Идеи за изолиране на маншон и маркучи

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 5.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ейшейсе и едно
Мечтае да кара: М2 + М5 Е39
Детайли за колата: За тез пари Е39.

Идеи за изолиране на маншон и маркучи

Мнение от Monky » 19 Апр 2020, 19:30

Здравейте,

Търсейки източника на теч в купето на колата открих, че маншона на единият амортисьор за багажника на комбито е скъсан и не пасва добре за купето. Амортиьора е хидравличен и самият маншон, през който минават тръбите, не може да се смени, а основната му функция е да пази да не влизат вода и боклуци в купето.

Единственият вариант е да се изолира по някакъв начин затова сондирам за идеи как да стане добре. Материала трябва да е гъвкав, но здрав.

Като за първо време мислех да пробвам с армирана хоби лента за външна употреба, но не ме блазни много идеята. ( https://praktiker.bg/bg/Lenti/ARMIRANA- ... Y/p/457040 )

1.jpg

2.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Идеи за изолиране на маншон и маркучи

Мнение от c04 » 19 Апр 2020, 22:10

Такава лента съм ползвал, но на слънце за около година прегоря и се обели. С Изолирбанд дали няма да стане :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Идеи за изолиране на маншон и маркучи

Мнение от nikola59 » 20 Апр 2020, 2:01

Пробвай с бишоп. Има различни размери ширина. Като за пример погледни: https://tashev-galving.com/cat/0?search=+бишоп&page=1&show=20 Ще е малко кофти като се стяга впредвид мястото, но не пречи да пробваш. Копирай линка, че нещо с кирилица вътре не излиза целият...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 5.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ейшейсе и едно
Мечтае да кара: М2 + М5 Е39
Детайли за колата: За тез пари Е39.

Re: Идеи за изолиране на маншон и маркучи

Мнение от Monky » 20 Апр 2020, 11:18

c04 написа:Такава лента съм ползвал, но на слънце за около година прегоря и се обели. С Изолирбанд дали няма да стане :dunno:


Пише, че лентата издържа на всякакви условия, но знам ли.


nikola59 написа:Пробвай с бишоп. Има различни размери ширина. Като за пример погледни: https://tashev-galving.com/cat/0?search=+бишоп&page=1&show=20 Ще е малко кофти като се стяга впредвид мястото, но не пречи да пробваш. Копирай линка, че нещо с кирилица вътре не излиза целият...


Мислех за този вариант, но ме притеснява, че ще стегле много маркучите. До колкото разбирам принципът, на който работи е да се стегне яко, за да може да се залепи.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Идеи за изолиране на маншон и маркучи

Мнение от nikola59 » 21 Апр 2020, 0:26

Monky написа: Мислех за този вариант, но ме притеснява, че ще стегле много маркучите. До колкото разбирам принципът, на който работи е да се стегне яко, за да може да се залепи.

Изисква известно усилие, но не пречи да пробваш. В по-топло време пробвай за да е по-мек каучукът и да не прилагаш голямо стягане.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 5.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ейшейсе и едно
Мечтае да кара: М2 + М5 Е39
Детайли за колата: За тез пари Е39.

Re: Идеи за изолиране на маншон и маркучи

Мнение от Monky » 21 Апр 2020, 8:55

nikola59 написа:
Monky написа: Мислех за този вариант, но ме притеснява, че ще стегле много маркучите. До колкото разбирам принципът, на който работи е да се стегне яко, за да може да се залепи.

Изисква известно усилие, но не пречи да пробваш. В по-топло време пробвай за да е по-мек каучукът и да не прилагаш голямо стягане.


Ще пробвам. А там където се среща гумата с метала ще ползвам армирана или хоби лента. Дано се получи.

Иначе много неприятно, че не продават само маншончето. Вече щях да съм го поръчал, ако имаше.

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook