Интервенция към facelift

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 22.04.2005
Местоположение: София

Интервенция към facelift

Мнение от kopchev » 13 Май 2008, 10:29

Здравейте, имам Е46 2000год и съм решил да го преправя на facelift искам да ми кажете какво освен капак, фарове, калници, мигачи и броня и стопове ми трябва като за задната броня знам, но на първо време ще е без нея, сложно ли е за преправяня, има ли нещо по особенно и дали някой го е правил. Другия въпрос ми е според вас дали мога да си продам после оригиналните части да ми излезе все пак малко по ефтино и колко пари мога да взема на същите тези части.
Мн. сериозно съм се замислил над това и ако е просто да ги сменя мисля направо да я почвам :)))
Последна промяна kopchev на 13 Май 2008, 11:41, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 20.01.2008
Пол: Мъж
Кара: Е61
Детайли за колата: 525ix

Re: Интервенция към facelift

Мнение от klita » 13 Май 2008, 10:46

kopchev написа:Здравейте, имам Е46 2000год и съм решил да го преправя на facelift искам да ми кажете какво освен капак, фарове, калници, мигачи и броня и стопове ми трябва като за задната броня знам, но на първо време ще е без нея, сложно ли е за преправяня, има ли нещо по усобенно и дали някой го е правил. Другия въпрос ми е според вас дали мога да си продам после оригиналните части да ми излезе все пак малко по ефтино и колко пари мога да взема на същите тези части.
Мн. сериозно съм се замислил над това и ако е просто да ги сменя мисля направо да я почвам :)))


Колега забрави да споменеш и боядисването, което не е никак малко, кажи речи половината кола, а което си е все пак сума.
А иначе не би трябвало да има проблем със смяната.
Успех

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 22.04.2005
Местоположение: София

Мнение от kopchev » 13 Май 2008, 10:56

Да боядисването е ясно, но мен ме интересува дали ми трябват други части и дали има нещо по особенно което трябва да знам :)
Последна промяна kopchev на 13 Май 2008, 11:42, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1705
Регистриран на: 8.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само по празници

Мнение от Wolfen » 13 Май 2008, 11:07

Аз също съм много навит да си сменям предната и задната броня с тези след фейслифта или пък дори с М-ска броня. Хубаво, ама къде се намират подобни чаркове? Морги? Поръчка? Колко пари стъпват тези брони, а боядисването?

ПС: пише се "особено" ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 22.04.2005
Местоположение: София

Мнение от kopchev » 13 Май 2008, 11:44

Аз частите ще си ги поръчам от чехия, че там качествените ще ми дойдат на цената на тукашните измислени и исакм да ми каже някой дали ми трябва още нещо, че ще правя поръчка.

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Мнение от © » 13 Май 2008, 11:56

имам задна оригинална боядисана черна цвят 668

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 22.04.2005
Местоположение: София

Мнение от kopchev » 13 Май 2008, 12:08

И все пак никой ли не го е правил и да сподели трябва ли ми още нещо.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 822
Регистриран на: 21.01.2008
Пол: Мъж
Кара: разни баварски екземпляри
Мечтае да кара: ///M

Мнение от kiko™ » 13 Май 2008, 15:16

Ако искаш да я промениш и от вътре ще трябва да смениш управлението на климатика, защото сле файс-а е по-различно, иначе външно мисля че е само това. Не съм сигурен обаче че захващането на фаровете е еднакво, може да се наложи преправяне за да паснат.

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 12.05.2008

Мнение от _-^Pampi^-_ » 13 Май 2008, 15:18

Правил съм го, всичко си пасва, стига да са оригинални частите.
Ако са някви китайски или тайвански е много вероятно да не ти паснат и линии и фуги.
Трябват ти още бъбреците на капака, веждите под фаровете и едни пластмасови щипки които се хващат на калника с един нит...на тях се закрепя веждата с калника.
Също така трябва да си удължиш кабелите на страничните мигачите в калниците.
Решетката на капака за пръскачките е друга, но и старата става.

Успех колега

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 22.04.2005
Местоположение: София

Мнение от kopchev » 13 Май 2008, 15:55

Благодатя ти колега _-^Pampi^-_ . Точно от тази информация имах нужда от някой който го е правил. Да аз ги имам предвид лайсните под фаровете, но съм забравил да я напиша, но за тази щипка не знаех и не се сещам каква е. Радвам се че всичко пасва и мосля уте да си поръчам частите и другата седмица да я почвам и за една седмица да ми е и боядисана :)))
Вътре нямам намерение да я променям :))) аз не искам да я правя за продаавне и да заблудя някой а просто да я направя така че на мен да ми хареса и да и се радвам като я гледам :)))
А според вас колко мога да взема за тези части ако тръгна да ги продавам :) Те са си оригинални и мисля, че някой с челен удар може да ги вземе :) Идея си нямам колко да им искам. Иначе нямат забележки

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 12.05.2008

Мнение от _-^Pampi^-_ » 13 Май 2008, 16:12

Ето колега, така изглежда щипката
Номер - 7

Изображение
Последна промяна _-^Pampi^-_ на 13 Май 2008, 16:23, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 20.01.2008
Пол: Мъж
Кара: Е61
Детайли за колата: 525ix

Мнение от klita » 13 Май 2008, 16:12

kiko™ написа:Ако искаш да я промениш и от вътре ще трябва да смениш управлението на климатика, защото сле файс-а е по-различно,.


Абе не е задължително, ако колата е 10.2001г. пак ще е фейс лифт а управлението на климата да е от старите. При мен е така

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4093
Регистриран на: 28.11.2006
Местоположение: София/Сандански
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 330d; BMW F25 30d
Мечтае да кара: BMW M

Мнение от kriso85 » 13 Май 2008, 16:23

Според мен е доста голяма набутвация да присаждаш новия фейс.
Първо всеки който малко от малко разбира от БМВ ще познае присаждането, второ този който не разбира (визирам жените :mhihi: ) не прави разлика между фейс-лифт и фейс-даун ;)
Ако използваш оригинални части ще стане перфектно, но мисля че са доста скъпи и няма да можеш да продадеш твоите и на 1/4 от цената която си дал за нови части :roll:
Още повече за тези пари можеш да си сложиш един М-пакет за фейс-даун, яки джанти, фарове с лупи и цялостен бял пакет (ако нямаш все още)
Примерно мойта си дойде с задни стопове от фейс-лифт и много ме дразнат.... скоро ще ги махна щото има доста желаещи да си прават фейс-лифт у гаража 8)

ПП :OT: : има ли диодни стопове за седан преди фейс-а
"Try not. Do or do not. There is no try" Yoda
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 26.04.2008

Мнение от radiolo » 13 Май 2008, 16:39

грешни пари ще дадеш ако ме питаш мен

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Мнение от © » 13 Май 2008, 16:40

според мен ще стане добре
ако имах БМВ преди фейса сигурно и аз щях да го направя, въпреки че после може да има извесни проблеми ако решиш да продаваш колата

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook