!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

вълкодав
Аватар
Мнения: 1903
Регистриран на: 16.01.2007
Местоположение: Русйе
Пол: Мъж
Кара: go na 3ki :)

Мнение от RSxRacer » 31 Юли 2008, 18:25

Dovizioso написа:
zigzag22 написа:а бензина :?:


Около два резервоара
Абе всичко 500 600евро


Само да не се наложи да я заключиш някаде и с табелките лека полека към вкъщи.Една съм заключвал в Тимишуара(Румъния) и втора кола на ход не тръгвам да карам чудо да стане.Обмисли варянт с автовоз,платформа или друго.Пак ще излезе на такива пари,но рисковете са по-малко
20 кинта Рушвет,50 кинта Бензин, 100 кинта Задни Гуми - Да си в www.BMWPower-bg.net БЕЗЦЕННО
www.bizzart.info
Изображение
Изображение


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Мнение от SKISA » 01 Авг 2008, 8:45

аз съм вкарал поне 100 коли за доста години-къде аз съм карал,къде брат ми ,къде приятели...!! не е толкова страшно. и са ни се разваляли някои,ма се оправихме! според мен ше излезе повече от 350евра от мюнхен ,щто си има номера,ала бала ,а и бензина се дигна вече...!бе некъде си земи 500евро да си имаш ,че е път ,па като остане-нема лошо!! все пак требва и да яде ,да спи некъде...! в хотелчетата на Метро е доста приятно и евтинко...за германия!

Летящия холандец
Аватар
Мнения: 19401
Регистриран на: 10.01.2003
Местоположение: предимно в гаража
Кара: M3E30х2,M3E36х2,M3E92,M5E39х2 и др.

Мнение от ///Явор » 01 Авг 2008, 8:47

качи я наплатформа,по евтино ще ти излезе накрая :mhihi:
Изображение
С ЧАТ НА Л.С. НЕ МИ СЕ ЗАНИМАВА Работно време 10:00-18:00 тел:0887616782

Weißwurst-Fresser
Аватар
Мнения: 2687
Регистриран на: 22.11.2003
Местоположение: в рекарото
Кара: F40

Мнение от CheGevara » 31 Авг 2008, 18:40

Veson написа:В таз връзка да питам и аз
Някой чувал ли е за да влизаш по градовете в Германия (с българска регистрация) ти трябва да платиш еко такса и там някакви стикери се лепяли... Има ли такива неща, че едно приятелче отива на някакво PC състезание, ще пътува с личния си автомобил и междувременно ще се поразходи по автокъщите... ?


Да, има !!!

Информация за незнаещите тук:

https://umwelt-plakette.de/foreign_cars ... gg0jp8hst7

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 6.12.2009

Re: докарване от германия до българия-цена?

Мнение от ganjo » 06 Дек 2009, 11:42

Здравейте на всички :) Имам един въпрос отностно колите от Германия.Та въпроса ми е свързан с една нова опция с сайта мобиле.де.Там под модела пише 2 суми и не мога да разбера за какво са. Това е една примерна такава : http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showD ... geNumber=1

Искам да разбера какво означава съответно Price Net,VAT i Gross :

Limousine, Used vehicle
Price
Net:
11,336 EUR

VAT (19.00%):
2,154 EUR

Gross:
13,490 EUR

Също така ако някой има мнение за този модел на БМВ имам намерение да ходя до Германия след нова година за нещо подобно,но изчаквам да видя как ще са цените след тези акцизи.Виждам,че цените за моделите с двигател 3.0Д са по-добри,но нямам информация за двигателя.Благодаря предварително :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 968
Регистриран на: 20.03.2004
Пол: Мъж
Кара: си

Re: докарване от германия до българия-цена?

Мнение от txe » 07 Дек 2009, 16:07

предполагам, че това vat е ддс и е 19% както пише.
what a helluva ride


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: докарване от германия до българия-цена?

Мнение от Bogat-Beden » 07 Дек 2009, 19:24

лошрайдър написа:предполагам, че това vat е ддс и е 19% както пише.
Точно :yes:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12763
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re:

Мнение от vld » 08 Дек 2009, 10:26

CheGevara написа:
Veson написа:В таз връзка да питам и аз
Някой чувал ли е за да влизаш по градовете в Германия (с българска регистрация) ти трябва да платиш еко такса и там някакви стикери се лепяли... Има ли такива неща, че едно приятелче отива на някакво PC състезание, ще пътува с личния си автомобил и междувременно ще се поразходи по автокъщите... ?


Да, има !!!

Информация за незнаещите тук:

https://umwelt-plakette.de/foreign_cars ... gg0jp8hst7


Колега какви са тия такси , до сега никога на са ми искали каквото и да било :shock:
А са ме спирали за проверка и в градове и по магистрали :roll:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1654
Регистриран на: 7.06.2003
Местоположение: PB/HD
Пол: Мъж
Кара: '04 BMW 330i // '96 BMW 320i
Мечтае да кара: '96 BMW M3

Re: Re:

Мнение от BiTurbo » 08 Дек 2009, 13:39

vld написа:
CheGevara написа:
Veson написа:В таз връзка да питам и аз
Някой чувал ли е за да влизаш по градовете в Германия (с българска регистрация) ти трябва да платиш еко такса и там някакви стикери се лепяли... Има ли такива неща, че едно приятелче отива на някакво PC състезание, ще пътува с личния си автомобил и междувременно ще се поразходи по автокъщите... ?


Да, има !!!

Информация за незнаещите тук:

https://umwelt-plakette.de/foreign_cars ... gg0jp8hst7


Колега какви са тия такси , до сега никога на са ми искали каквото и да било :shock:
А са ме спирали за проверка и в градове и по магистрали :roll:


Никви такси не са това, това е така наречената значка за околната среда. Това е едно стикерче което се купува от почти навсякъде и струва 5 евро. Идеята му е, че вече повечето големи градове в Германия като Мюнхен, Берлин, Щутгарт и др. са така наречени природни зони и без това плакете не може да се влиз в тях, ако те барнат полицаите е 40 евро глобата, ама никой не гледа за тва общо взето, а и като им кажеш, че си транзит няя да има грижи според мен. Та тия плакетета се дават в 3 разновидности: 2ри номер в червен цвят, 3ти номер в жълт цвят и 4ти номер в зелен цвят.

http://www.umwelt-plakette.de/umweltpla ... %20104.jpg

като 2ти номер се дава на стари дизели, като например 325тдс (без дасе обиждат колегите, ама тука всеки тдс на БМВ е с червена). Тази кола в случая може да получи и плакете 3ти нимер, жълтото, но трябва да се сложи допълнително филтър за твърди частици, при което тук в Германия държавата ти поема половината от цената, ако решиш да слагаш.

3ти номер се дава на сравнително по нови дизели горе долу произведени до 2000та, примерно 320д 2001ва получава жълтата с номер 3

4ти номер (отбелязваща уж най екологичната кола) се дава само на най-новите дизели покриващи евро 4 и евро 5 ноерми и на всички бензинови двигатели. Няма бензинов двигател който да не получава зелена плакета номер 4.

Идеята на това нещо е един вид да си маркираш колата и полицията като те види да разбере какъв клас замарсител си, защото в момета може да се кара със всички видове плакети в германия, но примерно от догодина забраняват влизането на коли и камиони в Берлин с червената номер 2, ще могат да се движат в града само превозни средства с жълтата и зелената и така до 2012 някъде когато и жълтата ще бъде забранена и така ще наложат да се движат коли по улиците на градовете само със зелена, тоест най-екологичните.

Трябва да се уточни също че плакетето е само за градовете и то само в центъра иначе не ти трябва такова нещо, трябва да имаш плакета като видиш този знак>

http://tollerblog.files.wordpress.com/2 ... ltzone.jpg

след него без плакета е забранено навлизанет.

Плакетето се взима от сервизи да речем, отива се само с талона на колата, даже не е нужно да си с колата, чичкото немец ти вписва рег. номер на коллата и преценява за коя плакета си. Аз моята за БМВто даже я изкарах в сервиза на Мерцедес към завода, отивам с БГ талона (малкия при тва) и му го подавам на оня, а той се пули и го въри от всички страни да види що е тва нещо дето му давам :mhihi: Вика покажи ми къде е годината на производство, показвам му, а рег номера си го видя и сам, извади зелената написа ми номера в нея и ми я даде, оставих 5 евро и си казахме "чао".

Те това е.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 86
Регистриран на: 24.10.2008
Местоположение: квартала на бедните
Пол: Мъж
Кара: bmw

Re: докарване от германия до българия-цена?

Мнение от mi6omga » 08 Дек 2009, 13:45

zigzag22 написа:харесах си кола в германия и ще ходя да си я докарам обаче никаква идея нямам колко ще ми струват прехвърлянки номера такси бензин и други такива чудесии.кое колко.някой запознат :?: e36 320i е колата

za 450e мога да ти се докара право пред врата в кащти а на хот излиза не пове4е от 250е през романиа аз прес седмица патувам

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook