Кражби

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Кражби

Мнение от randity » 14 Май 2015, 15:28

Е как какво, докато кажеш фъстъци и вече и извън територията на България...
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 14.01.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е39

Re: Кражби

Мнение от Stefan.Stoyanov » 14 Май 2015, 17:06

В момента има бум на кражбите на стари автомобили. Доста от тях отиват за Сирия и близкия изток и много от тях за части. Колкото повече остаряват колите, толкова повече части им трябват :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 9.04.2009
Пол: Мъж
Кара: засилен дизел
Мечтае да кара: на Шаро поршето
Детайли за колата: TOP!!! FULL!!! MPACK!!! Всички екстри за модела! :D :D :D

Re: Кражби

Мнение от Snoop » 17 Май 2015, 20:47

Пичове, следващия път като решите да купувате части втора ръка от някоя морга замислете се от чия кола са свалени.
Не че като ги купувате от някой от форума няма вероятност пак да са крадени, но последните градски легенди са, че големите морги се държат от бивши джамбази, които или си обучават групички, които да им крадат коли или разни самосиндикални нинжди крадат коли и им ги карат за 1/5 - 1/4 от продажната цена.

Проблемът е, че застрахователите много ги улесниха като спряха да маркират колите. И не говоря за лепенките, а за издълбаването на рамата в стъклата и фаровете. (На 36-цата още и седят маркировките по всички стъкларии)

Другият проблем е, че милиционерите тотално са капитулирали - най-вероятно защото и те са в кюпа. :mhihi:

Единственото спасение е да се въведе някакъв закон за моргите - задължително да имат документ за колите и да пазят идентификационните номера на купе и двигател при тях. Не че ще спре краденето и шмекериите, но поне драстично ще намалее...
Всичко с много "ако"-та де... :mhihi:
Ако се въведе закон - Ако има кой да следи за спазването му - Ако този, който следи не е продажен лайнар, затварящ си очите за една тънки кинти.

Да бъде СМРТ, колеги! :angel:
https://www.youtube.com/watch?v=xwIL9cWA5SM
Аз и ти сме луд-ни-ца... Изображение Изображение Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: Кражби

Мнение от top » 17 Май 2015, 21:20

Какъвто и закон да се приеме няма да спре кражбите, кражбите ще намалеят като естествен процес, когато стандарта на живот достигне този в европа, когато хората почнат да си купуват нови коли, от там нататък пазара на употребени части ще намалее драстично. С една дума никога :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 7.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91

Re: Кражби

Мнение от velqn » 24 Юни 2015, 15:01

Съжалявам, че не видях темата по-рано... Вторник 22.06, в София, ж.к. Гоце Делчев, улица Орехова Гора, ми откраднаха колата :(

BMW 318 (E19), с чисто нов автобокс hapro отгоре..., номер CA5264KT

Изображение

Колата е цвят син металик, заводските джанти, вътре е с малката навигация (business), с панорамен покрив отгоре. Дръжките на вратите светат отдолу, като се отваря/затваря.

Моля ви, ако видите нещо, което прилича на нея, свържете се с мен. Мога да напиша и номера на рамата, ако тръгне някой да я продава на части.

Благодаря за съдействието. Кръв ми капе на сърцето, 5 дни преди да тръгна на път. С бебешкото столче...

Звъня днес на полицията... нищо, надявам се на някакво чудо, докато сигурно колата ми вече е напът за Сирия, казаха, че заради панорамния покрив ги крадяли там да изскачат да пуцат по-лесно... или вече е на части... ебаси майката, мисля, че сънувам, не мога и да спя... мислех, че ще ми мине, но става по-зле! :(

Жена ми и тя не знае къде е, детското столче, не знам си кво, яко я смаза това нещо... еби му майката... не иска повече да взимаме БМВ, и полицаите наблегнаха, че "това и АУДИ много се краде"... не е истина.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Кражби

Мнение от Делян » 25 Юни 2015, 7:13

Колеги, бих искал да Ви дам един съвет(особено на притежателите на по-нови автмобили).
В момента масовият начин на кражба е елеметарен и почти безрисков. Погледнато отстрани не прилича и на кражба...
Продават се устройства(измислени дори от българин), с които до 3 сек, се отключва всяка ключалка на врата все едно с ключ. От там, се свързват с компютъра, чрез диагностичната букса и паленето отново е за секунди.

Най-ефективната мярка, която аз бих предприел е да затапя/премахна патроните на вратите и да скрия буксата на диагностиката на място, което само аз знам.

От тук насетне, никой не би се занимавал, като знае, че следващата му е на 30 секунди бързо и лесно запалване.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 14.07.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е91
Детайли за колата: '11

Re: Кражби

Мнение от steppenwolfbg » 25 Юни 2015, 8:28

Искам да попитам, относно ключалката. Отварянето механично ли е, или по електронен път? В смисъл, ако запуша ключалката ще има ли ефект?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Кражби

Мнение от Делян » 25 Юни 2015, 12:07

Механично е, ще има ефект.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Кражби

Мнение от seimo » 25 Юни 2015, 13:06

top написа:Какъвто и закон да се приеме няма да спре кражбите, кражбите ще намалеят като естествен процес, когато стандарта на живот достигне този в европа, когато хората почнат да си купуват нови коли, от там нататък пазара на употребени части ще намалее драстично. С една дума никога :mhihi:


Колега дори и да се покачи стандарта на живот пак ще се купуват повече стари коли и това е защото българина мечтата му е да е псевдомутра и турбогъзар. Ако на всеки българин се дадат по 30000лв примерно за кола то съм сигурен че 90процента ще си купят втора употреба бмв и мерцедес ама никой няма да вземе нова дачия,опел и т.н. То и сега уж сме най бедните ,а незнам дали има държава в Европа с толкова бмв,мерц и ауди на глава от населението.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 14.05.2010
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: BMW E82, E83, E92, F02
Мечтае да кара: Saab Viggen 2.3T
Детайли за колата: BMW X3 E83 LCI MY'08; 2.0d 177bhp, steptronic.
BMW 120d E82 MY'08; 2.0d 220bhp, steptronic.
BMW 320d E92 LCI MY'12; 2.0d 184bhp, steptronic.
BMW 320i E90 MY'05; 2.0i 150bhp.
BMW 750Ld F02 LCI MY'13; 3.0d 386bhp, steptronic.
BMW 320i E36 MY'96; 2.0i 150bhp.
BMW 118d F21 MY'13; 2.0d 143bhp.

Re: Кражби

Мнение от stocky » 26 Юни 2015, 8:11

Има, Албания :lol: Иначе си съвсем прав, че мечтата балканска е втора ръка кола германска.

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 7.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91

Re: Кражби

Мнение от velqn » 27 Юни 2015, 20:22

Колеги,

някакъв шанс да сте видели BMW 318 (E19), с чисто нов автобокс hapro отгоре..., номер CA5264KT? Панорамен покрив, детско столче... Отгоре съм сложил и снимка.

Пишете ми, ако изникне сигнал...

Има ли да легален вариант да проверя дали колата е минала граница, кога, къде?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2090
Регистриран на: 2.07.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: Е61 530d '05 и Е46 330d '04
Мечтае да кара: 5GT 535 xd

Re: Кражби

Мнение от SaSo » 27 Юни 2015, 20:25

Забрави да ти я върнат... Надявам се, че всички документи са ти ок. За да ти платят от каското... Един съвет... Отиди си я спри от движение преди да ти е излязло прокурорското иначе държавата ти праска данъци въпреки че нещо не е твое... Отпиши я от общината... Не питай от къде знам....

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 7.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91

Re: Кражби

Мнение от velqn » 27 Юни 2015, 20:31

SaSo написа:Забрави да ти я върнат... Надявам се, че всички документи са ти ок. За да ти платят от каското... Един съвет... Отиди си я спри от движение преди да ти е излязло прокурорското иначе държавата ти праска данъци въпреки че нещо не е твое... Отпиши я от общината... Не питай от къде знам....

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk


Мерси, пич! Аз съм платил данъка за цялата година... слава Богу всички документи бяха в мен и съм ги предоставил на застрахователя (Армеец). Исках да ходя до общината, да се опитам да си възстановя поне данъка за втората половина на годината, но май и затова ще ми трябва бележката от прокуратурата.

За колата... искам просто да знам какво е станало, за част ли, за Румнъния/Грузия/Украйна/Сирия... просто искам да знам, за да има поне някакъв завършек... почти 3 години я карах, не можах да направя 3, направо ми направиха рана в сърцето... парите, надявам се, да ги върнат... но усещането е... butt fuck. Вътре с детско столче, отгоре сложих чисто нов автобокс, само от тея двете съм 1200 лв назад, които никога няма да си видя, защото, разбиар се, те не са застраховани... Мерси за съвета, ще отида в общината все пак!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 9.04.2009
Пол: Мъж
Кара: засилен дизел
Мечтае да кара: на Шаро поршето
Детайли за колата: TOP!!! FULL!!! MPACK!!! Всички екстри за модела! :D :D :D

Re: Кражби

Мнение от Snoop » 27 Юни 2015, 23:20

Колега, няма смисъл да си тровиш сам живота. Брой я бегала колата. По-леко ще спиш и по-леко ще живееш.
На мен като ми откраднаха 39-ката на един месец в началото на Март и аз бях като теб, но просто не си заслужава. Вложените пари няма да си върнеш и да се тръшкаш... Чакаш си парата от застрахователя и си действаш на ново. Аларма имаше ли? Втори имобилайзер? Или и ти като мен си джиткаше само със заводското централно?
Кажи на жената да не го мисли, радвай се на чавето, ламарина ще си купиш, а като я купиш - не ѝ ставай роб. Аларма, каско и толкоз. Решили ли са да ти я вземат ще я вземат. ;)
Аз и ти сме луд-ни-ца... Изображение Изображение Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 7.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91

Re: Кражби

Мнение от velqn » 28 Юни 2015, 1:03

Snoop написа:Колега, няма смисъл да си тровиш сам живота. Брой я бегала колата. По-леко ще спиш и по-леко ще живееш.
На мен като ми откраднаха 39-ката на един месец в началото на Март и аз бях като теб, но просто не си заслужава. Вложените пари няма да си върнеш и да се тръшкаш... Чакаш си парата от застрахователя и си действаш на ново. Аларма имаше ли? Втори имобилайзер? Или и ти като мен си джиткаше само със заводското централно?
Кажи на жената да не го мисли, радвай се на чавето, ламарина ще си купиш, а като я купиш - не ѝ ставай роб. Аларма, каско и толкоз. Решили ли са да ти я вземат ще я вземат. ;)


Ха, ха, колега, прав си! Тука чета на жената и тя вика "за това говориме" :) В крайна сметка, една вещ :) За аларма, заводската + някаква отгоре, предишният собственик я беше слагал, не знам дали имаше имобилайзер, по-скоро не, щото джитках само с ключа, нямах друго дистанционно. Държах я уж на платен/охраняем паркинг и няколко пъти "за удобство" пред блока, те ми на сега удобство.

Колкото и да е налудничаво, като взема парите (дай Боже) и да си спестя мисля да си взема Peugeot 4007. Хем дизеляк, хем високо, хем по-евтино, каско и пред блока и няма да му мисля. X3-ки гледах, не ме кефят пред E91-цата, за X5-ца пари няма + дори да имаше бягам като дявол от тамян, тея са в Топ 1 по най-крадени... та така... ще взема семейната тва пеженце, за мен след някоя и друга година една двуврата E46 и да не я мисля много...

ПредишнаСледваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook