Скрити екстри в Е39

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 14.08.2006
Кара: ги да спират на пешеходните пътеки.

Скрити екстри в Е39

Мнение от TheClergyman » 18 Юни 2008, 8:15

Наскоро научих за някои "скрити" екстри при е39. Не че толкова са ги скрили, но кой е прочел цялато ръководство? :mhihi:

Предлагам в тази тема да споделим такива малки закачки. Потърсих и в Е39 мисля че не е писано много по въпроса. Поне аз не намерих. :roll:

Повечето сигурно знаете, че като задържите копчето за заключване, след време стъклата сами се затварят, ако са били отворени. Мен това, което ме зарадва е, че ако задържите копчето за отключване - стъклата се отварят. Лошото е, че през цялото време трябва да се държи натиснато. :shock: Сега в летните жеги, се приближавам към красавицата ми с надменна усмивка и забит нокът в копчето за отключване.

Друга закачка е "Follow me home" функция.
Спират се фаровете, гасите автомобила, вадите ключа и мигвате с дългите. Така фаровете остават светнати за около 30 сек. след като сте заключили колата. Това не го имат всички Е39. Само колите с advanced lihgt modul.

Друго за момента не знам, но следя редовно http://www.e39-forum.de/ и ако изкочи нещо интересно, веднага ще го споделя.
По-добре да паднеш духом, от колкото да духаш паднал.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 475
Регистриран на: 9.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 525d вагон

Мнение от map13 » 18 Юни 2008, 8:57

Браво .. колега :winky: другия път питай .... ще те светне ме и за други скрити екстри
има и една скрита екстра под капака :twisted:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3330
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Мнение от spacepl » 18 Юни 2008, 8:57

за сътклата го знам, но за фаровете ще пробвам дали го имам тоя адванс модул :)

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 14.08.2006
Кара: ги да спират на пешеходните пътеки.

Мнение от TheClergyman » 18 Юни 2008, 9:11

map13 написа:Браво .. колега :winky: другия път питай .... ще те светне ме и за други скрити екстри
има и една скрита екстра под капака :twisted:


Е разкажи за тази скрита екстра! :roll:
По-добре да паднеш духом, от колкото да духаш паднал.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Мнение от zAcK » 18 Юни 2008, 9:19

map13 написа:Браво .. колега :winky: другия път питай .... ще те светне ме и за други скрити екстри
има и една скрита екстра под капака :twisted:


Защо се заяждаш с колегата. Много хора не знаят за тези неща :idea:
Човека иска да е полезен и смятам, че го прави. А ти ми кажи
кое е полезното за нас в твоя пост :?: :idea:


TheClergyman написа:...


Не им се връзвай :D
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 475
Регистриран на: 9.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 525d вагон

Мнение от map13 » 18 Юни 2008, 9:23

никой не се заяжда.. и едва ли ще седна да се заяждам точно тук :winky:
Двигателя колега .. това е една огромна скрита екстра :mhihi:
а за коефициент на полезност :yes: 0%
като цяло има писано по тези въпроси !!! и аз не съм знаел но се рових доста и взех, че намерих....нали ти е ясно че всеки ако сподели какво е открил ново в колата си от технически форум ще стане ....... / и аз не знам какъв /

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 14.08.2006
Кара: ги да спират на пешеходните пътеки.

Мнение от TheClergyman » 18 Юни 2008, 9:51

map13 написа:никой не се заяжда.. и едва ли ще седна да се заяждам точно тук :winky:
Двигателя колега .. това е една огромна скрита екстра :mhihi:
а за коефициент на полезност :yes: 0%
като цяло има писано по тези въпроси !!! и аз не съм знаел но се рових доста и взех, че намерих....нали ти е ясно че всеки ако сподели какво е открил ново в колата си от технически форум ще стане ....... / и аз не знам какъв /


Ами съжалявам, че не съм ти бил полезен на теб. Извинявам ти се, че с моите глупости съм превърнал техническия форум в и аз не знам какво... Следващия път, преди да постна нещо, първо ще се допитам до теб, и ако го знаеш, ще си замълча ;)
Така и не ми разказа за двигателя...
По-добре да паднеш духом, от колкото да духаш паднал.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2287
Регистриран на: 26.01.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320dA 525xd

Мнение от pazokolarov » 18 Юни 2008, 10:40

Аз подкрепям инициативата на колегата TheClergyman. Като излючим мързеливите дето нещат да четат, а само питат, не всички могат да се справят с ръководствата написани на английски или на немски. А е добре да можеш да използваш максимално това, което притежаваш 8) , за да знаеш и как да го обслужваш.
И ако се случи някой голфаджия да те светва по въпросите на екстрите в колата ти - много неудобна ситуация, нали :mhihi:
Така, че който иска да сподели впечатлиния и опит, без да звучи прекалено наивно, нека да заповяда!

Ако може само модераторите да разчистят спама в няколкото по-горни поста.
Изображение
ИзображениеИзображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2287
Регистриран на: 26.01.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320dA 525xd

Мнение от pazokolarov » 18 Юни 2008, 11:10

Други "скрити" екстри:

1. С бутона за заключване на оригиналните ключове можете да блокирате всякакъв достъп от вън и от вътре, но трява да се внимава, когато има оставени хора (особенно деца) в колата - от вътре по никакъв начин няма да могат да се отварят нито вратите, нито прозорците!

2. Всички пръскалки за чистачките на Е39 са с подгряване, различават се само тези със система за интензивно миене - по броя на входящите щтуцери.
Подгряването става с включването на двигателя, както и за огледалата, при температури под 10 градуса. Има модели само с принудително включване на подгряването чрез бутона за подгряване на задния прозорец.

3. При коли със система за миене на фаровете - пръскалките на фаровете се задействат автоматично на всяко пето задействане на чистачките или на системата за интензивно миене на стъклата.
_________________
Изображение
ИзображениеИзображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 475
Регистриран на: 9.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 525d вагон

Мнение от map13 » 18 Юни 2008, 12:30

системата с пръскалките на фаровете работи при пуснати габарити или фарове .. иначе не се задейства

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 14.08.2006
Кара: ги да спират на пешеходните пътеки.

Мнение от TheClergyman » 18 Юни 2008, 13:29

И друго, което мисля че го имат само Е39 с MID и евентуално оригинална аларма, e кодирането. Първо си мислех, че по този начин се кодира само радиото, но се оказа че е вид имобилайзър.

Като изключите мотора, но все още сте на контакт, натискате копчето BC. Излиза "code" на предпоследното дисплейче на MID. Избирате "code" и въвеждате 4 цифрен код и натискате "set". След като извадите ключа, кодът се запаметява. При опит да запалите колата, трябва да въведете кода. :P При три пъти грешен код се задейства алармата (ако има вградена).

В случай, че кодът бъде забравен, акумулаторът трябва да се откачи за 2мин. След това се пуска часовник, който отброява 10мин. След това колата може да се запали без код.
Последна промяна TheClergyman на 18 Юни 2008, 14:37, променена общо 1 път
По-добре да паднеш духом, от колкото да духаш паднал.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 30.08.2007
Пол: Мъж

Мнение от slav4o1 » 18 Юни 2008, 14:12

TheClergyman написа:Като изключите мотора, но все още сте на контакт, натискате копчето BC. Излиза "code" на предпоследното дисплейче на MID. Избирате "code" и въвеждате 4-и цифрен код и натискате "set". След като извадите ключа, кодът се запаметява. При опит да запалите колата, трябва да въведете кода. :P При три пъти грешен код се задейства алармата (ако има вградена).


това за всички Е39ки ли е или само за големия борд?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3330
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Мнение от spacepl » 18 Юни 2008, 14:13

за тези с МИД (двуредовия дисплей на радиото)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 475
Регистриран на: 9.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 525d вагон

Мнение от map13 » 18 Юни 2008, 14:32

TheClergyman написа:И друго, което мисля че го имат само Е39 с MID и евентуално оригинална аларма, e кодирането. Първо си мислех, че по този начин се кодира само радио-то, но се оказа че е вид имобилайзър.

Като изключите мотора, но все още сте на контакт, натискате копчето BC. Излиза "code" на предпоследното дисплейче на MID. Избирате "code" и въвеждате 4-и цифрен код и натискате "set". След като извадите ключа, кодът се запаметява. При опит да запалите колата, трябва да въведете кода. :P При три пъти грешен код се задейства алармата (ако има вградена).

В случай, че кодът бъде забравен, акумулаторът трябва да се откачи за 2мин. След това се пуска часовник, който отброява 10мин. След това колата може да се запали без код.

Това вече е скрита екстра и то доста полезна :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 20.08.2007
Местоположение: Бургас
Кара: e65

Мнение от Воденичаров » 18 Юни 2008, 15:37

За е39 с мемори пакет като се даде на задна се премества дясното огледало надолу да гледаш бордюрчета, като се изключи задната се връща обратно. Ако не желаете тази функция давате бутончето на огледалата надясно и огледалото не мърда.

Четох, но не съм пробвал: Като заключите колата с дистанционното и веднага натиснете копчето пак се изключват обенмите датчици (в случай че в колата има дете, куче, котка, възрастен човек :mhihi: и т.н. ).

За колите с автоматично потъмняване на огледалата против заслепяване: при вклщчена задна скорост затъмняването не работи.

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook