Евро стандарт невписан от КАТ в големия талон на МПС-то

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 7.08.2013
Пол: Мъж

Евро стандарт невписан от КАТ в големия талон на МПС-то

Мнение от okhsot » 21 Фев 2019, 14:08

Здравейте,

Не съм сигурен дали в тази тема трябваше да пиша, но реших тука. Колата ми е БМВ 320Д 2007 година 163

к.с..

В талона ми не пише, че колата ми е Евро 4 стандарт(предполагам от КАТ не са го вписали). Колата е купена от Италия и имам копие на италиянския талон и в него пише на мястото за Евро 4 - "2003/76/CE-B", предполагам в Италия така го изписват. Мисълта ми е дали ако отида в КАТ и им покажа стария талон,ще ми преиздадат талона с вписан Евро 4 стандарт или да търся бележка от БМВ за стандарта Евро 4 за да ми се намали данъка. Ако се изисква тази бележка, от къде точно да я взема и колко би ми струвало.

Благодаря Ви предварително!

Хубав ден.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1027
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Евро стандарт невписан от КАТ в големия талон на МПС-то

Мнение от andy » 21 Фев 2019, 14:41

Търсачката върши чудеса

viewtopic.php?f=1&t=433177

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Евро стандарт невписан от КАТ в големия талон на МПС-то

Мнение от nikola59 » 21 Фев 2019, 16:49

andy написа:Търсачката върши чудеса

http://www.bmwpower-bg.net/forums/viewt ... 1&t=433177

:paranoid: И за какво го препращаш тук след като ясно е написал, че "мърлячите" в КАТ не са си свършили работата??? След като в италианският му талон е написана евро категорията няма въобще никакъв повод за увъртане.
@okhsot отивай в КАТ и ги накарай да свършат това което им е работата и няма никакви пари да им плащаш да ти сменят талона - да си поправят грешката за тяхна сметка. Да не описвам моя случай през 2017 как вместо EURO 5 ясно записано в оригиналният талон как ми написаха 4, та добре че на последното гише преди да взема номерата се усетих та го поправиха. Абе смешни работи и пълно безхаберие..... :kuku:
Справка: https://it.wikipedia.org/wiki/Standard_ ... inquinanti
21.2.2019 г.png
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1027
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Евро стандарт невписан от КАТ в големия талон на МПС-то

Мнение от andy » 22 Фев 2019, 9:17

Защото е минало и заминало. Само с италианските няма да стане.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 7.08.2013
Пол: Мъж

Re: Евро стандарт невписан от КАТ в големия талон на МПС-то

Мнение от okhsot » 22 Фев 2019, 13:35

Благодаря Ви за отговорите.

В Понеделник ще отида до КАТ и ще питам дали е възможно да стане това. Ако не тази бележнка в данъчното ли се представя, защото четох преди малко закона и там пише, че приемат документ удостоверяващ, че колата е с Евро 4 стандарт.

Хубав ден Ви желая.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1027
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Евро стандарт невписан от КАТ в големия талон на МПС-то

Мнение от andy » 22 Фев 2019, 13:38

Не, с бележката ( и с колата) в КАТ за смяна на талона и после с новия в данъчното за да ти корегират данните.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 451
Регистриран на: 3.07.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60, ръчка, 530d, 2004г.

Re: Евро стандарт невписан от КАТ в големия талон на МПС-то

Мнение от atanasov_aa » 22 Фев 2019, 19:22

okhsot написа:Благодаря Ви за отговорите.

В Понеделник ще отида до КАТ и ще питам дали е възможно да стане това. Ако не тази бележнка в данъчното ли се представя, защото четох преди малко закона и там пише, че приемат документ удостоверяващ, че колата е с Евро 4 стандарт.

Хубав ден Ви желая.
Пиши как са се развили събитията с тия. При справка в моя талон, също установих звездички срещу евро категорията. В италианския талон, на две места и то с големи букви е отразено 2002/80/CE-B. Това на практика е Евро 4.
Другата седмица нямам време. За това ще ходя да се разправям през месец март.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 7.08.2013
Пол: Мъж

Re: Евро стандарт невписан от КАТ в големия талон на МПС-то

Мнение от okhsot » 25 Фев 2019, 14:08

Здравейте,

Днес ходих до КАТ. Семниха ми талона с нов, на който пише вече Евро 4, носех стария талон и копие на италианския талон. Никой не ми иска никаква бележка от сервиз на БМВ затова ,че е Евро 4(явно имат някаква програма на която проверяват колата какъв стандарт е и просто го вписват). Единственото, което е че ми загубиха 1 час време и платих 20 лв. Иначе процеударата е все едно регистрирваш нова кола, първо на гише до канала където е, след това канал минаваш, след това ти дават документ, в който пише какъв евро стандарт е колата и след това отиваш да ти издадат новия талона с вписан евро стандарт. КАТ ми обясниха, че от 2013 са почнали въвеждането не евро стандарта на всички МПС-та, та затова на някой липсвало. След това веднага отидох в данъчното и там коригираха данните и веднага данъка ми падна от 256 лв на 153 лв. Така, че не плащайте за бележки от оторизирани сервизи на марките.

Специални благодарности на nikola59. Искрено ти благодаря и ти желая всичко добро.

Надяваме се да сме помогнали на много хора.

Хубава седмица на всички.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Евро стандарт невписан от КАТ в големия талон на МПС-то

Мнение от nikola59 » 25 Фев 2019, 14:31

@okhsot :yes: И измекярите пак са искали да плащаш. При тебе нищо не е липсвало. Въпроса е принципен за тези 20лв., които въобще нямат право да ти взимат защото грешката е тяхна. За съжаление в тази държава още много години ще минат докато дойде момента всеки да си носи отговорността. :banghead:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 7.08.2013
Пол: Мъж

Re: Евро стандарт невписан от КАТ в големия талон на МПС-то

Мнение от okhsot » 25 Фев 2019, 14:35

Да прав сте, но не ми се разправяше за 20 лв.

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Евро стандарт невписан от КАТ в големия талон на МПС-то

Мнение от b00st » 25 Фев 2019, 17:57

okhsot написа:Здравейте,

Днес ходих до КАТ. Семниха ми талона с нов, на който пише вече Евро 4, носех стария талон и копие на италианския талон. Никой не ми иска никаква бележка от сервиз на БМВ затова ,че е Евро 4(явно имат някаква програма на която проверяват колата какъв стандарт е и просто го вписват). Единственото, което е че ми загубиха 1 час време и платих 20 лв. Иначе процеударата е все едно регистрирваш нова кола, първо на гише до канала където е, след това канал минаваш, след това ти дават документ, в който пише какъв евро стандарт е колата и след това отиваш да ти издадат новия талона с вписан евро стандарт. КАТ ми обясниха, че от 2013 са почнали въвеждането не евро стандарта на всички МПС-та, та затова на някой липсвало. След това веднага отидох в данъчното и там коригираха данните и веднага данъка ми падна от 256 лв на 153 лв. Така, че не плащайте за бележки от оторизирани сервизи на марките.

Специални благодарности на nikola59. Искрено ти благодаря и ти желая всичко добро.

Надяваме се да сме помогнали на много хора.

Хубава седмица на всички.

Като си купил колата от някой къде вече е регистрирал в БГ и нямаш копие на италянския или немския талон обаче тогава от КАТ кво ще направят? Тогава вадиш бележка за удостоверяване от дилър. Даже не трябва ако я имаш да ходиш до КАТ, ами в общината направо могат да ти го коригират.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 7.08.2013
Пол: Мъж

Re: Евро стандарт невписан от КАТ в големия талон на МПС-то

Мнение от okhsot » 26 Фев 2019, 15:45

Ами отидете и проверете, според мене имат къде да проверят какво Евро е и да го впишат и такава бележка не е нужна. Мисля, че няма да има проблем.

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Евро стандарт невписан от КАТ в големия талон на МПС-то

Мнение от b00st » 27 Фев 2019, 2:13

okhsot написа:Ами отидете и проверете, според мене имат къде да проверят какво Евро е и да го впишат и такава бележка не е нужна. Мисля, че няма да има проблем.

По-назад съм го писал, единствения документ, който удостоверява това е сертификата за съответствие, издаден от производителя, с който се прави първоначална регистрация и в талона се преписва всичко от него. КАТ е абсолютно никой да определи Евро стандарта на даден автомобил, нито имат някаква такава база данни. Ти просто си им занесъл италянския талон, където ти е пишело Евро нормата и някоя смотана лелка не я е преписала като са ти издавали твоя. Другия вариант е от ДЕКРА да ти направят замерване и да ти издадат документ, обаче като знам повечето дизели на какво дередже са от към DPF и катализатори тука ще дадат неколко Евро норми надолу от производствената :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 7.08.2013
Пол: Мъж

Re: Евро стандарт невписан от КАТ в големия талон на МПС-то

Мнение от okhsot » 27 Фев 2019, 10:04

Само където в италианския не пишеше Евро нормата. Тези дни мой приятел ще ходи с С класа 2008 г модел с невписан евро стандарт и ще пиша дали са го върнали както твърдите.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 28.07.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 530 D E60

Re: Евро стандарт невписан от КАТ в големия талон на МПС-то

Мнение от canary » 01 Мар 2019, 17:04

Здравейте,
вчера ходих до КАТ да проверя.
Вече искат служебна бележка.
т.е. 120 лв за бележка от Дару Кар, М кар или Ауто Бавария.

Следваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook