Претапициране на таван

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 433
Регистриран на: 11.03.2006
Местоположение: sf

Претапициране на таван

Мнение от Mileitiii » 21 Фев 2008, 19:03

Няма да питам ами ще кажа как сам си го направих .
Историята с провисналия таван е добре позната на много колеги . Още когато е малко разлепено от някой край , при мен беше от зад . Залепих го (това малко провисналото – НЕ ПРАВЕТЕ ТАКА , после това лепило се чисти много трудно) , стана гадно , но поне не висеше . След около половин една година се отлепи целия , опираше в главата , абе гадно . Подлъгах се по един колега , който каза , че има перфектен и ще го даде за 40 и аз понеже нямаше как да го взема си свалих моя с идеята….. . Но въобще не беше перфектен и не го взех . Надявах се да си намеря оригинален за по-нормална цена ама не . Едно , че нямаше много и те цените 100 и нагоре . А пък за претапициране , ми те цените пак такива , а за колонките се почваше едно пазарене бетери циганин . Материала , който предлагаха всички , с които говорих беше изкуствена кожа , според мен много по-грозна от истинското . И така два месеца си карах без таван на няква грозна вата (изолацията) и без светлинки , без тях беше отвратително . Докато не се освободих и не го направих сам . Купих си материали . Не са скъпи до 30 лв мисля , че всеки ще се вмести дори и от най- скъпия магазин да пазарува . А именно :
16лв – Плат , (с дунапрен от едната страна . Линейния метър е 10лв , щеше да ми стигне 1,5 но имаше отрязан 1,6)
5,3лв – Лепило Хелми (гледах за други подобни , но те бяха по-гъсти , поне тези в магазинчето до вкъщи , Метро и Мр.Бриколаж . В магазина с платовете имат специално , но по 16кг май или нещо такова)
0,40лв – Четка (малка за размазване по извивките , и при подгъването)
3-4лв (нещо такова не помня) – Кориселин
Шпакли си имах , даже доста . Трябва и кърпа .
Общо 25,7лв и приблизително 3-4-5 часа труд , от които 2 с помощник при залепването .
Та така ето какво направих :
Сваляне на тавана от колата :
Свалят се всички дръжки , сенници , лампички без задните две . След това се махат средните колонки като първо се отвиват коланите – с голямата гайка , после се издърпват черните лепкави пластмаси (държат се само на щипки както и другите колонки) . Внимавайте с тях , защото като ги пипате остава черно и лепкаво по пръстите , което много ама много цапа , но и за това има решение изтъркват се с кориселин и вече не лепкат . После предните и накрая задните колонки , като задните не ги свалих ами само ги дръпнах от горе (при слагането ги използвах за подпиране) . Така тавана се държи само на уплътнението , като се избута от него тавана пада .
След това :
1 Отлепих стария плат , доодлепих го де :mhihi: .
2 Изчегъртах дунапрена останал след плата . Пробвах с шпакла , с телена четка на бормашината но все трудно ставаше и е така за пробата пробвах с шкурка . Оказа се най-лесно бързо и безпроблемно (Шкурката – 80 много малко парче отива за всичко)
3 Изчистване на старото лепило . Това беше най-гадното . Пробвах с шкурка (ква ли не) , с шкурка на бормашината и с телена четка ама трудно , трудно , бавно и гадно . Даже на едно място където се изчисти добре лепилото се показаха власинките на кората . След десет минутна борба паднах :evil: , взех един парцал полях го с корисилин и а таман да го запаля него , мене и тавана …… . Така става най-лесно и бързо , даже две в едно – махане на лепилото + обезмасляване . 0,5л ми стигна и остана малко .
4 Самото лепене – направих го с момето (и тя да свърши нещо за „Бръмбъръ” както тя му казва ) . Лепих ме го на четири участъка (първо мястото на единия сенник после и другото , след това едната голяма част (там където седи люка , който си има такъв) , после задната част и накрая го подлепихме ) . Лепилото го разнасяхме с шпакли и с малката четчица по гадните извивки и при подлепването (стигна ни една кутия голяма колкото тези за боя . За подлепването понеже останалото малко вече се беше по-спекло използвах пак същото , но от едно малко шишенце , което го купих при пробите) . Като се нанесе лепилото се изчаква 10-15 мин, и тогава се слага плата(пише го и на лепилото , но май по-добре залепва след 15) . После се натиска с кърпа не с пръсти или други израстъци с които разполагате :D , защото остават пръсти и некви подобни гадости (това с кърпата ми го каза момчето от магазина) . Мацката държеше , а аз с кърпата . На последния участък и казах смело да действа с другата кърпа и на едно място го сговни малко , но за да го видиш трябва да се вгледаш внимателно . И така до другия ден , когато изрязах дупките . Най-гадно при дупките е поставянето на ламаринката при голямата лампа , тази 3 в 1 . С нея борбата продължи 30тина мин и накрая така я сложих , че трябваше да сложа и плафона на свалената кора ,защото трябваше да се бутне от зад . Надявам се да не ми изгори крушка там , че май няма да се навия лесно да я сменя . И това е после го поставих стана супер , всички казват , че е кат оригинален . Но има и още два дефекта най-отпред се нагърчи леко при извивката от единия край и при извивката , зад голямата лампа . Не се вижда от вътре , а едва ли някой от вън ще тръгне точно там да зяпа . Сега най- важното което всеки би питал : КЪДЕ Е МАГАЗИНА С ПЛАТОВЕТЕ - за да не стане няква комерсиална обява , който го интересува ще му кажа на : лично или може да ми звънне на 0878739111 – Милети . Бих помогнал на всеки които мисли , че сам не може да си го направи и не му се ходи при някъв „тъпицър” стига да имам свободно време .
Ако ми кажете как да кача снимки ....................
Аха накрая :have one: :bchug: :driving:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 128
Регистриран на: 30.10.2007
Местоположение: Coфия

Мнение от mamintaiko » 21 Фев 2008, 19:34

браво пич.....и аз се кефя сам да си направя нещата ...........много ми беше интересно да прочета всичко ............за сега тавана ми е ОК , но страничните колонки наистина ЛЕПЯТ- та мисля с какво да си ги направя........ще подбера идеики и ще си го направя............

[img]...........тука%20слагаш%20снимката................[/img]

снимките си ги качи на някои саит , например на

snimka.bg

и като качиш снимката на сайта , които и да е , отваряш я , натискаш с десен бутон на нея и най - отдолу на прозореца излиза

properties

пействаш
ADDRES- например ...http://images23.snimka.bg/005203240.jpg

и си готов

нека изглежда така

[img]http://images23.snimka.bg/00........jpg[img]

линка да е плътно до и преди скобите
успех :lol: :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 433
Регистриран на: 11.03.2006
Местоположение: sf

Мнение от Mileitiii » 21 Фев 2008, 19:48

Ако направя така със нсимаката като линк ли ще излезне или като снимка .
За колонките със спирт за горене и парцал , аз ги оправих . Можеш да пробваш с някакъв разредител но внимавай де не разяде пластмасата .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 128
Регистриран на: 30.10.2007
Местоположение: Coфия

Мнение от mamintaiko » 22 Фев 2008, 10:02

излиза си направо снимката......като снимките по форума.....аз с жсм съм си снимал ....... :D даваи да видиме какво си направил , че ми писна от разни майстори дето" ръца пръца" и даи парата дето мога направо нова кола да си взема за тая цена , а работата им е кирлива...............

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 19.09.2006
Местоположение: Бургас
Кара: BMW 520i E39 Touring M54

Мнение от m@rtin » 27 Фев 2008, 18:57

браво колега доста си изчерпателен :) само и аз да попитам нещо..свалих днеска тавана да го претапицирам,махнах старият плат и лепилото но пластинките от предния плафон и капачето на шибидаха(които са едно цяло)и задния плафон как се махат??понапънах ги одеве ама ме достраша да не чупя тавана,как ги извади ти??


Изображение

Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 5.07.2005
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: '09 E60 535d

Мнение от Strabex » 27 Фев 2008, 19:19

а ако ви мързи да го правите сами> решението е следното
карате сутринта колата на тапицери. избрах си да е черна кожа тавана и да ми направят и колонките навсякъде в черна кожа и вечерта в 5 часа си я взимате и срещу 100лв си карате колата с як таван :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 433
Регистриран на: 11.03.2006
Местоположение: sf

Мнение от Mileitiii » 28 Фев 2008, 22:50

Оки , аз предпочитам да изгубя 4 часа и да спестя 60 лв . Все пак съм студент сиромах човек . А за пластинките давай смело , ползвай отверка и клещи и ще ги измъкнеш . Не им се притеснявай на тях , така или иначе ще с прецакат при слагане , но внимавай с кората .

ентусиаст
Аватар
Мнения: 808
Регистриран на: 18.09.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Мнение от [Georgi] » 28 Фев 2008, 23:11

Mileitiii написа:Все пак съм студент сиромах човек


Сиромах, дето кара шестак... айде нЕма нужда :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 433
Регистриран на: 11.03.2006
Местоположение: sf

Мнение от Mileitiii » 28 Фев 2008, 23:22

Не е шестак а са 4 , и пак съм си сиромах и шест да бяха па така , всичко е от мания по марката :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 12.01.2008
Местоположение: Пловдив

Мнение от alexand » 29 Фев 2008, 0:25

Тоз номер на Кадета го правихме. С плюшен плат. Винаги се нагръчква по сгъвките и между другото със неупотребяван валяк става яко също за притискане.
Компанията "Chrysler" решила да поставя черна кутия в новите модели на джиповете "Grand Cherokee", която да записва последните думи на шофьора преди катастрофа. В Америка в 90% от случаите, последната дума е била "Shit!", докато в България, в 99% процента от случаите, последните думи на шофьора са били: "Пичове, скивайте к'во мо'а да напра'а с тоя джип!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2855
Регистриран на: 10.01.2008
Местоположение: София
Кара: Хилядолетен сокол

Мнение от NikiNikolov » 29 Фев 2008, 8:27

А така, аз съм следващия, само плата да набавя, нещо нямам време, много бач. лепилото е МОМЕНТ на ХЕНКЕЛ, с такова съм работил, много е яко.

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 5.01.2007
Местоположение: sofia

милети ще се хвалиме

Мнение от dundy76 » 17 Мар 2008, 21:05

започнах с предните колинки
Изображение

малко стриптиз
Изображение

предните са готови а задните чакат ...
Изображение

колонките са готови
Изображение

тавана е готов ура
Изображение

и крайния вид
Изображение

Изображение

Милети ще трябва да почерпя :D :D :D
Ако не ви мързи действаите лесно е на мен ми помогна щерката,а е само на 7 годинки

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Мнение от bum_bum » 17 Мар 2008, 21:45

Па много добре си ги правите.
На мен прословутата фирма "Изкуство" (има я тук на банери във форума) ми взе 180лв за комбито и цял ден работа и качеството не беше и на половината толкова добро, колкото това, което виждам на тези снимки.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 388
Регистриран на: 12.01.2007
Местоположение: София

Мнение от koyota » 17 Мар 2008, 22:15

Kолега, пробвай с тези www.avtointerior.bg следващия път, аз съм супер доволен

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 433
Регистриран на: 11.03.2006
Местоположение: sf

Мнение от Mileitiii » 18 Мар 2008, 19:49

И аз съм супер доволен за никви пари и 4 часа труд :mhihi: :mhihi: :mhihi: . Това с черното много бобре е станало :winky:

Следваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook