problemm pri palene na studeno

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 3.09.2002
Местоположение: София

problemm pri palene na studeno

Мнение от mitko » 17 Сеп 2002, 12:36

Pak vi dosajdam ama kato mi pisna ot maistori, predpo4itam da pitam vas.
Predi okolo mesec vzeh edno E30 320i 1988godina. Mnogo dobre izglejda i vyrvi ama oshte mu razu4avam problemite. Ima edin problem deto mi dava mnogo iadove i me pritesniava. Sutrin na studeno kolata pali dosta trudno. Hodih po razni maistori, gledaha i sveshti kabeli, razpredeliteli i vikat si4ko e to4no i kato 4uknat na klu4a pali ot raz nezavisimo dali e na gaz ili na benzin /zabraih da kaja ima gaz/.Loshoto e 4e sutrin kato e studena po 10 - 15 min triabva da vyrtia startera dokato zapali. Zapali li vednyj niama nikakvi problemi. ako niakoi ima idei po vyprosa ili e uspial da reshi problema po niakakyv na4in mnogo shte sym mu blagodaren.
Blagodaria predvaritelno.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1764
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

отг::problemm pri palene na studeno

Мнение от BMW_POWER » 17 Сеп 2002, 14:35

Провери старт-дюза (ако имаш такава) дали работи захранването и и температурен датчик, чрез който става захранването и. Друго нищо не ми идва на ум.


Аватар
Мнения: 2141
Регистриран на: 19.01.2002
Местоположение: Враца

отг::problemm pri palene na studeno

Мнение от DA WOLF » 17 Сеп 2002, 14:51

spored men vsichko idva ot nepravilno postaviane na gazovata uredba... i az imah podoben problem na 5-cata no go otstraniha maisorite koito ia postaviaha. Zatova i zaradi 1000000 drugi prichini vinagi sam kazval che MRAZIA I NENAVIJDAM AGU-tata!!!!



DaWolf
Изображение
'91 E30 318is '83 E28 520iA

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1764
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

отг::problemm pri palene na studeno

Мнение от BMW_POWER » 17 Сеп 2002, 15:09

Може и от газвата урдба да е. Сега всеки гараж е работилница за уредби ... Не знам и дали не са ти сложили "почти нова" уредба ... Опитай на 087 263 878 - Робертино. Свестно момче е и работи с газ повече от 10 години.

BM Boby
Аватар

отг::problemm pri palene na studeno

Мнение от BM Boby » 17 Сеп 2002, 22:09

Same problem!!! - tija gazovi uredbi sazdavat samo jadove, ama nali az kupih mojata s neja - kakvo da ja maham li, i si karah s neja. Imam absoljutno sashtija problem kato tebe, koito predishnija sobstvenik mi kaza da razresha po slednija nachin: predi nachaloto na vazduhovoda sled vazdushnija filter trjabva da imash neshto kato cilindrichno metalno tjalo s kragli dupki po obikolkata varhu koito ima nahluzena edna guma, kojato gi pritiska - pone ako e ot takav tip gazovata ti - ne znam kakva e. Ako e takava - na studeno otkrehvash malko gumata da se 'provetri" vatre i sled tova kato ja varnesh trjabva da zapali. Drugoto neshto, koeto ot opit ustanovih e che e mnogo vajno da ja gasish na gaz - vinagi kogato ja gasich ja pokaraj pone primerno 1 km ili neshto podobno i togava v golemija procent ot sluchajte na sutrinta ne go pravi toja problem. Pak povtarjam moje bi tova e samo za toja tip uredbi - njakakvo Lovato s "elektronno" lajene ;-)))

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 3.09.2002
Местоположение: София

отг::problemm pri palene na studeno

Мнение от mitko » 17 Сеп 2002, 22:26

tui mom4e Robertino v Sofia li e?

мечтае да кара 7-ца
Аватар
Мнения: 1110
Регистриран на: 17.01.2002

отг::problemm pri palene na studeno

Мнение от Alpina » 18 Сеп 2002, 13:24

Провери си дюзите. Сигурно ти изпускат. Така налягането на горивната магистрала пада и е нужно да се върти доста за да го качиш. Освен това, може като изпускат да задавят газта и затова да пали трудно и на газ. Майсторите на газта изключиха ли ти горивната помпа?

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1764
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

отг::problemm pri palene na studeno

Мнение от BMW_POWER » 18 Сеп 2002, 13:52

Робертино е в София и работи до Билла в Борово. Аз съм дизел, та не ти правя напразна реклама. Бъди сигурен, че няма да те излъже.

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 3.09.2002
Местоположение: София

отг::problemm pri palene na studeno

Мнение от mitko » 19 Сеп 2002, 14:47

izviniavai za liubitelskite mi vyprosi, ama kak da si proveria diuzite?
Spored men gorivnata pompa ne e izkliu4ena zashtoto kato dam na kontakt se 4uva edno syvsem tiho brym4ene blizo do dvigatelia.

мечтае да кара 7-ца
Аватар
Мнения: 1110
Регистриран на: 17.01.2002

отг::problemm pri palene na studeno

Мнение от Alpina » 20 Сеп 2002, 8:40

По принцип горивната помпа се намира отзад. Можеш да направиш опит: Откачи горивния маркуч от горивната магистрала преди дюзите и завърти на стартер (преди това извади високоволтовия кабел към делкото, за да не запали двигателя). Трябва да си включил на газ. Ако почне да пръска гориво - това е факт, че помпата работи в режим на газ - връщай се при майстора и му набий канчето. Ако не тече, то помпата вероятно не работи в режим на газ и това е добре. Тогава причината ще търсим другаде...

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 3.09.2002
Местоположение: София

отг::problemm pri palene na studeno

Мнение от mitko » 20 Сеп 2002, 11:14

Za syjalenie ne poznavam maistora deto e slagal gazta. Upravlenieto na AGU to e malko osobeno v slu4aia. Ima avtomati4en prevklu4vatel koito sledi oborotite i temperaturata na izapritelia i sam prehvyrlia ot benzin na gaz pri palene na studeno. Na tabloto ima edin klu4 koito ima 2 polojenia. Ednoto e samo na benzin, a drugoto e za avtomati4no prevklu4vane kogato dostigne neobhodimata temperatura i oborotite se ka4at nad 1000, taka 4e mi e malko trudno da ti kaja koga to4no e na gaz pri palene :(

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook