Много важен въпрос?:)

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: Много важен въпрос?:)

Мнение от expl0de » 06 Сеп 2015, 22:13

Темата е стара, но да напиша нещо което го няма в нея. Наистина вратите се затварят по-трудно ако няма отворен прозорец/люк, заради въздушното налягане. На предишната ми кола - форд фокус бях махал корите и слагах под тях изолация от вата, а разни дупки по ламарината ги бях залепил с битум. Колата беше хеч-бек и скоро след манипулацията, при едно затваряне на багажника с нормална сила ми се счупи задното стъкло. Смених го и скоро след това се досетих откъде може да е станало и махнах битума. Повече проблеми не съм имал, даже и при тряскане. Така че това налягане си е бая значимо, макар и да не ви се вярва. При новите коли, (поне скъпите немски) за постигане на максимална изолация, няма оставени отвори по ламарината и при отключване на колата се активират специлни клапи на климатроника, за да може въздухът да излиза през вентилацията. Ако те блокират ще се затварят по-трудно вратите, а нищо чудно и да се счупи някое стъкло на багажната врата за комби/хеч. Клапи като хриле има и в багажника, те са механични и няма как да блокират, но не са достатъчни явно.
Затова, колеги, мислете добре преди всеки мод по колата. Дори нещо да не ви харесва, някой е помислил и си има причина да е направено така. :)

Предишна

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook