Актуален съвет за Ксенон

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 26.10.2007

Актуален съвет за Ксенон

Мнение от E36TM » 31 Яну 2016, 13:50

Колеги, преди години аз без проблем бих помогнал давайки отговор на подобен въпрос, но времената се менят и технологиите променят
По същество - гледам по сайтовете за продажби има безброй оферти различни за ксенони. Молбата ми е, някой който си е слагал в близката година и е доволен, да ми препоръча къде в София да си сложа евтин и що-годе читав ксенон :?:

Благодаря предварително

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Актуален съвет за Ксенон

Мнение от ивчо » 31 Яну 2016, 18:42

Евтин и читав ги има по отделно !
xenon.bg ! Последните две години съм с ксенон от там и нямам оплаквания никакви !
Още няколко познати също карат с ксенон от там - отново доволни !
Нека постът ми не се приема като реклама - споделям откъде съм доволен ! :bchug:
И един съвет - не залитай на нищо над 4300К и задължително AC баласти !
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 26.10.2007

Re: Актуален съвет за Ксенон

Мнение от E36TM » 31 Яну 2016, 20:57

Оооо да преди и двете ми Е36-ци бяха с 4300, но служебната кола ѝ бях сложил 6000 и пак не беше безкрайно цигански.

А някаква идея за тези ватове има ли с над 35? И с какво тези АС дигитални баласти са по-добри от другите?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Актуален съвет за Ксенон

Мнение от ивчо » 02 Фев 2016, 19:46

Има над 35W - 55W ...
Смисълът на AC баластите, че ако са DC по-добре хич и не слагай ксенон, а си поръчай един "силни" крушки !
Накратко - един и същ модел ксенон с DC баласт има следните показатели : 2100lm ± 10% @ 4300K ! Докато с AC баласт е така : 3200lm ± 10% @ 4300K ... И само за справка - китайско синьото (6000К) е 2600lm при AC системи, и 1700lm :mhihi: :mhihi: :mrgreen: при DC баласти !
Един вид тия 1100lm са все едно още една крушка към тия с DC баластите за да достигне осветеността на AC баласта !
Плюс по-дългият живот на крушката при AC системите !
Ти сам си прецени дали искаш да виждаш, или да ходиш У Перник да цъкат с език колко са ти сини крушките ...
Иначе - из нет-а има доста инфо ;)
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 26.10.2007

Re: Актуален съвет за Ксенон

Мнение от E36TM » 04 Фев 2016, 13:30

В крайна сметка на това се спрях

Описание

300% светлина спрямо обикновената крушка
AC тип (дигитални баласти)
удължен живот
мощност 35W2
12 месеца пълна гаранция без изискване за монтаж в сервиз
крушки от висок клас с висококачествени електроди и газ
металeн цокъл и керамичен захват на капсулата
прецизен фокус
по-малък диаметър на стъкления цилиндър за съвместимост и лесен монтаж
силиконова изолация на кабелите

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook