Последствията при покупа на крадена кола.

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 153
Регистриран на: 28.08.2012
Пол: Мъж

Последствията при покупа на крадена кола.

Мнение от AgeraR » 30 Ное 2012, 18:03

Привет, въпроса ми е следния какви биха били последствията при покупка на краден автомобил? Чудя се защото намерих няколко добри оферти за коли нов внос и ме е страх ако са крадени после дали ще ми вземат колата?

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4700
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Последствията при покупа на крадена кола.

Мнение от Bavarcho » 30 Ное 2012, 19:15

е ти как мислиш?!
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1373
Регистриран на: 29.11.2004
Местоположение: София

Re: Последствията при покупа на крадена кола.

Мнение от BadAngel » 30 Ное 2012, 20:03

на враня има цял паркинг с такива..
No bling at the Ring

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 26.08.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: колело с обратна дирекция
Мечтае да кара: колело с предно предаване

Re: Последствията при покупа на крадена кола.

Мнение от Metzeler » 30 Ное 2012, 20:18

AgeraR написа:Привет, въпроса ми е следния какви биха били последствията при покупка на краден автомобил? Чудя се защото намерих няколко добри оферти за коли нов внос и ме е страх ако са крадени после дали ще ми вземат колата?


и не само колата щи вземат колега

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1212
Регистриран на: 26.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше E39, сега Нисан 370z с 4 врати
Мечтае да кара: Z8

Re: Последствията при покупа на крадена кола.

Мнение от Alexch » 01 Дек 2012, 1:05

Metzeler написа:
AgeraR написа:Привет, въпроса ми е следния какви биха били последствията при покупка на краден автомобил? Чудя се защото намерих няколко добри оферти за коли нов внос и ме е страх ако са крадени после дали ще ми вземат колата?


и не само колата щи вземат колега


Ако няма някакви доказателства, че е знаел че е крадена, ще му вземат само колата и ще трябва да съди продавача за парите, което е загубена кауза в повечето случаи.
bai_ILIA написа:стига сте се депресирали с ремонти, наслаждавайте се на колите си и радостта от шофирането понеже те ще се развалят със сигурност :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3725
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Последствията при покупа на крадена кола.

Мнение от adovet » 01 Дек 2012, 9:01

На баща ми се оказа крадено БМВто и вече втора година виси в полицията. Отписали сме го вече.


Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 1.10.2012
Пол: Мъж

Re: Последствията при покупа на крадена кола.

Мнение от F3P » 01 Дек 2012, 9:13

Alexch написа:Ако няма някакви доказателства, че е знаел че е крадена, ще му вземат само колата и ще трябва да съди продавача за парите, което е загубена кауза в повечето случаи.


+ ще го размотават в полицията. Но както винаги има и лош вариант:

Купува колата от автокъща и му правят договор (разбира се "редовен"), че е купил колата лично от някой жабар- тоест автокъщата не фигурира никъде в документите. Отива, регистрира без грижи и някой хубав ден му я конфискуват щото жабаря е обявил колата за крадена. Проверява се с какви документи е регистрирана тая кола и "изненада"- договора за покупка е фалшив. След което вече отпада варианта "не е знаел" и не може да мине за "добросъвестен купувач/ползвател" или както е там по закон. Ходи доказвай после откъде си я купил след като на договора пише "Жабар Х продава колата си на български балък У" ;)

Кола от автокъща се купува само с договор в който пише "Автокъща Х продава на клиент У тази кола". И е силно желателно да се пише реалната цена на сделката. Ако 1 лош ден ви конфискуват колата се доказва лесно, че между собственика на колата в чужбина и вас има лице посредник и не сте знаели, че е крадена- това обаче не означава, че ще си видите колата скоро. Или че изобщо ще я видите пак. И тогава вече може да съдите продавача за нанесените вреди, но на база сключеният договор- ако там пише 3 бона, а сте платили 13 бона някой хубав ден ще вземете онези 3 бона + някакво обезщетение, каквото реши съда. Разбира се този ден ще е бая далеч във времето- знаете как е БГ съда.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1212
Регистриран на: 26.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше E39, сега Нисан 370z с 4 врати
Мечтае да кара: Z8

Re: Последствията при покупа на крадена кола.

Мнение от Alexch » 01 Дек 2012, 9:46

F3P написа:
Alexch написа:Ако няма някакви доказателства, че е знаел че е крадена, ще му вземат само колата и ще трябва да съди продавача за парите, което е загубена кауза в повечето случаи.


+ ще го размотават в полицията. Но както винаги има и лош вариант:

Купува колата от автокъща и му правят договор (разбира се "редовен"), че е купил колата лично от някой жабар- тоест автокъщата не фигурира никъде в документите. Отива, регистрира без грижи и някой хубав ден му я конфискуват щото жабаря е обявил колата за крадена. Проверява се с какви документи е регистрирана тая кола и "изненада"- договора за покупка е фалшив. След което вече отпада варианта "не е знаел" и не може да мине за "добросъвестен купувач/ползвател" или както е там по закон. Ходи доказвай после откъде си я купил след като на договора пише "Жабар Х продава колата си на български балък У" ;)

Кола от автокъща се купува само с договор в който пише "Автокъща Х продава на клиент У тази кола". И е силно желателно да се пише реалната цена на сделката. Ако 1 лош ден ви конфискуват колата се доказва лесно, че между собственика на колата в чужбина и вас има лице посредник и не сте знаели, че е крадена- това обаче не означава, че ще си видите колата скоро. Или че изобщо ще я видите пак. И тогава вече може да съдите продавача за нанесените вреди, но на база сключеният договор- ако там пише 3 бона, а сте платили 13 бона някой хубав ден ще вземете онези 3 бона + някакво обезщетение, каквото реши съда. Разбира се този ден ще е бая далеч във времето- знаете как е БГ съда.

Много добър съвет към по-наивните колеги :yes: И на мен ми предлагаха да пишем договор между мен и германеца, но и през ум не ми мина да се навия. Исках си договор с фактура от автокъщата. А реалната цена се пише за да може да осъдиш джамбаза за цялата сума... след поне 3 години и после още толкова докато ги получиш, което дори не е сигурно.
bai_ILIA написа:стига сте се депресирали с ремонти, наслаждавайте се на колите си и радостта от шофирането понеже те ще се развалят със сигурност :mhihi:

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: Последствията при покупа на крадена кола.

Мнение от Top Gun Maverick » 02 Дек 2012, 7:21

Много гадна работа си е това. Тези съмнителни цени по принцип не водят нищо хубаво. Или колата е скапана(в 90% от случите), или крадена(в%5 от случаите), или някой е много на зор за пари и иска да я махне още за вчера ако може. Там съшо са около 5%, но според мен този вариант винаги отпада защото ако е на такава смешна цена само и единствено заради нуждата на някой от пари, то този някой няма да я продаде точно на теб или мен. Той ще е продаде на някой приятел, роднина или някой друг познат с пари, който или си търси кола, или просто ще изкара някой лев от нея. В този вид късмет аз не вярвам. За скапаната кола всички знаем, човека е решил да не е я поддържа, ами просто да си я продаде след време на по-ниска цена и даже е напред от цялата работа, да му мисли бъдещия купувач.
Момента с крадената кола. Там нещата са дебели. ВИНАГИ си прецакан. Вече ако сделката тука е минала през 3-ма нотариуси, колата не могат да ти я вземат. Поне така съм ЧУВАЛ, да не го приема никой за чиста монета, даже някой по-запознат може да каже дали е така.
Схемата на "кареданета" кола е на 90% една и съща и точно на тези 90% идва от Италия. Скоро даже като отивахме да гледаме една внесена кола от Италия и бащата подскочи до небето само като чу за Италия и веднага каза, че ще е крадена. :mhihi: Човекът уж показа, че колата там е отчислена, ама като пише на Италиански...както и да е, и без това не ни хареса.
Та там винаги става дума за застрахователна измама. Някой жабар иска да изкара едни лесни пари и дава колата на много ниска цена на някой вносител на коли като предварително и двамата знаят какво ще стане. Нашият(приемаме условно, че е Българин в случая)я кара тук и я продава. Може след месец, може след 2, няма значение. През това време жабаря си трае. Когато колата се продаде, то жабаря след няколко дни и обявява за крадена и веднага идват и ти я отнемат. Ама наистина веднага. Слагат я на един паркинг и си стои там до...изясняване на случая. След доста време може да видиш парите(които си дал по фактура вероятно и познай ако си решил да я купиш на нереалната цена колко си вътре), а жабаря не знам точно какво си взема от застраховката там и как. Та ако ви предложи някой търговец да си направите договор, че директно сте си я закупили от купувача там, на 100% този договор ще е фалшив защото вътре няма да пише нищо истинско освен вашите имена и рамата на колата. :ranting: В такъв случай, пиете една студена вода и забравяте за коли внесени от Италия. Разбира се това не прави сега всички или дори голям процент от колите внесени от Италия крадени! :nono: Просто трябва всичко да си е законно, да я закупите от възможно по-известно място или човек познат на някой и най-важното - всички документи да са редовни. В Германия също има такива неща, но са твърде малко, наистина твърде малко. И да се мъчиш няма да попаднеш на подобно нещо. Същата схема като Италианската работи и в другата циганска държава - Испания. :mhihi: Но за там по-малко се говори просто защото е по-далеч и по-малко се внася. Колкото по-нагоре и по-далеч, толкова по-добре. :mhihi:
Та моят съвет(макар част от поведението да ми е подозрението :mhihi: )когато си купувате кола е да не купувате тази с най-ниска цена(не точно защото може да е крадена)и всички документи да са както трябва! Документа за продажба да е такъв, че сте я купили точно от мястото, от където я купувате. А не сега "дай ако искаш да избегнеш едни таксички тука и време...". Зарежете ги тези неща. Все пак отивате да купувате кола и аз лично никога не съм разбирал манията на купувача да спести някакви 100-200 или дори малко повече лева при положение, че дава минимум 5000 за кола. :conf: Да не говорим, че съм виждал такива простотии дори при закупуване на кола, която стурва по обява да кажем 20 000. :shock: Ама така ето, така сме свикнали.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 288
Регистриран на: 16.12.2010
Пол: Мъж

Re: Последствията при покупа на крадена кола.

Мнение от гумата » 15 Яну 2013, 17:13

Понеже темата е за последствията ето и моето виждане.
Според практиката на ВКС ,придобиването на вещ от лице, което не е собственик не поражда право на собственост.
Първо следствие- връщате колата на собственика,който има право да си я иска от вас лично.
Имате право да си получите парите от продавача. Колкото сте написали в договора- толкова! Затова е важно стриктно да се пише кой точно е продавач,за колко точно се продава/купува.
Именно тук има един проблем ,колата ви се отнема от полицията. Тъй като не сте собственик,полицията не ви я връща, но не я дава и на собственика. Има решение, но адвокат трябва да ви води дело.
Затова ,купувайте бавно,плащайте срещу разписка или по банков път,плащайте реално договорената цена,защото останалото може да е неоправдан риск.
Никога не сключвайте сделка с човек,който ви се смее или надсмива , че сте по-внимателни.
Ако данъкът не е платен, то това е индикация за нередовност и невъзможност за сключване на сделката- бъдете внимателни.
Ако се продава с пълномощно, декларациите трябва да са от същата година, а това е повод да се запознаете със собственика. Ако е от провинцията запознайте се. За кола,купена от чужбина,пазите договора за продажба и въобще не го давате на някой си от митницата или посредник,защото този договор ви легитимира като купувачи. Колегите много точно описват случаите за закупуване от чужбина.
Помнете- няма добронамерен продавач! Той винаги иска вашите пари и ви дава своята вещ, но не ви прави подарък.

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 19.01.2009
Кара: Golf mk1 1.8 20v turbo
Мечтае да кара: R32 turbo
Детайли за колата: Двигател от голф 4 1.8 20в турбо, с турбо от Ево TD06 16G-HR

Re: Последствията при покупа на крадена кола.

Мнение от leonardo_vd » 19 Яну 2013, 15:36

За Италия има сайтове където веднага може да провериш дадена кола. Ето един за пример http://www.targhe.org/
3 Години съм бил в Италия и бях получил предложение да карам точно такива коли за БГ, но разбира се отказах.
Всеки вече има мобилен интернет и може да си провери колата веднага след като я хареса. Не винаги е критерий че евтината кола крие опасности, някой път на човек му се налага да продаде по-евтино за да продаде по-бързо, поради липсата на средства.
ПРЕДИ ДА КУПУВАТЕ ПРОВЕРЕТЕ ВСИЧКО.

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Последствията при покупа на крадена кола.

Мнение от Zagy » 20 Яну 2013, 10:16

Ако колегата беше вложил усилията, дето полага за пускане на тъпи теми, за реално търсене на кола - вече щеше да кара БМВ...
Si non confectus, non reficiat.

Новият ПИКАСО
Новият ПИКАСО
Аватар
Мнения: 5525
Регистриран на: 29.04.2002
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: The Dark Side of the Force
Мечтае да кара: S
Детайли за колата: E30 325i - RIP
E30 320is - RIP,sold
E24 635csi - sold
E36 316i coupe - sold
E46 320d sedan- sold
E36 325i coupe - sold
E36 318tds SW - sold
E36 316i sedan - sold
E39 525d sedan - sold
E46 320d SW - sold
E61 530xd LCI - sold
E30 318is coupe - sold
E46 320dA SW - sold
MB CLK270-sold
Е46 320Ci
E87
E30 320 cabrio

Re: Последствията при покупа на крадена кола.

Мнение от madpetio » 20 Яну 2013, 12:14

Zagy написа:Ако колегата беше вложил усилията, дето полага за пускане на тъпи теми, за реално търсене на кола - вече щеше да кара БМВ...

Той търси под вола теле :yes:
"В крайна сметка влезнах в този спорт, защото обичам да карам коли, но не само да ги карам, а да ги карам възможно най-бързо! Ако трябва да искам да бъда запомнен с нещо, то нека нещото да бъде това!" Колин Макрей

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4700
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Последствията при покупа на крадена кола.

Мнение от Bavarcho » 20 Яну 2013, 13:05

Zagy написа:Ако колегата беше вложил усилията, дето полага за пускане на тъпи теми, за реално търсене на кола - вече щеше да кара БМВ...


той май си купи бе :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 153
Регистриран на: 28.08.2012
Пол: Мъж

Re: Последствията при покупа на крадена кола.

Мнение от AgeraR » 20 Яну 2013, 13:22

Bavarcho написа:
Zagy написа:Ако колегата беше вложил усилията, дето полага за пускане на тъпи теми, за реално търсене на кола - вече щеше да кара БМВ...


той май си купи бе :mhihi:


май не си купи :kuku:

Следваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook