Пълно разочарование от BMW Varna Cars

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 184
Регистриран на: 5.01.2011
Пол: Мъж

Пълно разочарование от BMW Varna Cars

Мнение от Daz » 25 Сеп 2015, 1:24

Адски съм разочарован от Варна Карс... Това, което ще напиша не е с цел да наливам акъл на някого, а да прочетете какво ми се случи и сами да прецените колко са надеждни..
Имах проблеми със стопена ел. инсталация в двигателния обсег. Един сноп с кабели беше разтопен, който излизаше някъде от таблото, минавайки между турбините и двигателя и отивайки към главни компютър на колата. Така и не можах да разбера за какво е този сноп кабели, но отговаря за доста неща, защото след като се оправи проблема се оказа, че и доста други работи не работеха заради изгорелите кабели. И незнам изобщо каква им е била работата на тези кабели между турбините и двигателя и кой изобщо ги е бутнал там (при евентуален ремонт). Та както и да е. Изолациите на тези кабели бяха изгорели и опираше на късо някъде. Колата беше запалена и както работеше изведнъж изгасна. Отворих предния капак и махнах кората над двигателя. При последващ опит да запаля отново, колата палеше за 1-2 секунди и изгасна. При това запалване видях, че пропуши от две места. Едното беше наистина към компютъра на колата, а другото беше някъде към турбините. Както и да е - колата повече не запали. С платформа я закарахме в БМВ Варна карс, там където уж оправят всеки възможен проблем с всяко бмв. Колата седя там 2 дни. При обаждане, че колата е готова - отивам да я взема и ми казват, че цялата ел. инсталация е заминала е била подменена с нови кабели, но колата не пали, защото бил изгорял главния компютър, при което аз вече започвам да мисля вариянти откъде да взимам компютър или да поръчвам нов. Гледам, че в листа с описанието е написано, че е подменена електрическата инсталация и е изгорял ДДЕ модула, който до колкото разбрах отговарял за запалването, а и не само. При което отново колата се товари на пътната помощ и я караме в друг сервиз във Варна, в който се занимават с ремонт на компютри на коли, но и с доста други типове ремонти. Тук идва момента да похваля изключително много момчетата, които оправиха проблема без да се оправдават и без извинения. Когато отидох да си взема колата от втория сервиз, аз вече им бях разказал цялата история какво е станало и как от БМВ ми казаха, че ми бил изгорял главния компютър и за това не палила, а цялата инсталация била подменена. Хората само ме погледнаха и ми се изсмяха. Викам им аз ли нещо смешно казах или? При което човека с 2 думи ми обясни - от 3 метра кабел (примерно) в БМВ са ти подменили реално 1 метър от изгорялата част. По навътре, където е трябвало да се свалят турбини, маркучи и т.н. въобще не са пипали. След като го питах, а с компютъра на колата какво се е оказало - тука идва и най-интересната част, думите му бяха "Ами компютъра си работи перфектно и въобще нищо не е изгоряло". Супер много се изненадах и не можах да повярвам как ония ме обесняваха, че компютъра бил изгорял, а цялата инсталация била подменена, но все още не искала да запали....... Направо побеснях.... Взеха ми 550 лв от БМВ за смяна на 1/3 от изгорелите кабели, излизат ми с номера, че ми е изгорял компютъра, а то кво било нищо общо с това !!!!!!!! И така след довършване на започнатата от БМВ ВАРНА КАРС подмяна на електрическата инсталация, колата си запали без проблеми за 2 пъти по-малко пари за труд.....
Така, че вие сами си преценете до колко са надеждни в БМВ ВАРНА КАРС и на какви обучения ги пращат и какво изобщо научават от там...
Съжалявам, че стана дълго и неприятно за четене, но това е ситуацията..
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 425
Регистриран на: 19.05.2014
Пол: Мъж
Кара: Е60

Re: Пълно разочарование от BMW Varna Cars

Мнение от SDLS » 25 Сеп 2015, 2:30

Тези и колите, които продават са им замаскирани до няма и къде. Само лоши спомени имам и аз оттам. На твое място бих се върнал да си искам парите.

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 30.08.2015
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж
Кара: e46 cabrio

Re: Пълно разочарование от BMW Varna Cars

Мнение от benjito » 26 Сеп 2015, 6:16

За съжаление днескашно време и на оторизиран сервиз човек да няма вяра

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 184
Регистриран на: 5.01.2011
Пол: Мъж

Re: Пълно разочарование от BMW Varna Cars

Мнение от Daz » 26 Сеп 2015, 18:20

И друг път съм ги забелязвал, че лъжат ама съм си премълчавал. Но това беше върха... Да свършиш 1/3 от работата си и да излъжеш, че главния ти компютър на колата е изгорял с цел да си измиеш ръцете, а в същото време да няма никакъв проблем с компютъра. И да вземеш пари като за свършена до край работа.. Това си е направо позор за такъв официален сервиз.... Тази история по ми се вързва с някой не оторизиран сервиз отколкото с официалния на БМВ .................
Изображение

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Пълно разочарование от BMW Varna Cars

Мнение от Top Gun Maverick » 27 Сеп 2015, 17:44

Че то от много време в оторизираните сервизи се действа все едно в държавно предприятие през комунизма - всеки разчита на заплата и не му дреме за клиента като далаверите са нещо много често срещано. Трябва да ги закрият всичките официални сервизи ДО ЕДИН и евентуално от БМВ може да си пратят техни хора тук да работят, иначе не става. Аз в официален сервиз не стъпвам защото освен, че ДОКАЗАНО не разбират и ако светне нещо просто ти казват, че е за смяна, но и са пълни с всевъзможни номера ВКЛЮЧИТЕЛНО и лъжат за сервизините истории на колите, които продават!!!
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 184
Регистриран на: 5.01.2011
Пол: Мъж

Re: Пълно разочарование от BMW Varna Cars

Мнение от Daz » 28 Сеп 2015, 0:10

Прав си! Съжалявам, че отидох в БМВ и това ще е последния път, в който го направих... Там бих отишъл единствено за диагностика, която в другите сервизи не могат да я извършат, но нищо повече от една диагностика... Наистина тотално изумен съм от работниците им... Добре, че германците не знаят как се работи в БМВ ВАРНА КАРС, че щяха сигурно да се хванат за главите. Но за жалост българинът е такъв - гледа не само да ти вземе парите, но и в същото време да те прецака колкото и с каквото може.. Тежко е.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Пълно разочарование от BMW Varna Cars

Мнение от drago_pavlov » 28 Сеп 2015, 7:24

Daz написа:Добре, че германците не знаят как се работи в БМВ ВАРНА КАРС, че щяха сигурно да се хванат за главите.

Еми направи така, че да разберат.
Аз със сигурност бих.
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Пълно разочарование от BMW Varna Cars

Мнение от c04 » 28 Сеп 2015, 16:21

Еми направи така, че да разберат.
Аз със сигурност бих.

Не е лоша идея... :paranoid:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: Пълно разочарование от BMW Varna Cars

Мнение от MMG » 10 Окт 2015, 17:07

Колега, намери време и напиши един мейл до BMW централата. Ако премълчиш и го преглътнеш и други ще страдат.

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Пълно разочарование от BMW Varna Cars

Мнение от Top Gun Maverick » 19 Окт 2015, 20:15

Daz написа:Прав си! Съжалявам, че отидох в БМВ и това ще е последния път, в който го направих... Там бих отишъл единствено за диагностика, която в другите сервизи не могат да я извършат, но нищо повече от една диагностика...

Ами започни от там, че няма такава диагностика. Те не са някакви магьосници или БМВ властелини, че само те да могат да си правят диагностиката. Просто още не си намерил сервиза, където правят всичко и си диагностицират точно.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook