Въпрос за акт

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1373
Регистриран на: 29.11.2004
Местоположение: София

Въпрос за акт

Мнение от BadAngel » 21 Фев 2005, 16:35

Ами днеска отидох в КАТ с акта, бях направил лека катастрофа, но за застрахователите решихме да викнем полиция, ударих един колега отзад (за което много съжелявам!!) и та днес отивам с акта да си взема синиото картонче и гледам - не ми отнемат никакви точки, как става тази работа? аз прочетох, че се махат 8 точки на виновния (на мен) при такава катастрофа..
No bling at the Ring

Нощния ездач
Нощния ездач
Аватар
Мнения: 3522
Регистриран на: 13.07.2003
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: дългия по таван

Мнение от Engi » 21 Фев 2005, 16:44

просто е била прекалено лека и не са ти отнели вероятно. но едва ли си се разминал без 100лв. голба. прочети си постановлението де. там са ти написали точно какво си нарушил и по кой член от закона те санкционират.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1373
Регистриран на: 29.11.2004
Местоположение: София

Мнение от BadAngel » 21 Фев 2005, 16:55

Е 100 лева глоба - това е ясно, така или иначе няма да ги плащам, но очаквах точки да ми вземат и за това бързо реших да споделя болежката си :) не беше много леко да си кажем честно, но в рамките на нормалното.. за нещастие този от пред беше с теглич и мойта кола на нищо не приличаше :)
No bling at the Ring

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1316
Регистриран на: 16.12.2002
Местоположение: София

Мнение от tsvet40 » 21 Фев 2005, 16:57

Къде гледаш, че не ти отнемат точки? На талончето не се отбелязва промяната. Прочети постановлението вниматенло - не ми се вярва за такъв акт да не вземат точки :roll:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1373
Регистриран на: 29.11.2004
Местоположение: София

Мнение от BadAngel » 21 Фев 2005, 17:01

по чл. 179 ал. 2 пред. 1/ЗДП Глоба в размер от 100(сто) лева

само това пише!
No bling at the Ring

devildriver
Аватар
Мнения: 4054
Регистриран на: 21.04.2002
Пол: Мъж
Кара: E30
Мечтае да кара: McLaren F1

Мнение от SlipKnoT » 21 Фев 2005, 17:14

tsvet40 написа:Къде гледаш, че не ти отнемат точки? На талончето не се отбелязва промяната. Прочети постановлението вниматенло - не ми се вярва за такъв акт да не вземат точки :roll:


Аз се ударих доста яко на пътя София-Варна и имах само 120лв. глоба.. още там полицая ми каза, че за "неспазване на дистанция" точки не се отнемат.. ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3867
Регистриран на: 20.10.2003
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: буретата да пресъхват

Мнение от Alexi » 21 Фев 2005, 18:55

това е успокояващо ,щото ся си чакам да ми излезе акта за "неспазване на дистанция" ,позасилих един малко с служебния бус миналата седмица :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 870
Регистриран на: 14.01.2004

Мнение от vlad0 » 21 Фев 2005, 19:07

ами аз имам 2 акта и не са ми взели точки за нито един ... Може би щото не съм се карал с полицаите като са ги драскали ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2173
Регистриран на: 29.11.2002
Местоположение: София
Кара: F15 X5; F10 M5 Stage 2

Мнение от b2 » 21 Фев 2005, 19:09

BadAngel батенце, ако се беше нацепил в мен, както съм без теглич, нямаше да ти се размине само със 100 кинта и строшена кола, вервай ми


Така като пишеш явно си голям бабаит , я сподели ако примерно колегата bum_bum се беше нацепил в тебе с какво щеше да се размине клетият човечец :lol:
Гледай по позитивно бе човек , човешко е да се греши и да се резсееш за момент.. Ще ти се оправят ламарините с пари..

П.С. Моите уважения към колегата bum_bum , не го познавам само на подписа му съм го виждал :) Ако има нещо против да го споменавам му се извинявам предварително , веднага ще си изтрия мнението.
П.С.2 извинявам се за офтопика :)
Dark Side of the Force is а pathway to many abilities some considered to be unnatural.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1373
Регистриран на: 29.11.2004
Местоположение: София

Мнение от BadAngel » 21 Фев 2005, 19:13

smoKing написа:BadAngel ако се беше нацепил в мен, както съм без теглич, нямаше да ти се размине само със 100 кинта и строшена кола, вервай ми :dummy:


И за какво? за 5 ламарини.. какъв човек си ти, ако налиташ за такива глупости на хора ?
No bling at the Ring

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1373
Регистриран на: 29.11.2004
Местоположение: София

Мнение от BadAngel » 21 Фев 2005, 19:27

:banghead:
No bling at the Ring

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3867
Регистриран на: 20.10.2003
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: буретата да пресъхват

Мнение от Alexi » 21 Фев 2005, 19:49

smoKing написа:BadAngel ако се беше нацепил в мен, както съм без теглич, нямаше да ти се размине само със 100 кинта и строшена кола, вервай ми :dummy:

веселяк си ве човек :mhihi: ако та нацепи отзад някой като колегата първо щъ пита що караш назад и шъ ти удари 2-3 шамара да внимааш повече на пътя :mhihi: ще изпадна малко в офтопик ама се сещам в Русе като засече един моторист ,който се появи от нищото с 150+ .. оня е срина малко от мотора ,ама нищо му нямаше щото тръгна да го бие .. ама на средата на пътя го видя и се оказа че бърза за някаде :mhihi: Така че трябва по културно ,ламарините се оправят .. :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2523
Регистриран на: 21.11.2004
Местоположение: Sofiq

Re: Въпрос за акт

Мнение от BAYRON » 21 Фев 2005, 19:55

[quote="BadAngel"][b]Ами днеска отидох в КАТ с акта, бях направил лека катастрофа, но за застрахователите решихме да викнем полиция, ударих един колега отзад (за което много съжелявам!!) и та днес отивам с акта да
Значи ако си на паркинг и удариш някой не ти взимат точки :driving:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Следваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook