Има ли БМВ-та със серво управление, кои?

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 359
Регистриран на: 11.07.2005
Местоположение: Slivnica
Пол: Мъж
Кара: E39 520 97", E46 320d 05"
Мечтае да кара: ново БМВ
Детайли за колата: изтъркани задни гуми, тук-таме за изчукване и боя :D

Re: Има ли БМВ-та със серво управление, кои?

Мнение от e39 FEN » 14 Дек 2010, 19:16

Е такава тема за сефте виждам... :mhihi:
Към автора, колега ти на тая Е39 масло за хидравликата не си ли наливал, то намалява???
Явно не си карал кола без хидравлика, случва се :conf:
И не само ладата няма, а страшно много коли го нямат това чудо!
Към останалите колеги, защо обърквате човека с тея адаптив драйв и тн. който са съвсем друга бира а и човека питаше за обикновенна проста хидравлика.
За втвърдяването на волана при висока скорост, това въобще не го прави хидравликата, това се случва и на коли без хидравлика, просто е от скороста ( не съм физик и не мога да го обясня точно), при адаптив драйв вече е друго което според мен е безмислено но както и да е! Е34 И Е39 хич не ги боли с колко караш че да променят хидравличното усилие.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 27.04.2002
Местоположение: Dubai, UAE
Пол: Мъж
Кара: Е63 650iLCI&E93 325i&Z3 1.9
Мечтае да кара: 612

Re: Има ли БМВ-та със серво управление, кои?

Мнение от KoolyO » 15 Дек 2010, 8:28

Някой ги бОли :)
Поне тези, които са с Variable Assist Power Steering. Май всички Е39. За Е34 не знам. Старото ми Е36 318i също имаше такова. :shock:
Това няма нищо общо с Adaptive Drive.
Има едно клапанче, което с увеличението на скоростта намалява налягането в рейката, от там втвърдяване на волана при по-висока скорост.
Разликата се усеща трудно, но я има. (със 120-150км/ч не въртиш по един оборот на волана, че да усетиш :))
Laugh...
And the world laughs with you.
Cry...
And the world laughs louder!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 359
Регистриран на: 11.07.2005
Местоположение: Slivnica
Пол: Мъж
Кара: E39 520 97", E46 320d 05"
Мечтае да кара: ново БМВ
Детайли за колата: изтъркани задни гуми, тук-таме за изчукване и боя :D

Re: Има ли БМВ-та със серво управление, кои?

Мнение от e39 FEN » 17 Дек 2010, 15:52

Колега, какво трябва да усетиш при един оборот на волана при 150км/ч :conf:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 27.04.2002
Местоположение: Dubai, UAE
Пол: Мъж
Кара: Е63 650iLCI&E93 325i&Z3 1.9
Мечтае да кара: 612

Re: Има ли БМВ-та със серво управление, кои?

Мнение от KoolyO » 17 Дек 2010, 18:35

e39 FEN написа:Колега, какво трябва да усетиш при един оборот на волана при 150км/ч :conf:

Ми кофти неща ще се усетят. Малко след което, най-вероятно нищо няма да усещам. :mhihi:
Имам в предвид, че втрърдяването на волана го има, но общо взето е трудно да го усетиш, особено ако нямаш и намерение...
Laugh...
And the world laughs with you.
Cry...
And the world laughs louder!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Има ли БМВ-та със серво управление, кои?

Мнение от steeN » 19 Дек 2010, 2:06

ако я няма тая система с увеличаването на скоростта волана олеква. за тва е сложена да държи усилието едно и също или нещо подобно (нормално да "не се" усеща разлика).
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ентусиаст
Аватар
Мнения: 827
Регистриран на: 7.08.2007
Местоположение: Sofia

Re: Има ли БМВ-та със серво управление, кои?

Мнение от AcOrP » 19 Дек 2010, 14:00

mitrax написа:ряпов май си се объркал , Хидравличната система при е34 и е39 по никакв начин не "знае" с каква скорост караш , камо ли да отреаргирва и да мени нужното ти усилие за да завиваш. При разните всякакви със електрическа помпа се прави това - в самата ел помпа има модул в който влиза и СКОРОСТТА , има инвертор който при по висока скорост намалява оборотите на помпата -> по ниско налягане -> по твърд волан при по висока скорост.
При е34 и е39 всичко е механика и хидравлика

Е32/Е34 има система която се казва сервотроник и тя прави точно това рядкост е при е34 но при е32 я има доста по често така,че има още от 90-те години на БМВ таково животно.
А авторът е хубаво да изясни какво разбира под серво.... Защото за мен това го имат почти всички автомобили, но явно той пита за нещо друго....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Има ли БМВ-та със серво управление, кои?

Мнение от acho.rs » 19 Дек 2010, 21:48

Грам не ви трябва това ел. серво , освен ако не сте таксиджии . Никаква обратна връзка нямаш - тва е едно от нещата , които най-много ме дразнят в колата ми :no:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Има ли БМВ-та със серво управление, кои?

Мнение от Elesar74 » 19 Дек 2010, 22:04

Сервотроника е това, което ти позволява да въртиш лесно волана на място и това, което "втвърдява" волана, когато се кара със висока скорост, мисля над 120, ама не съм сигурен. Това го има на Е39, предполагам и на други модели, особенно по-късни. А наличието просто на хидравлика, то колата май треба да е доста "дърта", че да няма.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 12.10.2010
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж
Кара: e39 520 I 1998г
Мечтае да кара: ///M5 2003 г

Re: Има ли БМВ-та със серво управление, кои?

Мнение от didite_bg » 23 Дек 2010, 20:24

ами според мен и при е39 го няма,голямо скачане падна по пътя когато пробвах дали съществува на моята кола
Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Има ли БМВ-та със серво управление, кои?

Мнение от Elesar74 » 28 Дек 2010, 11:18

Сервотроника не е стандарта екстра за колата. Ако при първоначалната покупа е била поръчана, има я. Изпратете си VIN-a в Германия и ще разберете какво има/няма колата ви.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 1.10.2010
Местоположение: kustendil
Пол: Мъж
Кара: BMW 318is e30
Мечтае да кара: BMW M3 e30

Re: Има ли БМВ-та със серво управление, кои?

Мнение от denislavv » 20 Фев 2011, 14:58

Колеги имам едно запитване. Моита е30-ка е без хидравлика и сега и взех обаче ,ако може неякои да качи снимки как точно е монтирана на неговата е30-ка или някои ако е монтирал да даде някои съвет.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 2.01.2011

Re: Има ли БМВ-та със серво управление, кои?

Мнение от Кузман » 26 Фев 2011, 10:56

mitrax написа:ряпов май си се объркал , Хидравличната система при е34 и е39 по никакв начин не "знае" с каква скорост караш , камо ли да отреаргирва и да мени нужното ти усилие за да завиваш. При разните всякакви със електрическа помпа се прави това - в самата ел помпа има модул в който влиза и СКОРОСТТА , има инвертор който при по висока скорост намалява оборотите на помпата -> по ниско налягане -> по твърд волан при по висока скорост.
При е34 и е39 всичко е механика и хидравлика


Едно мнение, две грешки. Попрочети и опитай пак.

Хинт (български - подсказка, "жокер")
Е23 има сервотроник.
Фиат Пунто е с електрически мотор на рейката.
Е30 има като опция подгряване на челното стъкло, без да се виждат реотаните.

От тези три факти сглоби едно мнение.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 3.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: bmw 316 84г. м10б18
Мечтае да кара: на рали съзтезание :)

Re: Има ли БМВ-та със серво управление, кои?

Мнение от cargo22 » 19 Мар 2011, 3:46

steeN написа:ако я няма тая система с увеличаването на скоростта волана олеква. за тва е сложена да държи усилието едно и също или нещо подобно (нормално да "не се" усеща разлика).


Волана на нормална хидравлика и без хидравлика, с увеличаване на скороста би трябвало да става все по тежък. Предполагам ще се досетиш сам, защо. :winky:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Има ли БМВ-та със серво управление, кои?

Мнение от steeN » 19 Мар 2011, 10:22

точно обраното, нещо се бъркаш. не знам как да ти отговоря по-учтиво ;)
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 3.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: bmw 316 84г. м10б18
Мечтае да кара: на рали съзтезание :)

Re: Има ли БМВ-та със серво управление, кои?

Мнение от cargo22 » 19 Мар 2011, 16:14

steeN написа:точно обраното, нещо се бъркаш. не знам как да ти отговоря по-учтиво ;)


:winky: Значи ,когато завивам при по малка скорост е по голяма силата която ми изправя волана?
Волана е най лек при прав и минимални отклонения, примерно на магистрала, дълъг завой отворен при 150 ще го мръднеш 2-3см. от прав при което нямаш особено голям ъгъл на гумите и отам натоварване върху рейката.
А сега, вземи по стър завой при който ъгъла на гумите ще е по голям преди границата на поднасяне, усилието да задържиш волана навит ще е доста по голямо. Навиваш по голямо усилие, изправяш вече доста по малко усилието ще ти е нужно.
Но по принцип тия усещания са толкова минимални, че явно е по скоро на внушение. :yes:

ПредишнаСледваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook