Има ли БМВ-та със серво управление, кои?

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 19.03.2011
Пол: Мъж

Re: Има ли БМВ-та със серво управление, кои?

Мнение от gti_dido » 20 Мар 2011, 23:45

какво е ел серво

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Има ли БМВ-та със серво управление, кои?

Мнение от steeN » 22 Мар 2011, 6:15

cargo22 написа:...


да съгласен съм за това. но също при висока скорост въздуха, който минава под колата иска да повдигне предницата - aerodynamic lift (освен ако не караш формула 1 ;) ), колата олеква и волана се върти по лесно, точно в тези големи плавни завои, за които говориш. поне това са моите лични наблюдения.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 2.11.2012

Re: Има ли БМВ-та със серво управление, кои?

Мнение от BorisMarinov » 28 Фев 2013, 18:50

Колеги, карам E36 316 compact 98' , не съм карал друга подобна преди това, само други марки, и ми се струва, че волана не се върти толкова лесно ( " с един пърст " ).. въпроса е че нямам база за сравнение, да кажем че въртенето с една ръка на място не е никак лесно.. нормлано ли е или е взъможно да имам някакъв проблем ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2643
Регистриран на: 22.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Има ли БМВ-та със серво управление, кои?

Мнение от Kris » 01 Мар 2013, 17:00

BorisMarinov написа:Колеги, карам E36 316 compact 98' , не съм карал друга подобна преди това, само други марки, и ми се струва, че волана не се върти толкова лесно ( " с един пърст " ).. въпроса е че нямам база за сравнение, да кажем че въртенето с една ръка на място не е никак лесно.. нормлано ли е или е взъможно да имам някакъв проблем ?


Бате от къде я изрови тая тема?

Нормално е да е така, не си мисли че като казват "с един пръст" значи буквално. Ако искаш качи се за проба при някой приятел без серво или от някоя кола по-нисък клас (на приблизително същата възраст) и после се качи на твоята.

Аз така като ми стане ше "нещо твърд" волана на Е36-цата, се качвах на майка ми на фиестата и после направо не усещах волан.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 2.11.2012

Re: Има ли БМВ-та със серво управление, кои?

Мнение от BorisMarinov » 01 Мар 2013, 19:39

За темата - не намерих уж подходяща :D

За колата.. пробвах днес VW Пасат 91г. Комби, е по-лесно се върти геврека на пасатора което е малко странно :shock:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 94
Регистриран на: 10.07.2006
Кара: 205 GTI, 330d

Re: Има ли БМВ-та със серво управление, кои?

Мнение от ifcho » 13 Мар 2013, 22:48

driver69 написа:хидравличен сервоусилвател на кормилното управление - хидравлика. Лада и БМВ. Една от разликите, при първата правиш тренировка за ръце в колата, а при второто с единия пръст завиваш. Колкото по-бързо караш, толкова повече се стяга, поне при Е34-ката.


Това се получава заради ъгловата скорост на движение на колелата на автомобила. Както жироскоп-а - като се засили повече ти трябва по-голямо усилие за да го отклониш, същото се получава и при автомобилите.
Ефекта разбира се е много по-слаб от този при колите със сервотроник, или както там са решили да си нарекат системата за променливо сервоусилване на волана.

Предишна

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook