Стойност на автомобила

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 26.01.2017
Пол: Мъж

Стойност на автомобила

Мнение от Denis1903 » 18 Юни 2022, 9:28

Здравeйтe колeги ! Жeна ми e брeмeнна и мисля да смeням автомобила ( колкото и да нe ми сe иска , защото e малка за бeбe ) .
Малко информация за автомобила :
БМВ e46 330ци кабрио ! Закупeна прeз 2016 от М Кар Варна на 180 000 рeални . Обслужва сe и по - сложнитe рeмонти сe правят в БМВ .
Автомобила няма драскотина , салона e много запазeн с хубави джанти . Всичко е оригинално без китайско изпълнение .
Гледам тук в Германия варират между 6-12 хиляди евро . Аз лично преди едно година имах предложение от комшията за 8к евро .
Гледам цените на тези автомобили не падат , а напротив скачат нагоре .
Сега е въпроса - Да продавам ли колата или да я запазя ? Лятото не е проблем има си трамваи детето в трамвая и газ ама зимата какво ще правя с тази малка кола незнам .
Какво мислите по въпроса ?


Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Стойност на автомобила

Мнение от Top Gun Maverick » 18 Юни 2022, 9:59

Ако можеш да си я позволиш да я пазиш, цената и НИКОГА няма да стане по-малка. Друг в въпросът, че за да я поддържаш в кондиция също трябват пари.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 26.01.2017
Пол: Мъж

Re: Стойност на автомобила

Мнение от Denis1903 » 18 Юни 2022, 10:18

Top Gun Maverick написа:Ако можеш да си я позволиш да я пазиш, цената и НИКОГА няма да стане по-малка. Друг в въпросът, че за да я поддържаш в кондиция също трябват пари.
Аз също така мисля . Пазарът на точно тези коли е много рядък и все по рядък става . Жена ми от другата страна ми яде главата , че автомобила не е семеен и дрън , дрън . А знам че дори и 10к евро да ми дадат за тази кола ще се разплача . Просто много съм обвързан към този автомобил

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Стойност на автомобила

Мнение от Top Gun Maverick » 18 Юни 2022, 11:28

Зарежи носталгията, тя е ясна, но дори да мислиш трезво той няма къде да падне като цена. Гледай старите преди него Е30 и Е36 в подобно състояние и може да се ориентираш какво ще се случи.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Стойност на автомобила

Мнение от barty » 18 Юни 2022, 13:15

Ако можеш да си позволиш да я пазиш я пази!
Гледай на тази кола като на инвестиция.
Бебетата бързо растат и на 3-4 години спокойно ще седи отзад. Да багажника е малък но може да се измисли вариант.
Ако има хардтоп може ли да се монтира багажник отгоре?

Дори детето да стане на 18г пак може да се вози отзад. Тогава вече то ще иска кабриолета и ти ставаш излишен :mhihi:
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 332
Регистриран на: 31.10.2015
Местоположение: Където дойде
Пол: Мъж
Кара: BMW 3 E46 ,E90
Мечтае да кара: 850 CSI E31
Детайли за колата: E46 M43TUB19 2001 sedan
E90 M47D20TU2 2005 sedan

Re: Стойност на автомобила

Мнение от Moni_BMW » 18 Юни 2022, 14:14

Не махай колата ,следил съм темите виждал.съм я и на снимки в някоя тема знам за какво става дума. Това е кола мечта. Не я махай ако имаш възможност вземи друга обикновена кола за семейна ,но тази си я пази. Аз имам доста по скромно е46 седан и ми вече ми е излишна купих си Е90 и почти не я карам,но няма и да я махна.
///M power

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 26.01.2017
Пол: Мъж

Стойност на автомобила

Мнение от Denis1903 » 18 Юни 2022, 15:13

Така e ! От друга страна слeдя разни чуждeстранни форуми и там сe говори , чe в рамкитe на eдна , двe години щe сe приeмe закон , който гласи , чe прeз уикeнда автомобили с ДВГ щe сe забраняват и лeка , полeка ДВГ щe изчeзнe ! “ЗEЛEНИТE“ Както ги наричат тук (Гeрмания)пък искат горивото да поскъпнe ощe повeчe за да сe откажат хората от тeзи коли и да минават на eлeктрички . Аз лично нe знам какво щe e в бъдeщe и как щe сe развият нeщата . В моитe очи щe сe кара ощe максимум пeт години и дотам . Дажe мислeх да пусна такава тeма във форума и съм сигурeн , чe колeгитe тук имат какво да кажат по въпроса . Как мислитe ?


Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Стойност на автомобила

Мнение от madafaka_donkele » 18 Юни 2022, 22:19

Е така погледнато да, ДВГ в страна, като Германия ще става все по-трудно и по-трудно. Ама, ако се стигне дотам си мисля, че винаги ще можеш да я продадеш на някой извън Германия или на някой ентусиаст в Германия, който евентуално да я бракува и само на платформа насам натам по пистите.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Стойност на автомобила

Мнение от Jorixa » 30 Авг 2022, 19:20

Е тя тая кола и без това не е ежедневка, ми да си я държиш в гаража и да я вадиш лятото уикенда

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 26.01.2017
Пол: Мъж

Re: Стойност на автомобила

Мнение от Denis1903 » 30 Авг 2022, 19:58

Jorixa написа:Е тя тая кола и без това не е ежедневка, ми да си я държиш в гаража и да я вадиш лятото уикенда
Ми аз като мазохист си я карам всеки ден до работа и обратно

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1212
Регистриран на: 26.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше E39, сега Нисан 370z с 4 врати
Мечтае да кара: Z8

Re: Стойност на автомобила

Мнение от Alexch » 31 Авг 2022, 0:05

Моето мнение е малко по-различно по-отношение на модели като Е30 и Е36, а явно на там върви и Е46. Та според мен за да има повишаваща се стойност такъв автомобил, той трябва да е бил топ модел, произведен в малко бройки изначално. Какво уникално има в Е30 седан (че и купе) 316и, 318и и 320и, които вървят в момента между 5-10к евро в добро състояние? Те дори нови са били отчайващо бавни и леко скучни автомобили. Това, което гледаме по-обявите са оферти, а не реални сделки и тук идва момента на надъхване в затворените групи колко били ценни и как трябва да ги желаем тия коли. Хайде сега да почват "търговците" да ме плюят на воля... :winky:
В случая става въпрос за Е46 330ци кабрио, което е сравнително рядък модел произвеждан само между 2000-2003г. и наистина може да има колекционерска стойност, но реално ако се вземат предвид разходите по-поддръжката и инфлацията през годините едва ли е най-добрата инвестиция. Сантименталната стойност е друго нещо и ако собственикът може да си го позволи, няма лошо да си я остави.
bai_ILIA написа:стига сте се депресирали с ремонти, наслаждавайте се на колите си и радостта от шофирането понеже те ще се развалят със сигурност :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 26.01.2017
Пол: Мъж

Re: Стойност на автомобила

Мнение от Denis1903 » 31 Авг 2022, 19:45

Alexch написа:Моето мнение е малко по-различно по-отношение на модели като Е30 и Е36, а явно на там върви и Е46. Та според мен за да има повишаваща се стойност такъв автомобил, той трябва да е бил топ модел, произведен в малко бройки изначално. Какво уникално има в Е30 седан (че и купе) 316и, 318и и 320и, които вървят в момента между 5-10к евро в добро състояние? Те дори нови са били отчайващо бавни и леко скучни автомобили. Това, което гледаме по-обявите са оферти, а не реални сделки и тук идва момента на надъхване в затворените групи колко били ценни и как трябва да ги желаем тия коли. Хайде сега да почват "търговците" да ме плюят на воля... :winky:
В случая става въпрос за Е46 330ци кабрио, което е сравнително рядък модел произвеждан само между 2000-2003г. и наистина може да има колекционерска стойност, но реално ако се вземат предвид разходите по-поддръжката и инфлацията през годините едва ли е най-добрата инвестиция. Сантименталната стойност е друго нещо и ако собственикът може да си го позволи, няма лошо да си я остави.
Онзи ден бях пак на оглед (може би за десети път) спрях се на една Ц класа от 2019 та . Не им разбирам на мерцедесите да ти кажа и автомобила беше около 180-190 коня . Качих се и няма го кефа . Просто натискаш педала на газта и тя сама си прави вече всичко. Светят ти огледалата , предупреждава те как да караш , следи си лентата . Абе викам си това не е за мен . Няма я тръпката да шофираш . Аз съм от тези хора , които искат да управляват автомобила , а не той мен . А какво да ти кажа за моята 330ка - качваш се и кеф ! Може да гори 15+ бензин ама голям кеф е този автомобил . Вече седем години я карам и не ми писва тази кола . Сега в събота ще ходя да огледам една Ф-ка . Ако и тя не ми харесва ще сляза на е60

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Стойност на автомобила

Мнение от bum_bum » 04 Сеп 2022, 19:45

Взимаш си едно е46 комби 1,6 бензин за 3-4к и си имаш кола за возене на дете.

Аз лично не виждам никакъв проблем и в кабриото де. Ние две деца отгледахме с е36 компакт и никога не съм се чувствал притеснен от липса на място :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 26.01.2017
Пол: Мъж

Re: Стойност на автомобила

Мнение от Denis1903 » 01 Дек 2022, 5:50

Ами малката се роди преди три седмици - Ами возя ги . Количката я купих екстра практична и супер сгъваема . Кабриолета става и за семеен автомобил в крайна сметка


Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Кръстникът
Online
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Стойност на автомобила

Мнение от c04 » 01 Дек 2022, 10:47

Denis1903 написа:Ами малката се роди преди три седмици - Ами возя ги . Количката я купих екстра практична и супер сгъваема . Кабриолета става и за семеен автомобил в крайна сметка


Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Честито :bchug:

Следваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook