да нарастне зна4ително и затова реших да добавя още един акумулатор и нещата ве4е станаха доста сериозни

Изображение


Изображение


Изображение


намерих и некво видео от надсвирването чува се малко кофти защото микрофона на гсм-а неможе да поеме силата и изкривява http://www.vbox7.com/play:046fdf28 измерихме го на 7-ми трак от диска на емма налягането беше 144,3 децибела на отворени прозорцис което спе4елих първо място в клас spl adwanced unlimited :)
ето и още http://www.vbox7.com/play:09cad64a

http://www.vbox7.com/play:cd77f062

http://www.vbox7.com/play:09666dc7

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3966
Регистриран на: 17.03.2003
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: X5 E53
Мечтае да кара: BMW i8 JET Surf
Детайли за колата: 3.0i ,с газова уредба :) ,дюзи Баракуда, ел оерка на мястото на Визкосъединителя ,Таблет 10 инча и собстврна аудио система с блутут и суббугер .

Скоро ще има турбинка 1 или 2 :)

Мнение от ludiagsm » 08 Юни 2007, 1:01

реших да сложа 4-ри еднакви баса ,исках да монтирам някакви по-сериозни двънамотъ4ни 15-ки които да издържат на около 1000постоянно търсих къде ли не но неможах да немеря двънамотъ4ни и да са 4 броя.
Направих поредния компромис и взех 4-ри JBL двунамотъ4ни със 2по 2 ома бобини като с тях натоварих д2-ките на по 0,5 ома всяко а пък д2-ките от своя страна издържат и не изключват :) само JBL-ките малко намирисват като задържа нивото високо з апо дълго време:)

аз и мом4етата от R&B AUDIO разкостихме купетo и сменихме субовете:

ИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображение
Последна промяна ludiagsm на 08 Юни 2007, 1:36, променена общо 1 път

Музикално деформиран
Аватар
Мнения: 2722
Регистриран на: 17.11.2005
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 330ci

Мнение от Icco » 08 Юни 2007, 1:20

:yes: Браво :yes:
А резервни задни стъкла да имаш че нещо като гледам се поогъват малко :mhihi: :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6597
Регистриран на: 2.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: или поне се учи ежедневно
Мечтае да кара: М3 CSL, Z4М

Мнение от Sharo » 08 Юни 2007, 1:27

Icco® написа::yes: Браво :yes:
А резервни задни стъкла да имаш че нещо като гледам се поогъват малко :mhihi: :mhihi:

издържат на огъване яко
Изображение
ти ли клатиш или клати бас-а.. егати номера паднаа двата таса http://youtube.com/watch?v=NYchvWbcvf0&feature=related
Хайде да покараме малко кола

М40 Forever
Аватар
Мнения: 2550
Регистриран на: 4.11.2003
Местоположение: SOFIA
Пол: Мъж
Кара: M

Мнение от Малкия » 08 Юни 2007, 1:45

ЛУД ЛУД ЛУД МНОГОО ЛУД :shock: :shock: :shock: :shock:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6597
Регистриран на: 2.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: или поне се учи ежедневно
Мечтае да кара: М3 CSL, Z4М

Мнение от Sharo » 08 Юни 2007, 1:54

ще ми обясниш ли малко по-подробно за какво се използва този "кросовер" на плейара

мерси
ти ли клатиш или клати бас-а.. егати номера паднаа двата таса http://youtube.com/watch?v=NYchvWbcvf0&feature=related
Хайде да покараме малко кола

Следваща

Назад към Car аудио и видео

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook