Новата 1-ца 4х4 !?

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 941
Регистриран на: 17.11.2008
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Семейното комби
Мечтае да кара: M5 touring

Re: Новата 1-ца 4х4 !?

Мнение от dinkomg » 23 Сеп 2011, 21:55

БМВ рядко грешат с външния вид, но тук определено са сгрешили. Не знам как ли ще е след евентуален фейслифт след години, но не вярвам да успеят да променят това меко казано грозно излъчване
Има много коли и ....BMW
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1853
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: София
Пол: Жена
Мечтае да кара: F32 M4

Re: Новата 1-ца 4х4 !?

Мнение от ((:BuKcu:)) » 25 Сеп 2011, 10:25

На мен ми харесва, на живо изглежда доста по-добре отколкото по снимките. Въпреки че фаровете й са доста големи, ще се свикне. С performance packet-a изглежда доста по-добре :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 69
Регистриран на: 28.12.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 520i e39

Re: Новата 1-ца 4х4 !?

Мнение от RossenVlad » 27 Сеп 2011, 16:46

На мен честно казано ми харесва, поне на снимките!

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1245
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Re: Новата 1-ца 4х4 !?

Мнение от cww » 01 Окт 2011, 15:26

Току що се прибирам от тест драйв на новата 1-ва серия и реших да споделя как ми се видя тя.
Turturelo се беше постарал да избере разнообразен маршрут преди полигона с конусите, за да може човек да добие по-голяма представа за автомобила и честно казано се получи добре.
По отношение на самия автомобил - станал е по-голям, по-просторен, отзад е по-широко отпреди (не много, но достатъчно, за да се усеща). Получил е новата конзола и оформление на интериора и уредите типично за F сериите. Навигацията напомня малко за новата 6-та серия. На мен лично ми допада. Леко ме дразни червеното интериорно оцветяване на линията Sport, както и различното от основния цвят оцветяване на огледалата при линията Urban (все пак това е 1-чка, не Mini). Колкото до наличието на мигачите в огледалата - просто нямам думи. Чувствах се като в Audi. Явно обаче, че такива са новите тенденции. Жалко, традициите не са това, което бяха.
На мен ми се падна 118d, която обаче ми се стори малко мудна. Както се изрази един от инструкторите: забиваш педала в пода и чакаш да видиш кога ще почне да ускорява. Има известна турбодупка...не е голяма, но все пак се усеща (или поне на мен така ми се стори).
Новият 8 степенен ZF е страхотен, сменя прекрасно, без тласъци, почи незабележимо. Но сякаш мудния двигател не хармонира добре с работата на скоростната кутия и на моменти тя като че ли се чуди какво да направи (при по-големите двигатели, които съм карал с новия ZF такъв "проблем" изобщо липсва).
Много готин е и новия режим на работа Eco Pro, който постоянно дава разни наставления за икономично каране, по таблото светят разни efficient & dynamics, съветва и някак си те подтиква да караш икономично (аз лично се зарибих да му следвам препоръките), макар че под 6 не успях да я сваля, но с оглед и на постоянното ръчкане на полигона мисля, че разхода е приемлив.
Като цяло колата не е никак лоша, дори напротив. Огромните фаровете (както и стоповете тип VW Polo) искат известно време за свикване, но като цяло на живо не са толкова грозни, колкото ми се сториха на първите снимки колата. А наличието на М-пакет променя много визията на автомобила и той става далеч по-готин. Предполагам, че на живо с Performance пакета ще е още по-добре.
Прекалено меко ми се стори и сервото. Прецизна и точна работа на кормилното управление, но...и аз не знам как да го обясня. Може би целта на по-лесното въртене на волана е ориентирано предимно към градско шофиране. Знам ли...или пък ми се искаше да има активно управление (това ще да е проблема :mhihi: ).
Та в общи линии аз така видях колата. Предполагам, че ще се намерят мераклии за нея, въпреки доста дебелата за прилично оборудване цена.
Лично аз бих предпочел Mini, въпреки липсата на задно.
Ако обаче бюджета ми е по-широк, 1-чката я грабвам без да се замислям. 8)
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1319
Регистриран на: 24.02.2008
Местоположение: Варна/Разград
Пол: Мъж
Кара: Е34 Individual
Мечтае да кара: BMW М5 Е34 Individual
Детайли за колата: една сбъдната мечта

Re: Новата 1-ца 4х4 !?

Мнение от ИлХиТо » 28 Ное 2011, 21:39

BMW 1 Series AC Schnitzer ACS1- Ессен Мотор Шоу 2011

The AC Schnitzer performance upgrades take the standard 118d from 143 to 171 horsepower, and the 120d from 184 to 210 horsepower.


Казано накратко: " Моделът 118d е с увеличена мощност от 143 к.с при серийния модел до 171 к.с., докато при модела 120d мощността достига 210 к.с. (184 к.с. при серийния вариант)

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Цялата галерия
КОГАТО ФАКТИТЕ ГОВОРЯТ И БОГОВЕТЕ МЪЛЧАТ!

Изображение

.ninja { visibility: hidden; }
Аватар
Мнения: 845
Регистриран на: 27.01.2008
Пол: Мъж

Re: Новата 1-ца 4х4 !?

Мнение от vladye » 01 Дек 2011, 21:10

Нещо интересно и от първа ръка също:

http://www.dnevnik.bg/skorost/2011/12/0 ... ef=miniurl
virtue and tranquillity

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Новата 1-ца 4х4 !?

Мнение от randity » 21 Дек 2011, 10:21

Много е добра. :yes:
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 943
Регистриран на: 20.05.2009
Местоположение: пловдив
Кара: всичко що е с гуми

Re: Новата 1-ца 4х4 !?

Мнение от anton mutafchiev » 21 Дек 2011, 11:14

не е лоша

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 2.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 N57 XD
Мечтае да кара: E60 535d
Детайли за колата: Електрокар с шест цилиндъра

Re: Новата 1-ца 4х4 !?

Мнение от auxx » 09 Ное 2012, 22:30

На живо изглежда много по-добре от колкото на първоначалните снимки които бяха пуснати в нета. :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 27.05.2008
Местоположение: Пазарджик/Пловдив
Кара: E36 Coupe & E46 Coupe

Re: Новата 1-ца 4х4 !?

Мнение от djkita » 06 Дек 2012, 14:44

Време е за фейслифт - http://f20.1addicts.com/forums/showthread.php?t=778246
:D
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10490
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Новата 1-ца 4х4 !?

Мнение от Leon » 06 Дек 2012, 16:54

Аз понеже съм от хейтърите, не мога да не поздравя БМВ, че навреме си усетиха грешката. Ще видим какво са измислили, но от сегашното по-зле едва ли може да стане. :mhihi:
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 27.05.2008
Местоположение: Пазарджик/Пловдив
Кара: E36 Coupe & E46 Coupe

Re: Новата 1-ца 4х4 !?

Мнение от djkita » 06 Дек 2012, 18:57

Преди години същото се случи и с Ауди А3. Излезе 2003г и 2005та вече имаше фейслифт...
1-цата междудругото се продаваше доста добре, поне докато не беше излезнала новата А-класа....
Изображение

Предишна

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook