Колеги помогнете ми за кожата

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 205
Регистриран на: 4.05.2011
Мечтае да кара: на Игор колите

Колеги помогнете ми за кожата

Мнение от Mitko_Bs1 » 14 Яну 2016, 22:33

имам черно кожено рекаро на 34ка ,с времето се появиха пукнатини и цепнатини.въпроса ми е някои ползвал ли е филъри за кожа? мисля да си взема и да пробвам първо на кожена мебел....страх ме е от тапицери ,като гледам как ги правят повечето ...
Баварец вадя от гараж...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 21.07.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36 и е39
Мечтае да кара: всичко сьс задно
Детайли за колата: да има V12 под капака

Re: Колеги помогнете ми за кожата

Мнение от BLUE_999 » 14 Яну 2016, 23:16

зависи от пукнатините в повечето случаи ако се сцепи само читав тапицер те оправя :bchug:
колата с предно е като жена с малки цици вьрши работа но не доставя удоволствие :mhihi:

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 28.08.2011
Пол: Мъж

Re: Колеги помогнете ми за кожата

Мнение от lift911 » 15 Яну 2016, 1:55

Ми колега и на мен не ми се вярваше да действат тия филъри, но ефекта от тях не е лош, определено бих го предпочел пред това да дам 400лв на седалка на някой тапицер да се изгаври със салона ми (нито кожата ще я намери същата. нито ще я изпъне както трябва).
Филъра го купих някъде 25лв 50мм, като това не е малко стига за повече от един салон. Пукнатините трябва да се почистят хубаво преди нанасяне за да хване добре филъра. Сам се втвърдява, след което шкуриш с подходящата шкурка. При теб боядисването после ще се получи лесно, защото салонът ти е черен и лесно можеш да намерих подходяща боя за кожа, за да го боядисаш след това. Ето ти снимки как се получи при мен, като след около 1 година време кита започна да се напуква на места, но все още е на 90% там. Отдавам това и на факта, че претупах малко нещата и не стана перфектно.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 5.03.2014
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: БМВ e39 525д,e36 325tds, Z4, e90lci
Мечтае да кара: G90 M5

Re: Колеги помогнете ми за кожата

Мнение от Tinkicha » 21 Яну 2016, 17:09

lift911 написа:Ми колега и на мен не ми се вярваше да действат тия филъри, но ефекта от тях не е лош, определено бих го предпочел пред това да дам 400лв на седалка на някой тапицер да се изгаври със салона ми (нито кожата ще я намери същата. нито ще я изпъне както трябва).
Филъра го купих някъде 25лв 50мм, като това не е малко стига за повече от един салон. Пукнатините трябва да се почистят хубаво преди нанасяне за да хване добре филъра. Сам се втвърдява, след което шкуриш с подходящата шкурка. При теб боядисването после ще се получи лесно, защото салонът ти е черен и лесно можеш да намерих подходяща боя за кожа, за да го боядисаш след това. Ето ти снимки как се получи при мен, като след около 1 година време кита започна да се напуква на места, но все още е на 90% там. Отдавам това и на факта, че претупах малко нещата и не стана перфектно.

Здравей, колега. Какъв точно филър си използвал за поправката?

Sent from my HTC One_M8 dual sim using Tapatalk
"Когато пътят стана мокър, Audi quattro-то беше по-бързо в завоите, но просто някакси усмивката на лицето на шофьора на BMW-то беше доста по-голяма..." Джереми Кларксън, сравнение между Audi RS6 и BMW M5, Top gear :bowdown: :bowdown: :bowdown:

http://25.media.tumblr.com/ba160f33385c ... o1_500.gif

Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Колеги помогнете ми за кожата

Мнение от Mollov » 03 Фев 2016, 18:08

Използва се филър за кожа... някои от филърите се втвърдяват на 100%, други остават леко еластични... можеш да потърсиш за "Автореновация", от Пловдив са... филъра им не е лош, но се втвърдява напълно... тънката работа е да се нанася по малко филър (със шпатула, внимателно) и ако трябва се "изгражда" малко по малко, не да мажеш на дебело, че може да остане въздух... останалото е ясно - шкури се до заглаждане, почиства се с обезмаслител, после с почистващ (алкохолен) препарат, след което с боя за кожа се нанасят няколко слоя до получаване на желаният ефект...

Имай предвид, че ако боята е само боя, след това ще трябва да я пазиш постоянно с някакъв защитен препарат.. иначе е добре да й се нанесе лак отгоре, че да я съхранява по-дългосрочно... то и над този лак е добре да се използва препарат за подхранване и защита на кожа.

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook