ГЛОБИ

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

ALIEN
Аватар

ГЛОБИ

Мнение от ALIEN » 08 Май 2002, 1:37

Някой да знае по сегашния закон каква е максималната сума, за която могат да ти пишат фиш и как ще е при новия.
Искам да знам струва ли си да "черпиш" зелените човечета вместо да ги дадеш на държавата тия пари.

Новият ПИКАСО
Новият ПИКАСО
Аватар
Мнения: 5525
Регистриран на: 29.04.2002
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: The Dark Side of the Force
Мечтае да кара: S
Детайли за колата: E30 325i - RIP
E30 320is - RIP,sold
E24 635csi - sold
E36 316i coupe - sold
E46 320d sedan- sold
E36 325i coupe - sold
E36 318tds SW - sold
E36 316i sedan - sold
E39 525d sedan - sold
E46 320d SW - sold
E61 530xd LCI - sold
E30 318is coupe - sold
E46 320dA SW - sold
MB CLK270-sold
Е46 320Ci
E87
E30 320 cabrio

отг::ГЛОБИ

Мнение от madpetio » 08 Май 2002, 8:18

Не съм 100% сигурен,но мисля че повече от 20лв не могат да те глобят по фиш. Преди два дни ме глобиха за превишена скорост с 30км отгоре и ми написаха фиш за 10лв. Обаче ако е над 30км полицаят ми каза че се пише акт.
Знам също че ако управляваш МПС за което нямаш съответната категория акта е 300лв. по-новия закон
щото ме спряха с мотор:)

BMW-DIESELPOWER

ALIEN
Аватар

отг::ГЛОБИ

Мнение от ALIEN » 09 Май 2002, 17:17

Много неприятно, че са ти писали акт, не си ли направиха устата да се разберете по друг начин?
Мен ме сприаха в Русе по празниците, 23 часа, улицата пуста, зад мен ниакакви буркани светят, настигат ме с ладичката, секат пътя и излизат и двамата. Ха-ху документите за проверка, багажника да се отвори веднага, оглеждат с фенерчетата колата, абе емоции. Половин час се разправяхме къде съм тръгнал, от къде съм, какво правя в Русе, с какво се занимавам. Първо искаха да ми пишат акт, че съм карал на дълги и не съм спрял на някакъв стоп, после прецениха да е фиш само за знака. Единия му свършил кучана, другия прерови колата докато си намери неговия, писа си името сякаш му е за пръв път, почесват се и двамата, "Ама къде точно живеш", "А с какво се занимава баща ти". И накрая ми написаха фиш, че не съм спрял на знак СТОП. Първо искаха да го пишат за 15лв., после решиха да е за 10 и пак преговори да пишат или не, трябвало било и аз да съм съгласен, бе викам си "Ти ако искаше да пишеш до сега да си си изписал химикала". В крайна сметка се оказах с фиш и закъсняхме за среща.
Интересно ми беше как си искаха момчетата, после разбрах, че можело и по тънко да мина, свако ми се разминал само с 5лв на ръка, няколко дена преди това.
Най-весело беше като се зачетохме какво пише, оня първо се обръща и гледа каква е колата, пули се, пули се, накрая гледа талона и почва да пише ама на латиница, та се оказва че съм бил с някаква страна марка кола, която не бях чувал - "BMV". Моля ви, ако някой има информация за тези коли да сподели, силно съм заинтригуван.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 909
Регистриран на: 18.03.2002
Местоположение: София

отг::ГЛОБИ

Мнение от PARADOX_sf » 09 Май 2002, 22:08

Abe pichovete sa si prosili 10-15 leva za iaica i agneshko. To s bashta mi kakva smeshna slychka imashe napravo kato vic!

Новият ПИКАСО
Новият ПИКАСО
Аватар
Мнения: 5525
Регистриран на: 29.04.2002
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: The Dark Side of the Force
Мечтае да кара: S
Детайли за колата: E30 325i - RIP
E30 320is - RIP,sold
E24 635csi - sold
E36 316i coupe - sold
E46 320d sedan- sold
E36 325i coupe - sold
E36 318tds SW - sold
E36 316i sedan - sold
E39 525d sedan - sold
E46 320d SW - sold
E61 530xd LCI - sold
E30 318is coupe - sold
E46 320dA SW - sold
MB CLK270-sold
Е46 320Ci
E87
E30 320 cabrio

отг::ГЛОБИ

Мнение от madpetio » 10 Май 2002, 9:17

Не не ми написаха акт щяха да ми пишат ама като
почнаха много щеше да е дълъг и лошо ми стана бях
с на един приятел мотора и четирима Сигмаджии
с мотори БМВ-та ме спряха. Като почнаха:
1.Нямам гражданска одговорност
2.Не е платен данъка - той сега за мотори над 500сс бил 100лв или повече незнам точно.
3.Нямам необходимата категория за да го карам
4.Не съм спазил реда на спиране там за моторджиите
имало специални правила като те спрат с мотор какво трябва да направиш по закон.
И почнахме едни знаете какви разговори и се стигна,че им дадох некои лев и ме екскортираха до квартала та да не ме спират и други:) :)


BMW-DIESELPOWER

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 170
Регистриран на: 6.02.2002
Местоположение: jdM_s0M3wH3Re.loc

отг::ГЛОБИ

Мнение от LordDigital » 10 Май 2002, 18:05

BMV LTD e izvestna policeiska firma vyv BG - bez maitap

'96 - NissaN Sentra B14

ALIEN
Аватар

отг::ГЛОБИ

Мнение от ALIEN » 11 Май 2002, 15:43

Да има я, занимава се с законен рекет, наели са почти всички служители на "Пътна полиция".
Мерси за инфото, спорехме дали фиша е до 10лв или може и за повече.

автомобилен поклонник
Аватар
Мнения: 4969
Регистриран на: 17.02.2002
Пол: Мъж

отг::ГЛОБИ

Мнение от Turturelo » 12 Май 2002, 8:40

Русенските полицай са известни с глупостта си! Аз постоянно се разправям с тях! Обикновенно, когато се заядеш (обаче си изряден) си търсят някой лев, много ги е яд като немогат да ти направят нищо, защото не знаят закона! С един приятел от US ни спират в Русе и искат документи за превишена скорост при ограничение 70 ние бяхме със 160! Сприраме 1 милион метра след тях :) върнахме се и моя приятел си дава щатската книжка с превода за цял свят! Полицая гледа гледа и вика - Какво е това бе? Ми викаме - Книжка шоферска! :) Пак я гледа гледа - Ами аз откъде да знам, че е твоята? Ние почнахме да се смеем - Ами то има снимка на нея?! Ела отвори багажника - а колата е комби и няма кора отзад!?! Колегата му вика - то се вижда бе! Оня мисли мисли вика акт ще ти пишем, моя приятел - ок! Обаче на акта има ЕГН, адрес, номер на книжката - а тия неща ги няма там! Написа половината акт и се сети ... ми сега - и ни гледа! Дай паспорт, моя няма - аз живея в щатите! Дай задграничен - в посолството е! Стоя гледа гледа - ай махайте се оттук! Запалихме гумите и заминахме :)

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook