отново в бокса

Класически модели - Е12/E21/E23/E24/Е28

Модератори: alpina-ma6inata, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1071
Регистриран на: 4.12.2006
Местоположение: 3-ти картофен пояс на София
Пол: Мъж
Кара: ретро ръжди

отново в бокса

Мнение от M.Velichkov » 24 Юни 2008, 16:39

някои колеги знаят тъжната история на прекрасния син параход, който за една година претърпя две сериозни катастрофи. за тези който не са запознати ще обясня:
действието се развива на 26.12.2006 около 20:30 ч. мястото е Горнобански Път(посока към ж.к. Младост)и кръстовището с Борис.седя си в колата с момето, говориме си и чакам най спокойно да светне зеленият сигнал и да потеглям(че съм тръгнал да поливам имен ден на едно приятелче), внезапно се чува пищене на гуми и последва нечовешки удар(изотзадзе).в първия момент не осъзнах какво точно се случи, секунда по късно разбрах, че нещо се спря в мен.погледнах до мен, приятелката ми не можеше да си отвори остата от уплаха и само плачеше.Откачих.слизам от колата и какво да видя-един кадет с замръзнал преден джам(идота даже не си беше направил труда да си почисти стъклото зада вижда на къде кара)се беше врязъл в колата ми.като погледна на какво прилича колата на онзи не смея да погледна моята.на кадета предна лява гума беше застанала по средата на капака а мотора почти беше влязъл под купето.поглеждам е12-ката, гледката беше покъртителна смлян калник, бронята половината я беше отсекъл,стопа го беше натикал в багажника.направо ми се дорева.слиза оня(пиян надрусан 17 годишен нещастник с крадена кола)и почва "бате дай да измислиме нещо бе, тате и тенекеджия ша я опраи, дай да не викаме КАТ", викам му "ти луд ли си бе, как няма да викам бе кой ще ми плати щетите бе ла*нар,къв тенекеджия бе ще те утрепам бе нещастник, замалко да ни затриеш бе", а оня "абе дай да не викаме КАТ щото после ще стане лошо за теб", (по това време вече им бях звъннал на катаджиите и ги чакахме да дойдат)погледнах приятелката си която още не можеше да се съвземе от случилото се, като я видях как плачеше и трепереше,като си видях пак колата ми пречерня.тук ще се въздържа от коментар какво му се случи на онзи,късмет извади че полицаите дойдоха изключително бързо та ме накараха да го оставя, че такъв не могли да го закарат в 6 рпу.тука няма да испадам в подробностти много. но истинският кошмар за мен тепърва започваше.разправий с застрахователи ама там отиди ама незнам си къде да му издириме на собственика гражданската, абе с две думи две седмици ме размотавах кадели не.в крайна сметка пари взех,както се досещате не покриха и половината от ремонта в последствие.почнасе едно търсене на части, едни телефонни раговори кадели не и с койли не, абе 3 месеца колата седя в сервиза без да се прави защото няма стоп, няма броня, няма резервоар и тенекеджиите не могат да оправят задницата защото не могли да мерят без стопа и резервоара.както и да е, благодарение на един пич от Видин набавих почти всичко( Сашо братле, ако четеш това знай че когато и да дойдеш по София моята врата е винаги отворена за теб РЕСПЕКТ МАЙ ФРЕНД) и след още 2 месеца колата беше отново на път.ей хора няма такъв кеф да подкараш стария звяр към морето и да се кефиш на галопа на 122-та расови коня под капака.успоредно там бяхме заедно с брата и неговата е30-ка.естествено се почна моята кочина,твоята кочина и т.н.но най ми стана готино като решихме един ден да се разходим до Албена.влизаме в курорта(бяхме се натоварили на мойта колица) и се почна едно обикаляне да търся място да я паркирам и да се поразходиме по ивицата.хора ако щете ми вярвайте нямаше човек на 40-50 г. който да не се обърне след нас, даже един деди германец си направи снимка с нас и колата, а тя една лаченааа, синяяяяя, красавицата много хващаше окото след ремонта .ААААААААА, обърнах се към брато и му викам "нещо да кажеш" , а той мълчи и гледа тъпо.и тъй морето свърши, прибрахме се, почна пак ежедневието работа, ядове и т.н.докато не дойде 28.10.2007.та тръгвам си аз от работа и на Житница 31(намира се в Овча Купел) пътувайки си към нас един ама наистина кръгъл идиот на 5 метра пред колата ми реши да прави обратен завой говорейки по телефона и гледай ки не в посоката от която идвам аз. резултата-двете десни врати и заден десен калник тотал. колкото и да ми се искаше не можах да избегна удара въпреки , че почти се бях качил на отсрешния тротоар. и пак се почна с ходенето по мъките, расправии с застрахователи,чати.и пак благодарение на Сашо(видински)се сдобих с необходимото.но поради лошо стечене на обстоятелствата колата седя без да имам възможност да я направя.до сега, на паметната за мен дата 22.06.2008 , колата потегли натоварена на репатрак посока към сервиза. мале какъв кеф изпитвах докато карах след камиончето и гледах тази така сексапилна задница,защото знам, че Тя пак ще е на пътя и пак ще вбесяваме полицаите в квартала и пак ще се чудя от къде да взема паре за гуми и гориво. но това не е от значение след като ще сме пак заедно. вчера минах след работа през сервиза и бях доволен от това което видях. бяха сменили двете врати и бяха почнали калника надявам се Данката да се справи с нелеката задача.защото тази кола е много скъпа за мен.ако има интерес ще постна някоя и друга снимка как върви ремонта
е това е от мен за сега колеги,ако има правописни грешки то е защото бързам че съм на работа, но ще си ревизирам темата по късно.това е за сега :arrow:
Айде да играем на една игра. Казва се "върви на майната си". Ти си пръв.......

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5250
Регистриран на: 12.11.2006
Пол: Мъж
Кара: ги да пият мента
Мечтае да кара: за 6лв/100км
Детайли за колата: не върви и не гори

Мнение от павката » 24 Юни 2008, 17:48

ако ти е стара и убава колата,задължително някой спира в тебе
Тия от БМВ-клуба обичат да си прикачат подобни табелки ;-)
Не им вярвай много - нищо чудно под предния капак да се крие охлювче

великият шестак
Аватар
Мнения: 1330
Регистриран на: 2.07.2006
Местоположение: Plovdiv
Кара: няколко и киселее

Мнение от Turbo_Ted » 24 Юни 2008, 22:49

:bowdown: мога да кажа едно огромно евала ;) колега пази я акулката много, и съвет от мен - направи и каско - на лично мога да ти помогна :) аз имам каско на е28цата и колата ми е оценена на 4500 ;)
Изображение
оооо велики шестако :bowdown: да пребъдат сегментите ти ... все у високи обороти да стоиш :bowdown: и да живее шпера ти :bowdown: АМИН :bowdown:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1067
Регистриран на: 8.07.2005
Местоположение: Пловдив

Мнение от denko » 25 Юни 2008, 3:46

Каде прави каско искам и аз да застраховам моята
дали ще ми дадът подобна цена
"Класиката" за един е Скрап за Друг !!!
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 31.05.2006

Мнение от wadimski » 26 Юни 2008, 22:43

Гадна исторя но до болка позната :( И аз така си зимам е28 за реставрация.... имаше ръждица ма иначе не бе джаскана а и варвеше с таз м30-ка мнооо добре докле един дришльо сас е 36-ца не ми събра задницата :( Пича немал книжка па и обаркал газта със спирачката...
Дорева ми се...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 27.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Детайли за колата: E36 Touring M50

Мнение от EnthusiasT » 27 Юни 2008, 23:28

евала колега че си варнал стария (само по документи) звяр отново на патя,кадето му е и мястото

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 91
Регистриран на: 2.04.2007

Мнение от Killuminati » 29 Юни 2008, 20:20

:bowdown: :bowdown: :bowdown:


Снимки братле! Качвай ги! :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1071
Регистриран на: 4.12.2006
Местоположение: 3-ти картофен пояс на София
Пол: Мъж
Кара: ретро ръжди

Мнение от M.Velichkov » 30 Юни 2008, 8:43

ок, днеска ще нащракам няколко фотоса и ще кача да се види как върви ремонта.благодаря за проявения интерес и морална подкрепа
Айде да играем на една игра. Казва се "върви на майната си". Ти си пръв.......

ентусиаст
Аватар
Мнения: 827
Регистриран на: 18.03.2007
Местоположение: Някъде по света
Пол: Мъж
Кара: икономично
Мечтае да кара: на 1.2лв/л бензин

..

Мнение от BMW дизайн » 30 Юни 2008, 15:34

Леле ама ако знаете колко време му беше необходимо да се реши да почне отново да го притега този звяр :mhihi: :mhihi: Айде брато ако имаш нужда пак от патна помош свиркай Васето е на линия :mhihi: и пусни снимки да го видиме всички неми се разкарва горе до селото...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 827
Регистриран на: 18.03.2007
Местоположение: Някъде по света
Пол: Мъж
Кара: икономично
Мечтае да кара: на 1.2лв/л бензин

..

Мнение от BMW дизайн » 03 Юли 2008, 22:23

Айде де всички чакаме :mhihi: :arrow:

клавиатурен мунингист
Аватар
Мнения: 4174
Регистриран на: 22.05.2004
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: E39 520i 1997
Мечтае да кара: E36 323ti

Мнение от amd » 03 Юли 2008, 23:23

Видин ли спомена, защо не познавам този фен ? :D Евала на човека, да не повярваш, че в моя град има такъв. Успех с реставрацията, дано я оправите, много истинска машина е !
BMW only!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1071
Регистриран на: 4.12.2006
Местоположение: 3-ти картофен пояс на София
Пол: Мъж
Кара: ретро ръжди

Мнение от M.Velichkov » 08 Юли 2008, 15:56

е каръка си е карък. след като цяла седмица нищо не се правеше по колата защото майстора не се мяркаше, вчера разбрах , че щял да заминава за германия и не се знае колко време ще седи там.писна ми вече :evil: с таз кола ама ич не ми върви да му *ба майката.

п.с. колегата от видин кара една мисляче бежова 28-ца и последно една мазда за евридейка
Айде да играем на една игра. Казва се "върви на майната си". Ти си пръв.......

Бургаското явление
Аватар
Мнения: 1649
Регистриран на: 21.07.2007
Местоположение: Бургас/София

Мнение от Illusion » 08 Юли 2008, 17:44

Колега, ето за това не се разчита на майстори. Едно, че не се знае кога ще стане и второ - не се знае дали няма да си остави ръцете.


Успех с ремонта и дано скоро можеш да и се радваш отново. ;)
Mishel_Vaian написа:Качвайте се на бързи ИС-ки. И отзад возете яки Миски. Жените от мотори не разбират.Те колите по цвят избират
Само Илюжън не може се прекара да опита ИС-ка тя да кара

ИзображениеИзображениеИзображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1071
Регистриран на: 4.12.2006
Местоположение: 3-ти картофен пояс на София
Пол: Мъж
Кара: ретро ръжди

Мнение от M.Velichkov » 17 Сеп 2008, 15:57

след адски много чакане, и лазене по нервите на майстора :mhihi: , най накрая има раздвижване по колата. за съжаление това от което се притеснявах се случи, след като седя почти година преди да се почне работа по нея, на лице вече са доста ръжди, дупки и главоболия на килограм.но нали тука сме се събрали само ентусиасти които си жертват и последните пари за тез антики, стигнах до решението, че НЯМА да се рзделям с Нея независимо от всичко, и Тя пак ше радва окото.ще споделя с вас малко снимков материал, да видите за какво всъщност става въпрос :(

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


а това са старите врати(показвам ви ги зада предобиете представа какъв удар беше)
Изображение
Изображение

очаквайте продължение(надявам се скоро да потготвяме за боя).......
Айде да играем на една игра. Казва се "върви на майната си". Ти си пръв.......

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 118
Регистриран на: 14.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 90 e30 IS
Мечтае да кара: 320IS

Мнение от Ramunasz » 17 Сеп 2008, 16:40

евалата колега за ентусиазмът!!
и мойта кисне бая време пред нас и е същата работа..аз отлагам тя си гние :) ...добре че я почнах вече че сигурно до след зимата щеше да са останали само гумите(те поне са чистак нови)
Ъпдейтвай темата с много снимков материал мисля че на всички ще им е интересно какво става с колата )
Успех

Следваща

Назад към Shark Sector

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook