Уникален звук от трицилиндровите мотори

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Уникален звук от трицилиндровите мотори

Мнение от steeN » 17 Окт 2012, 2:48

никъде не съм засягал проблема за коли на старо...
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Уникален звук от трицилиндровите мотори

Мнение от Jordana » 17 Окт 2012, 8:37

300к километра не трябва изобщо да плашат такъв съвременен мотор.Повечето хора ги въртят за 5-6 години тия километри .На 150к двигателя трябва да е в "разцвета на силите си" тука зехме да ги хвърляме вече.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Уникален звук от трицилиндровите мотори

Мнение от acho.rs » 17 Окт 2012, 20:24

zxsport написа:
steeN написа:е хайде сега... аз по-скоро бих карал шеви волт от колкото 3 цилиндрово бмв, че и 1ва серия при това. нямало престиж, точно точно това експлоатират от бмв с тези модели иначе никой няма ги пипне. моите уважения, но не ги ядем доматите с колците :)

Така ще ядещ доматите с колците, та пушек ще се вдига!!! Двигателят е уникален! Хората са го предвидили да си го купиш чисто нов, караш 150 хил. км. и сменяш за по-ново поколение, а не да караш и ти и синовете ти и внуците .... въпреки, че този двг. каран/обслужван (качествено) извън Булгаристан може и да изкара и 200-300 хил. без никаква намеса .... Таргет групата на БМВ (3 цил.) са млади хора, които ще го купят чисто ново!!! Аз лично като видях как ускорява машината направо не ми се вярваше ... доста от прехвалените БМВ 6-ци не могат и да си мечтаят за подобно ускорение ...

Двигателят е уникален!

:mhihi:
Уникален звук от трицилиндровите мотори

:mhihi: :mhihi: :mhihi:
доста от прехвалените БМВ 6-ци не могат и да си мечтаят за подобно ускорение ...

:++ От кои шестаци - 27 годишните ?

zxsport
Аватар

Re: Уникален звук от трицилиндровите мотори

Мнение от zxsport » 18 Окт 2012, 12:58

acho.rs написа:
zxsport написа:
steeN написа:е хайде сега... аз по-скоро бих карал шеви волт от колкото 3 цилиндрово бмв, че и 1ва серия при това. нямало престиж, точно точно това експлоатират от бмв с тези модели иначе никой няма ги пипне. моите уважения, но не ги ядем доматите с колците :)

Така ще ядещ доматите с колците, та пушек ще се вдига!!! Двигателят е уникален! Хората са го предвидили да си го купиш чисто нов, караш 150 хил. км. и сменяш за по-ново поколение, а не да караш и ти и синовете ти и внуците .... въпреки, че този двг. каран/обслужван (качествено) извън Булгаристан може и да изкара и 200-300 хил. без никаква намеса .... Таргет групата на БМВ (3 цил.) са млади хора, които ще го купят чисто ново!!! Аз лично като видях как ускорява машината направо не ми се вярваше ... доста от прехвалените БМВ 6-ци не могат и да си мечтаят за подобно ускорение ...

Двигателят е уникален!

:mhihi:
Уникален звук от трицилиндровите мотори

:mhihi: :mhihi: :mhihi:
доста от прехвалените БМВ 6-ци не могат и да си мечтаят за подобно ускорение ...

:++ От кои шестаци - 27 годишните ?
всички монтирани в е36 (без М) вкл. и като на твоя курник. Не ми се мисли само с ремап тази 3 цилиндрова машинка колко автобуса ще ти направи. .. няма да ти се вярва какво се случва. .. ще има да си гледаш в краката и да се чудиш дали изобщо си настъпил педала на газта. ... и те така. И въпреки това ще продължаваш да тръбиш какъв велик 6-ак караш. .. и нищо няма да се е променило, поне за теб.

The Ultimate Driver
The Ultimate Driver
Аватар
Мнения: 4709
Регистриран на: 23.04.2002
Местоположение: в света на motorsport-a
Пол: Мъж
Кара: хората да се учат с ProDrive.bg
Мечтае да кара: BMW ///M, Ferrari, Porsche, Land Rover
Детайли за колата: 2003-2005 - '90 BMW E30 318is
2005-2006 - '97 Audi A4 2,6 Avant
2006-2008 - '90 BMW E30 325i Cabrio
2008-2009 - '98 BMW Z3 Roadster
2009-2009 - '96 BMW E34 525tds Touring
2009-2011 - '96 BMW M3 Evo Race Car
2009- - '92 BMW E36 320i
2011- - '98 BMW E36 323Ci

Re: Уникален звук от трицилиндровите мотори

Мнение от DrivinGGoD » 18 Окт 2012, 14:06

Добре де, защо трябва всички да влизат в едната или другата крайност :kuku:

Изказване от рода на:

доста от прехвалените БМВ 6-ци не могат и да си мечтаят


са доста неуместни и то при положение, че и в реалния свят далеч не са толкова прости нещата...
Още повече, че наистина е крайно неуместно да сравняваме "прехвалени" 6ци конструирани преди повече от 20 години с двигатели, създадени днес :winky:

Факт е, че света има нужда от такива 3- и 4-цилиндрови турбо мотори, факт е, че опита, познанията и ресурсите на BMW са им позволили отново да са на гребена на вълната създавайки отговор на тези световни изисквания и нужди. Агрегатите са блестящи и като качества и като технологии и действително е факт, че спестяват някой грам вредни емисии и гориво. Факт е, че са и много динамични, но е факт и, че преимуществото им над СЪПОСТАВИМИ атмосферни 6-цилиндрови агрегати от близкото минало далеч не е толкова фрапиращо, колкото всички го представят.

Нека не бъдем крайни, а да поглеждаме и двете гледни точки и да говорим обективно :!:
------------------------------------------------------
Are you ///M enough?... - DrivinGGoD's Blog
------------------------------------------------------
There's one thing you won't like about your BMW and that's that at some point you'll have to get out!
------------------------------------------------------
"Автомобилът ти е истински бърз едва тогава, когато сутрин застанеш пред него и се боиш да го отключиш."-Walter Röhrl
------------------------------------------------------
Happiness is not around the corner. Happiness is the corner.
------------------------------------------------------
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1063
Регистриран на: 13.01.2004
Местоположение: Бургас и София
Пол: Мъж
Кара: head turner и екзотики
Детайли за колата: .... `90 E30`08 E61 `08 Z4
ex `00 E39

Re: Уникален звук от трицилиндровите мотори

Мнение от Convertible » 18 Окт 2012, 14:09

какви ремапи какви неща. тоя мотор не е направен за динамика. ако му сложиш нормална 5 или 6 скоростна кутия с дифче като на 28чка и не може да напълни 4та. но той не е създаден за това
Изображение
"Всеки истински BMW ентусиаст рано или късно си купува Е30"
и печели награди с него

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1764
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Уникален звук от трицилиндровите мотори

Мнение от BMW_POWER » 21 Окт 2012, 3:12

Трицилиндров двигател е като секс с .... надуваема кукла. 300 000 км от това, забравете. Това са километри за многолитров нискооборотен двигател. Малък литраж + високи обороти + турбо = къс живот. Не се и надявайте, след десетина години да го карате като "нов внос на малко км". Всичките ще са като изцедени мъртъвци.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 270
Регистриран на: 17.01.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: '07 E91 320d
Мечтае да кара: Ferrari
Детайли за колата: M47D20 6MT

Re: Уникален звук от трицилиндровите мотори

Мнение от NeRoX » 23 Окт 2012, 19:51

BMW_POWER написа:Трицилиндров двигател е като секс с .... надуваема кукла. 300 000 км от това, забравете. Това са километри за многолитров нискооборотен двигател. Малък литраж + високи обороти + турбо = къс живот. Не се и надявайте, след десетина години да го карате като "нов внос на малко км". Всичките ще са като изцедени мъртъвци.

Така е, но хората които ще го купят сега надали се интересуват от тези факти. Тенденциите за по ниски разходи стремглаво вървят напред тъй че този мотор е повече от перфектен представител на тази тенденция. А колко ще издържи ще видим след 10 години... :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Уникален звук от трицилиндровите мотори

Мнение от Jordana » 23 Окт 2012, 21:18

То хубаво секс с надуваема кукла ама дали тея дето искат да орат плеймейтка и плащат за такава знаят и са наясно че им набутват латексова кукла за същите пари ? Мисля че на никой не му е безразлично за какво плаща като си купува кола.
Тая тема с наколко години изпреварва събитията ама няма лошо.
Аз отдавна не вярвам в дядо коледа така че в и тоя случай не очаквам някой да извади от ръкава си убийствен двигател с идеални параметри подходящ за масовия клиент .По скоро знам че успешни технологии се развиват и модифицират с десетилетия а не с бомбастични реклами.Засега оставам скептично настроен към този трицилиндров "хамстер".
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Уникален звук от трицилиндровите мотори

Мнение от acho.rs » 23 Окт 2012, 21:38

zxsport написа:
acho.rs написа:
zxsport написа:
steeN написа:е хайде сега... аз по-скоро бих карал шеви волт от колкото 3 цилиндрово бмв, че и 1ва серия при това. нямало престиж, точно точно това експлоатират от бмв с тези модели иначе никой няма ги пипне. моите уважения, но не ги ядем доматите с колците :)

Така ще ядещ доматите с колците, та пушек ще се вдига!!! Двигателят е уникален! Хората са го предвидили да си го купиш чисто нов, караш 150 хил. км. и сменяш за по-ново поколение, а не да караш и ти и синовете ти и внуците .... въпреки, че този двг. каран/обслужван (качествено) извън Булгаристан може и да изкара и 200-300 хил. без никаква намеса .... Таргет групата на БМВ (3 цил.) са млади хора, които ще го купят чисто ново!!! Аз лично като видях как ускорява машината направо не ми се вярваше ... доста от прехвалените БМВ 6-ци не могат и да си мечтаят за подобно ускорение ...

Двигателят е уникален!

:mhihi:
Уникален звук от трицилиндровите мотори

:mhihi: :mhihi: :mhihi:
доста от прехвалените БМВ 6-ци не могат и да си мечтаят за подобно ускорение ...

:++ От кои шестаци - 27 годишните ?
всички монтирани в е36 (без М) вкл. и като на твоя курник. Не ми се мисли само с ремап тази 3 цилиндрова машинка колко автобуса ще ти направи. .. няма да ти се вярва какво се случва. .. ще има да си гледаш в краката и да се чудиш дали изобщо си настъпил педала на газта. ... и те така. И въпреки това ще продължаваш да тръбиш какъв велик 6-ак караш. .. и нищо няма да се е променило, поне за теб.

... сравнението ти на мотор от 1994-8та с такъв от 2013та е напълно уместно . . .
А Да имаше кой да види и че на клипа с "уникалния звук" хамстерчето го настъпват само до 130ина, но това предполагам е случайно . Другото "уникално ускорение" - 50-100км/ч за 5сек - това бързо ли е ? 323ти не е по-бавно .
А 1,5Т може и 250 коня да го направят , то 1,8Т и по 450коня има и дърпат М5ци ... и ако не бяха всички идиоти все такива машини щяха да карат ?
То хубаво секс с надуваема кукла ама дали тея дето искат да орат плеймейтка и плащат за такава знаят и са наясно, че им набутват латексова кукла за същите пари ?

Изказването на месеца :ok:
Последна промяна acho.rs на 23 Окт 2012, 23:13, променена общо 1 път

автомобилен поклонник
Аватар
Мнения: 4969
Регистриран на: 17.02.2002
Пол: Мъж

Re: Уникален звук от трицилиндровите мотори

Мнение от Turturelo » 23 Окт 2012, 22:53

^ ходи да ти резетнат софтуера, моля те ... не съм комерсиален тип ама ще требе ми платиш клавиатурата .. износена ми стои и то безсмислено износена .. :ranting: :banghead: :censored: :dummy: :help: :conf:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1764
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Уникален звук от трицилиндровите мотори

Мнение от BMW_POWER » 25 Окт 2012, 1:34

Jordana написа:То хубаво секс с надуваема кукла ама дали тея дето искат да орат плеймейтка и плащат за такава знаят и са наясно че им набутват латексова кукла за същите пари ? Мисля че на никой не му е безразлично за какво плаща като си купува кола.
Тая тема с наколко години изпреварва събитията ама няма лошо.
Аз отдавна не вярвам в дядо коледа така че в и тоя случай не очаквам някой да извади от ръкава си убийствен двигател с идеални параметри подходящ за масовия клиент .По скоро знам че успешни технологии се развиват и модифицират с десетилетия а не с бомбастични реклами.Засега оставам скептично настроен към този трицилиндров "хамстер".


Като се замисля, няма камион с малък литраж и високи обороти. Какво им пречи вместо тези големи V8 15 литрови мотори (смешни 440 Nm), да ги сменят с 4 литрови, дето имат по-вискои характеристики? От друга страна, характеристиките на автомобилните двигатели започват да гонят тези на мотоциклетните такива. Преди десетина, дванадесет години, сто коня на литър мощност си се водеше повече от добро попадение и едва ли не спортен автомобил. Сега от 1.5 гонят двеста такива. До пет години ще докарат мощност от литър съпоставима с Хонда ЦБР и Ямаха Р1. Ама да сте чували за такива мотори на по 250 - 300 000 км? Постигат мощност за сметка на турбина и обороти .. е, за ония дето лъскат имидж пред силиконови кухавелки може и да мине, ама за такива с акъл и пари, нещата са по друг начин.
А иначе сериозно, какъв имидж, какви пет лева? От V12 на V8, на 6 редови, на тройка (скопен трилитров мотор)... какъв "имидж" ще се разнася след десет години, плаши ми се окото. Днешните деца ще викат:
Глей, глей, тоя е с два цилиндъра, малейииииииииииииииииииииии какъв звук ...
Може да се направи една анкета, кога ще излезнат двуцилиндрови еднолитрови компресори. Ще имат висок въртящ още в ниските, за да могат да потеглят дори по нанагорнище :roll:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 224
Регистриран на: 26.10.2009
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: BMW E 36 320i Touring
Мечтае да кара: Мазерати
Детайли за колата: Стар чук - сребристо комби Е36 от 96-та.

Re: Уникален звук от трицилиндровите мотори

Мнение от D.Stanev » 25 Окт 2012, 5:34

Ей ги и двуцилиндровите напират... http://fakti.bg/avto/51302-vw-puska-dvucilindrov-dizel
скоро и при БМВ :mhihi:
BMW Crash master

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1764
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Уникален звук от трицилиндровите мотори

Мнение от BMW_POWER » 25 Окт 2012, 12:14

D.Stanev написа:Ей ги и двуцилиндровите напират... http://fakti.bg/avto/51302-vw-puska-dvucilindrov-dizel
скоро и при БМВ :mhihi:


Да де, ама да видим как собственик на "премиум клас" кола ще има очи да се подиграва на трабанаджия. Сигурно ще му се хвали, че има два такта повече :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Уникален звук от трицилиндровите мотори

Мнение от acho.rs » 25 Окт 2012, 13:39

Може да се направи една анкета, кога ще излезнат двуцилиндрови еднолитрови компресори. Ще имат висок въртящ още в ниските, за да могат да потеглят дори по нанагорнище

Изоставаш колега :mhihi:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook