Колко пари отделяте на месец за ремонти

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 557
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW и VAG

Колко пари отделяте на месец за ремонти

Мнение от zafirovp » 12 Юни 2013, 16:33

Здравейте,
идеята ми всеки да каже колко пари е отделил през настоящия месец за ремонти и какви по-точно са били те. Отворих такава тема, след като пресметнах, че грубо този месец съм дал 1400 лв и нагоре за кола, която струва между 3000-4000 лв. :ranting:

Та ето и равносметката:

Кола E36 Compact м42
Период Юни 2013

Смяна на всички гарнитури
Смяна тройник и датчик за темп. на радиатор
Смяна вътрешен накрайник
Смяна Disa клапа+ клапан картерни газове
Пълнене климатик
Антифриз
Смяна гарнитура на глава

1400 лв

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2643
Регистриран на: 22.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Колко пари отделяте на месец за ремонти

Мнение от Kris » 12 Юни 2013, 17:05

Така не е честно щото другия месец няма да дадеш толкова, а може и да не дадеш изобщо. За това не се гневи, а си карай колата и си свиркай.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: е36 328/е46 330i/e46325i/е91 330xd+

Re: Колко пари отделяте на месец за ремонти

Мнение от m.dimitrov1992 » 12 Юни 2013, 17:09

zafirovp написа:Здравейте,
идеята ми всеки да каже колко пари е отделил през настоящия месец за ремонти и какви по-точно са били те. Отворих такава тема, след като пресметнах, че грубо този месец съм дал 1400 лв и нагоре за кола, която струва между 3000-4000 лв. :ranting:

Та ето и равносметката:

Кола E36 Compact м42
Период Юни 2013

Смяна на всички гарнитури
Смяна тройник и датчик за темп. на радиатор
Смяна вътрешен накрайник
Смяна Disa клапа+ клапан картерни газове
Пълнене климатик
Антифриз
Смяна гарнитура на глава

1400 лв


1400лв за тези неща, ми се струва много :dunno: аз по 28-цата всеки месец едно 100-200лв отиват . Все си викам че е перфектна ,и все излиза нещо ново за правене :mhihi: Е сега сменявах ламбда сонда NGK -195 лв

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 557
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW и VAG

Re: Колко пари отделяте на месец за ремонти

Мнение от zafirovp » 12 Юни 2013, 17:21

Предпочитам и аз всеки месец да давам по 100-200 лв отколкото през няколко месеца по 1000. Винаги изниква нещо ново, и това ми е ясно понеже в една кола консумативите не са само масло и филтри. Просто се чудих, дали повечето хора отделят точно определена сума за ''планувани'' ремонти всеки месец.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1009
Регистриран на: 29.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: внимателно
Мечтае да кара: самолет

Re: Колко пари отделяте на месец за ремонти

Мнение от u`F`o » 12 Юни 2013, 17:42

zafirovp написа:Предпочитам и аз всеки месец да давам по 100-200 лв отколкото през няколко месеца по 1000. Винаги изниква нещо ново, и това ми е ясно понеже в една кола консумативите не са само масло и филтри. Просто се чудих, дали повечето хора отделят точно определена сума за ''планувани'' ремонти всеки месец.


Вземи си 28ца тогава :mhihi:

Сложи в сметката и годишните глоби, рушветите... ...сложи и данъците, гумите, маслото... и спокойно можеш да идеш да се застреляш :mhihi:

Не ги мисли много нещата, ако искаш евтина кола вземи си някъв кошник и карай докато не се разпадне. Ако ли не, караш БМВ и кихаш, аз до сега не съм чул някой да не прави нищо ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 580
Регистриран на: 20.12.2011
Пол: Мъж
Детайли за колата: ARKTISSILBER METALLIC (309)

Re: Колко пари отделяте на месец за ремонти

Мнение от red_bull92 » 12 Юни 2013, 17:59

Аз в момента карам временно Ситроен Ксантията на баща ми. Купихме я ноември и се почна... за регистрация, смяна на масло, филтри и акумулатор- 350 лв ; сменяхме съединител и сложихме Valeo 360 лв, после сменявахме 4 сфери на хидравликата 210 лв, че беше ад 1-на малка неравност и колата отскачаше по 30,40 см, оказа се също , че радиаторчето на парното е проблемно и като завали дъжд предното стъкло е потно и абсолютно нищо не се вижда, освен ако не карам на отворени предни стъкла питах за ремонта казаха ми 250 лв, сменявахме преди 1 месец свещи и сложихме NGK- 20 и за тях, че от старите придърпваше и имаше недоизгоряло гориво а и 1-ната от свещите беше друга марка, после се счупи иглата за малките обороти на изпарителя на газовата уредба за нов пак на "Ловато" казаха 160 лв, като за капак на газовата и паспорт няма( понеже стария собственик си я слагал сам, не я карал на сервиз и едвам я минах на преглед без паспорта) за него още 35 за регистарация,36 лева за крушки на таблото, защото предишните 1/2 бяха изгоряли, прибора за отчитене на бензина не работи следоветелно ново табло за 50 лв, защото и прибора за дневен пробег на километри не работи, дърпа страшно много масло и се установи, че е за шлайфане на глава и смяна на гумичките на клапаните още 200 лв и накрая... 4-та диска на спирачките са за, смяна защото се страшно изядени- 60 лв с намаление, освен тях и накладките са за смяна - 60 лв с намаление и не на последно място гумите са напукани и нямат абсолютно никакъв грайфер с ДОТ от 2004 и са 2Х2 еднакви... заради които и ми поднесе миналата седмица на десен завой и влязох в насрештното и ударих 1-н джип и сега имам да сменям леви фар, мигач и калник и борня и очиларка, а и капака ми е за изправяне и като ги боядисам общо 300 лв и за това ...... Така, че едва ли има човек, който да е правил толкова много колата си, като се има предвид и че я купихме за 1500 лв.... :banghead: :ranting: :kuku:
Кола с предно предаване е като жена с малки цици, върши работа, но не доставя удоволствие!
BMW E36 318is (m42b18) на части -> http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 5#p3958725

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 221
Регистриран на: 20.06.2012
Местоположение: Germany München/Bulgaria/Sofia
Пол: Мъж
Кара: E30
Мечтае да кара: E30

Re: Колко пари отделяте на месец за ремонти

Мнение от Beamerdriver » 12 Юни 2013, 18:04

Ax десетки левове :mhihi: ,шегувам се ,преди година смених колектор оттогава никакви пари, колата е железо и няма мърдане. :twisted:

PS:ама аз си я пазя де :roll: :winky:
39470

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2009
Регистриран на: 13.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 1602, E30 pre-face, E36 coupe
Мечтае да кара: зил 130

Re: Колко пари отделяте на месец за ремонти

Мнение от M10 » 12 Юни 2013, 18:09

zafirovp написа:Смяна на всички гарнитури
Смяна тройник и датчик за темп. на радиатор
Смяна вътрешен накрайник
Смяна Disa клапа+ клапан картерни газове
Пълнене климатик
Антифриз
Смяна гарнитура на глава

1400 лв


Да си беше взел друг 2,5-2,8 направо, какви са тия цени :shock: Или купуваш всичко ОЕМ?


Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 1.10.2012
Пол: Мъж

Re: Колко пари отделяте на месец за ремонти

Мнение от F3P » 12 Юни 2013, 18:12

Интересно- хем карате кочини, хем ревете колко много пари сте дали за ремонти... Аз що не се оплаквам от ремонтите :?: Може би щото при мен е повече профилактика и нормална поддръжка отколкото ремонти.
Спрете да купувате кочини в състояние на полуразпад и няма да ревете, просто е...
Изображение

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Колко пари отделяте на месец за ремонти

Мнение от b00st » 12 Юни 2013, 18:25

Последното нещо къде съм сменил е било април месец и беше лагерче на кормилния прът щото ме дразнеше че поскърцва.
А и колоните предните си смених, че дясната почна да пръщи (все пак са на сумати години) ама те ми ги подари един колега къде му стояха в гаража. И така общо около 10лв в последните 2 месеца за ремонти.
И аз съм с М42. Нищо не отделям, когато се наложи сменям, през другото време си карам колата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 617
Регистриран на: 10.11.2010
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: BMW 325 dizel

Re: Колко пари отделяте на месец за ремонти

Мнение от krasi2bmw » 12 Юни 2013, 18:36

Привет , колкото и да даваме винаги е много по малко от колегите с по голямата цифра след буквичката БМВ Е.... , карай си колата и си свиркай . Аз на скоро си купих два носача за 20 лв и нови шарнири за 110 , избиване 10 лв и смяна 30 общо 170 лв. , смятай ако това беше Е90 за какво става дума ................. ;)

СТАРШИНАТА НА ФОРУМА
Аватар
Мнения: 5434
Регистриран на: 31.07.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е38 740IL

Re: Колко пари отделяте на месец за ремонти

Мнение от LiTtLeRoCk » 12 Юни 2013, 18:52

Колко време отделяте за да прочетете правилата на форума и неговите раздели?

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook