Купуване на кола от Германия

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

Новият ПИКАСО
Новият ПИКАСО
Аватар
Мнения: 5525
Регистриран на: 29.04.2002
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: The Dark Side of the Force
Мечтае да кара: S
Детайли за колата: E30 325i - RIP
E30 320is - RIP,sold
E24 635csi - sold
E36 316i coupe - sold
E46 320d sedan- sold
E36 325i coupe - sold
E36 318tds SW - sold
E36 316i sedan - sold
E39 525d sedan - sold
E46 320d SW - sold
E61 530xd LCI - sold
E30 318is coupe - sold
E46 320dA SW - sold
MB CLK270-sold
Е46 320Ci
E87
E30 320 cabrio

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от madpetio » 28 Юни 2010, 12:24

уаза написа:A това магистрала ли е или второстепенен път?
И все пак някой знае ли колко се плаща през сърбия ако си с жълти номера?

това се води Първокласен път ,
за сърбия се плаща 150ЕВРА застраховка
"В крайна сметка влезнах в този спорт, защото обичам да карам коли, но не само да ги карам, а да ги карам възможно най-бързо! Ако трябва да искам да бъда запомнен с нещо, то нека нещото да бъде това!" Колин Макрей

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1654
Регистриран на: 7.06.2003
Местоположение: PB/HD
Пол: Мъж
Кара: '04 BMW 330i // '96 BMW 320i
Мечтае да кара: '96 BMW M3

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от BiTurbo » 21 Юли 2010, 17:20

ок, аз така и не резбах ТЮВ(технически преглед) трябва ли ми, за да взема временни номера. Примерно харесал съм си една кола тук в Хамбург, но прегледа и е изтекъл юни месец, тоест няма ТЮВ, мога ли да взема номера и да я докарам. Ако не мога какво трявба да направя, за да я докарам на собствен ход до бг ?

Мерси предварително
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 28.01.2008

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от mityo105 » 22 Юли 2010, 9:45

това се води Първокласен път ,



Само дето като минавах аз преди 2 месеца, "първокласния" път го ремонтираха на сумати места и имаше ибаси опашките!До ТурноСеверин пътя бива с изключение на некой места, след това малко се сговнясва, но нищо кой знае колко фрапантно, нормален БГ междуградски път!Преди Калафат, пак е ОК!Ташака е, че имат ограничение 50, а Румъния е ебати селската държавица!Излизаш от едно село и влизаш директно в друго, после и в трето и се губи страшно много време!Ако можете да минавате през Сърбия, не се замисляйте изобщо, много по леко и бързо се пътува от там.....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 786
Регистриран на: 10.09.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от McClane » 22 Юли 2010, 11:35

BiTurbo написа:ок, аз така и не резбах ТЮВ(технически преглед) трябва ли ми, за да взема временни номера. Примерно харесал съм си една кола тук в Хамбург, но прегледа и е изтекъл юни месец, тоест няма ТЮВ, мога ли да взема номера и да я докарам. Ако не мога какво трявба да направя, за да я докарам на собствен ход до бг ?

Мерси предварително

Без ТЮВ можеш да вземеш само жълти номера - за 5 дни.
За червените/транзитни/ трябва да имаш ТЮВ - важат за период от 14 дни до 3 месеца.
Иначе минаването на преглед/ТЮВ/ струва около 70Евро и по принцип си струва да се направи,защото виждаш реалното състояние на колата ;)
Инфото ми е от преди 2 години,че отдавна не съм се занимавал с такава работа...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1654
Регистриран на: 7.06.2003
Местоположение: PB/HD
Пол: Мъж
Кара: '04 BMW 330i // '96 BMW 320i
Мечтае да кара: '96 BMW M3

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от BiTurbo » 28 Юли 2010, 16:23

McClane написа:
BiTurbo написа:ок, аз така и не резбах ТЮВ(технически преглед) трябва ли ми, за да взема временни номера. Примерно харесал съм си една кола тук в Хамбург, но прегледа и е изтекъл юни месец, тоест няма ТЮВ, мога ли да взема номера и да я докарам. Ако не мога какво трявба да направя, за да я докарам на собствен ход до бг ?

Мерси предварително

Без ТЮВ можеш да вземеш само жълти номера - за 5 дни.
За червените/транзитни/ трябва да имаш ТЮВ - важат за период от 14 дни до 3 месеца.
Иначе минаването на преглед/ТЮВ/ струва около 70Евро и по принцип си струва да се направи,защото виждаш реалното състояние на колата ;)
Инфото ми е от преди 2 години,че отдавна не съм се занимавал с такава работа...


мерси колега за отговора,
а случайно да знаеш жълтите номера колко струват и дали може да се мине през Сърбия с тях или само през ЕУ ?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 13.03.2009
Местоположение: Dortmund

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от Ir0n » 28 Юли 2010, 23:37

60-70 евро струват. За през Сърбия е рисковано, защото няма да имаш зелена карта. На мен винаги ми искат. Пък ако ти праснат една глоба, ще ти излезнат солени 70-те евро, спестени от червените номера..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 86
Регистриран на: 15.07.2010
Пол: Мъж
Кара: e39 530d

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от vas33 » 19 Авг 2010, 10:19

Тъй, моята е39 я докарах на 4 август, искам да споделя че от 01.07.2010 са приели нов закон и за да вземеш червени номера искат да се плати данък за дните в през които са валидни номерата в моят случай 15 дни. Данъка се плаща в местният finanzamt, издават бележка, плаща се по банков път и после отиваш за номерата.

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 14.09.2009

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от tarzio » 25 Авг 2010, 19:43

някой знае ли коллко км се спестяват през Сърбия вместо през Румъния ?

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 7.04.2009
Местоположение: Пловдив
Кара: купенце

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от xkiller » 14 Сеп 2010, 19:00

Между 150 и 300 км, зависи дали ще минеш и през Словения.

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 9.02.2010
Пол: Мъж
Кара: e39 525i
Мечтае да кара: e46 M3 GTR

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от crazydrift_85 » 26 Сеп 2010, 17:46

tarzio написа:някой знае ли коллко км се спестяват през Сърбия вместо през Румъния ?

Колега бих ти препоръчал да минеш с ферибота Видин-Калафат така хем не се занимава6 с митничари в Сърбия хем не минаваш и цяла Румъния, а таксата за ферибота ще те излъжа ама мисля че беше някъде около 30 евро за кола.


Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 25.10.2009
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е46 320d
Мечтае да кара: F02 760Li individual

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от Stefan_666 » 09 Окт 2010, 15:54

Аз се интересувам от това къде цената на колата е най-ниска, при частно лице, което до последно си е карало колата и я продава, при автокъщите или официалните дилъри?
По моята логика при частното лице би трябвало да е най-евтино, защото примерно автокъщите купуват колите си именно от тях и после ги продават по-скъпо и така си печелят парите или греша нещо?Имам ли някакъв вариант да видя по интернет от бг такива обяви от частни лица, че в това мобиле и другите подобни само от автокъщи обяви.Хора от германия са ми казвали, че такива обяви имало по тяхните вестници, които излизали 8 часа вечерта и гадовете от автокъщите веднага обирали всичко ценно и после си го продават на надута цена.Въпроса ми беше има ли някакъв сайт с частни обяви на евентуално по-ниски цени от тези в мобилето?
И още нещо ме интересува - защо има толкова много автокъщи в немско със собственици турци, руснаци и тн. и примерно каква е процедурата и какви са изискванията един такъв човек (примерно българин :lol: ) да си отвори една автокъща примерно в Munchen?

Новият ПИКАСО
Новият ПИКАСО
Аватар
Мнения: 5525
Регистриран на: 29.04.2002
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: The Dark Side of the Force
Мечтае да кара: S
Детайли за колата: E30 325i - RIP
E30 320is - RIP,sold
E24 635csi - sold
E36 316i coupe - sold
E46 320d sedan- sold
E36 325i coupe - sold
E36 318tds SW - sold
E36 316i sedan - sold
E39 525d sedan - sold
E46 320d SW - sold
E61 530xd LCI - sold
E30 318is coupe - sold
E46 320dA SW - sold
MB CLK270-sold
Е46 320Ci
E87
E30 320 cabrio

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от madpetio » 09 Окт 2010, 22:02

Отговарям ти в часта от въпроса където питаш защо има толкова собственици турци сърби араби и тем подобни...защото ние тъпаците пазаруваме "ефтини" коли от тях :mhihi: :mhihi: :mhihi:
"В крайна сметка влезнах в този спорт, защото обичам да карам коли, но не само да ги карам, а да ги карам възможно най-бързо! Ако трябва да искам да бъда запомнен с нещо, то нека нещото да бъде това!" Колин Макрей

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 13.03.2009
Местоположение: Dortmund

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от Ir0n » 11 Окт 2010, 9:52

Stefan_666 написа:Аз се интересувам от това къде цената на колата е най-ниска, при частно лице, което до последно си е карало колата и я продава, при автокъщите или официалните дилъри?
По моята логика при частното лице би трябвало да е най-евтино, защото примерно автокъщите купуват колите си именно от тях и после ги продават по-скъпо и така си печелят парите или греша нещо?Имам ли някакъв вариант да видя по интернет от бг такива обяви от частни лица, че в това мобиле и другите подобни само от автокъщи обяви.Хора от германия са ми казвали, че такива обяви имало по тяхните вестници, които излизали 8 часа вечерта и гадовете от автокъщите веднага обирали всичко ценно и после си го продават на надута цена.Въпроса ми беше има ли някакъв сайт с частни обяви на евентуално по-ниски цени от тези в мобилето?
И още нещо ме интересува - защо има толкова много автокъщи в немско със собственици турци, руснаци и тн. и примерно каква е процедурата и какви са изискванията един такъв човек (примерно българин :lol: ) да си отвори една автокъща примерно в Munchen?


Щото най-вероятно те са го вкарали този бизнес в Германия, но не си мисли че няма и немци... Но пък собствениците на Автокъщи за нови коли за повечето немци. Направи си сам заключението. :lol:

Да има вестници с частно обяви, но обявите са прекалено малко. По-скоро автотърговците, които и без това няма какво друго да правят, висят по цял ден в Мобилето и дебнат за изгодни частни обяви и си имат армия от имигранти, които ходят и пазаруват. :mhihi:

Изискванията за отваряне на автокъща са разрешение за работа, ти какво друго очакваш да има? :mrgreen:

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 9.02.2010
Пол: Мъж
Кара: e39 525i
Мечтае да кара: e46 M3 GTR

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от crazydrift_85 » 11 Окт 2010, 18:49

Най на далавера си е ако успееш да намериш някоя ударена ама не РАЗМАЗАНА кола за малко пари и тука да си управяш, а такава кола ако нямаш човек там(Германия пр.) мойе да я издириш в мобилето като дадеш много нисък таван на цената която даваш за кола която струва доста повече примерно :yes:


Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 25.10.2009
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е46 320d
Мечтае да кара: F02 760Li individual

Re: Купуване на кола от Германия

Мнение от Stefan_666 » 11 Окт 2010, 23:09

И според мен ударена е най-добре, защото здравите примерно имам чувството, че ги изчисляват кога ще започне всичко да се разваля и преди това да се е случило хоп и се отърват от нея.После някой си я взима и всичко си и работи и изведнъж почва да се разваля всичко.При ударените коли няма как да ги изчислят, че ще ги ударят :lol:
И на мен ми прави впечатление, че в немските авто къщи има само нови коли.

ПредишнаСледваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook