Проблем с ремарке !!!

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 341
Регистриран на: 22.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Х5 3.0 Д
Мечтае да кара: X5 M 5.0D

Проблем с ремарке !!!

Мнение от ivailo » 05 Сеп 2012, 21:15

Колеги проблема е следния,колата я имам от 5г. обаче до момента не ми се е налагало да закачам ремарке,но сега ми се налага и като го закача светлините на ремаркето не работят със изключение на левия мигач той-работи.По колата всичко свети,става въпрос само за ремаркето.От какво може да бъде???Кабелите не са прекъснати,може ли да е от несъвпадение на пиновете и ако взема една жица и ги пробвам жицата да е като мост и с нея единия край в буксата на колата другия в тази на ремаркето и например първо търся съвпадение в мигачите,после габарити,стопове и задна!!!Дали ще стане така или не е толкова лесно.

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4700
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Проблем с ремарке !!!

Мнение от Bavarcho » 06 Сеп 2012, 10:10

Принципно трябва да съвпадат пиновете, но и да не съвпадат пак ще свети... примерно ако ляв мигач е вързан към ляв стоп на ремаркето, вместо левия мигач на ремаркето ще мига левия стоп.
С мултицет провери дали идва ток на пиновете на буксата на колата. Ако не идва тръгваш по веригата и търсиш проблема.
Ако идва сигнал (ток), проблема е в инсталацията на ремаркето.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Горна Оряховица
Пол: Мъж

Re: Проблем с ремарке !!!

Мнение от Nafarforii_89 » 26 Сеп 2012, 18:18

Виж дали масита съвпада(то принципно и самият теглич е маса но все пак).После провери дали излизат всички плюсове от автомобила,ако нямаш мултицет става и с лампичка.И след това пробвай да подадеш плюс към всеки пин на буксата на ремаркето да провериш дали е изрядно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 341
Регистриран на: 22.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Х5 3.0 Д
Мечтае да кара: X5 M 5.0D

Re: Проблем с ремарке !!!

Мнение от ivailo » 26 Сеп 2012, 21:16

Темата е за клуч.

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook